Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: Μιλά για την καθημερινότητα της ως μανούλα!

Η Αθηνά Οικονομάκου βρίσκεται στην πιο καλή φάση της ζωής της μετά τον γάμο της με τον άντρα της ζωής της και τον ερχομό του γιου της Μάξιμου. Η ηθοποιός που επέστρεψε στις επαγγελματικές της υποχρεώσεις και στα καθήκοντα της στην επιτυχημένη σειρά του Alpha «Έλα στη θέση μου» παραχώρησε συνέντευξη στο ελλαδικό περιοδικό People και μίλησε ανάμεσα σε άλλα για την καθημερινότητα της μετά τον ερχομό του γιου της Μάξιμου αλλά και για τα κιλά που πήρε στην εγκυμοσύνη.

Η Αθηνά Οικονομάκου καταφέρνει παρά το πιεστικό της πρόγραμμα να τα προλαβαίνει όλα και ταυτόχρονα να είναι μια κούκλα με την ίδια να αναφέρει:

Έχω μάθει στη ζωή μου να δουλεύω πολύ, διαθέτω τρομερές αντοχές. Εξάλλου πριν δούλευα δεκαπέντε ώρες την ημέρα και τώρα δεκαεπτά. Μικρό το κακό! Αντέχω να κοιμάμαι λίγες ώρες, ή και καθόλου, μπορώ να φτιάξω τα μαλλιά μου και να βαφτώ μόνη μου – και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Έχω ένα μωρό πάρα πολύ καλό και ήρεμο, που δεν με κουράζει καθόλου, οπότε κι αυτό είναι βοηθητικό. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο για όλους να ακολουθήσουν το πρόγραμμα της καθημερινότητάς μου, κάποιοι μπορεί να πέσουν κάτω από την κούραση, αλλά εγώ είμαι λίγο Τιραμόλα

Όσον αφορά τα κιλά της εγκυμοσύνης, η όμορφη ηθοποιός αποκάλυψε ότι τα έχει χάσει σχεδόν όλα ενώ ακόμα και τα τελευταία δυο κιλά που της έχουν μείνει δεν θέλει να τα χάσει. Χαρακτηριστικά δήλωσε:

Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πήρα 23 κιλά. Τα έχασα σχεδόν όλα δύο μήνες μετά, χωρίς καμία προσπάθεια. Έχουν μείνει δύο που δεν θα ήθελα να τα χάσω, αφού τώρα είμαι 54 κιλά. Είμαι υπερκινητική από τη φύση μου και ο μεταβολισμός μου λειτουργεί πολύ καλά. Από την ημέρα που γέννησα έχω κάνει μία φορά γυμναστική, αλλά η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν μέρες που δεν προλαβαίνω να φάω

Επόμενο άρθρο

Σμαράγδα Καρύδη: "Μου έχει συμβεί να συναντηθώ με φάντασμα"

Η μεταφυσική εμπειρία που βίωσε στο παρελθόν και η ηθοποιός που.. θα έκανε σχέση μαζί της
17/11/2018 - 11:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αθηνά Οικονομάκου: Η εξομολόγηση για την αλλαγή στη ζωή της μετά την μητρότητα

Οι δυσκολίες μετά την γέννηση του Μάξιμου και η επιθυμία για δεύτερο παιδί
20/02/2019 - 10:08

Αθηνά Οικονομάκου: Η συγκίνηση της on air όταν αναφέρθηκε στον πατέρα της-ΒΙΝΤΕΟ

Η φάρσα και τα ουρλιαχτά της στο πλατό της εκπομπής...
04/02/2019 - 12:45

Αθηνά Οικονομάκου: Περιέγραψε με κάθε λεπτομέρεια πως γνωρίστηκε με τον Φίλιππο

Όλες οι λεπτομέρειες από την πρώτη τους συνάντηση...
25/01/2019 - 12:12

Αθηνά Οικονομάκου: Ταξίδι στο Παρίσι με τις φίλες της (ΦΩΤΟ)

Οι υπέροχες φωτογραφίες που δημοσίευσε από το επαγγελματικό της ταξίδι
21/01/2019 - 14:07

Το απίστευτο σχόλιο του Τανιμανίδη σε... φωτογραφία της Οικονομάκου! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε η ηθοποιός και το σχόλιο που έγινε viral
20/01/2019 - 10:45

Αθηνά Οικονομάκου: Το φιλί στο στόμα στον άντρα της και τα γλυκά λόγια (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία και το δημόσιο ευχαριστώ στον άντρα της ζωής της
30/12/2018 - 14:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται από την Αστυνομία για κλοπές (ΦΩΤΟ)

Τα αδικήματα διαπράχθηκαν την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου, 2019, στην Λευκωσία

Νέα πρόσκληση από ΟΑΥ σε ΠΙΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Διορισμός του Χριστόδουλου Καϊσή στη θέση του Επιτρόπου Εποπτείας για το ΓεΣΥ

Μπλοκαρισμένη η κατοχύρωση του χαλλουμιού λόγω...Κυπριακού (ΒΙΝΤΕΟ)

Διασύνδεση του χαλουμιού με τον κανονισμό της Πράσινης Γραμμής
Ελλάδα

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά

Παρέσυρε ανήλικο πεζό και τον εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο

Εντόπισαν τον νεαρό οδηγό λίγο αργότερα και του πέρασαν χειροπέδες

Πέταξε σε γκρεμό βάθους 60 μέτρων 18 κουταβάκια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σώθηκαν χάρη στην παρέμβαση φιλόζωων και αστυνομικών του τοπικού τμήματος
Διεθνή

Μέι και Γιούνκερ θέλουν να βρουν λύση για το backstop, μέσω διασφαλίσεων

Ανέθεσαν στις διαπραγματευτικές τους ομάδες να συνεχίσουν τις συζητήσεις

Ρεκόρ διακρίσεων για τη Melco στο Forbes Travel Guide 2019

Σε ποια καταλύματα και υπηρεσίες του κολοσσού απονεμήθηκαν διακρίσεις

Γιατί ο Ερντογάν θυμήθηκε την Αρχαία Αθήνα

Μιλούσε στη Βουλή των Γερόντων και την είδε φιλόσοφος

tv news

Ένας ακόμα φόνος έρχεται να ταράξει τα νερά της αστυνομικής διεύθυνσης…

Η Αμαλία συνειδητοποιεί πως η κατάστασή της χειροτερεύει «To Τατουάζ»Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα«συμμαχεί»με το Δημήτρη και προσπαθεί να τον στρέψει εναντίον της Κάτιας

Ο Φώτης, μαθαίνει ότι τον ψάχνει η αστυνομία... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/02/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ