Ψυχαγωγία

Αλέξανδρος Ρήγας: Η εξομολόγηση για το σοβαρό πρόβλημα υγείας που πέρασε

Για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε πριν από περίπου έξι χρόνια μίλησε ο Αλέξανδρος Ρήγας.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο ελλαδικό περιοδικό People ο ηθοποιός και σκηνοθέτης μίλησε μεταξύ άλλων για το εγκεφαλικό επεισόδιο που πέρασε και στάθηκε η αφορμή για να αναθεωρήσει τη ζωή του. Ο ίδιος δήλωσε: 

Πράγματι, στα 48 μου πέρασα ένα άγριο, σκληρό εγκεφαλικό. Έμεινα τότε έξι μήνες off και αναθεώρησα πολλά. Στις 5 Μαΐου κλείνω τα 54. Άρα ζωηρά χρόνια -ακόμη και αν είμαι απόλυτα υγιής- δεν έχω πολλά. Γι΄ αυτό θέλω να προλάβω να κάνω πράγματα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω απωθημένα.

Εύχομαι να έχω σωματική αντοχή και υγεία στο μυαλό για να συνεχίσω να ασχολούμαι με όσα αγαπώ, να κάνω κάποια ταξίδια ακόμη και κανένα ποτάκι τα βράδια, στην πλατεία Μαβίλης. Εκεί πέρασα τα νεανικά μου χρόνια. Με μπυρόνια στην πλατεία μέχρι τα ξημερώματα, να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις που δεν καταλήγουν πουθενά. Για τον έρωτα, τον θάνατο, τη ζωή, τα όνειρά μας. Τον τρόπο που βλέπεις και αντιμετωπίζεις πλέον, τα πράγματα

Επόμενο άρθρο

Spice girls:Οι αποκαλύψεις που έρχονται να τινάξουν στον αέρα την επανένωση τους

Η αποκάλυψη για την βραδιά πάθους που πέρασαν οι δυο γυναίκες του συγκροτήματος
25/03/2019 - 12:19

ΣχετικέςΕιδήσεις

Νέα κόντρα στη showbiz:Η Χρύσα Ρώπα "ξεσκεπάζει" τον Αλέξανδρο Ρήγα και ξεσπά...

"Με είπε βρωμ...νο" - Αποκάλυψε ακόμη τον λόγο που αποχώρησε από τη σειρά του
01/04/2019 - 09:51

Διπλό εγκεφαλικό υπέστη ο Φώτης Μεταξόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ)

"Ώσπου να έρθουν τα παιδιά μου το αριστερό χέρι μούδιασε. Σηκώνομαι και αρχίζω να χορεύω"
05/10/2017 - 08:56

Υπό 6ήμερη κράτηση 23χρονος που ξυλοκόπησε 47χρονο για τα μάτια μιας γυναίκας

Ο 47χρονος υπέστη εγκεφαλικό μετά τα χτυπήματα που δέχτηκε
21/04/2017 - 10:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Αίσιος τέλος στην επιχείρηση διάσωσης άνδρα που έπεσε σε χαράδρα

Ανασύρθηκε τραυματισμένος από γκρεμό στην περιοχή λουτρών της Αφροδίτης

Επιχείρηση διάσωσης άνδρα που έπεσε σε γκρεμό στα λουτρά της Αφροδίτης

Σε συναγερμό Πυροσβεστική Υπηρεσία και Αστυνομία

Το μέλλον και η λειτουργία του ΑΞΙΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Και πτυχίο Πανεπιστημιακού επιπέδου θα προφέρει από το 2021
Ελλάδα

Σε κρίσιμη κατάσταση αγοράκι που κάηκε με βραστό νερό στον Ασπρόπυργο

Έριξε πάνω του κατσαρόλα με νερό ενώ βρισκόταν υπό την επιμέλεια φίλης της μητέρας του

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
Διεθνή

Ισχυρή σεισμική δόνηση στη Δυτική Παπούα

Oι ινδονησιακές αρχές δήλωσαν ότι δεν υπάρχει κίνδυνος για τσουνάμι.

Ο ανατριχιαστικός διάλογος λίγα λεπτά πριν τη δολοφονία του Κασόγκι

Στο "φως" αποσπάσματα ηχογραφήσεων από την ημέρα του φόνου

Εκτός του αγώνα διαδοχής της Μέι ο Ρόρι Στιούαρτ

Συγκέντρωσε 27 ψήφους στην 3η ψηφοφορία μεταξύ των βουλευτών του Συντηρητικού Κόμματος

tv news

Ο Ορφέας παραφυλάει μέσα στο ιατρείο της Μίνας με σκοπό να της επιτεθεί...

Ο κλοιός γύρω από τη Μαργκώ στενεύει... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Η Μελίτη το σκάει και η Λίλιαν τη βρίσκει! Η Μαρίνα είναι πλέον αποφασισμένη...

Θα πάει στο αστυνομικό τμήμα να ομολογήσει; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 20/06/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ