Ψυχαγωγία

Χριστιάνα Αρτεμίου: "Θέλω να γίνω μάνα, τα χρόνια περνούν"

Είναι μια από τις πιο ταλαντούχες Κύπριες ηθοποιούς αλλά και σεναριογράφους.

Ο λόγος για την Χριστιάνα Αρτεμίου, η οποία βρέθηκε σήμερα φιλοξενούμενη στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους.

Η αγαπημένη ηθοποιός, που τον τελευταίο καιρό την απολαμβάνουμε στην επιτυχημένη σειρά του Alpha "Μην αρχίζεις την μουρμούρα", αποκάλυψε μεταξύ άλλων πως θέλει να γίνει μητέρα.

Με αφορμή το σχόλιο που της έκανε η Χριστιάνα Αριστοτέλους, πως την έχει ακούσει πολλές φορές να λέει την φράση "Εγω πότε θα γίνω μάνα; η ταλαντούχα ηθοποιός ανέφερε:

"Εντάξει έχει και τη σοβαρότητά του μέσα, δεν είναι μόνο πλάκα. Γιατί νιώθεις ότι τα χρόνια περνούν, και κάποτε όταν έλεγες "Θα κάνω οικογένεια, θα κάνω μωρά, θα κάνω, θα κάνω.." ξαφνικά γυρίζεις και βλέπεις το ρολόι και βλέπεις ότι δεν έχουν περάσει ώρες, έχουν περάσει χρόνια. Άρα αρχίζει και λίγο η αντίστροφή μέτρηση. Άρα λες εκεί που τα περιθώριά μου είναι μεγάλα, ξαφνικά βλέπεις ότι στενεύουν, χρονικά. Γιατί θεωρώ ότι η μάνα μπορεί να γίνει και στα 60 και στα 65, διότι η αγάπη και η φροντίδα που έχεις να δώσεις σε ένα μωρό, δεν έχει ηλικία, έχει όμως ηλικία το "μηχάνημα". Άρα από άποψη "μηχανήματος", βλέπεις ότι πλησιάζει η ώρα, στενεύουν τα περιθώρια. Κι έτσι εκεί μπαίνεις στον προβληματισμό "Τι θα γίνει; Πως τα πάμε; Εγώ πότε θα γίνω μάνα". Άρα είναι και για αστείο που το λέμε, για να γελάμε, αλλά εννοείται, ποια γυναίκα δεν θέλει να γίνει μάνα;"

Δείτε το σχετικό απόσπασμα:

Επόμενο άρθρο

Xριστιάνα Αριστοτέλους: "Αν δεν φοβόμουν τα μπότοξ, θα έκανα μέχρι στιγμής"

Τα υπονοούμενα του Χάρη που την έκαναν να αντιδράσει και τα ασυγκράτητα γέλια της Βαρβάρας
15/03/2018 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αριστοτέλους:Η αντίδραση του Εφραίμ όταν πήγε πρώτη φορα στο πατρικό της(ΒΙΝΤΕΟ)

Η επίσκεψη του συζύγου της στον συνοικισμό όπου μεγάλωσε και όσα δήλωσε on air...
21/01/2019 - 17:31

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Με πετσέτα στο κεφάλι άρχισε να... τηγανίζει κεφτέδες!

Δείτε τη φωτογραφία που δημοσίευσε λίγο πριν την έναρξη της εκπομπής της
18/01/2019 - 14:58

Η Αριστοτέλους "ξεκαθαρίζει" και απαντά πρώτη φορά για τα νούμερα τηλεθέασης!

"Σπάει τη σιωπή της" και παρουσιάζει όλη την αλήθεια για το τηλεοπτικό τοπίο
16/01/2019 - 18:25

Η Μέγκι Ντρίο δηλώνει... θαυμάστρια του Εφραίμ μπροστά στην Αριστοτέλους(ΒΙΝΤΕΟ)

"Έχει ωραίο χαμόγελο - Θα τον διάλεγα για ερωτική παρέα... " - Η αντίδραση της Χριστιάνας
15/01/2019 - 16:50

To πριν και το μετά της... Χριστιάνας Αριστοτέλους (ΦΩΤΟ)

Μας δείχνει πώς είναι στο καμαρίνι και πώς καταλήγει στο στούντιο της εκπομπής της
14/01/2019 - 19:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Όλες οι λεπτομέρειες για την έκδοση αδειών κυνηγίου μπεκάτσας και τσίχλας

Η διαδικασία που πρέπει να ακολουθείται για το κυνήγι με τη συνοδεία σκύλου

Επέστρεψαν στο τόπο του εγκλήματος ο Τζιωνής και η παρέα του (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στην οδό Ζαλόγγου στο Στροβολο για τις υποδείξεις σκηνών

Καραμπόλα με 4 οχήματα στη Λεωφόρο Αθαλάσσας

Εγκυμονούσα μεταφέρθηκε προληπτικά στο ΓΝ Λευκωσίας
Ελλάδα

Στην Ολομέλεια της Ελληνικής Βουλής η Συμφωνία των Πρεσπών

Κομβικής σημασίας η σημερινή ημέρα για την αυριανή ψηφοφορία

Έφυγε από τη ζωή ο γνωστός δημοσιογράφος Θέμος Αναστασιάδης

"Έχασε τη μάχη με τη ζωή μετά από χρόνια ασθένεια"

Πέρασε κατά πλειοψηφία από την Επιτροπή Εξωτερικών η Συμφωνία Πρεσπών

"Είναι αδιανόητο να μην κατατεθεί το ενιαίο κείμενο του Συντάγματος των Σκοπίων"
Διεθνή

ΗΒ: Σκύλος καταζητείται έναντι αμοιβής 25.000 λιρών από εγκληματίες

Μέσα σε ένα χρόνο ξεσκέπασε λαθρεμπόριο τσιγάρων αξίας 6 εκατομμυρίων λιρών

Νιόπαντρο ζευγάρι πνίγηκε ενώ βρισκόταν για μήνα του μέλιτος στις Μαλδίβες

Συστάσεις προς τους τουρίστες από την Αστυνομία της χώρας

Παραιτήθηκε από την αμερικανική κυβέρνηση ο βοηθός ΥΠΕΞ Γουές Μίτσελ

"Αισθάνομαι ότι έχω ολοκληρώσει ό, τι ήθελα να κάνω από αυτή τη θέση" αναφέρει σε επιστολή

tv news

Η Αθηνά, πείθεται επιτέλους ότι δεν ευθύνεται ο Νικόλας για το φιάσκο του γάμου

Η Σάσα έχει φτάσει στο τελικό στάδιο του σχεδίου «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια δέχεται αποκαλύψει στη Μαρίνα που είναι η κόρη της με έναν όρο...

Η ένταση ανάμεσα σε Ρία και Μίλτο μεγαλώνει... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 23/01/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ