Ψυχαγωγία

Αλέξανδρος Ρήγας: Η εξομολόγηση για το σοβαρό πρόβλημα υγείας που πέρασε

Για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε πριν από περίπου έξι χρόνια μίλησε ο Αλέξανδρος Ρήγας.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο ελλαδικό περιοδικό People ο ηθοποιός και σκηνοθέτης μίλησε μεταξύ άλλων για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε και στάθηκε η αφορμή για να αναθεωρήσει τη ζωή του. Ο ίδιος δήλωσε: 

Πράγματι, στα 48 μου πέρασα ένα άγριο, σκληρό εγκεφαλικό. Έμεινα τότε έξι μήνες off και αναθεώρησα πολλά. Στις 5 Μαΐου κλείνω τα 54. Άρα ζωηρά χρόνια -ακόμη και αν είμαι απόλυτα υγιής- δεν έχω πολλά. Γι΄ αυτό θέλω να προλάβω να κάνω πράγματα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω απωθημένα.

Εύχομαι να έχω σωματική αντοχή και υγεία στο μυαλό για να συνεχίσω να ασχολούμαι με όσα αγαπώ, να κάνω κάποια ταξίδια ακόμη και κανένα ποτάκι τα βράδια, στην πλατεία Μαβίλης. Εκεί πέρασα τα νεανικά μου χρόνια. Με μπυρόνια στην πλατεία μέχρι τα ξημερώματα, να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις που δεν καταλήγουν πουθενά. Για τον έρωτα, τον θάνατο, τη ζωή, τα όνειρά μας. Τον τρόπο που βλέπεις και αντιμετωπίζεις πλέον, τα πράγματα

Επόμενο άρθρο

Spice girls:Οι αποκαλύψεις που έρχονται να τινάξουν στον αέρα την επανένωση τους

Η αποκάλυψη για την βραδιά πάθους που πέρασαν οι δυο γυναίκες του συγκροτήματος
25/03/2019 - 12:19

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η αυπνία συνδέεται με αυξημένο κίνδυνο εγκεφαλικού και καρδιακής προσβολής

Όσα αποκαλύπτει νέα έρευνα της Αμερικάνικης Ακαδημίας Νευρολογίας
07/11/2019 - 23:12

Έπαθε εγκεφαλικό σε ηλικία 9 ετών, όταν αντίκρισε μπροστά της…δυο φίδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική ιστορία στο "Soundtrack of Love" της Κυριακής
25/10/2019 - 21:06

Αλέξανδρος Ρήγας: Οι εξελίξεις στην υγεία του μετά την επιληπτική κρίση

Όσα δήλωσε η καλή φίλη και συνεργάτιδα του, Μπέσυ Μάλφα
04/09/2019 - 15:57

Ο Αλέν Ντελόν υπέστη... εγκεφαλικό - Όλες οι λεπτομέρειες!

Η νοσηλεία και όλα όσα αποκάλυψε ο γιος του
09/08/2019 - 10:11

Αλέξανδρος Ρήγας: Εσπευσμένα στο νοσοκομείο με...επιληπτική κρίση

Όλες οι λεπτομέρειες και η άμεση αντιμετώπιση
19/07/2019 - 19:20

Νέα κόντρα στη showbiz:Η Χρύσα Ρώπα "ξεσκεπάζει" τον Αλέξανδρο Ρήγα και ξεσπά...

"Με είπε βρωμ...νο" - Αποκάλυψε ακόμη τον λόγο που αποχώρησε από τη σειρά του
01/04/2019 - 09:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κινητό οδηγεί τους ανακριτές στην ταυτότητα του νεκρού στο κέντρο της Λευκωσίας

Ενδείξεις ότι το πτώμα ανήκει στον 26χρονο καταζητούμενο για απόπειρα φόνου στο Σινά Όρος

Διένυσε 117 km από την Αγία Νάπα μέχρι τη Λεμεσό συνοδεύοντας άτομο ΑΜΕΑ

Η συγκινητική πράξη αγάπης και προσφοράς από τον νεαρό Ειρηναίο Ηλία

Αντί στη Λάρνακα βρέθηκαν στη Βηρυτό οι επιβάτες πτήσης από την Αθήνα

Οι κακές καιρικές συνθήκες ανάγκασαν τον πιλότο να ζητήσει εκτροπή προς τον Λίβανο
Ελλάδα

Στην Αθήνα ο Πρόεδρος του Κοινοβουλίου της Λιβύης

Συνάντηση με τον Έλληνα ομόλογο του παρουσία του Υπουργού Εξωτερικών

Καλαμάτα: Περιέλουσε με βενζίνη τη γυναίκα του και πήγε να την κάψει ζωντανή

Χαροπαλεύει στο νοσοκομείο με σοβαρά εγκαύματα η 39χρονη

Μητσοτάκης: Η Ευρώπη υψώνει τείχη απέναντι στην τουρκική προκλητικότητα

Θα ενημερώσει τους εταίρους του στη Σύνοδο Κορυφής για την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Υπό έλεγχο η πυρκαγιά στο μοναδικό αεροπλανοφόρο της Ρωσίας

10 άτομα οδηγήθηκαν στο νοσοκομείο για παροχή πρώτων βοηθειών

Ισραήλ: Ορίστηκε η ημερομηνία των νέων εκλογών

Συνεχίζεται η περίοδος διχασμού και πολιτικής αστάθειας

Τραμπ: «Χαλάρωσε Γκρέτα, χαλάρωσε!»

Την ειρωνεύτηκε μέσω Twitter για την «οργή» της για την κλιματική αλλαγή

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 12/12/2019 - 18:40ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ