Ψυχαγωγία

Απαγόρευσαν το "La Casa De Papel" στο Καρναβάλι Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Καρναβάλι της Λεμεσού είναι το πιο γνωστό καρναβάλι της Κύπρου με χιλιάδες καρναβαλίστες να επισκέπτονται την πόλη και να διασκεδάζουν μασκαρεμένοι σε αποκριάτικους ρυθμούς.

Όλοι φέτος μιλούν για την δημοφιλή σειρά "La Casa De Papel" και το μόνο σίγουρο ήταν μέχρι χθες ότι θα ήταν η στολή της φετινής Αποκριάς. Και θα είναι... εκτός από το Καρναβάλι της Λεμεσού. 

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Λεμεσού το θέμα La Casa De Papel δεν θα γίνει αποδεκτό ως συμμετοχή, επικαλούμενος  λόγους ασφαλείας και συγκεκριμένα λόγω της μορφής που παραπέμπει σε ληστεία.

Ένας ακόμη λόγος για τον αποκλεισμό, αποτελεί το γεγονός ότι πρόκειται για ένα πολύ δημοφιλές θέμα και καθώς οι Πολιτιστικές Υπηρεσίες αποσκοπούν στο να διατηρήσουν τον αριθμό των καρναβαλιστών μέχρι τα 500 άτομα σε κάθε ομάδα, απαγορεύουν την συγκεκριμένη θεματολογία για το καρναβάλι.

Η Σκεύη Αντωνιάδου, Πολιτιστική Λειτουργός Δήμου Λεμεσού, μίλησε στην εκπομπή "Alpha Ενημέρωση" για την εν λόγω απόφαση "απαγορεύοντας" όπως δήλωσε το πιο in θέμα του καρναβαλιού λόγω της δημοτικότητάς του και ότι θα ξεπερνούσε τις 5.000 οι συμμετοχές.

Επόμενο άρθρο

Το "Game of Thrones" επιστρέφει–Δείτε πότε κάνει πρεμιέρα ο 8ος κύκλος! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το teaser trailer και όλες οι λεπτομέρειες λίγο πριν την πρεμιέρα της επικής σειράς...
14/11/2018 - 15:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

La Casa de Papel: Το νέο πρόσωπο που θα δούμε στην τρίτη σεζόν! (ΦΩΤΟ)

Η αποκάλυψη και ο ρόλος του στην επιτυχημένη σειρά
21/02/2019 - 10:55

Πέντε πολυαναμενόμενες πρεμιέρες τηλεοπτικών σειρών τους προσεχείς μήνες!

Όσα γνωρίζουμε μέχρι τώρα για τις πρεμιέρες των σειρών που καθήλωσαν το κοινό
06/02/2019 - 14:40

La Casa de Papel: Οι νέες στολές των πρωταγωνιστών για την τρίτη σεζόν (ΦΩΤΟ)

Βγάζουν τις κόκκινες στολές και τη μάσκα του Νταλί...
04/02/2019 - 15:56

"Παραλήρημα" στα γυρίσματα του "La Casa de Papel" στη Φλωρεντία! (ΦΩΤΟ)

Το κοινό αποθέωσε τους πρωταγωνιστές της επιτυχημένης σειράς...
06/01/2019 - 13:01

Το "La Casa de Papel" επιστρέφει - Δείτε το τρέιλερ του τρίτου κύκλου(ΒΙΝΤΕΟ)

Αυτή είναι η μεγάλη έκπληξη της σειράς που δεν περίμενε κανείς...
26/10/2018 - 11:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άγνωστοι νυχτοβάτες "έζωσαν" με εύφλεκτη ύλη ατμοκαθαριστήριο στο Αυγόρου (ΦΩΤΟ)

Εκτεταμένες ζημιές στις κτιριακές εγκαταστάσεις και τον εξοπλισμό της επιχείρησης

Η "Ωκεανίς" οδήγησε σε εκτροπή πτήσης από τη Λάρνακα προς τη Θεσσαλονίκη

Καθυστερήσεις στις αφίξεις αεροπορικών πτήσεων σημειώνονται στο αεροδρόμιο "Μακεδονία"

Πάφος: Συλλήψεις για την απόπειρα κλοπής ΑΤΜ με διπλοκάμπινο (ΦΩΤΟ)

Σύμφωνα με την Αστυνομία πρόκειται για δύο πρόσωπα από τη Συρία, ηλικίας 53 και 23 ετών
Ελλάδα

Πανελλήνιος Θρήνος-Εύζωνας "έσβησε" μετά από σκοπιά στον Άγνωστο Στρατιώτη(ΦΩΤΟ)

To χρονικό του θανάτου του 24χρονου στρατιώτη με άγνωστα τα ακριβή αίτια θανάτου του

Ξανά στα λευκά ο Λευκός Πύργος (ΦΩΤΟ)

Καθυστερήσεις και ακυρώσεις πτήσεων λόγω της σφοδρής χιονόπτωσης

Συναγερμός στο Κολωνάκι μετά τον εντοπισμό ύποπτου χαρτοφύλακα

Στο σημείο έσπευσαν μέλη του Τμήματος Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών
Διεθνή

Έκλεισε το μεγαλύτερο εργοστάσιο Nutella στον κόσμο

Ο λόγος που έκλεισε και το...μέλλον της εταιρείας και των προϊόντων

Εβδομήντα άτομα έχασαν τη ζωή τους λόγω...αλκοολούχου ποτού (ΦΩΤΟ)

Τι δηλώνει ένα από τα περισσότερα από 200 άτομα που νοσηλεύονται για το περιστατικό

Οπισθοχωρούν στρατιώτες της Βενεζουέλας στα σύνορα με την Κολομβία

Συνεχίζονται οι εντάσεις στη χώρα και η προσπάθεια για παροχή ανθρωπιστικής βοήθειας

tv news

«Πάμε Πακέτο» Tρεις νέες ιστορίες που θα συγκλονίσουν αυτό το Σάββατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Mπροστά σε ποια μεγάλη ανατροπή θα βρεθεί η αποστολέας; Ποια θα είναι η εξέλιξη;
Alpha TV Κύπρου

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/02/2019 - 17:50ALPHA NEWS