Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας: "Λύγισε" μιλώντας για τον πατέρα του και την σχέση μεταξύ τους

Στην εκπομπή «Τετ α Τετ» φιλοξενήθηκε χθες ο Χάρης Ρώμας και μεταξύ άλλων μίλησε για τον αγαπημένο του πατέρα, την μεταξύ τους σχέση και τα χρόνια που δεν του μιλούσε επειδή είχε αποφασίσει να γίνει ηθοποιός.

Ο ταλαντούχος ηθοποιός, σκηνοθέτης και σεναριογράφος αναφερόμενος στον πατέρα του δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του και λύγισε:


«Ο πατέρας μου ήταν πολύ περήφανος για το ότι πέρασα στην ιατρική και δεν μπορούσε να αποδεχτεί ότι θέλω να γίνω ηθοποιός. Μετά που έκανα επιτυχία, με μεγάλη έκπληξη το αντιμετώπισε. Είχαμε αρκετά χρόνια να μιλήσουμε κι εγώ συνέλαβα ότι κάτι δεν θα πάει καλά… Από ένα μήνυμα που μου άφησε στον τηλεφωνητή και άκουσα τη φωνή του τρεμάμενη. Εγώ αισθάνθηκα ότι κάτι δεν θα πάει καλά. Τον πήρα τηλέφωνο και του είπα ότι θέλω να τον δω, να συναντηθούμε…Με τον πατέρα μου κλείσαμε τους λογαριασμούς πριν πεθάνει. Κάναμε βόλτα μαζί, ήταν γερασμένος πια και καταλάβαινα ότι οδεύει προς το τέλος και έτσι έγινε… όπως προχωρούσαμε αγκαλιασμένοι στο δρόμο και κάναμε τη βόλτα μας, ο κόσμος του έλεγε «Κύριε Ρώμα είμαστε περήφανοι, είμαστε θαυμαστές του γιου σας»...»! 

Επόμενο άρθρο

Ρουβάς - Ζυγούλη: Όλες οι λεπτομέρειες για την βάπτιση του γιου τους Απόλλωνα

Το νησί που επέλεξαν για την βάπτιση, οι νονοί και οι ελάχιστοι καλεσμένοι
23/04/2018 - 13:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χάρης Ρώμας: Απαντά πρώτη φορά για τις...σεξουαλικές προτιμήσεις του!

"Σπάει τη σιωπή του" και ξεκαθαρίζει ακόμα και στην... Google
18/01/2019 - 11:49

Ο άγνωστος πρώτος γάμος του Χάρη Ρώμα πριν από 30 χρόνια!

«Ο γάμος μου, ήταν κι αυτό -ίσως- μια επιπολαιότητα της ηλικίας. Δεν ήμουν έτοιμος»
27/03/2018 - 15:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Aποκλειστικές εικόνες: "Εισβολέας" στην αεροπορική βάση Ανδρέας Παπανδρέου

Επίδειξη της Μονάδας Άμεσης Αντίδρασης στην κάμερα του AlphaNews.live

Το αδιαχώρητο στις Πρώτες Βοήθειες του ΓΝ Λευκωσίας λόγω γρίπης (ΦΩΤΟ)

Ξεχείλισε το ποτήρι της υπομονής για τους νοσηλευτές που προειδοποιούν με μέτρα

Άμεση εκδίκαση της υπόθεσης του 23χρονου που "πετούσε" με 227 χιλιόμετρα

Παραδέχθηκε τη διάπραξη των τροχαίων αδικημάτων
Ελλάδα

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Κορυφώνεται η αγωνία για τον εντοπισμό του δίχρονου που έπεσε σε πηγάδι (BINTEO)

Η τιτάνια μάχη για 8η μέρα και το τούνελ που αναμένεται να οδηγήσει στο μικρό Γιούλεν

Γλίτωσαν από τον ισχυρό σεισμό και πέθαναν από καρδιακό επεισόδιο

Δόθηκε εντολή εκκένωσης σε περιοχή της Χιλής και προειδοποίηση για τσουνάμι

Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το φαινόμενο του "ματωμένου" φεγγαριού (ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από την εντυπωσιακή πρώτη πανσέληνος του 2019

tv news

Η Λήδα θυμωμένη φεύγει από το σπίτι χωρίς να ξέρει ότι απ΄ έξω καραδοκεί η Σάσα…

«To Τατουάζ» επιστρέφει με συγκλονιστικά διπλά επεισόδια από την Δευτέρα στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια έρχεται  αντιμέτωπη για πρώτη φορά μετά από χρόνια, με την  Μαρίνα...

Η Σοφία ανατρέπει τα δεδομένα «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δευτέρα Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/01/2019 - 17:40DEAL