Ψυχαγωγία

Ακρίτα για Σεφερλή: "Λυπάμαι, δεν άλλαξα γνώμη επειδή μου ζητάει 100.000 ευρώ"

Για την δικαστική της διαμάχη με τον Μάρκο Σεφερλή μίλησε η Έλενα Ακρίτα στην εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη. 

Η γνωστή δημοσιογράφος και συγγραφέας είχε γράψει πριν από λίγους μήνες ένα κείμενο που αναφερόταν στην αισθητική των παραστάσεων του ηθοποιού, το οποίο  ενόχλησε τον Μάρκο Σεφερλή ο οποίος κινήθηκε νομικά εναντίον της ζητώντας συνολικά  το ποσό των τρακοσίον χιλιάδων ευρώ, αφού ένιωσε ότι προσβάλλει τον ίδιο αλλά επηρεάζει και το παιδί του. Η Έλενα Ακρίτα δήλωσε στον Γιώργο Παπαδάκη:

"Γράφω κάτι για τον Μάρκο Σεφερλή που μπορεί να μην αρέσει σε πολλούς, διαστρεβλώνεται αυτό το κάτι και αυτός με πάει σε αγωγή για 100.000 ευρώ. Ορίστε το κόστος. Ψυχικό, οικονομικό…Συγνώμη, αλλά δεν αλλάζω ούτε «και» από ότι έχω γράψει. Συγνώμη… Όταν ο Σεφερλής θεωρεί πως με τη λέξη trash είπα εκείνον trash, ενώ στην ουσία είπα trash όντως το είδος το θεατρικό το οποίο χλευάζει κοινωνικές ομάδες… Λυπάμαι, δεν άλλαξα γνώμη επειδή μου ζητάει 100 χιλιάρικα, ίδια θα είναι η γνώμη μου"

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξεσπά ο Σεφερλής κατά της Ακρίτα: "Κάποια στιγμή το ποτήρι ξεχειλίζει"

Οι επικριτές, η αυστηρή κριτική, η παραπληροφόρηση και η...έννοια της κωμωδίας
23/01/2020 - 11:25

Έλενα Ακρίτα: Πυρ και μανία με την...Ελληνική πολιτογράφηση του Tom Hanks (ΦΩΤΟ)

Το "άκομψο" σχόλιο για τον Αμερικανό ηθοποιό και οι...αντιδράσεις
28/12/2019 - 16:59

Έλενα Ακρίτα: «Αυτό που παράγει ο Μάρκος Σεφερλής είναι trash»

Η γνωστή δημοσιογράφος έριξε για ακόμα μια φορά τα "καρφιά" της στον ηθοποιό
09/11/2019 - 14:18

Η αποκάλυψη του Γιώργου Παρτσαλάκη:Μέσα σε ένα βράδυ έχασα ένα εκατομμύριο ευρώ

Τα καρφιά στον Μάρκο Σεφερλή: "Δεν υφίσταται ο Σεφερλής για μένα πια..."
04/10/2019 - 09:12

Κ. Καινούργιου: Η ατάκα του Σεφερλή για τον σύντροφο της που την άφησε άφωνη

Όσα δήλωσε για τον Ντάνο και τα αρνητικά σχόλια από κριτικούς
10/09/2019 - 16:08

Λαυρέντης Μαχαιρίτσας: Έτσι τον αποχαιρέτησαν φίλοι και συνεργάτες (ΦΩΤΟ)

Τα συγκινητικά λόγια και οι φωτογραφίες που δημοσίευσαν στο άκουσμα μετά τον θάνατο του
09/09/2019 - 11:07

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δυναμικές κινητοποιήσεις αποφάσισαν οι οδηγοί λεωφορείων της Αμμοχώστου (ΦΩΤΟ)

Ζητούν ακύρωση προσφορών για δημόσιες συγκοινωνίες και ανησυχούν για τις εργασίες τους

Καραμπόλα τεσσάρων οχημάτων προκάλεσε κυκλοφοριακό "έμφραγμα" στο Στρόβολο

Γυναίκα μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας

Γεγονός η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών (ΒΙΝΤΕΟ)

Στάση αποχής κράτησε η αντιπολίτευση αλλά και ΕΔΕΚ
Ελλάδα

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα
Διεθνή

Επιβεβαιωμένα κρούσματα κοροναϊού στη Γαλλία

Έφτασε και στην Ευρώπη ο φονικός ιός

Ακσόι: Η Τουρκία στο Διεθνές Δικαστήριο Χάγης για αποστρατικοποίηση του Αιγαίου

"Αυτό το ζήτημα πηγάζει από την παραβίαση από πλευράς Ελλάδας"

Τέσσερις νεκροί από τον ισχυρό σεισμό 6,9 Ρίχτερ στην Τουρκία (BINTEO)

Επιφανειακός και σε εστιακό βάθος 2 χιλιομέτρων

tv news

«24 Ώρες» μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη, που έγινε...ιερέας!

Οι λόγοι οδήγησαν τον Κώστα Δημοσθένους στην ιεροσύνη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Kύπρου
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 24/01/2020 - 23:45ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ;