Κύπρος

Καμία ποινή δεν είναι αρκετή για τους οικείους των θυμάτων του Μεταξά (ΒΙΝΤΕΟ)

νίκος μεταξάς 6

Της Έρικας Καβάζη, 

Συγκλονισμό προκαλούν οι αναφορές κατά τη χθεσινή δικαστική διαδικασία του Νίκου Μεταξά σε οικείους και φίλους των θυμάτων. Όπως δήλωσε στον Alpha φίλη της Μαρικάρ μετά την επιβολή της ποινής στον κατά συρροήν δολοφόνο μίλησε με την μητέρα του θύματος.

Φίλη Μαρικάρ
«Μίλησα με τη μητέρα της Μαρικάρ χθες είναι πολύ λυπημένη … Ελπίζαμε ότι δεν σκότωσε τα παιδιά και τώρα απολογείται είναι πολύ αργά. Τον συνέλαβαν αν δεν τον έπιαναν θα συνέχιζε να σκότωνε»  

Φίλη Μαρικάρ
«Για μένα δεν είναι αρκετό, σκότωσε πολλούς ανθρώπους ιδιαίτερα δυο παιδιά. Κάποιες από αυτές ήταν φίλες μου και πελάτισσες μου»

Ο Λούης Κουτρουκίδης, ο άνθρωπος που έψαχνε τις εξαφανισμένες κοπέλες, πριν αποκαλυφθούν τα αποτρόπαια εγκλήματα ανέφερε ότι η ποινή δεν ικανοποιεί κανέναν.

Λούης Κουτρουκίδης
«Είναι ικανοποίηση αμαν μου σκοτώσει τη κόρη μου την μανα μου ιακνοποιηει οποιαδήποτε απόφαση; / «υπαρχει ο φοβος ακομα, αλλα γενικα το κλιμα επανερχεται στα παλια δεδομενα. Αλλα και οι κυπριοι εργοδοτες ακομα πιανουν με τηλεφωνο αν εχω καμια μαυρουα να ερθει να βοηθησει στο σπιτι»

Αυτό που απομένει όπως είπε είναι να ολοκληρωθεί η έρευνα και να αποδοθούν ευθύνες σε όσους δεν έπραξαν το καθήκον τους για να αποτρέψουν την δράση του Ορέστη.

Κάποιες από τι οικογένειες των θυμάτων έχουν ήδη διευθετήσει την μεταφορά των σορών στις πατρίδες τους ώστε να ταφούν εκεί.

Επόμενο άρθρο

Δημήτρης Χριστόφιας: Το τελευταίο εκκωφαντικό χειροκρότημα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη συγκίνηση προκάλεσε ο επικήδειος του γιου του πρώην προέδρου
25/06/2019 - 20:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018
21/07/2019 - 18:55

Στα διεθνή ΜΜΕ η υπόθεση ομαδικού βιασμού 19χρονης στην Αγία Νάπα (ΦΩΤΟ)

Σε Ισραηλινά μέσα το ρεπορτάζ του Alpha για το συμβάν
19/07/2019 - 11:14

Ξεσπάθωσε η ιατροδικαστής Παπέττα για την υπόθεση της Πετράνα στο Δικαστήριο

«Δεχτήκαμε πίεση να βάλουμε ένα από τα πιθανά σενάρια στο πόρισμα μας»
17/07/2019 - 14:24

Παραδέχθηκε πως επιτέθηκε σε γυναίκες και τους έκοβε τα μαλλιά

Ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Αμμοχώστου θα οδηγηθεί ο 23χρονος ύποπτος
15/07/2019 - 09:12

Ο τελευταίος αποχαιρετισμός στο 6χρονο αγγελούδι θύμα του Μεταξά (ΦΩΤΟ)

Στο Επισκοπειό η εξώδιος ακολουθία για τη μικρή Sierra που εντοπίστηκε στη λίμνη Μεμί
14/07/2019 - 15:37

Από τη λίμνη Μεμί του Ξυλιάτου, στην τελευταία της κατοικία...

Ύστατο χαίρε στην 6χρονη Sierra, θύμα του κατά συρροή δολοφόνου Νίκου Μεταξά
14/07/2019 - 09:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νέα κίτρινη προειδοποίηση για εξαιρετικά υψηλές θερμοκρασίες

Δείτε τι προβλέπει η Μετεωρολογική Υπηρεσία για τον καιρό μέχρι και την Πέμπτη

"Ντου" σε σπίτι στη Λευκωσία και τρεις συλλήψεις για ναρκωτικά

Τι εντόπισαν οι αρχές στο διαμέρισμα του οποίου παραβίασαν την πόρτα

Σήμα SOS τα ξημερώματα από κρουαζιερόπλοιο για τουρίστα σε κρίσιμη κατάσταση

Επιχείρηση αεροδιακομιδής του από το πλοίο προς το Γενικό Νοσοκομείο Πάφου
Ελλάδα

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα
Διεθνή

Ουκρανία: Νίκη για το κόμμα του Ζελένσκι δείχνουν τα έξιτ πολ

Πρόωρες βουλευτικές εκλογές διεξήχθησαν στη χώρα

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 07:3060' ΕΛΛΑΔΑ