Ψυχαγωγία

Αργυρός για Ρέμο: "Πολλές φορές έχουμε έρθει σε κόντρα"

Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει γραφτεί ότι η φωνή του Κωνσταντίνου Αργυρού θυμίζει την φωνή του Αντώνη Ρέμου. Μάλιστα στο επεισόδιο του "Λούης Night Show" που ήταν καλεσμένος ο Αντώνης Ρέμος ανέφερε ότι το πρώτο τραγούδι που έμαθε η κόρη του και έλεγε ότι ήταν του μπαμπά της, ήταν το "Ξημερώματα" του Αργυρού. 

Διαβάστε επίσηςΟ Ρέμος περιγράφει στο "Λούης Night Show" το αστείο περιστατικό με την κόρη του

Για αυτή την σύγκριση μίλησε ο Κωνσταντίνος Αργυρός σε πρόσφατη συνέντευξη που παραχώρησε στο ελλαδικό περιοδικό People και απάντησε αν τον ενοχλεί δηλώνοντας: 

Αυτό για εμένα είναι τιμητικό, δεν είναι ενοχλητικό. Ο Αντώνης Ρέμος είναι ένας τραγουδιστής που έχει αφήσει το στίγμα του στη μουσική βιομηχανία. Έχουμε μια εκπληκτική σχέση και είναι ένας από τους ανθρώπους που με ενέπνευσε στην αρχή της καριέρας μου. Έχει έναν δικό του, ιδιαίτερο τρόπο διαχείρισης των πραγμάτων στη ζωή του και είναι πραγματικά αξιοθαύμαστος. Πολλές φορές έχουμε έρθει σε κόντρα, αλλά μας κάνει καλό και έχει δημιουργήσει μια ωραία και ειλικρινή σχέση ανάμεσά μας. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, θεωρώ ευλογία που μπήκα στις στιγμές μιας οικογένειας με τα τραγούδια μου. Στη ζωή μας ταυτίζουμε συχνά τα τραγούδια με τις καταστάσεις που βιώνουμε. Ας πούμε, εγώ στην πρώτη μου καψούρα αφιέρωνα το «Έτσι ξαφνικά».

Επόμενο άρθρο

Έργα του Πάμπλο Πικάσο για πρώτη φορά στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα πρωτότυπα έργα του Ισπανού καλλιτέχνη είναι εμπνευσμένα από την Κυπριακή κεραμική τέχνη
12/06/2019 - 21:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Νίκος Μουρατίδης "καίει"...Φουρέιρα, Βανδή, Βίσση, Αργυρό, Ρουβά και Ρέμο!

Έριξε τα πυρά του στους δημοφιλείς τραγουδιστές και ξεσπά για τις επιλογές τους
10/10/2019 - 11:04

Αντώνης Ρέμος: Η διάκριση σε τουρνουά πόκερ και το τεράστιο ποσό που κέρδισε

Σε τουρνουά πόκερ που διεξήχθη στη Βαρκελώνη διακρίθηκε ο τραγουδιστής
04/10/2019 - 10:56

Κωνσταντίνος Αργυρός: H μυστηριώδης γυναίκα μαζί του και οι...πρωινές βόλτες

Οι νέες φήμες για τη νέα ερωτική σχέση του δημοφιλή τραγουδιστή
03/10/2019 - 12:33

Όσα έγιναν στο χλιδάτο πάρτι που τραγούδησε ο Ρέμος στο Μόντε Κάρλο

Η απίστευτη τιμή του εισιτηρίου για το γκαλά και το... μενού
30/09/2019 - 11:06

Αποκάλυψη! Ερωτευμένος ο Κωνσταντίνος Αργυρός με... Τουρκάλα τραγουδίστρια(ΦΩΤΟ)

Η εφημερίδα Hurriyet, έφερε στο φως το ειδύλλιο και όλες τις λεπτομέρειες
25/09/2019 - 13:05

Πρώτη επέτειος γάμου για Ρέμο-Μπόσνιακ! Η τρυφερή ανάρτηση της Υβόννης (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από τον γάμο που δεν είχαμε δει και το τρυφερό φιλί
16/09/2019 - 10:14

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καρέ καρέ η επιχείρηση διάσωσης της 40χρονης στον Ακάμα

Μετά απο περίπου 2 ώρες η μεταφορά της στο Γενικό Νοσοκομείο Πάφου

Ώρες αγωνίας για 17χρονη από τη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

17χρονη περιγράφεται ως λεπτής σωματικής διάπλασης ύψους περίπου 1.70εκ

Επτά τραυματίες από σφοδρή σύγκρουση λεωφορείου με αυτοκίνητο

Διακομίσθηκαν με ασθενοφόρα στο Νοσοκομείο Πάφου για περαιτέρω εξετάσεις
Ελλάδα

Απορρίπτει το γερμανικό ΥΠΕΞ τις ελληνικές αξιώσεις της ναζιστικής κατοχής

Ούτε μια σελίδα η γερμανική απάντηση για τις αποζημιώσεις

Ελλάδα: Πατριός βίαζε ανήλικη επί τέσσερα χρόνια

Κάθειρξη 19 ετών από τον Άρειο Πάγο

Tα άκουσε... οn board ο τέως Έλληνας Πρωθυπουργός για το Μακεδονικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιά είναι η Γεωργία Μπιτάκου που τα "έψαλε" στον Αλέξη Τσίπρα λέγοντας ότι είναι προδότης
Διεθνή

Ανακοινώθηκε ο επίσημος αριθμών των συλλήψεων στη Βαρκελώνη

Στους 182 οι τραυματίες, νέο δημοψήφισμα ζητάει ο Τόρα

"Αυτοί που μας δίνουν μαθήματα έχουν κηλίδα σφαγών, κατοχής και αποικιοκρατίας"

“Μια σταγόνα πετρέλαιο είναι πιο σημαντική από μια σταγόνα αίμα”

Ακυρώθηκε η συνεδρίαση του Υπουργικού στο Λίβανο λόγω διαδηλώσεων

Η κυβέρνηση Χαρίρι είναι αντιμέτωπη σήμερα με μια δεύτερη ημέρα κινητοποιήσεων

tv news

«24 ΩΡΕΣ» Νε τον Μιχάλη...Το μπούλινγκ, οι φοβίες,η παραμόρφωση και ο ξυλοδαρμός

Ο νεαρός με το σύνδρομο Tourette μαγεύει με τις μελωδίες τους, αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Στιγμές από το ορφανοτροφείο, βέλη του έρωτα και μέρες κακοποίησης...

«Soundtrack Of Love» την Κυριακή 20 Οκτωβρίου στον Alpha, με την Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 19/10/2019 - 15:50ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ;