Κύπρος

"Σκυτάλη" σε κακοκαιρία θα δώσει η ηλιοφάνεια των τελευταίων ημερών (ΒΙΝΤΕΟ)

ΣΥΝΝΕΦΙΑ

Της Νάσιας Ιωάννου, 

Τριήμερο... περίεργων καιρικών εναλλαγών προαναγγέλλει η Μετεωρολογική Υπηρεσία. Η ηλιοφάνεια που είχαμε σήμερα ετοιμάζεται να δώσει "σκυτάλη" σε συννεφιά, βροχές και καταιγίδες.

Μιχάλης Μούσκος, Μετεωρολογική Υπηρεσία
"Μπορεί να έχουμε κάποια ελαφρύς μορφής φαινόμενα στις ορεινές περιοχές. Την Πέμπτη το απόγευμα έρχεται κάτι στην περιοχή μας όμως, θα μας δώσει αρκετές βροχές και καταιγίδες σε αρκετές περιοχές. Δείχνει να διαρκεί μέχρι και το Σάββατο, τότε είναι που περιμένουμε να είναι και μεγαλύτερης έντασης τα φαινόμενα." 

Για την Παρασκευή ο καιρός μας επιφυλάσσει ένα ακόμη ιδιαίτερο "κοκτέιλ" με... χιόνια στα ορεινά και... σκόνη! 

Μιχάλης Μούσκος, Μετεωρολογική Υπηρεσία
"Θα έχουμε ένα περίεργο τριήμερο που έπεται με σχεδόν όλα τα φαινόμενα να μας απασχολούν."

Η Mετεωρολογική Yπηρεσία αναμένει ότι το σκηνικό του καιρού θα αλλάξει την Κυριακή, οπότε και αναμένεται καλοκαιρία.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τους 39 βαθμούς αναμένεται να φτάσει σήμερα ο υδράργυρος

Η πρόγνωση της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας μέχρι και την Τρίτη
20/07/2019 - 08:50

Βροχές στο σημερινό σκηνικό του καιρού

Τους 35 βαθμούς αναμένεται να φτάσει ο υδράργυρος
19/07/2019 - 07:23

Πτώση της θερμοκρασίας και βροχές στο σκηνικό του καιρού (ΒΙΝΤΕΟ)

Κεραυνός χτύπησε αεροπλάνο που πετούσε προς Πάφο
17/07/2019 - 21:33

Βροχές και καταιγίδες στο σκηνικό του καιρού για τις επόμενες ημέρες

Η πρόγνωση της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας μέχρι και την Παρασκευή
16/07/2019 - 07:36

Απίστευτο σκηνικό: Πήγαν να δουν την Πάολα και εγκλωβίστηκαν λόγω... κακοκαιρίας

Περιπέτεια για περισσότερα από χίλια άτομα που βρέθηκαν στο νυχτερινό μαγαζί
14/07/2019 - 10:43

1,000 άτομα εγκλωβίστηκαν σε νυχτερινό κέντρο στην Αχαϊα λόγω χειμάρρου (ΒΙΝΤΕΟ)

Σφοδρή κακοκαιρία πλήττει την Ελλάδα με καταγίδες, έντονες βροχοπτώσεις και πλημμύρες
14/07/2019 - 08:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδίδονται 5.500 εμβόλια στους προσωπικούς ιατρούς για παιδιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε αλλαγές στο σύστημα πληροφορικής προχώρησε ο ΟΑΥ

Υπόθεση βιασμού 19χρονης: Οι απαντήσεις σε κινητά, βίντεο και DNA (ΒΙΝΤΕΟ)

Στοιχεία φαίνεται να εμπλέκουν στην υπόθεση συγκεκριμένα πρόσωπα

Πανηγύρια ντροπής στην παρέλαση - παρωδία στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παρουσία των τουρκικών μαχητικών F-16 και οι κομάντο
Ελλάδα

Τηλεφωνική επικοινωνία Μητσοτάκη - Φον ντε Λάιεν

Τι είπε στην επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

Υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά που ξέσπασε στη Θάσο

Ισχυρή πυροσβεστική δύναμη θα παραμείνει στην περιοχή

Άμεση μείωση φόρων που είχαν εξαγγελθεί για το 2020

Το κεντρικό πολιτικό μήνυμα των προγραμματικών θέσεων του Πρωθυπουργού
Διεθνή

Σκότωσε το μωρό της γιατί αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας (ΦΩΤΟ)

Ποινή φυλάκισης έξι ετών επέβαλε δικαστήριο του Λονδίνου

Mόσχα: Φωνές διαμαρτυρίας για αποκλεισμό υποψηφίων από τις τοπικές εκλογές

Στην εκδήλωση συμμετείχαν περισσότεροι από 10.000 διαδηλωτές

Συνομιλία Χαντ - Ζαρίφ για την κατάσχεση του δεξαμενόπλοιου Stena Impero

Ο Βρετανός ΥΠΕΞ εξέφρασε την "οξεία απογοήτευσή του"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 07:0060' ΕΛΛΑΔΑ