Ψυχαγωγία

Α.Γεωργίου:"Όταν πέθανε η μητέρα μου αυτή η γυναίκα με πήρε στο σπίτι της"(ΦΩΤΟ)

Ο Ανδρέας Γεωργίου την πρώτη ημέρα των Χριστουγέννων προέβη σε μια συγκινητική εκδήλωση αγάπης.

Ο γνωστός ηθοποιός και σκηνοθέτης της σειράς "8 λέξεις", η οποία προβάλλεται στον Alpha Κύπρου, μέσα από τα social media και με μια τρυφερή φωτογραφία, μίλξησε για τη νονά του, την πνευματική του μητέρα, που του στάθηκε δίπλα όταν "έφυγε" από τη ζωή η δική του μητέρα.

Με ένα τρυφερό φιλί, μας την γνωρίζει και μας μιλά για το ξεχωριστό άτομο που τον ώθησε να προχωρήσει στη ζωή και να παλέψει για τα όνειρά του. Συγκεκριμένα δήλωσε:  

Τα Χριστούγεννα είναι για την οικογένεια!! Αυτή η γυναίκα είναι η αδερφή της μητέρας μου, η νονά μου! Πνευματική μου μητέρα. Υπηρέτησε τον ρόλο της στο έπακρον. Όταν πέθανε η μητέρα με πήρε στο σπίτι της, στην Αγγλία, και κρατώντας με από το χέρι με πήγε στο Κολλέγιο που ήθελα. Μπροστά από την διευθύντρια της σχολής μου είπε «στην ζωή σου να κάνεις αυτό που αγαπάς, που θα ξυπνάς το πρωί και δεν θα σκέφτεσαι ότι πας στην δουλειά».. τα χρόνια εκείνα έβλεπα τον κόσμο σαν ζούγκλα... «το λιοντάρι αν το κοιτάς στα μάτια με καθαρή ψυχή δεν θα σε πειράξει ποτέ» μου είπε, και με έσπρωξε να βγω μόνος μου, να βρω τον τρόπο να κυκλοφορήσω και από παιδάκι να ενηλικιωθώ. Από τότε είναι το σημείο αναφοράς μου! Η νονά μου, η δεύτερη μου μάνα.

Επόμενο άρθρο

Πριν ένα χρόνο είχε 10 χιλιάδες followers και σήμερα μια "ανάσα" πριν τους 100

O instagrammer με τη μεγαλύτερη ανέλιξη ξεχώρισε λόγω των trolls του
26/12/2019 - 17:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ανδρέας Γεωργίου: Το παθιασμένο φιλί στο παγκάκι κάτω από τ΄αστέρια (ΦΩΤΟ)

Η τρυφερή στιγμή και το...ρομαντικό σκηνικό βγαλμένο από παραμύθι
07/02/2020 - 10:43

Ανδρέας Γεωργίου: To παιχνιδιάρικο βίντεο με την αγαπημένη του (ΒΙΝΤΕΟ)

Ως ηθοποιοί, τσακώθηκαν για χάρη του ρόλου και χάρισαν ένα...ξεκαρδιστικό στιγμιότυπο
06/02/2020 - 12:34

Α. Γεωργίου: Έκανε για πρώτη φορά...δημόσια ερωτική εξομολόγηση στη σύντροφό του

Όσα δήλωσε για τη γυναίκα που του έχει κλέψει την καρδιά και το...ενδεχόμενο γάμου
01/02/2020 - 16:27

Ο Ανδρέας Γεωργίου "ξεσπά" και ξεκαθαρίζει αν αποχωρούν ηθοποιοί από τη σειρά

Η "λάσπη", όσα δήλωσε ο ίδιος στα social media και το μήνυμα που στέλνει στον κόσμο
15/01/2020 - 15:00

Ανδρέας Γεωργίου: Eπανασύνδεση με την...πρώην σύντροφο του (ΦΩΤΟ)

Ο φωτογραφικός φακός τους τσάκωσε να κρατάνε "χεράκι" και να δίνουν τρυφερά φιλιά
08/01/2020 - 14:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ύποπτο περιστατικό στα κατεχόμενα εξετάζεται για κορωνοϊό

Πρόκειται για γυναίκα ιρανική καταγωγής

Η Λεμεσός ξεφάντωσε στον καθιερωμένο «Χορό της Τρίτης» (ΒΙΝΤΕΟ)

Κορυφώνονται οι εορτασμοί στην πόλη του Καρναβαλιού - Δόθηκαν τα βραβεία «Πελλόμασκας»

«Καμπάνα» 100.000 ευρώ σε κομπογιαννίτη οδοντίατρο χωρίς πτυχίο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ασκούσε το επάγγελμα επί επτά χρόνια εκθέτοντας ανυποψίαστους πολίτες σε κίνδυνο
Ελλάδα

Δεκάδες εξετάστηκαν σε λίγες ώρες για κορωνοϊό στην Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)

«Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας» λέει ο Βασίλης Κικίλιας

Κλιμακώνεται η ένταση σε Χίο και Μυτιλήνη με συλλήψεις και τραυματισμούς (VID)

Πολίτες εισέβαλαν σε ξενοδοχείο που διέμεναν δυνάμεις των ΜΑΤ

Σε καραντίνα η 38χρονη ασθενής του κορωνοϊού και σε απομόνωση οι συγγενείς της

Εξετάζονται ακόμη τέσσερα ύποπτα περιστατικά - Σύσκεψη το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη
Διεθνή

Αναφορές για νεκρούς μετά από πυροβολισμούς στο Μιλγουόκι

Άνδρας άνοιξε πυρ σε ζυθοποιία - Τι μεταδίδουν τα τοπικά Μέσα

Ουσία που ανακαλύφθηκε στη Βιέννη φέρεται να καταπολεμά τον κορωνοϊό

Το γενετικό υλικό του νέου ιού ταυτίζεται σε ποσοστό 80% με εκείνο του παθογόνου SARS

Ο Covid-19 σε αριθμούς: Τα θύματα, τα κρούσματα και πόσοι έχουν αναρρώσει

Το παγκόσμιο σε επιφυλακή λόγω αύξησης των κρουσμάτων

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 27/02/2020 - 06:00DIVIDED