Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας: "Λύγισε" μιλώντας για τον πατέρα του και την σχέση μεταξύ τους

Στην εκπομπή «Τετ α Τετ» φιλοξενήθηκε χθες ο Χάρης Ρώμας και μεταξύ άλλων μίλησε για τον αγαπημένο του πατέρα, την μεταξύ τους σχέση και τα χρόνια που δεν του μιλούσε επειδή είχε αποφασίσει να γίνει ηθοποιός.

Ο ταλαντούχος ηθοποιός, σκηνοθέτης και σεναριογράφος αναφερόμενος στον πατέρα του δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του και λύγισε:


«Ο πατέρας μου ήταν πολύ περήφανος για το ότι πέρασα στην ιατρική και δεν μπορούσε να αποδεχτεί ότι θέλω να γίνω ηθοποιός. Μετά που έκανα επιτυχία, με μεγάλη έκπληξη το αντιμετώπισε. Είχαμε αρκετά χρόνια να μιλήσουμε κι εγώ συνέλαβα ότι κάτι δεν θα πάει καλά… Από ένα μήνυμα που μου άφησε στον τηλεφωνητή και άκουσα τη φωνή του τρεμάμενη. Εγώ αισθάνθηκα ότι κάτι δεν θα πάει καλά. Τον πήρα τηλέφωνο και του είπα ότι θέλω να τον δω, να συναντηθούμε…Με τον πατέρα μου κλείσαμε τους λογαριασμούς πριν πεθάνει. Κάναμε βόλτα μαζί, ήταν γερασμένος πια και καταλάβαινα ότι οδεύει προς το τέλος και έτσι έγινε… όπως προχωρούσαμε αγκαλιασμένοι στο δρόμο και κάναμε τη βόλτα μας, ο κόσμος του έλεγε «Κύριε Ρώμα είμαστε περήφανοι, είμαστε θαυμαστές του γιου σας»...»! 

Επόμενο άρθρο

Ρουβάς - Ζυγούλη: Όλες οι λεπτομέρειες για την βάπτιση του γιου τους Απόλλωνα

Το νησί που επέλεξαν για την βάπτιση, οι νονοί και οι ελάχιστοι καλεσμένοι
23/04/2018 - 13:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χάρης Ρώμας:"Η Χρυσούλα Διαβάτη έχει άδικο και είναι ρατσιστική η δήλωση"-ΒΙΝΤΕΟ

Όσα δήλωσε για τη θεατρική παράσταση στην Κύπρο και τις εκδηλώσεις θαυμασμού
08/07/2019 - 18:48

Χάρης Ρώμας: Απαντά πρώτη φορά για τις...σεξουαλικές προτιμήσεις του!

"Σπάει τη σιωπή του" και ξεκαθαρίζει ακόμα και στην... Google
18/01/2019 - 11:49

Ο άγνωστος πρώτος γάμος του Χάρη Ρώμα πριν από 30 χρόνια!

«Ο γάμος μου, ήταν κι αυτό -ίσως- μια επιπολαιότητα της ηλικίας. Δεν ήμουν έτοιμος»
27/03/2018 - 15:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το πρωί καθηγητής, το βράδυ ... ζαχαροπλάστης (VID)

Σε εξέλιξη η έρευνα για την καταγγελία σεξουαλικής παρενόχλησης μαθήτριας

Τροχαίο ατύχημα με μοτοσικλετιστή στο Γέρι

Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας και ασθενοφόρο

"Η αναπηρία δεν είναι εμπόδιο για τη ζωή" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρίγη συγκίνησης σκόρπισε ο φετινός υπερμαραθώνιος αγάπης και προσφοράς
Ελλάδα

Τσίπρας: Υπάρχει αδράνεια στην εξωτερική πολιτική της ελληνικής κυβέρνησης

"Ο Μητσοτάκης δεν έχει διάθεση για μια ενεργητική πολιτική και στάση απέναντι στην Άγκυρα"

Συναντά τον Γερμανό ομόλογό του αύριο ο Έλληνας ΥΠΕΞ

Θα συζητήσουν για την κατάσταση στην Ανατολική Μεσόγειο και το Αιγαίο

Οι πύρινες "γλώσσες" έζωσαν δυο χωριά στη Ζάκυνθο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Γιγαντιαία επιχείρηση για την κατάσβεση πυρκαγιάς που μαίνεται ανεξέλεγκτη
Διεθνή

Ανοιχτό το ενδεχόμενο συνάντησης Τραμπ - Ροχανί

H Ουάσινγκτον κατηγορεί την Τεχεράνη ως υπεύθυνη για τις επιθέσεις στη Σαουδική Αραβία

Τουλάχιστον 36 αγνοούμενοι από ναυάγιο πλοιαρίου στον ποταμό Κονγκό

Η τραγωδία σημειώθηκε χθες βράδυ και τα αίτια δεν έχουν ακόμη διευκρινιστεί

Ο Σαλβίνι απειλεί με δημοψηφίσματα για να βάλει εμπόδια στη νέα Κυβέρνηση

"Με χαρά αφήνω τα επτά υπουργεία στους  προδότες, επειδή θα τα πάρουμε πίσω με τόκο"

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

Η νέα δραματική σειρά του Alpha «Αστέρια στην άμμο» κάνει πρεμιέρα την Κυριακή!

Μια αληθινή ιστορία βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο της Ρένας Ρώσση - Ζαΐρη (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/09/2019 - 21:00ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ