Ψυχαγωγία

Χριστιάνα Αρτεμίου: Όσα δήλωσε για τη νέα κοινωνική σειρά «Κάρμα»(ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η αγαπημένη ηθοποιός και σεναριογράφος Χριστιάνα Αρτεμίου και μίλησε για όλα. Η Χριστιάνα Αρτεμίου μίλησε για τη νέα κοινωνική σειρά του Alpha Κύπρου «Κάρμα» που έχει τη δική της υπογραφή  και είναι βασισμένη σε πραγματικά εγκλήματα που συγκλόνισαν την Κύπρο.  Σε σκηνοθεσία της Ναστάζιας Χριστοδούλου η νέα εβδομαδιαία σειρά κάνει πρεμιέρα την Κυριακή 28 Οκτωβρίου στις 22:00

Η Χριστιάνα Αρτεμίου δήλωσε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους:  

 Είναι αληθινές ιστορίες που έγιναν στην Κύπρο τον 20ο αιώνα. Λάτρευα και εγώ παρόμοιες σειρές όχι τόσο την βία αλλά αυτό που με γοήτευε ήταν η ανθρώπινη ψυχολογία που κρέμεται η λογική  από το παράλογο από μια λεπτή κλωστή. Πρέπει να αντιδράσεις αλλά η ανθρώπινη ψυχολογία καμιά φορά ξεφεύγει από τα πλαίσια της λογικής και μπορεί να καταλήξει στη φρίκη. Αυτό το θόλωμα του μυαλού που μπορεί να πάθει ο άνθρωπος σε 3 δευτερόλεπτα με γοητεύει σαν δημιουργό. Είναι 30 διαφορετικές ιστορίες και σε διαφορετική χρονική περίοδο.

Λάτρευα πάντα τέτοιου είδους σειρές και είπα γιατί να μην υπάρχει και κάτι κυπριακό. Ήταν κάτι που δεν τόλμησα να κάνω ξανά κάτι παρόμοιο και εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν το ανακοινώσαμε ήρθαν άτομα και μου είπαν ότι ήθελαν να κάνουν κάτι τέτοιο αλλά δεν τόλμησαν. Δείχνουμε την ιστορία, λέμε τι έγινε και εναπόκειται στην κρίση του τηλεθεατή για να βγάλει συμπέρασμα.

Στη συνέχεια η αγαπημένη ηθοποιός και σεναριογράφος μίλησε για την συμμετοχή της μητέρας της σε σειρές αλλά και τα κακεντρεχή σχόλια που ειπώθηκαν για αυτό το λόγο με την ίδια να δηλώνει:

 

Σε εμάς έχει παίξει σε ένα επεισόδιο. Η μητέρα μου δεν θέλει να μένει σπίτι και αποφάσισε ότι αυτά που αγαπά έστω και τώρα θα τα κάνει. Γι’ αυτό όπου υπάρχουν τηλεοπτικές σειρές που χρειάζονται κάποιο βοηθητικό ηθοποιό και μπορεί  εννοείται θα πάει. Στο «Κάρμα» της φώναξα μια φορά και ήρθε και έπαιξε… Αλλά ότι θέλω είναι και ο τροχός μου που με παίρνει παρακάτω και το μπαστούνι μου για να μπορώ να στηριχτώ. Άκουσα κακεντρεχή σχόλια για το ότι βάζω τη μητέρα μου να παίζει αλλά όταν βλέπω χαρά στα μάτια της μάνας μου δεν με νοιάζει τίποτα

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Χριστιάνας Αρτεμίου στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα»:

Επόμενο άρθρο

Με αγάπη Χριστιάνα:Με συνεργό το Στέφανo Μιχαήλ κάνει φάρσα στο...Τατουάζ-BINTΕΟ

Η Ιωάννα Λαμπροπούλου "μπήκε" στο αυτί του ηθοποιού και αναστάτωσε τα γυρίσματα
26/10/2018 - 17:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αιμιλία Κενεβέζου: "Το πιο δύσκολο πράγμα είναι να μεγαλώσεις ένα παιδί"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα εκμυστηρεύτηκε στην Αριστοτέλους για το αφιέρωμα στον Μαριο Tόκα...
22/01/2019 - 18:02

Φουρλάς:Όσα αποκάλυψε για τους επιτήδειους που χρησιμοποιούν το όνομα του-ΒΙΝΤΕΟ

Όσα δήλωσε για το περιστατικό εκμετάλλευσης του ονόματος του...
21/01/2019 - 16:25

Κάρμα: Ωμή βία και παράνοια στο φρικιαστικό έγκλημα του νέου επεισοδίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα από τα πιο φρικιαστικά φονικά που διεπράχθησαν στο νησί απόψε στον Alpha Κύπρου
20/01/2019 - 16:44

Έλενα Χριστοφή: Η συγκλονιστική εξομολόγηση για τον θάνατο του αδερφού της

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στο νέο συγκλονιστικό επεισόδιο του «Κάρμα»...
20/01/2019 - 12:59

Η έρευνα του Χάρη ξανά στο… «στόχαστρο» του Λούη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρεσιτάλ γέλιου για ακόμα μια φορά από τον γνωστό stand-up comedian
19/01/2019 - 17:50

To "δεντράκι της αγάπης" κάνει τις ευχές σου... πραγματικότητα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" ξεκίνησε ένα ταξίδι προσφοράς!
18/01/2019 - 20:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Όλες οι λεπτομέρειες για την έκδοση αδειών κυνηγίου μπεκάτσας και τσίχλας

Η διαδικασία που πρέπει να ακολουθείται για το κυνήγι με τη συνοδεία σκύλου

Επέστρεψαν στο τόπο του εγκλήματος ο Τζιωνής και η παρέα του (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στην οδό Ζαλόγγου στο Στροβολο για τις υποδείξεις σκηνών

Καραμπόλα με 4 οχήματα στη Λεωφόρο Αθαλάσσας

Εγκυμονούσα μεταφέρθηκε προληπτικά στο ΓΝ Λευκωσίας
Ελλάδα

Στην Ολομέλεια της Ελληνικής Βουλής η Συμφωνία των Πρεσπών

Κομβικής σημασίας η σημερινή ημέρα για την αυριανή ψηφοφορία

Έφυγε από τη ζωή ο γνωστός δημοσιογράφος Θέμος Αναστασιάδης

"Έχασε τη μάχη με τη ζωή μετά από χρόνια ασθένεια"

Πέρασε κατά πλειοψηφία από την Επιτροπή Εξωτερικών η Συμφωνία Πρεσπών

"Είναι αδιανόητο να μην κατατεθεί το ενιαίο κείμενο του Συντάγματος των Σκοπίων"
Διεθνή

ΗΒ: Σκύλος καταζητείται έναντι αμοιβής 25.000 λιρών από εγκληματίες

Μέσα σε ένα χρόνο ξεσκέπασε λαθρεμπόριο τσιγάρων αξίας 6 εκατομμυρίων λιρών

Νιόπαντρο ζευγάρι πνίγηκε ενώ βρισκόταν για μήνα του μέλιτος στις Μαλδίβες

Συστάσεις προς τους τουρίστες από την Αστυνομία της χώρας

Παραιτήθηκε από την αμερικανική κυβέρνηση ο βοηθός ΥΠΕΞ Γουές Μίτσελ

"Αισθάνομαι ότι έχω ολοκληρώσει ό, τι ήθελα να κάνω από αυτή τη θέση" αναφέρει σε επιστολή

tv news

Η Αθηνά, πείθεται επιτέλους ότι δεν ευθύνεται ο Νικόλας για το φιάσκο του γάμου

Η Σάσα έχει φτάσει στο τελικό στάδιο του σχεδίου «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια δέχεται αποκαλύψει στη Μαρίνα που είναι η κόρη της με έναν όρο...

Η ένταση ανάμεσα σε Ρία και Μίλτο μεγαλώνει... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 23/01/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ