Ψυχαγωγία

Α.Γεωργίου:"Όταν πέθανε η μητέρα μου αυτή η γυναίκα με πήρε στο σπίτι της"(ΦΩΤΟ)

Ο Ανδρέας Γεωργίου την πρώτη ημέρα των Χριστουγέννων προέβη σε μια συγκινητική εκδήλωση αγάπης.

Ο γνωστός ηθοποιός και σκηνοθέτης της σειράς "8 λέξεις", η οποία προβάλλεται στον Alpha Κύπρου, μέσα από τα social media και με μια τρυφερή φωτογραφία, μίλξησε για τη νονά του, την πνευματική του μητέρα, που του στάθηκε δίπλα όταν "έφυγε" από τη ζωή η δική του μητέρα.

Με ένα τρυφερό φιλί, μας την γνωρίζει και μας μιλά για το ξεχωριστό άτομο που τον ώθησε να προχωρήσει στη ζωή και να παλέψει για τα όνειρά του. Συγκεκριμένα δήλωσε:  

Τα Χριστούγεννα είναι για την οικογένεια!! Αυτή η γυναίκα είναι η αδερφή της μητέρας μου, η νονά μου! Πνευματική μου μητέρα. Υπηρέτησε τον ρόλο της στο έπακρον. Όταν πέθανε η μητέρα με πήρε στο σπίτι της, στην Αγγλία, και κρατώντας με από το χέρι με πήγε στο Κολλέγιο που ήθελα. Μπροστά από την διευθύντρια της σχολής μου είπε «στην ζωή σου να κάνεις αυτό που αγαπάς, που θα ξυπνάς το πρωί και δεν θα σκέφτεσαι ότι πας στην δουλειά».. τα χρόνια εκείνα έβλεπα τον κόσμο σαν ζούγκλα... «το λιοντάρι αν το κοιτάς στα μάτια με καθαρή ψυχή δεν θα σε πειράξει ποτέ» μου είπε, και με έσπρωξε να βγω μόνος μου, να βρω τον τρόπο να κυκλοφορήσω και από παιδάκι να ενηλικιωθώ. Από τότε είναι το σημείο αναφοράς μου! Η νονά μου, η δεύτερη μου μάνα.

Επόμενο άρθρο

Πριν ένα χρόνο είχε 10 χιλιάδες followers και σήμερα μια "ανάσα" πριν τους 100

O instagrammer με τη μεγαλύτερη ανέλιξη ξεχώρισε λόγω των trolls του
26/12/2019 - 17:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ανδρέας Γεωργίου: H έκπληξη στο γηροκομείο για τα γενέθλια της γιαγιάς του (VID)

Συγκινεί ο Κύπριος σκηνοθέτης και ηθοποιός με την ανάρτηση του
30/06/2020 - 15:32

Ηθοποιός από τις 8 λέξεις ήταν η καθαρίστρια της Αγκιλέρα για 400 ευρώ την ημέρα

Η αποκάλυψη και όλα όσα εκμυστηρεύτηκε για πρώτη φορά
26/06/2020 - 12:47

Ο Ανδρέας Γεωργίου αποκαλύπτει τους νέους ηθοποιούς της σειράς “8 λέξεις"

Ονόματα - έκπληξη αλλά και παλιοί γνώριμοι από τις επιτυχημένες σειρές του
18/06/2020 - 19:15

Ανδρέας Γεωργίου: Φόρεσε μάσκα για τον κορωνοϊό και άρχισε γυρίσματα στην Κύπρο

Πού βρέθηκε ο γνωστός ηθοποιός και από ποιο μέρος του νησιού μας θα αρχίσει η σειρά;
16/06/2020 - 11:13

Κούλλης Νικολάου – Ανδρέας Γεωργίου: Με ποιον δημοσιογράφο θα συνεργαστούν;

Παραιτήθηκε από τον τηλεοπτικό σταθμό που εργάζεται
10/06/2020 - 18:45

Aνδρέας Γεωργίου - Στέφανος Μιχαήλ: Κάνουν... muay thai (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η νέα αθλητική δραστηριότητα που μπήκε στην ζωή τους
06/06/2020 - 10:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σωρεία παραπόνων στο Σύνδεσμο Καταναλωτών για τα ταξιδιωτικά vouchers (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρόβλημα με τις χρηματικές επιστροφές εντοπίζει και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή

Το απόλυτο χάος σε τρεις παράνομους σκουπιδότοπους (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν μπορούν να αντέξουν το οικονομικό κόστος οι τοπικές Αρχές"

Φωνές από υπαλλήλους ξενοδοχείων για το "επίδομα πείνας" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεκάδες ξενοδοχοϋπάλληλοι διαμαρτυρήθηκαν έξω από το Yπουργείο Eργασίας
Ελλάδα

28 νέα κρούσματα στην Ελλάδα, κανένας νέος θάνατος το τελευταίο 24ωρο

Ο αριθμός των περιστατικών της νόσου Covid-19 ανέρχεται πλέον σε 3.486

Ερντογάν εναντίον όλων για την Αγία Σοφία

"Επίθεση κατά των κυριαρχικών δικαιωμάτων της χώρας μας"

Στο Πήλιο μέσω Βουλγαρίας ο πατέρας του Μπόρις Τζόνσον παρά τις απαγορεύσεις

Η κίνησή του προκάλεσε αντιδράσεις τόσο στο Λονδίνο όσο και στην Ελλάδα
Διεθνή

Έρευνα σε βάρος του απερχόμενου Πρωθυπουργού της Γαλλίας

Ενενήντα μηνύσεις έχουν κατατεθεί στο Δικαστήριο της Δημοκρατίας

Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας: «Οι αριθμοί δεν ψεύδονται»

Καλεί τις κυβερνήσεις να συμμετάσχουν στη "μάχη" κατά του κορωνοϊού

Ανοίγουν μετά από τρεις μήνες οι βρετανικές παμπ

Άλλο οι κυβερνητικές οδηγίες και άλλο οι αυστηροί κανόνες, λένε ιδιοκτήτες

tv news

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Μάρκος Παγδατής: Η κορυφή στο παγκόσμιο τένις και τώρα η ζωή με τρία παιδιά!

Ο αγαπημένος Κύπριος τενίστας έρχεται αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ» μαζί με τη σύζυγό του
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 04/07/2020 - 02:3010Η ΕΝΤΟΛΗ