Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας: "Λύγισε" μιλώντας για τον πατέρα του και την σχέση μεταξύ τους

Στην εκπομπή «Τετ α Τετ» φιλοξενήθηκε χθες ο Χάρης Ρώμας και μεταξύ άλλων μίλησε για τον αγαπημένο του πατέρα, την μεταξύ τους σχέση και τα χρόνια που δεν του μιλούσε επειδή είχε αποφασίσει να γίνει ηθοποιός.

Ο ταλαντούχος ηθοποιός, σκηνοθέτης και σεναριογράφος αναφερόμενος στον πατέρα του δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του και λύγισε:


«Ο πατέρας μου ήταν πολύ περήφανος για το ότι πέρασα στην ιατρική και δεν μπορούσε να αποδεχτεί ότι θέλω να γίνω ηθοποιός. Μετά που έκανα επιτυχία, με μεγάλη έκπληξη το αντιμετώπισε. Είχαμε αρκετά χρόνια να μιλήσουμε κι εγώ συνέλαβα ότι κάτι δεν θα πάει καλά… Από ένα μήνυμα που μου άφησε στον τηλεφωνητή και άκουσα τη φωνή του τρεμάμενη. Εγώ αισθάνθηκα ότι κάτι δεν θα πάει καλά. Τον πήρα τηλέφωνο και του είπα ότι θέλω να τον δω, να συναντηθούμε…Με τον πατέρα μου κλείσαμε τους λογαριασμούς πριν πεθάνει. Κάναμε βόλτα μαζί, ήταν γερασμένος πια και καταλάβαινα ότι οδεύει προς το τέλος και έτσι έγινε… όπως προχωρούσαμε αγκαλιασμένοι στο δρόμο και κάναμε τη βόλτα μας, ο κόσμος του έλεγε «Κύριε Ρώμα είμαστε περήφανοι, είμαστε θαυμαστές του γιου σας»...»! 

Επόμενο άρθρο

Ρουβάς - Ζυγούλη: Όλες οι λεπτομέρειες για την βάπτιση του γιου τους Απόλλωνα

Το νησί που επέλεξαν για την βάπτιση, οι νονοί και οι ελάχιστοι καλεσμένοι
23/04/2018 - 13:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χάρης Ρώμας: Απαντά πρώτη φορά για τις...σεξουαλικές προτιμήσεις του!

"Σπάει τη σιωπή του" και ξεκαθαρίζει ακόμα και στην... Google
18/01/2019 - 11:49

Ο άγνωστος πρώτος γάμος του Χάρη Ρώμα πριν από 30 χρόνια!

«Ο γάμος μου, ήταν κι αυτό -ίσως- μια επιπολαιότητα της ηλικίας. Δεν ήμουν έτοιμος»
27/03/2018 - 15:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΟΑΥ: Κάλεσε τον ΠΙΣ σε διάλογο για προσωπικούς και ειδικούς γιατρούς (ΦΩΤΟ)

"Δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε λόγω σύντομης ειδοποίησης" ήταν η απάντηση του Συλλόγου

Τίθεται σε εφαρμογή το σχέδιο στειρώσεων αδέσποτων γάτων

Δημοτικά και Κοινοτικά Συμβούλια καλούνται να υποβάλουν το σχετικό έντυπο

Όταν η υπερπανσέληνος "φώτισε" τον ουρανό της πρωτεύουσας (ΦΩΤΟ)

Το μοναδικό φαινόμενο "παγίδευσε" στον φακό της η Κάτια Χριστοδούλου
Ελλάδα

Τραγικό θάνατο βρήκε 27χρονος στη Σαντορίνη

O άτυχος άνδρας βρέθηκε νεκρός σε δύσβατο σημείο στο Ημεροβίγλι

Φάρσα το τηλεφώνημα για βόμβα στο γραφείο του Μητσοτάκη

Στο σημείο έσπευσαν κλιμάκια του  ΤΕΕΜ για έρευνες

Έφυγε από τη ζωή ο "φούρναρης των προσφύγων" (ΒΙΝΤΕΟ)

Έδινε καθημερινά ψωμί στους πρόσφυγες που έφθαναν στο νησί και έγινε σύμβολο της Ευρώπης
Διεθνή

Ανακαλείται η βρετανική υπηκοότητα της «νύφης του ISIS»

Η 19χρονη που ζήτησε να επιστρέψει στη Συρία έχει διχάσει τη βρετανική κοινωνία

"Έσβησε" το πιο διάσημο φιλί του κόσμου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τζορτζ Μεντόσα άφησε την τελευταία του πνοή, σε ηλικία 95 χρονών

Χιονοστιβάδα παρέσυρε ανθρώπους στο Κραν Μοντανά

Στο σημείο έχουν σπεύσει ομάδες διάσωσης για τον εντοπισμό τους

tv news

Μια πυρκαγιά ταράζει τις ζωές τριών ηρώων μας.Ποιος ευθύνεται για το λάθος αυτό;

H Αμαλία κάνει κάτι ακόμα που δείχνει πως δεν είναι καλά«To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια βρίσκει δουλειά στον Αντρέα και η Ρένα γίνεται έξαλλη μ’αυτή την εξέλιξη

Ο Φώτης σε τεράστιο δίλημα για τον φάκελο... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/02/2019 - 06:45ALPHA ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ