Ψυχαγωγία

Αγγέλα Νικηφόρου: To πρόβλημα υγείας και η αποχώρηση από την τηλεόραση (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Αγγελική Νικηφόρου, σε συνέντευξη  που παραχώρησε στο "Με αγάπη Χριστιάνα", μίλησε για όλα, αποκαλύπτοντας και πτυχές της ζωής της που δεν γνωρίζαμε μέχρι στιγμής.

Η ίδια αποκάλυψε στην Χριστιάνα, πως ο λόγος που αποχώρησε από την τηλεόραση ήταν ένα θέμα που προέκυψε με την υγεία της και πως θέλησε για λίγο να αποσυρθεί και να δώσει περισσότερη σημασία στον εαυτό της.

"Το άγχος στην δουλειά μας υπάρχει πάντα και όταν υπάρχει το άγχος και κάποιο πρόβλημα που δεν το προσέχεις σου έρχονται όλα βουνό και προσπαθείς μετά να βρεις τις ισορροπίες και τον δρόμο που πρέπει να ακολουθήσεις και να συμβιβαστείς με τα καινούργια δεδομένα. Έχω και τρία παιδιά, τα οποία πιστεύω πως χάρηκαν με το που άκουσαν πως θα σταματούσα την τηλεόραση, γιατί είχε καιρό που γκρίνιαζαν για το απαιτητικό μου ωράριο"

Στη συνέχεια, η δημοσιογράφος ανέφερε πως δεν της λείπει η τηλεόραση αλλά η επαφή με τον κόσμο, δηλώνοντας πως θέλει να επιστρέψει στο μέλλον γιατί αγαπά την δουλειά της.

"Ένιωθα να μου λείπει ο ρυθμός της δουλειάς, το να είσαι τόσα χρόνια μπροστά στο γυαλί, το να έχει τόση αγάπη και τόση απήχηση στον κόσμο και ξαφνικά να πρέπει να απέχεις για ένα χρονικό διάστημα το σκεφτόμουν. Πίστευα οτι ο κόσμος θα με ξεχάσει και στεναχωριόμουν γιατί έχω μια πολύ καλή σχέση με τον κόσμο εδώ και πάρα πολλά χρόνια και παίρνω πάρα πολύ δύναμη απ΄αυτό. Θεώρησα πως θα μου έλειπε η τηλεόραση αλλά έγινε ακριβώς το αντίθετο.

Αποφάσισα να είμαι για ένα χρονικό διάστημα πίσω από τις κάμερες για να δώσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου και σε αυτήν την περιπέτεια που πέρασα, αλλά κάποια στιγμή θέλω να επιστρέψω, αγαπώ την δουλειά μου"

 Δείτε την συνέντευξη στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

"Ανάκριση" στην Κενεβέζου: Τί θα έκανε αν την...απατούσε ο Σταματάρης;(ΒΙΝΤΕΟ)

Η ατάκα για το "σιδηρά κυρία" και ποιον Κύπριο παρουσιαστή επιλέγει;
17/12/2019 - 16:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σίσσυ Χρηστίδου: To άγνωστο πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει (ΦΩΤΟ)

Η νέα αρετουσάριστη φωτογραφία και όλα εκμυστηρεύτηκε
29/07/2020 - 11:48

Ο Μιλάνοφ σταματά το ποδόσφαιρο λόγω προβλήματος στον πνεύμονα (ΒΙΝΤΕΟ)

Άδοξο φινάλε στην καριέρα του πρώην άσου του ΑΠΟΕΛ
24/06/2020 - 08:48

Συγκινεί ο Παύλου περιγράφοντας τη περιπέτεια υγείας της 7 μηνών κορούλας τους

Το περιστατικό που έκανε το ζευγάρι να χάσει τη γη κάτω από τα πόδια του
01/04/2020 - 08:19

Mαρία Κορινθίου: Αποκάλυψε το σοβαρό πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει (ΦΩΤΟ)

Η δική της τοποθέτηση σχετικά με τη δύσκολη περίοδο που βιώνει το τελευταίο διάστημα
01/03/2020 - 09:10

Μελίνα Ασλανίδου: Το πρόβλημα υγείας που αποκάλυψε και όλες οι λεπτομέρειες!

Η εξομολογητική συνέντευξη και η απουσία του...υαλουρονικού του Ζαχαράτου
07/11/2019 - 12:54

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο «συρτάρι» οι κόκκινοι φάκελοι που στάλθηκαν από την ΟΥΕΦΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

«Η Αστυνομία ολοκλήρωσε την έρευνα. Δεν κατάφεραν να βρουν αποδεικτικά στοιχεία»

Προβληματίζουν οι τρεις ενεργές αλυσίδες μετάδοσης στη Λάρνακα (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρακολουθούν στενά την κατάσταση Υπουργείο Υγείας και ειδικοί

Διαψεύδει για τα κρούσματα στη Νέα Σαλαμίνα το Υπουργείο Υγείας

Δεν έχει υπάρξει επίσημη ενημέρωση μέχρι στιγμής
Ελλάδα

Ζητάει περισσότερα δείγματα σεβασμού διεθνούς δικαίου από την Τουρκία ο Δένδιας

Ο Υπουργός Εξωτερικών της Ελλάδας για όσα συζητήθηκαν στο σημερινό Συμβούλιο

Πέραν των 4.000 τα νέα κρούσματα κορωνοϊού στο Ηνωμένο Βασίλειο

Η διασπορά του ιού διατηρείται στα επίπεδα των αρχών Μαΐου
Διεθνή

New York Times: Δεύτερο «πάγωμα» των δοκιμών του εμβολίου AstraZeneca

Ακόμη ένα άτομο φαίνεται να παρουσίασε σοβαρή νευρολογική ασθένεια

Ο Τζόνσον εξετάζει το ενδεχόμενο ενός δεύτερου «lockdown»

Εντείνεται η ανησυχία στη Βρετανία για την επιτάχυνση της διάδοσης του νέου κορωνοϊού

tv news

Η μητέρα της Αγγελικής εμφανίζεται ξαφνικά στη φάρμα και προκαλεί προβλήματα...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Η Ευγενία θα παίξει το τελευταίο της χαρτί και θα εκβιάσει τον Μάρκο...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/09/2020 - 22:008 ΛΕΞΕΙΣ