Ψυχαγωγία

Άντρεα Κυριάκου: Το μήνυμα για τα σχόλια που δέχεται για τα κιλά της (ΒΙΝΤΕΟ)

Με ένα #throwback βίντεο από την πρώτη της φωτογράφηση μετά την γέννηση του γιου της Λαμπρινού, η Άντρεα Κυριάκου έστειλε το δικό της ηχηρό μήνυμα για τα σχόλια που δέχεται τόσο η ίδια όσο και οι υπόλοιπες γυναίκες για τα κιλά τους μετά την εγκυμοσύνη. 

Το μοντέλο με ένα μακροσκελές κείμενο εξομολογήθηκε ότι κατάφερε να χάσει πολύ γρήγορα τα κιλά που είχε βάλει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και τώρα βρίσκεται σε διαδικασία που θέλει να βάλει κιλά. Συγκεκριμένα η Άντρεα έγραψε: 

#Throwback στην 1η μου φωτογράφηση ένα μήνα μετά την εγκυμοσύνη! Κρινόμαστε τόσο αυστηρά για το κορμί μας, είτε μας μείνουν «παραπανίσια» κιλά μετά την εγκυμοσύνη, είτε χάσουμε περισσότερα και από αυτά που βάλαμε! Ότι και να κάνεις πίστεψε με θα βρεθούν οι κακοπροαίρετοι που θα σχολιάσουν χωρίς να γνωρίζουν την ιστορία σου! Η δικιά μου; Ένα μήνα μετά την εγκυμοσύνη είχα το σώμα μου πίσω, ίσως και νωρίτερα... 5 μήνες μετά προσπαθώ να βάλω κιλά και να πάω πίσω σε αυτό 👆🏻 Επειδή λαμβάνω δεκάδες μηνύματα για το πόσο θα ήθελαν να έχαναν τα κιλά της εγκυμοσύνης τους τόσο νωρίς όσο εγώ, και άλλα που με συμβουλεύουν να φάω (τους προκαλώ να φάνε για μια μέρα όσο εγώ)... θα πω μόνο αυτό... Η καθεμία μας δίνει τη δίκη της μάχη για να πετύχει αυτό που την κάνει να νιώθει όμορφα, αλλά όπως και να είναι το σώμα μου στα μάτια των άλλων, για εμένα θα είναι πάντα ιερό... θα του είμαι μια ζωή ευγνώμων γιατί φιλοξένησε την ζωή μου όλη για 9 μήνες και αν είμαι τυχερή θα φιλοξενήσει ξανά ότι πιο πολύτιμο μπορεί να μας χαρίσει ο Θεός. Για αυτόν το λόγο και μόνο φροντίστε το όπως του αξίζει, όχι για να δείχνετε όμορφες, αλλά για να είστε υγιής και γερές για τα μωρά σας!

Δείτε το βίντεο που ανάρτησε στον λογαριασμό της στο Instagram:

Επόμενο άρθρο

Πάολα: Η κίνηση ανθρωπιάς που συγκινεί

Η οικονομική βοήθεια της τραγουδίστριας που είδε το φως της δημοσιότητας
30/03/2019 - 09:59

ΣχετικέςΕιδήσεις

Άντρεα Κυριάκου: Το πάρτι γενεθλίων και η έκπληξη του Γιώργου Μερκή(ΦΩΤΟ)

Πόσο χρονών έγινε το μοντέλο και η νυχτερινή εξόρμηση στη Λεμεσό
30/11/2019 - 12:24

Ευθύνονται τα αντισυλληπτικά για τα... "παραπανίσια" κιλά;

Μύθοι και γεγονότα για τις γυναίκες που κάνουν χρήση
07/11/2019 - 13:46

Παύλος Χαϊκάλης: Η μεγάλη αλλαγή στην εμφάνιση του! (ΦΩΤΟ)

Πιο αδύνατος από ποτέ.... Ο γνωστός ηθοποιός έχασε 30 κιλά σε τέσσερις μήνες
31/10/2019 - 09:11

Μερκής-Κυριάκου:Με πυροτεχνήματα γιόρτασαν τα 1α γενέθλια του γιου τους(ΒΙΝΤΕΟ)

Το Happy Birtday, η διακόσμηση και τα τρυφερά λόγια του ποδοσφαιριστή
06/10/2019 - 15:07

"Με έλεγαν χοντρή, με έβαλαν να χάσω...15 κιλά για να παίξω στα Φιλαράκια"

Καταπέλτης η Τζένιφερ Άνιστον για το bullying που δέχθηκε για το σώμα της
20/09/2019 - 11:46

Τα παιχνίδια στη θάλασσα του Μερκή με το γιο του και η καλοκαιρινή απόδραση-ΦΩΤΟ

Σε ρόλο φωτογράφου η Άντρεα Κυριάκου, απαθανατίζει τους άνδρες της ζωής της
24/08/2019 - 12:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στην Κύπρο η πρώτη μητέρα-αστροναύτης που ταξίδεψε στο διάστημα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιο μήνυμα στέλνει στις γυναίκες που προσπαθούν να ισορροπήσουν καριέρα και οικογένεια

Στρατός και ΜΜΑΔ περιπολούν σε 24ωρη βάση την παλιά Λευκωσία (BINTEO)

Στόχος η πρόληψη της εγκληματικότητας, της τρομοκρατίας και της παράνομης μετανάστευσης

"Επίλογος" μετά από 45 χρόνια για έξι Ελλαδίτες ήρωες (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε κλίμα βαθιάς συγκίνησης παρέδωσε τα λείψανα η Κυπριακή Δημοκρατία
Ελλάδα

Παραιτήθηκε ο υφυπουργός Εξωτερικών της Ελλάδας Αντώνης Διαματάρης

Τι αναφέρει αναλυτικά η δήλωση παραίτησής του μετά τις επιθέσεις που δέχτηκε

Επιχείρηση απεγκλωβισμού ενοίκων σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξέσπασε πυρκαγιά στον έκτο όροφο του κτιρίου που "έζωσε" τα δωμάτια

Τραγωδία στη Λέσβο: Νεκρή μετά από πυρκαγιά 27χρονη σε δομή φιλοξενίας

Διέμενε με τον σύζυγό της και τα τρία τους παιδιά στο κέντρο του Καρά Τεπέ
Διεθνή

Την παραπομπή του Ντόναλντ Τραμπ σε δίκη ανακοίνωσε η Πελόσι (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν μας αφήνει άλλη λύση, οι ενέργειες του έχουν παραβιάσει κατάφωρα το Σύνταγμα"

Ινδία: Πυρπόλησαν γυναίκα για να μην πάει στη δίκη του βιαστή της

Κάθε μέρα σημειώνονται 90 περιστατικά βιασμού στη χώρα

tv news

Ο αρραβώνας της Αλεξίας με τον Μάξιμο φέρνει μεγάλη αναστάτωση σε όλους...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχαήλ σε μια τηλεοπτική εκπομπή, κάνει μεγάλες αποκαλύψεις για τη ζωή του...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 05/12/2019 - 22:108 ΛΕΞΕΙΣ