Κύπρος

"Εμένα η κόρη μου είναι ζωντανή, βοηθήστε με να τη βρω" (ΒΙΝΤΕΟ)

της Κωνσταντίνας Νεοφύτου

Εδώ και 7 χρόνια, η κυρία Ευαγγέλια ανεβαίνει το δικό της Γολγοθά... Η κόρη της, Μαρία, έφυγε από το σπίτι της στις 11 Απριλίου του 2012. Εκτοτε δεν έχει δώσει σημεία ζωή... Όπως ακριβώς τα θύματα του “Ορέστη”...

Ευαγγελία Κακογιάννη - Μητέρα Ελλείπουσας
Δε συγκομίζομαι και να φοβούμαι ότι είναι η κόρη μου μέσα σ` αυτή την κατάσταση. Δεν είναι δαμέσα η κόρη μου. Κάπου αλλού βρίσκεται. Η Μαρία μου δεν έχει την ίδια τύχη. Ούτε λόγος περί λιμνών. Είναι ζωντανή. Την μετέφεραν αμέσως στα κατεχόμενα και έδωσαν την εντύπωση σε εμάς και στον κόσμο ότι βρίσκεται στη θάλασσα.

Αμέσως μετά τον εντοπισμό του πρώτου πτώματος στο φρεάτιο του τρόμου στο Μιτσέρο και πριν να αρχίσει να ξετυλίγεται το κουβάρι της δράσης του 35χρονου ίλαρχου, η κυρία Ευαγγελία επικοινώνησε με τις αρχές...

Ευαγγελία Κακογιάννη - Μητέρα Ελλείπουσας
Με πήρε η Νικολούλη από την Ελλάδα και μου λέει άκουσες τι έγινε στην Κύπρο. Τι; Λέω της μάνα μου... εμένα η κόρη μου εν ζωντανή. Εν πάσει περιπτώσει μακάρι να είναι ζωντανή, αλλά πάρε την αστυνομία να βεβαιωθείς. Πήρα την αστυνομία και μου λέει όχι είναι ασιατικής προέλευσης.

“Η κόρη μου ζει” δηλώνει στον Alpha και απευθύνει για ακόμα μία φορά έκκληση προς όσους γνωρίζουν... να δώσουν στοιχεία.

Ευαγγελία Κακογιάννη - Μητέρα Ελλείπουσας
Ξέρουν. Ξέρουν αλλά δεν μιλούν. Τους παρακαλώ με όλη τη ψυχή μου. Όχι για εμένα, για το μωρό. Να δώσουν ας είναι και ανώνυμο ένα τηλέφωνο.

Επικαλούμενη μαρτυρίες, η μητέρα της Μαρίας υποστηρίζει ότι η κόρη της απήχθη και μεταφέρθηκε στα κατεχόμενα. Το όχημα της είχε εντοπιστεί σε ερημική περιοχή του Lady’s Mile δυο μέρες μετά την εξαφάνιση της. Οι αρχές είχαν βρει και ένα σημείωμα το οποίο ή αστυνομία παρέδωσε στο σύζυγό της.  Το εύρημα ανέλυσε δικανική γραφολόγος, η οποία είχε τότε καταλήξει στο συμπέρασμα ότι επρόκειτο για το γραφικό χαρακτήρα της Μαρίας, επισημαίνοντας όμως ότι το κείμενο είχε γραφτεί κάτω από έντονη ψυχολογική πίεση, ίσως και απειλή.

Επόμενο άρθρο

Μαρτυρία γεωργού: Είδε ίχνη κοντά στο πηγάδι που βρέθηκε η Ασμίτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Νέες αποκαλύψεις βλέπουν το φως της δημοσιότητας για τη δράση του Μεταξά
03/05/2019 - 20:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
17/06/2019 - 12:02

Ελλάδα:Η κόρη σκότωσε την ηλικιωμένη που βρέθηκε τυλιγμένη σε κουβέρτα στο δρόμο

Έσπασε κατά την διάρκεια της ανάκρισης η 68χρονη αφού έπεφτε σε αντιφάσεις
16/06/2019 - 15:22

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση νεαρής, τέσσερις μήνες μετά

Απουσίαζε από το χώρο διαμονής της από τον Φεβρουάριο
15/06/2019 - 08:52

Επιστολή μητέρας προς Χαμπιαούρη: "Που θα αφήνουμε τα παιδιά μας" (ΒΙΝΤΕΟ)

Προβληματισμός γονέων για το ολοήμερο σχολείο
06/06/2019 - 22:04

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση ανήλικης στη Λευκωσία

Απουσίαζε από το χώρο διαμονής της από τη Δευτέρα
04/06/2019 - 21:37

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αβέρωφ Νεοφύτου: Μονόδρομος η πλήρης εφαρμογή του ΓεΣΥ (BINTEO)

Και επίσημα Εκτελεστικός Διευθυντής του ΟκΥΠΥ ο Κυριάκος Γεωργίου

Ο ανήλικος Ali ελλείπει από το χώρο διαμονής του (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία του και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη του

Η Κύπρος βρίσκεται στη ζώνη της κλιματικής αλλαγής (BINTEO)

Έντονες βροχοπτώσεις και χαλάζι μέχρι και την Παρασκευή...μέσα Ιουνίου
Ελλάδα

Σε κρίσιμη κατάσταση αγοράκι που κάηκε με βραστό νερό στον Ασπρόπυργο

Έριξε πάνω του κατσαρόλα με νερό ενώ βρισκόταν υπό την επιμέλεια φίλης της μητέρας του

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
Διεθνή

Κηδεύτηκε βιαστικά στο Κάιρο ο Μοχάμεντ Μόρσι (BINTEO)

Κριτική στην Αίγυπτο για τις συνθήκες κράτησης του από τον Ερντογάν και οργανώσεις

Δύο 14χρονοι επιτέθηκαν σεξουαλικά σε συνομήλικη τους και τη σκότωσαν

Τα ενοχοποιητικά στοιχεία που παρουσιάστηκαν ενώπιον του δικαστηρίου

Άρχισε να τρέμει ολόκληρη και να σφίγγει τα χείλη η Άγκελα Μέρκελ (ΒΙΝΤΕΟ)

Το περιστατικό συνέβη δίπλα στον Ουκρανό Πρόεδρο, κατά την ανάκρουση του γερμανικού ύμνου

tv news

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Όλοι πίσω προσπαθούν να επικοινωνήσουν με την Μελίτη...

Φώτης και Μιχάλης όλο και πλησιάζουν το σημείο που βρίσκονται... Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«To Τατουάζ» Στέφανος και Όλγα στην τελική ευθεία για τον γάμο τους...

Η Τατιάνα προσπαθεί να παραπλανήσει τον Σέκερη ότι απέβαλε Τρίτη:Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 18/06/2019 - 23:45ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ