Κύπρος

«Κάνε μια βουτιά στο πιάτο μου και… δες!»

«Κάνε μια βουτιά στο πιάτο μου και… δες!» συνταγές του βιβλίου ζωντανά στην Υπεραγορά ΑΛΦΑΜΕΓΑ Έγκωμης

Σε ένα όμορφο live cooking event μας προσκαλούν οι Υπεραγορές ΑΛΦΑΜΕΓΑ το Σάββατο 14/12 και την Κυριακή 15/12, από τις 11:00 μέχρι τις 13:00, στο κατάστημα της Έγκωμης. Η αγαπημένη διαιτολόγος-κλινική διατροφολόγος Χριστίνα Παπαδοπούλου-Φεσά παρέα με τον ταλαντούχο σεφ Λέανδρο Λεάνδρου θα μας παρουσιάσουν ζωντανά συνταγές από το βιβλίο «Κάνε μια βουτιά στο πιάτο μου και... δες!».

Στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο όπου έχει στηθεί η νέα υπερσύγχρονη κουζίνα ARREDO3 της εταιρείας CUCINA & CUCINA, οι φίλοι της μαγειρικής θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν από κοντά πώς η υγιεινή διατροφή μπορεί να γίνει διασκεδαστική. Μέσα από αυτή τη διαδικασία, το κοινό θα διαπιστώσει ότι εύκολα και γρήγορα η υγιεινή διατροφή μπορεί να μπει στη ζωή μας και ιδιαίτερα στη ζωή των παιδιών μας.

Όσοι επιθυμούν να αποκτήσουν το βιβλίο «Κάνε μια βουτιά στο πιάτο μου και... δες!» της Χριστίνας Παπαδοπούλου-Φεσά και να ανακαλύψουν πολλές ακόμα νόστιμες συνταγές, μπορούν να το προμηθευτούν από τον χώρο της παρουσίασης.

Λίγα λόγια για το βιβλίο:

Το «Κάνε μια βουτιά στο πιάτο μου και... δες!» αποτελεί συγγραφικό εγχείρημα της διαιτολόγου-κλινικής διατροφολόγου Χριστίνας Παπαδοπούλου-Φεσά, το οποίο προτείνει υγιεινές συνταγές για μικρούς και μεγάλους, μέσα από δημιουργικές εικόνες και ευφάνταστες συνταγές.

 Η συγκεκριμένη ενέργεια εντάσσεται στο πλαίσιο του προγράμματος Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης «Παιδί, Διατροφή & Υγεία» των Υπεραγορών ΑΛΦΑΜΕΓΑ, που είναι και ο χορηγός του βιβλίου. Για τους σκοπούς του προγράμματος διατίθεται μέρος των εσόδων από τις πωλήσεις του βιβλίου.

 Στόχος του προγράμματος είναι η μείωση των ποσοστών της παιδικής παχυσαρκίας και η βελτίωση της ζωής των παιδιών, μέσα από την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση γονέων και παιδιών για τη σημασία της ισορροπημένης διατροφής και της τακτικής άσκησης.

Επόμενο άρθρο

Νέα προϊόντα από την ΙΟΝ

Μπάρες σοκολάτας με πρωτεΐνη και Σοκοφρέτα Υγείας με Στέβια
13/12/2019 - 13:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο υπουργός Παιδείας, Πρόδρομος Προδρόμου στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Τον νέο υπουργό Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας
17/01/2020 - 10:40

Στο Vinylio Wine etc έχουμε γενέθλια και το γιορτάζουμε!

Στις 14 Φεβρουαρίου 2015 ανοίξαμε τις πόρτες μας και ανάψαμε τα εκατοντάδες μικρά φωτάκια
17/01/2020 - 10:37

Αν θα πας στο Τρόοδος, κινήσου «έξυπνα»…

Ειδικά αυτές τις μέρες, ντύσου καλά, βάλε αντιολισθητικές αλυσίδες
17/01/2020 - 10:34

KINTO:Το νέο εμπορικό σήμα της Toyota για τις υπηρεσίες μετακίνησης στην Ευρώπη

Η Toyota ανακοίνωσε σήμερα την έναρξη κυκλοφορίας ενός νέου εμπορικού σήματος
16/01/2020 - 15:52

Πες αντίο στα “basic” lip balms!

Το bioten αλλάζει τα δεδομένα στην περιποίηση των χειλιών με τη νέα σειρά bioten Lip Balms
16/01/2020 - 15:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Απροσπέλαστοι δρόμοι λόγω κατολισθήσεων και κυκλοφοριακό χάος στα ορεινά (VID)

Κλειστός ο δρόμος προς τον Όλυμπο λόγω πυκνής τροχαίας κίνησης

Επικίνδυνος ο αυτοκινητόδρομος Λεμεσού – Πάφου λόγω χιονόνερου

Ποιοι δρόμοι είναι κλειστοί λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων

Εντυπωσιακή προσγείωση στρατιωτικού ελικοπτέρου στο ΓΝ Λευκωσίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Εικόνες από άσκηση αεροδιακομιδής ασθενούς στο ελικοδρόμιο του νοσηλευτηρίου
Ελλάδα

Χειροπέδες σε μέλος κυκλώματος με παράνομες υιοθεσίες

Δεν γνώριζε πως βρισκόταν στη λίστα των καταζητούμενων προσώπων και επέστρεψε στην Ελλάδα

Εξαρθρώθηκε εγκληματική ομάδα στην Αθήνα που είχε συλληφθεί άλλες 100 φορές

Διέπρατταν ληστείες, κλοπές και διακινούσαν ναρκωτικά

Η Γαλλία στο πλευρό της Ελλάδας για την αντιμετώπιση του μεταναστευτικού

Οι δύο πλευρές συμφώνησαν για συνέχιση των επαφών ενόψει των προσεχών διαπραγματεύσεων
Διεθνή

Τραγωδία στην Τσεχία: Οκτώ νεκροί από φωτιά σε κέντρο για ΑμεΑ

Οι περισσότεροι έχασαν τη ζωή τους λόγω ασφυξίας λένε οι πυροσβέστες

Πέντε άμαχοι σκοτώθηκαν σε ρωσική αεροπορική επιδρομή στο Χαλέπι

Δυο παιδιά ανάμεσα στα θύματα, σύμφωνα με ΜΚΟ

Παρίσι: 30 συλλήψεις στη νέα κινητοποίηση των "κίτρινων γιλέκων"

Τάσσονται κατά των μεταρρυθμίσεων της κυβέρνησης για συντάξεις και ασφαλιστικό σύστημα

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Καλεσμένη της Βασιλικής η...just married Μαρία Κορτζιά!

Τραγουδά και η μεγάλη της κορούλα… κάνει «έφοδο» στο στούντιο, την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

«ΚΑΡΜΑ» Φονιάς ή Τιμωρός; Το έγκλημα που δίχασε την κοινή γνώμη...

Μία αληθινή αιματοβαμμένη ιστορία αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο στον Alpha (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 19/01/2020 - 13:45Η ΦΑΜΙΛΙΑ