Ψυχαγωγία

Αγγέλα Νικηφόρου: To πρόβλημα υγείας και η αποχώρηση από την τηλεόραση (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Αγγελική Νικηφόρου, σε συνέντευξη  που παραχώρησε στο "Με αγάπη Χριστιάνα", μίλησε για όλα, αποκαλύπτοντας και πτυχές της ζωής της που δεν γνωρίζαμε μέχρι στιγμής.

Η ίδια αποκάλυψε στην Χριστιάνα, πως ο λόγος που αποχώρησε από την τηλεόραση ήταν ένα θέμα που προέκυψε με την υγεία της και πως θέλησε για λίγο να αποσυρθεί και να δώσει περισσότερη σημασία στον εαυτό της.

"Το άγχος στην δουλειά μας υπάρχει πάντα και όταν υπάρχει το άγχος και κάποιο πρόβλημα που δεν το προσέχεις σου έρχονται όλα βουνό και προσπαθείς μετά να βρεις τις ισορροπίες και τον δρόμο που πρέπει να ακολουθήσεις και να συμβιβαστείς με τα καινούργια δεδομένα. Έχω και τρία παιδιά, τα οποία πιστεύω πως χάρηκαν με το που άκουσαν πως θα σταματούσα την τηλεόραση, γιατί είχε καιρό που γκρίνιαζαν για το απαιτητικό μου ωράριο"

Στη συνέχεια, η δημοσιογράφος ανέφερε πως δεν της λείπει η τηλεόραση αλλά η επαφή με τον κόσμο, δηλώνοντας πως θέλει να επιστρέψει στο μέλλον γιατί αγαπά την δουλειά της.

"Ένιωθα να μου λείπει ο ρυθμός της δουλειάς, το να είσαι τόσα χρόνια μπροστά στο γυαλί, το να έχει τόση αγάπη και τόση απήχηση στον κόσμο και ξαφνικά να πρέπει να απέχεις για ένα χρονικό διάστημα το σκεφτόμουν. Πίστευα οτι ο κόσμος θα με ξεχάσει και στεναχωριόμουν γιατί έχω μια πολύ καλή σχέση με τον κόσμο εδώ και πάρα πολλά χρόνια και παίρνω πάρα πολύ δύναμη απ΄αυτό. Θεώρησα πως θα μου έλειπε η τηλεόραση αλλά έγινε ακριβώς το αντίθετο.

Αποφάσισα να είμαι για ένα χρονικό διάστημα πίσω από τις κάμερες για να δώσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου και σε αυτήν την περιπέτεια που πέρασα, αλλά κάποια στιγμή θέλω να επιστρέψω, αγαπώ την δουλειά μου"

 Δείτε την συνέντευξη στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

"Ανάκριση" στην Κενεβέζου: Τί θα έκανε αν την...απατούσε ο Σταματάρης;(ΒΙΝΤΕΟ)

Η ατάκα για το "σιδηρά κυρία" και ποιον Κύπριο παρουσιαστή επιλέγει;
17/12/2019 - 16:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μελίνα Ασλανίδου: Το πρόβλημα υγείας που αποκάλυψε και όλες οι λεπτομέρειες!

Η εξομολογητική συνέντευξη και η απουσία του...υαλουρονικού του Ζαχαράτου
07/11/2019 - 12:54

Συγκλονίζει ο Μαραγκός: «Πάσχω από μία σπάνια και οδυνηρή εκφυλιστική νόσο»

Ο Σπύρος Μαραγκός γνωστοποίησε το σοβαρό πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει
02/11/2019 - 14:40

Ισραηλινοί γιατροί έσωσαν τη ζωή Κύπριας που είχε επιπλοκή μετά τον τοκετό(ΦΩΤΟ)

Μέσα σε 7 μόλις ώρες έφτασαν στη Λευκωσία, την έσωσαν και τη μετέφεραν στο Sheba
06/10/2019 - 15:46

Πέμη Ζούνη: Η συγκινητική εξομολόγηση για την περιπέτεια υγείας της κόρης της

"Ήταν μια πολύ σοβαρή εγχείρηση στο κεφάλι... Ήταν ένα μάθημα για όλους..."
17/09/2019 - 14:04

Νότης Σφακιανάκης: Το πρόβλημα υγείας και η αναβολή της συναυλίας του στην Κύπρο

Η επίσημη ανακοίνωση για την υγεία του τραγουδιστή
10/09/2019 - 12:31

Μπλατ: «Πρέπει να συνεχίσω τον αγώνα μου»

Σχολίασε τις αντιδράσεις της μπασκετικής κοινότητας στην αποκάλυψη του προβλήματος υγείας
21/08/2019 - 20:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νομιμοποίηση ή όχι των οίκων ανοχής στην Κύπρο; (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν οι μαστροποί ξεγελούσαν τα θύματα τους με μια...χειραψία με τους αστυνομικούς

Λουκάς Φουρλάς: "Θα προτείνω χρηματοδότηση της ηλεκτροχημειοθεραπείας" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Αν υπάρχει έστω και μισή ελπίδα για να σωθεί ένας συνάνθρωπος μας θα την τρέξουμε"

Εφιαλτικές στιγμές έζησε 31χρονη όταν έπεσε θύμα ληστείας στο διαμέρισμα της

Της χτύπησε την πόρτα, της επιτέθηκε, την έδεσε, της έκλεψε λεφτά και κινητό και έφυγε
Ελλάδα

Μιλούσαν ελληνικά οι δράστες της ένοπλης ληστείας εναντίον Γαρμπή-Σχοινά(ΒΙΝΤΕΟ)

Σοκαρισμένοι δηλώνουν οι δύο γνωστοί τραγουδιστές για τον εφιάλτη που έζησαν

Oι «Anonymous Greece» δημοσιοποίησαν τα στοιχεία Τούρκων χάκερς

Για το «μαύρο» που έπεσε σε κυβερνητικές ιστοσελίδες της Ελλάδας την Πέμπτη το βράδυ

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο
Διεθνή

Πρώτος νεκρός στη Σαγκάη από τον κοροναϊό

Μακραίνει η λίστα των νεκρών στην Κίνα παρά τα αυξημένα μέτρα

Στέλλα Κυριακίδου: Έκτακτη σύσκεψη της Επιτροπής Ασφάλειας Υγείας λόγω κοροναϊού

"Πρέπει να είμαστε έτοιμοι να επιτείνουμε την αντίδρασή μας αν χρειαστεί"

Παγκόσμια ανησυχία για τον κοροναϊό που εξαπλώθηκε και στην Ευρώπη (ΒΙΝΤΕΟ)

Άντρας στην Κίνα νίκησε τον θανατηφόρο ιό και πήρε εξιτήριο

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Με καλεσμένη την αγαπημένη ηθοποιό Μαρία Ιωάννου

Η Βασιλική Χατζηαδάμου υποδέχεται τη "γυναίκα-ανοικτό βιβλίο" αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 26/01/2020 - 13:45Η ΦΑΜΙΛΙΑ