Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας: "Λύγισε" μιλώντας για τον πατέρα του και την σχέση μεταξύ τους

Στην εκπομπή «Τετ α Τετ» φιλοξενήθηκε χθες ο Χάρης Ρώμας και μεταξύ άλλων μίλησε για τον αγαπημένο του πατέρα, την μεταξύ τους σχέση και τα χρόνια που δεν του μιλούσε επειδή είχε αποφασίσει να γίνει ηθοποιός.

Ο ταλαντούχος ηθοποιός, σκηνοθέτης και σεναριογράφος αναφερόμενος στον πατέρα του δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του και λύγισε:


«Ο πατέρας μου ήταν πολύ περήφανος για το ότι πέρασα στην ιατρική και δεν μπορούσε να αποδεχτεί ότι θέλω να γίνω ηθοποιός. Μετά που έκανα επιτυχία, με μεγάλη έκπληξη το αντιμετώπισε. Είχαμε αρκετά χρόνια να μιλήσουμε κι εγώ συνέλαβα ότι κάτι δεν θα πάει καλά… Από ένα μήνυμα που μου άφησε στον τηλεφωνητή και άκουσα τη φωνή του τρεμάμενη. Εγώ αισθάνθηκα ότι κάτι δεν θα πάει καλά. Τον πήρα τηλέφωνο και του είπα ότι θέλω να τον δω, να συναντηθούμε…Με τον πατέρα μου κλείσαμε τους λογαριασμούς πριν πεθάνει. Κάναμε βόλτα μαζί, ήταν γερασμένος πια και καταλάβαινα ότι οδεύει προς το τέλος και έτσι έγινε… όπως προχωρούσαμε αγκαλιασμένοι στο δρόμο και κάναμε τη βόλτα μας, ο κόσμος του έλεγε «Κύριε Ρώμα είμαστε περήφανοι, είμαστε θαυμαστές του γιου σας»...»! 

Επόμενο άρθρο

Ρουβάς - Ζυγούλη: Όλες οι λεπτομέρειες για την βάπτιση του γιου τους Απόλλωνα

Το νησί που επέλεξαν για την βάπτιση, οι νονοί και οι ελάχιστοι καλεσμένοι
23/04/2018 - 13:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χάρης Ρώμας:"Η Χρυσούλα Διαβάτη έχει άδικο και είναι ρατσιστική η δήλωση"-ΒΙΝΤΕΟ

Όσα δήλωσε για τη θεατρική παράσταση στην Κύπρο και τις εκδηλώσεις θαυμασμού
08/07/2019 - 18:48

Χάρης Ρώμας: Απαντά πρώτη φορά για τις...σεξουαλικές προτιμήσεις του!

"Σπάει τη σιωπή του" και ξεκαθαρίζει ακόμα και στην... Google
18/01/2019 - 11:49

Ο άγνωστος πρώτος γάμος του Χάρη Ρώμα πριν από 30 χρόνια!

«Ο γάμος μου, ήταν κι αυτό -ίσως- μια επιπολαιότητα της ηλικίας. Δεν ήμουν έτοιμος»
27/03/2018 - 15:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην υπόθεση εξαφάνισης 50χρονης από το σπίτι που εργαζόταν

Απουσίαζε από την Κυριακή και η Αστυνομία ζητούσε τη βοήθεια των πολιτών για εντοπισμό της

"Καταζητείται λεοντόψαρο νεκρό ή τηγανισμένο" (BINTEO)

Βούτηξαν και καθάρισαν το ναυάγιο Ζηνοβία από τα λεοντόψαρα και μετά...τα τηγάνισαν

Απάτη στο όνομα των...Κυπριακών Ταχυδρομείων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που λαμβάνουν εκατοντάδες πολίτες στα κινητά τους τηλέφωνα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ