Ψυχαγωγία

Bίκυ Καγιά:"Ήταν σοκαριστικό να βλέπεις το μωρό μου να κλαίει και να μελανιάζει"

Η Βίκυ Καγιά, βρέθηκε καλεσμένη στο Πρωινό και μίλησε μεταξύ άλλων για την στιγμή της γέννας, τις δύσκολες στιγμές που πέρασε τις πρώτες μέρες αλλά και την ζήλια της άλλης της κόρης για το βρέφος στην οικογένεια που την ανάγκασε να σταματήσει τον θηλασμό. Συγκεκριμένα δήλωσε,

«Η μεγάλη ενοχλήθηκε με τον ερχομό του δεύτερου παιδιού. Με το που τον έβαλα στο στήθος ήρθε η στενοχώρια η μεγάλη. Έβλεπα στο πρόσωπό της την αγωνία της και το άγχος της. Κάποια στιγμή έλεγε «έχασα τη μαμά μου»! Έπαθε το άγχος της απώλειας, ότι θα χάσει τους γονείς της. Σταμάτησα να θηλάζω μετά τις σαράντα μέρες γιατί έβλεπα το άγχος στο πρόσωπό της και ηρέμησαν οι πάντες.

καγια

Η γνωστή παρουσιάστρια-μοντέλο μίλησε και για τις πρώτες εβδομάδες και τους κολικούς που αντιμετώπισε το βρέφος.

Είχαμε κολικούς πριν δυο εβδομάδες πάρα πολύ έντονους. Ήταν δέκα μέρες έντονες, τώρα είμαστε πολύ πιο ήρεμα. Ήταν σοκαριστικό να βλέπεις το μωρό να κλαίει τόσο πολύ και να μελανιάζει από το κλάμα. Είμαστε μια χαρά τώρα, γινόμαστε και δύο μηνών αύριο. Τρώει πολύ, είναι πεινάλας… Η Μπιάνκα του δίνει και αυτή το μπιμπερό, τον αλλάζουμε μαζί, τον κάνουμε μπάνιο μαζί…»,

λλ

Όσο για την στιγμή της γέννας και ποιος ήταν δίπλα της; Κανένας αφού όπως δήλωσε...

«Είχα προγραμματίσει να γεννήσω 10 μέρες αργότερα. Ήμουν μόνη μου στο σπίτι και έτσι όπως καθόμουν κατάλαβα ότι κάτι γίνεται αλλά λέω μπα, αποκλείεται θα είναι της εγκυμοσύνης. Πήρα τον γιατρό μου και του λέω: ξέρεις κάτι γίνεται. Μου λέει έλα από δω να σε δω. Λέω πού να έρχομαι Σαββατιάτικα. Μετά από δύο ώρες, κατάλαβα ότι κάτι γίνεται, πήγα μόνη μου στο μαιευτήριο. Και μετά ήρθαν και οι άλλοι. Ο Ηλίας ήταν στην Αράχωβα για σκι με τα παιδιά του, η μαμά μου στην παιδική χαρά με τη Μπιάνκα».

Επόμενο άρθρο

Kατερίνα Παπουτσάκη: Δείτε για πρώτη φορά τον γιο της, Μάξιμο (ΦΩΤΟ)

Κάνει κούνια και για πρώτη και μας δείχνει τα χαρακτηριστικά του
20/03/2018 - 09:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Bίκυ Καγιά ποζάρει πρώτη φορά με τη κόρη της και ιδού το στιγμιότυπο (ΦΩΤΟ)

H μικρή έχει κληρονομήσει το ταμπεραμέντο της μητέρας της
24/02/2020 - 11:22

Με δάκρυα στα μάτια ο Πιέρος φεύγει για...Καζακστάν (ΦΩΤΟ)

Καρέ - καρέ το "αντίο" στους συμπαίκτες του και οι συγκινητικές στιγμές που έζησαν
18/02/2020 - 13:12

Είναι γεγονός! Ο Δημήτρης Κολοβός έγινε για πρώτη φορά...πατέρας (ΦΩΤΟ)

Η εντυπωσιακή σύντροφος του ποδοσφαιριστή - Η τρυφερή φωτογραφία από το μαιευτήριο
17/02/2020 - 12:27

Ιωάννης Κασουλίδης: Έγινε παππούς - Η κόρη του απέκτησε το πρώτο της παιδί(ΦΩΤΟ)

Η τρυφερή φωτογραφία απ΄το μαιευτήριο, το όνομα που θα δώσουν και οι...πρώτες πληροφορίες
24/01/2020 - 15:43

Συγκινημένη η Βίκυ Καγιά: Όσα δήλωσε για το "τέλος" του Ζαν Πολ Γκοτιέ (ΦΩΤΟ)

Παρευρέθηκε στη αποχαιρετιστήρια επίδειξη μόδας - Τα πρώτα λόγια και ο...μέντοράς της
24/01/2020 - 11:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Από την μια πίεζαν τον εργολάβο και από την άλλη "έτρεχε" προσφορά για τα έπιπλα

"Αν είναι δυνατόν", λέει ο Καρούσος για την προσφυγή για τη νέα πτέρυγα του ΓΝ Λάρνακας

Ώρες αγωνίας για 63χρονη στην Πάφο (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές καλούν οποιονδήποτε γνωρίζει κάτι να συνδράμει στον εντοπισμό

«Χαλάει» σταδιακά ο καιρός με βροχές και καταιγίδες

Παραμένουν υψηλές οι θερμοκρασίες - Πότε αναμένεται βελτίωση
Ελλάδα

38χρονη Ελληνίδα το πρώτο επιβεβαιωμένο κρούσμα κορωνοϊού στην Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)

Έκτακτη σύσκεψη στη Θεσσαλονίκη μετά το πρώτο κρούσμα κορωνοϊού

Βόλος: «Έσβησε» 11χρονος που νοσηλευόταν με υψηλό πυρετό

Η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε ραγδαία

Αρνητικές οι εξετάσεις του ασθενή στο «Σωτηρία» για κορωνοϊό

Πληροφορίες για δεύτερο ύποπτο περιστατικό στο «Αττικόν»
Διεθνή

Remdesivir: Το φάρμακο που πιθανόν αντιμετωπίζει τα συμπτώματα του Κορωνοϊού

Συνεχίζονται οι μελέτες για το εμβόλιο, αλλά ο δρόμος είναι μακρύς

Στους δώδεκα οι νεκροί από τον κορωνοϊό στην Ιταλία

Ανέβηκαν στα έξι τα κρούσματα παιδιών στη Λομβαρδία

Ερντογάν: Η διορία που δώσαμε στο καθεστώς Άσσαντ τελειώνει

"Μέχρι το τέλος αυτού του μήνα επιδιώκουμε την απελευθέρωση των παρατηρητηρίων"

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 26/02/2020 - 17:30DEAL