Ψυχαγωγία

Αλέξανδρος Ρήγας: Η εξομολόγηση για το σοβαρό πρόβλημα υγείας που πέρασε

Για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε πριν από περίπου έξι χρόνια μίλησε ο Αλέξανδρος Ρήγας.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο ελλαδικό περιοδικό People ο ηθοποιός και σκηνοθέτης μίλησε μεταξύ άλλων για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε και στάθηκε η αφορμή για να αναθεωρήσει τη ζωή του. Ο ίδιος δήλωσε: 

Πράγματι, στα 48 μου πέρασα ένα άγριο, σκληρό εγκεφαλικό. Έμεινα τότε έξι μήνες off και αναθεώρησα πολλά. Στις 5 Μαΐου κλείνω τα 54. Άρα ζωηρά χρόνια -ακόμη και αν είμαι απόλυτα υγιής- δεν έχω πολλά. Γι΄ αυτό θέλω να προλάβω να κάνω πράγματα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω απωθημένα.

Εύχομαι να έχω σωματική αντοχή και υγεία στο μυαλό για να συνεχίσω να ασχολούμαι με όσα αγαπώ, να κάνω κάποια ταξίδια ακόμη και κανένα ποτάκι τα βράδια, στην πλατεία Μαβίλης. Εκεί πέρασα τα νεανικά μου χρόνια. Με μπυρόνια στην πλατεία μέχρι τα ξημερώματα, να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις που δεν καταλήγουν πουθενά. Για τον έρωτα, τον θάνατο, τη ζωή, τα όνειρά μας. Τον τρόπο που βλέπεις και αντιμετωπίζεις πλέον, τα πράγματα

Επόμενο άρθρο

Spice girls:Οι αποκαλύψεις που έρχονται να τινάξουν στον αέρα την επανένωση τους

Η αποκάλυψη για την βραδιά πάθους που πέρασαν οι δυο γυναίκες του συγκροτήματος
25/03/2019 - 12:19

ΣχετικέςΕιδήσεις

Νέα κόντρα στη showbiz:Η Χρύσα Ρώπα "ξεσκεπάζει" τον Αλέξανδρο Ρήγα και ξεσπά...

"Με είπε βρωμ...νο" - Αποκάλυψε ακόμη τον λόγο που αποχώρησε από τη σειρά του
01/04/2019 - 09:51

Διπλό εγκεφαλικό υπέστη ο Φώτης Μεταξόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ)

"Ώσπου να έρθουν τα παιδιά μου το αριστερό χέρι μούδιασε. Σηκώνομαι και αρχίζω να χορεύω"
05/10/2017 - 08:56

Υπό 6ήμερη κράτηση 23χρονος που ξυλοκόπησε 47χρονο για τα μάτια μιας γυναίκας

Ο 47χρονος υπέστη εγκεφαλικό μετά τα χτυπήματα που δέχτηκε
21/04/2017 - 10:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κατάλευκο τοπίο στα ορεινά και...βαρυχειμωνιά τέλη Απριλίου (ΦΩΤΟ)

Ποιοι δρόμοι είναι ανοιχτοί μόνο για οχήματα με αντιολισθητικές αλυσίδες

Η άγνωστη Αφρικανή που πόζαρε στον φωτογραφικό φακό του 35χρονου υπόπτου (ΦΩΤΟ)

Ετοίμαζε διάλεξη ο αξιωματικός της ΕΦ με θέμα τη φωτογραφία για τα μέλη group στο Facebook

Στο μεροκάματο "έσβησε" 60χρονος στη Λάρνακα

Στη δημοσιότητα τα στοιχεία του άτυχου άνδρα που ξεψύχησε μετά από πτώση 9 μέτρων
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Ματωμένο Πάσχα στη Σρι Λάνκα με μπαράζ εκρήξεων σε εκκλησίες και ξενοδοχεία

Δεκάδες νεκροί και εκατοντάδες τραυματίες μετά τις εκρήξεις

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ