Ψυχαγωγία

Βάσω Λασκαράκη: "Δεν θα στήσω λαϊκό δικαστήριο για το γάμο μου-Είναι στενάχωρο"

H Bάσω Λασκαράκη τέσσερις μήνες μετά τον χωρισμό της από τον Γιάννη Τσιμιτσέλη, μιλά για τον χωρισμό της, απαντά σε ερωτήσεις γιατί ήρθε η οριστική ρήξη αλλά και πώς είναι οι σχέσεις τους. 

Ελεύθερη και πιο ώριμη από ποτέ η γνωστή ηθοποιός συνεχίζει τη ζωή της αναφέροντας ότι δεν ήθελε να έχει αυτό το τέλος η σχέσης τους και ότι μόνοι αυτοί ξέρουν γιατί δεν είχε happy end ο γάμος τους.

Η ίδια αποκαλύπτεται στο περιοδικό People Ελλάδος σε συνέντευξη της.

Στις 28 Σεπτεμβρίου ανακοινώσατε με τον Γιάννη το διαζύγιο σας, μετά από οκτώ χρόνια σχέσης και τέσσερα χρόνια γάμου, με μια επιστολή προς τα Μέσα για να μην υπάρξει παραφιλολογία. Παρ’ όλα αυτά ακούστηκαν και γράφτηκαν διάφορα για το λόγο που χωρίσατε και για το χρονικό διάστημα που είστε χωριστά. Τι απαντάς;

Δεν διαβάζω τίποτα και δεν ασχολούμαι με όλα όσα γράφονται. Καθένας μπορεί να λέει το οτιδήποτε για τον οποιονδήποτε, είναι δικαίωμά του. Δεν θα καθόμουν ποτέ να κάνω λαϊκό δικαστήριο για το τι πήγε στραβά στο γάμο μου. Σίγουρα είναι στενάχωρο και δεν είναι ένα θέμα προς συζήτηση. Ούτε εγώ ούτε ο Γιάννης θέλαμε να έχει αυτή την κατάληξη η ιστορία μας. Στη ζωή όμως δεν υπάρχει πάντα happy end. Μόνο εγώ και ο Γιάννης ξέρουμε τι πραγματικά συνέβη και ποια είναι η αλήθεια. Και αυτό θα το κρατήσουμε για εμάς.

βασω

Άρα δεν έχεις ακούσει κάτι που σε έχει πειράξει, ούτε σου έχει γίνει κάποια ερώτηση που σε έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πιστεύω ακράδαντα πως αν θέλει κάποιος να πει κάτι θα το πει. Φροντίζω να απαντάω σε όλα, απλώς μέχρι εκεί που θέλω, και πάντα επιστρατεύω το χιούμορ μου. Κάποια πράγματα δεν είναι για να τα λέμε στα περιοδικά και στην τηλεόραση. Σίγουρα δεν θα κρυφτώ όταν μια κατάσταση είναι δεδομένη, αλλά δεν έχω να δώσω λόγο και σε κανέναν για τις αποφάσεις μου και τη ζωή μου.

Πολλοί είπαν, μεταξύ σοβαρού και αστείου, ότι το διαζύγιο σας πάει, γιατί γίνατε πιο επικοινωνιακοί με τα Μέσα.

Τώρα αυτό να το πάρω για καλό; (γέλια) Δεν πιστεύω ότι ήμουν ποτέ απότομη ή αγενής, τουναντίον. Δεν έχω πρόβλημα με τους δημοσιογράφους, τους σέβομαι και με σέβονται. Απλώς όταν βρίσκεσαι σε ένα κομβικό σημείο της ζωής σου, καλείσαι να αντιμετωπίσεις τα πράγματα ώριμα και με ηρεμία.

Επόμενο άρθρο

"Θέλουμε παιδί αλλά τα φάρμακα..." - Η Μαρία Μπεκατώρου, το παιδί και το εμπόδιο

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε σε συνέντευξη της και η πίεση από τον κόσμο
21/01/2018 - 10:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Λασκαράκη "σπάει" τη σιωπή της για το χωρισμό και το νέο έρωτά της(ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν σκέφτηκα να μη χωρίσω για το καλό του παιδιού μου - Δεν ήθελα να ξαναερωτευτώ..."
20/02/2019 - 08:47

Βάσω Λασκαράκη-Λευτέρης Σουλτάτος: Το άθλημα που ξεκίνησαν μαζί! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το άθλημα που επέλεξαν και βίντεο από την πρώτη τους προπόνηση...
23/01/2019 - 12:30

Γερονικολού - Τσιμιτσέλης: Το νέο κοινό επαγγελματικό τους βήμα!

Μαζί στη ζωή μαζί και στο θεατρικό σανίδι;
16/01/2019 - 14:06

Κατερίνα Γερονικολού: Το χαρακτηριστικό του Τσιμιτσέλη που... την εκνευρίζει!

Αποκαλύπτει τι είναι αυτό που δεν αντέχει στον σύντροφο της
14/01/2019 - 10:50

Η αποκάλυψη του Τσιμιτσέλη για τις φωτογραφίες που δημοσιεύει η Γερονικολού!

Το «παρασκήνιο» και η ταλαιπωρία από τις φωτογραφίσεις
11/01/2019 - 12:51

Λιώσαμε! Η δημόσια ερωτική εξομολόγηση του Τσιμιτσέλη στην Κατερίνα Γερονικολού

"Στην Κατερίνα ερωτεύτηκα τα πάντα. Έχει όλο το πακέτο..."
30/12/2018 - 14:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ματσάκης: Κακός χειρισμός από τους γιατρούς για το πεντάμηνο βρέφος (ΒΙΝΤΕΟ)

"Θεωρώ πως δεν υπάρχει βιασμός σε αυτή τη περίπτωση" / "Πρέπει να γίνει μια επανεξέταση"

Χειροπέδες σε συνάδελφό τους πέρασαν Αστυνομικοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Λοχίας της Αστυνομίας και φιλικό του πρόσωπο τελούν υπό κράτηση

Κλείδωσε συνάντηση ΟΑΥ και ΠΙΣ με παρουσία Υπ. Υγείας (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συζήτηση στην Επιτροπή Υγείας της Βουλής δεν προχωρούσε λόγω των μεταξύ τους διαφορών
Ελλάδα

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους

Βρέφος ξεψύχησε στα χέρια της μητέρας του

Φως στα αίτια του θανάτου του, αναμένεται να δώσει η ιατροδικαστική εξέταση

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά
Διεθνή

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

Στους 70 οι νεκροί από πυρκαγιά σε πολυκατοικία στο Μπαγκλαντές (ΒΙΝΤΕΟ)

Άλλοι 50 έχουν τραυματιστεί και ο αριθμός των θυμάτων μπορεί να αυξηθεί

Πρώην υπάλληλος πίσω από τις "επιθέσεις" με drone στο Γκάτγουικ

Ανάγκασαν το αεροδρόμιο να καθηλώσει τα αεροπλάνα για μέρες μέσα στα Χριστούγεννα

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του ALPHA αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ