Ψυχαγωγία

Αιματοβαμμένο πατρικό χάδι στο... «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

 Όταν το πατρικό χάδι μετατρέπεται σε όπλο και η υπερβολική αγάπη ξεφεύγει από τη λογική, διαπράττοντας ακόμη και το πιο φρικιαστικό έγκλημα, τότε μόνο το 5ο και υπέρ του δέοντος αιματοβαμμένο επεισόδιο της σειράς «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου, που θα μεταδοθεί την Κυριακή 25 Νοεμβρίου στις 22.00, μπορεί να «μεταφέρει» τηλεοπτικά την απονενοημένη αυτή πράξη που συντάραξε την κυπριακή κοινωνία, τη δεκαετία του ’90.

Ένα οικογενειακό δράμα, χωρίς ίχνος συναισθήματος και με εμφανή στοιχεία παραλογισμού... απομυθοποίησε την ανιδιοτελή αγάπη, μετατρέποντάς τη σε τέρας-δολοφόνο και αιφνιδιαστικό χτύπημα θανάτου. Η εμπιστοσύνη κλονίζεται, η καχυποψία αυξάνεται, ο πόνος κορυφώνεται και κανείς δεν τολμά να ψυχολογήσει τα πραγματικά κίνητρα του εγκληματία.

Ένα φονικό που άγγιξε την παράνοια και ξεπέρασε ακόμη και το πιο ειδεχθές σενάριο εγκλήματος, έρχεται στη σειρά «ΚΑΡΜΑ»  που δεν συμβιβάζεται με τίποτα λιγότερο από την εκρηκτική ένωση της μυθοπλασίας με την πραγματικότητα.

Αν η δική σας μεγαλύτερη αγάπη είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος που φοβάστε μην τον χάσετε από τα μάτια σας, θα εκπλαγείτε πώς εισέβαλε ο διάβολος μέσα στην ψυχή ενός πατέρα και αφαίρεσε ωμά και απάνθρωπα τη ζωή ενός αγαπημένου του προσώπου... Κι αν πιστεύετε ότι η κορύφωση του δράματος είναι πάντα το τελευταίο χαρτί της πλοκής, τότε το «ΚΑΡΜΑ» θα σας προκαλέσει ιδρώτα, αγωνία και φόβο από τον «πρώτο» κιόλας λεπτό...

pateras

Η Χριστιάνα Αρτεμίου, μετά από λεπτομερή έρευνα μέσα από ρεπορτάζ της εποχής και το Αρχείο Τύπου και Πληροφοριών της Κυπριακής Δημοκρατίας, αποδεικνύει ότι ξέρει πώς να μεταφέρει στην οθόνη μία αιμοσταγή υπόθεση -χωρίς να φωτογραφίζει τα πραγματικά πρόσωπα και τα ακριβή γεγονότα- και να καθηλώνει τους τηλεθεατές κάθε Κυριακή στις 22.00.

Ευτύχιος Πουλλαΐδης, Ντόρις Κυριακίδου, Ηρόδοτος Μιλτιάδους και Ελεονώρα Βασιλείου είναι οι ηθοποιοί που αποδέχθηκαν την πρόκληση του 5ου συνταρακτικού επεισοδίου, εντυπωσίασαν με τις ερμηνείες τους την ομάδα παραγωγής της σειράς και... ετοιμάζονται να αποδείξουν στο τηλεοπτικό κοινό του ALPHA Κύπρου ότι τελικά το κάρμα του ανθρώπου είναι μια αναπόφευκτη «γροθιά»...

«ΚΑΡΜΑ»: Κυριακή 25 Νοεμβρίου στις 22.00 από τον ALPHA Κύπρου.

Επόμενο άρθρο

"24 ώρες"... Στα άδυτα του Ηλεκτροπαραγωγού Σταθμού Βασιλικού (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Νέο επεισόδιο με συγκλονιστικές μαρτυρίες και «ζωντανές» μνήμες από την έκρηξη στο Μαρί..
22/11/2018 - 17:43

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στον Alpha Κυπρου ο τελικός κυπέλλου και το Σούπερ Καπ

Ο Alpha Κύπρου δίπλα στα μεγάλα γεγονότα του κυπριακού ποδοσφαίρου
22/08/2019 - 16:12

15+1 λόγοι για να "κολλήσεις" με το νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Μυθοπλασία-Ψυχαγωγία-Ενημέρωση, με νέες αλλά και αγαπημένες προτάσεις για τον τηλεθεατή
03/08/2019 - 16:59

8 λέξεις:Βαckstage στην επίσημη φωτογράφιση της σειράς και τα...απρόοπτα(ΒΙΝΤΕΟ)

Το πουκάμισο του Παρτσαλάκη και η χημεία των ηθοποιών στα παρασκήνια
02/08/2019 - 16:46

Κυκλοφόρησε το πρώτο trailer της σειράς "Αστέρια στην Άμμο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τις πρώτες σκηνές από τη νέα δραματική σειρά του Alpha Κύπρου
27/07/2019 - 11:41

Αυτή είναι η νέα πρωταγωνίστρια του Ανδρέα Γεωργίου που θα μας καθηλώσει(ΦΩΤΟ)

"Είμαι 23 χρονών με δυο παιδιά και το πρώτο μου το έκανα στα 17"
19/07/2019 - 17:08

Αυτός θα είναι ο τίτλος της νέας πρωινής εκπομπής του Alpha Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου και η Στέλλα Στυλιανού σε πυρετώδεις προετοιμασίες...
19/07/2019 - 15:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τους "τσάκωσαν" με εννέα κιλά κοκαΐνης, λίγο πριν τη διαθέσουν (ΒΙΝΤΕΟ)

Χειροπέδες σε τρεις για τα εννιά κιλά και σε 44χρονο για 5,5 κιλά κάνναβης

Άλλος ένας νεκρός στην Κύπρο από τον ιό του Δυτικού Νείλου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανησυχία στο Υπουργείο Υγείας που εξετάζει πρακτικές άλλων χωρών

Δημοτικός υπάλληλος το "έπαιζε" άρρωστος και...εργαζόταν σε ιδιωτική εταιρεία

Πρόβλημα για όλους του Δήμους το θέμα των συχνών αδειών ασθενείας
Ελλάδα

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια

Ελλάδα: Τρένο παρέσυρε και σκότωσε άνδρα στην Αλεξανδρούπολη

Το περιστατικό διαδραματίστηκε μπροστά στα μάτια φίλου του

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής
Διεθνή

Εκτελείται ο "δολοφόνος του I-95", ο serial killer ομοφυλοφίλων

Εγκατέλειπε τα πτώματα των θυμάτων του σε έναν μεγάλο αυτοκινητόδρομο

"Η Βραζιλία δεν μπορεί οικονομικά να καταπολεμήσει τις πυρκαγιές του Αμαζονίου"

Η απάντηση του Βραζιλιάνου Προέδρου για το ποιον θεωρεί υπεύθυνο για τις πυρκαγιές

Ο Μπόρις Τζόνσον στο γαλλικό προεδρικό μέγαρο...σαν στο σπίτι του

Άπλωσε το πόδι στο τραπεζάκι κατά τη διάρκεια της κατ΄ιδίαν συνάντησης του με τον Μακρόν

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/08/2019 - 06:20ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ