Ψυχαγωγία

Αντίνοος Αλμπάνης: Μιλά πρώτη φορά για την μάχη του με τον καρκίνο (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις πρώτες του δηλώσεις μετά την αποκάλυψη για τη μάχη του με τον καρκίνο, έκανε ο Αντίνοος Αλμπάνης.

Ο Αντίνοος Αλμπάνης  μοιράστηκε πριν από μερικούς μήνες με τους διαδικτυακούς του φιίλους  στο instagram το πρόβλημα της υγείας του και είχε αναφέρει πως για να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα ακολούθησε μία σειρά χημειοθεραπειών και σε αυτό οφείλεται και η αλλαγή στην εμφάνισή του. Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε στην εκπομπή "Happy Day"  και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε  στις δύσκολες στιγμές που πέρασε, τη δύναμη που πήρε από τους δικούς του ανθρώπους, ενώ παράλληλα αποκάλυψε πως πλέον είναι καλά.

«Γενικά οτιδήποτε συμβαίνει στη ζωή μας, μάς πηγαίνει παρακάτω. Είτε καλό είναι, είτε κακό. Αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά και το μυαλό μας καθαρό. Ήταν πάρα πολλά τα μηνύματα αγάπης και συμπαράστασης.

Τίποτα δεν είναι δεδομένο. Οπότε καλό είναι να χαιρόμαστε τη ζωή μας, να είμαστε ευγνώμονες και να χαμογελάμε. Όλα γίνονται πολύ πιο εύκολα όταν έχεις δίπλα σου ανθρώπους να σε φροντίζουν, να σε στηρίζουν και να σε αγαπάνε.

Πήρα δύναμη από την οικογένειά μου, τους φίλους μου, τους συναδέλφους μου… Είμαι καλά, είμαι εδώ μαζί σας, είμαι ζωντανός και δυνατός. Πρέπει να φροντίζουμε τους εαυτούς μας με τον ίδιο τρόπο που φροντίζουμε τα κινητά μας, τα αυτοκίνητά μας, τα σπίτια μας, τις γειτονιές μας…»

Δείτε το σχετικό απόσπασμα:

Επόμενο άρθρο

Έξαλλος ο Γιώργος Λιάγκας με τις δηλώσεις της Ειρήνης Καζαριάν: «Είναι αμόρφωτη»

Όσα δήλωσε το νεαρό μοντέλο και εξόργισαν τον παρουσιαστή
19/09/2019 - 09:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Μίσησα τη μάνα μου, δεν ήθελα να την αγαπώ και να την...αγκαλιάζω"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Κόπηκαν τα πόδια μου όταν έμαθα ότι είχα καρκίνο"- Συγκινεί η ιστορία του Sοl
15/10/2019 - 19:46

Θλίψη στην Ανόρθωση για τον χαμό του Αδάμου

Συλλυπητήρια ανακοίνωση εξέδωσε η ομάδα της Αμμοχώστου και έκανε γνωστή κουβέντα με παίκτη
10/10/2019 - 12:11

Πόπη Αβραάμ:"Ήταν σοκ-Δεν μου μίλαγε κανένας και ήταν σαν να μην υπήρχα"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήθελα να φωνάξω ότι είμαι καλά..." - Όλα όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους
08/10/2019 - 15:37

Γιώτα Κουφαλίδου: Μας δείχνει το ξυρισμένο κεφάλι της όταν πάλευε με τον καρκίνο

Πρώτη φορά μας δείχνει φωτογραφία χωρίς μαντήλι και στέλνει το μήνυμά της
03/10/2019 - 09:31

Ανάκληση φαρμάκων από την κυπριακή αγορά μετά το διεθνή σάλο

Πρόκειται για προϊόντα που περιέχουν τη δραστική ουσία ρανιτιδίνη
20/09/2019 - 14:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι προβλέπει για τους επόμενους μήνες ο Διευθυντής της Μετεωρολογικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως σχολιάζει τα έντονα καιρικά φαινόμενα που καταγράφονται στην Κύπρο

"Θέλω να με θάψουν στον τάφο όπου βρίσκεται ο πατέρας μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιά τα επόμενα σχέδια του 79χρονου Ελληνοκύπριου που μετακόμισε στον Λάρνακα Λαπήθου

Αιγυπτιακό αλιευτικό πλοίο εντοπίστηκε εντός της Κυπριακής ΑΟΖ

Στο Βασιλικό οδηγείται από τη Λιμενική Αστυνομία για περαιτέρω διερεύνηση
Ελλάδα

Ελλάδα: Πολιτική αντιπαράθεση για το "όχι" των Ευρωπαίων στη Β. Μακεδονία

Ο ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκε στην Κυβέρνηση και έλαβε σκληρή απάντηση

Ελλάδα: Εντοπίστηκε αποθήκη με πάνω από 30.000 είδη «μαϊμού»

Συνελήφθησαν πέντε άτομα και σε βάρος τους σχηματίσθηκε δικογραφία
Διεθνή

Μετανάστες πυρπόλησαν αυτοκίνητα και τραυμάτισαν αστυνομικό στη Μάλτα

Πήραν τον έλεγχο του κέντρου κράτησης - Τα βίαια επεισόδια ξέσπασαν την περασμένη νύκτα

Τσαβούσογλου: Έδωσε διορία 35 ωρών στους Κούρδους μαχητές

"Εάν δεν αποχωρήσουν η επιχείρηση στη Συρία θα συνεχιστεί"

tv news

Ο Μάξιμος σε αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA δεν μπορεί να πει τίποτα

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα σε μια αμήχανη συνάντηση με Ιωάννα και Μιχάλη, που θα την περιπλέξει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/10/2019 - 17:30ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ