Ψυχαγωγία

"Βλέπω παρουσιαστές που δεν κάνουν και είτε με μέσο ή με...κρεβάτι τα κατάφεραν"

Ο Τάκης Ζαχαράτος βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα.  Ο γνωστός μίμος μίλησε για τη νέα του παράσταση, έκανε κριτική στην showbiz αλλά και αναφέρθηκε στα πρώτα του ξεκινήματα καθώς και στην απώλεια της μητέρας του.

Πιστεύω ότι υπήρχαν προηγούμενες ζωή. Εγώ θεωρώ ότι στην προηγούμενη μου ζωή θα ήμουν Κύπριος ή θα ζούσα σίγουρα στο νησί.

Η πρώτη μου μίμηση ήταν στην Α' Γυμνασίου. Η καθηγήτρια με εκπαίδευσε και με προκάλεσε να την κάνω μπροστά σε όλη την τσάντα. Μετά ξεκίνησε το ταξίδι. Ήμουν με μια κάμερα, μαζευόμασταν σε ένα πάρτι και έκανε μιμήσεις για πλάκα.

Μου είχε πει ο κύριος Βουτσινάς, ότι όποιος έχει πρόβλημα με την μίμηση έχει πρόβλημα με τον εαυτό του. Η Αλίκη Βουγιουκλάκη και η Μελίνα Μερκούρη, λάτρευαν να τις κάνω.

Έχασα τη μητέρα μου πριν 14 χρόνια. Αγαπώ τα αδέρφια και τον μπαμπά μου. Ήμουν τυχερός που γεννήθηκα με αυτήν την γυναίκα. Μου ήταν δύσκολο μετά τον θάνατο της μητέρας μου να ξαναχαρώ. Για μένα είναι η οικογένειά μου το...κοινό, μου δίνει χαρά. Δεν έχω καλύτερο από το να κάνω εορτές.

Βλέπω παρουσιαστές που δεν κάνουν για αυτή την δουλειά. Με μέσο, με κρεβάτι με κάποιο τρόπο τα κατάφεραν. Βλέπω ανθρώπους με κακή φωνή να κάνουν καριέρα, δεν μπορώ θέλω να κλείσω την τηλεόραση. Έτσι όμως είναι η κοινωνίας μας και η "showbiz" είναι μια αντανάκλαση της κοινωνίας.

Επόμενο άρθρο

Πέθανε η Βασίλισσα Ελισάβετ! Οι φήμες και όλη η...αλήθεια!(ΦΩΤΟ)

Viral η φημολογία - Πώς διέψευσε η ίδια τον...θάνατός της
03/12/2019 - 14:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Στέλλα Στυλιανού αποκαλύπτει εάν θα επέστρεφε στο ψυχαγωγικό κομμάτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη καραντίνα, τα επαγγελματικά σχέδια και το "άγριο" πρωινό ξύπνημα
24/04/2020 - 07:31

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

"Ξέσπασε" ο Μάριος Αθανασίου για τη λανθασμένη αντιμετώπιση της απιστίας(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τον ρόλο στο "Έρωτας Μετά" και τη δική του φιλοσοφία περί προδοσίας
27/03/2020 - 07:35

H κόρη της Έμιλυς Κολιανδρή "εισέβαλε" στο πλάνο ενώ έκανε συνέντευξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Είδαμε για πρώτη φορά τη μικρή Σμαράγδα - Ποια ήταν η αντίδρασή της ηθοποιού;
25/03/2020 - 13:33

H Κολιανδρή αποκαλύπτει τι επιφυλάσσει ο ρόλος της στο "Έρωτας μετά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη νέα σειρά του Alpha Κύπρου που θα καθηλώσει
25/03/2020 - 08:50

Αισιόδοξα μηνύματα από την Κίνα στέλνει Ελληνίδα φοιτήτρια (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κατάσταση που επικρατεί στη χώρα όπου ξέσπασε η πανδημία του κορωνοϊού
18/03/2020 - 17:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εγκαταστάσεις πετρελαιοειδών: Κόλλησαν στο σημείο εκφόρτωσης υγραερίου

Αρχή Λιμένων και εταιρείες υγραερίου ψάχνουν τη λύση

Έξι χρόνια φυλάκιση σε 23χρονο για βιασμό νεαρής στην Ορόκλινη

«Της ζητούσε συνέχεια συγγνώμη και την παρακαλούσε να μην πει σε κανένα ό,τι έγινε»

Πυρκαγιά στις κεντρικές φυλακές των κατεχομένων

Το λεγόμενο Υπουργείο Εσωτερικών διεξάγει έρευνα για τα αίτια
Ελλάδα

27 νέα κρούσματα στην Ελλάδα και ένας νέος θάνατος

Τα 14 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

Ανησυχία για την αύξηση κρουσμάτων στην Ελλάδα, στο μικροσκόπιο τα «εισαγόμενα»

Ταυτόχρονα προβληματίζουν τα φαινόμενα συνωστισμού σε πανηγύρια
Διεθνή

Σύγκρουση τρένων στην Τσεχία με νεκρούς και τραυματίες (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές έχουν ήδη ξεκινήσει έρευνα σχετικά με τα αίτια της σύγκρουσης

Θετικός στον κορωνοϊό ο Πρόεδρος της Βραζιλίας

Είχε κάνει τεστ δυο φορές στο παρελθόν, με αρνητικό αποτέλεσμα

Στο γειτονικό Ισραήλ, ετοιμάζουν ιπτάμενα ταξί (ΦΩΤΟ)

Το «City Hawk» είναι το νέο μεγάλο εγχείρημα ενός ισραηλινού Start-Up

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 07/07/2020 - 19:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ