Ψυχαγωγία

Αλέξανδρος Ρήγας: Η εξομολόγηση για το σοβαρό πρόβλημα υγείας που πέρασε

Για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε πριν από περίπου έξι χρόνια μίλησε ο Αλέξανδρος Ρήγας.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο ελλαδικό περιοδικό People ο ηθοποιός και σκηνοθέτης μίλησε μεταξύ άλλων για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε και στάθηκε η αφορμή για να αναθεωρήσει τη ζωή του. Ο ίδιος δήλωσε: 

Πράγματι, στα 48 μου πέρασα ένα άγριο, σκληρό εγκεφαλικό. Έμεινα τότε έξι μήνες off και αναθεώρησα πολλά. Στις 5 Μαΐου κλείνω τα 54. Άρα ζωηρά χρόνια -ακόμη και αν είμαι απόλυτα υγιής- δεν έχω πολλά. Γι΄ αυτό θέλω να προλάβω να κάνω πράγματα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω απωθημένα.

Εύχομαι να έχω σωματική αντοχή και υγεία στο μυαλό για να συνεχίσω να ασχολούμαι με όσα αγαπώ, να κάνω κάποια ταξίδια ακόμη και κανένα ποτάκι τα βράδια, στην πλατεία Μαβίλης. Εκεί πέρασα τα νεανικά μου χρόνια. Με μπυρόνια στην πλατεία μέχρι τα ξημερώματα, να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις που δεν καταλήγουν πουθενά. Για τον έρωτα, τον θάνατο, τη ζωή, τα όνειρά μας. Τον τρόπο που βλέπεις και αντιμετωπίζεις πλέον, τα πράγματα

Επόμενο άρθρο

Spice girls:Οι αποκαλύψεις που έρχονται να τινάξουν στον αέρα την επανένωση τους

Η αποκάλυψη για την βραδιά πάθους που πέρασαν οι δυο γυναίκες του συγκροτήματος
25/03/2019 - 12:19

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ρονάλντο: H πρώτη ανάρτηση μετά το εγκεφαλικό που υπέστη η μητέρα του (ΦΩΤΟ)

Το συγκινητικό μήνυμα που μοιράστηκε και η "χάρη" που ζήτησε από τον κόσμο
04/03/2020 - 11:57

Η αυπνία συνδέεται με αυξημένο κίνδυνο εγκεφαλικού και καρδιακής προσβολής

Όσα αποκαλύπτει νέα έρευνα της Αμερικάνικης Ακαδημίας Νευρολογίας
07/11/2019 - 23:12

Έπαθε εγκεφαλικό σε ηλικία 9 ετών, όταν αντίκρισε μπροστά της…δυο φίδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική ιστορία στο "Soundtrack of Love" της Κυριακής
25/10/2019 - 21:06

Αλέξανδρος Ρήγας: Οι εξελίξεις στην υγεία του μετά την επιληπτική κρίση

Όσα δήλωσε η καλή φίλη και συνεργάτιδα του, Μπέσυ Μάλφα
04/09/2019 - 15:57

Ο Αλέν Ντελόν υπέστη... εγκεφαλικό - Όλες οι λεπτομέρειες!

Η νοσηλεία και όλα όσα αποκάλυψε ο γιος του
09/08/2019 - 10:11

Αλέξανδρος Ρήγας: Εσπευσμένα στο νοσοκομείο με...επιληπτική κρίση

Όλες οι λεπτομέρειες και η άμεση αντιμετώπιση
19/07/2019 - 19:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ξέφυγε η χρήση των πυροτεχνημάτων...Τεράστιοι οι κίνδυνοι που ελλοχεύουν (VID)

Τι δηλώνει η Αστυνομία για το φαινόμενο που λαμβάνει όλο και μεγαλύτερες διαστάσεις

500 πακέτα αναχωρούν για την αιμορραγούσα Βηρυτό με ειδικές πτήσεις της ΚΔ (VID)

Το τεράστιο κύμα αγάπης και προσφοράς στον λυγισμένο Λίβανο συνεχίζει ακατάπαυστα

Σειρές με άδειες ξαπλώστρες στο Μακένζυ λόγω... λυμάτων (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παραλία έχει «σφραγιστεί» με κόκκινες κορδέλες και η είσοδος στο κοινό απαγορεύεται
Ελλάδα

204 νέα κρούσματα και 5 θάνατοι καταγράφηκαν σ' ένα 24ωρο στην Ελλάδα

Παραμένει τριψήφιος ο αριθμός των νέων περιστατικών

Εκτάκτως στο Μαξίμου oι Υπουργοί Εξωτερικών και Άμυνας και ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

Εντείνεται η διπλωματική κινητικότητα για αναχαίτιση των τουρκικών προκλήσεων στο Αιγαίο

Τηλεφώνησε πρώτα στον Ερντογάν και μετά στον Μητσοτάκη η Άγκελα Μέρκελ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός ενημέρωσε την Γερμανίδα Καγκελάριο για την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Χάος στο Μινσκ: 2 νεκροί και 250 τραυματίες στις βίαιες συγκρούσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτός ελέγχου μαίνονται οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις στη Λευκορωσία

Ευθύνες επί ερειπίων: Ενώπιον Εισαγγελέα πρώην και νυν Υπουργοί Λιβάνου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βηρυτός εξακολουθεί να θυμίζει εμπόλεμη ζώνη με την οργή του λαού να ξεχειλίζει

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/08/2020 - 23:30ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ