Ψυχαγωγία

Δ. Δημητριάδου: "Η ψυχανάλυση ήταν το καλύτερο δώρο που έκανα στον εαυτό μου"

H Δήμητρα Δημητριάδου, βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μεταξύ άλλων, μίλησε για την υποκριτική και τις κόρες της, οι οποίες αποφάσισαν να ακολουθήσουν τον καλλιτεχνικό χώρο. 

Όπως δήλωσε, η 21χρονη κόρη της σπουδάζει μουσικό θέατρο στο εξωτερικό, ενώ η μικρότερη, η οποία θα ξεκινήσει τώρα τις σπουδές της, θα γίνει ζωγράφος.

"Η μεγάλη κάνει μουσικό θέατρο και η μικρή θα γίνει ζωγράφος. Τρεις άνεργες στο σπίτι. Προσπάθησα να μεταπείσω και τις δυο, αλλά επειδή και εγώ έκανα αυτό που ήθελα κάποια στιγμή, είπα να είμαστε ευτυχισμένοι και ας παίρνουμε λιγότερα λεφτά"

Η γνωστή ηθοποιός δεν δίστασε να αναφερθεί και στα επαγγελματικά της πέρα από το θέατρο και τη τηλεόραση, αφού τον τελευταίο καιρό ασχολείται πιο εντατικά και με το δικό της θεατρικό εργαστήρι, το οποίο όπως δήλωσε στάθηκε "βράχος" σε διάφορες στιγμές της ζωής της.

"Εγώ πάντα είχα το εργαστήρι μου, οπότε με απορροφούσε πάρα πολύ. Μεγαλώνοντας λιγοστεύουν και οι προτάσεις στην υποκριτική. Όταν γίνεται μια πρόταση, επιλέγεις αν σου κάνει ή όχι. Δεν είναι ήθελα και απομακρύνθηκα, αλλά επειδή έτσι το έφεραν οι καταστάσεις. Το εργαστήρι πάντα με στήριζε στις δύσκολες στιγμές, αφού μόνο η τηλεόραση δεν θα μου δώσει τον μισθό για να ζήσω. Οι ηθοποιοί κάνουν πολλές δουλειές για να προσφέρουν στο προϋπολογισμό του σπιτιού, αυτά που χρειάζεται. Πολλές φορές έτυχε να στριμωχτώ οικονομικά και το λέω και στις κόρες μου. Είμαι της άποψης, ότι τα παιδιά πρέπει να ξέρουν τα πάντα. Από τα 15 τους, αρχίσαμε να συζητάμε για τα οικονομικά. Ευτυχώς και ο μπαμπάς τους, είναι πολύ δίπλα μας, αλλά και οι γιαγιάδες και οι παππούδες. Είναι πολλές οι βοήθειες γύρω μας και ευτυχώς είμαστε καλά"

Στη συνέχεια, η ίδια αποκάλυψε πως είχε πολλές φοβίες στο παρελθόν, πράγμα που την οδήγησε στη ψυχανάλυση, η οποία όπως ανέφερε ήταν από τα καλύτερα δώρα που έκανε στον εαυτό της. 

"Είμαι ο χειρότερος εχθρός του εαυτού μου και έκανα δυο φορές ψυχανάλυση. Ήταν τα δυο καλύτερα δώρα που έκανα στον εαυτό μου. Είχα φοβίες όταν ήμουν μικρή, δεν μπορούσα να μείνω πολλές ώρες μόνη μου και σε συνδυασμό με την κλειστοφοβία, ένα σύμπλεγμα από φοβίες. Έτσι το πήρα απόφαση, ότι έπρεπε να βάλω ένα τέλος. Μου έχει μείνει η κλειστοφοβία, όμως είναι σε πολύ λιγότερο βαθμό. Υπήρχαν περίοδοι που ήμουν πολύ αγχωμένη και έβγαινε προς τα πάνω. Η πρώτη φορά ήταν στην Ελλάδα και η δεύτερη στο Λονδίνο, όταν σπούδαζα"

Δείτε το στιγμιότυπο στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

Γονάτισε και της ζήτησε να γίνει η...κόρη του (ΒΙΝΤΕΟ)

To συγκινητικό βίντεο που κάνει το γύρο του διαδικτύου τα τελευταία 24ωρα
12/02/2020 - 16:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παρερμηνεία της συνέντευξής του στην Sunday Express λέει ο Τατάρ

«Ωστόσο αυτός έγραψε ότι εγώ είπα πως είμαστε έτοιμοι για εδαφική υποχώρηση»
25/02/2020 - 21:41

Νεοφυτίδης: «Έρχονται εξελίξεις σχετικά με τη διαφθορά στο κυπριακό ποδόσφαιρο»

Οι ενδιαφέρουσες ραδιοφωνικές τοποθετήσεις του εκτελεστικού προέδρου του ΠΑΣΠ
25/02/2020 - 21:20

Βίκυ Σταυροπούλου: "Ναι, θα έκανα το σίκουελ του Είσαι το ταίρι μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώτη της τηλεοπτική συνέντευξη στην Κύπρο και το μήνυμα στους Κύπριους
24/02/2020 - 22:18

Σκιτίνης: Μιλάει για το τραγούδι και αποκαλύπτει πως θέλει τη γυναίκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη καριέρα, τη καινούργια επιτυχία που κυκλοφόρησε και τη προσωπική ζωή
21/02/2020 - 18:08

Χ. Αριστοτέλους: Γυμνάστηκε κάνοντας "Kangoo Jump" ζωντανά στην εκπομπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακολούθησε τον τρόπο εκγύμνασης της Ηλιάνας Παπαγεωργίου και ιδού το στιγμιότυπο
21/02/2020 - 15:42

"Κόντρα" ρόλος για τη Φαίη Σκορδά: Η απίστευτη μεταμόρφωσή της (ΦΩΤΟ)

Ως απλή γυναίκα, μαυροφορεμένη, με μελαχρινά πιασμένα μαλλιά και ατημέλητη
20/02/2020 - 14:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί για επτά μήνες 24χρονος επειδή οδηγούσε μεθυσμένος

Ο νεαρός παρέλειψε να σταματήσει σε σήμα αστυνομικού και συνέχισε την πορεία του

Στο ΓΝ Λευκωσίας διακομίστηκε ο 14χρονος μαθητής που παρασύρθηκε από όχημα

Σοβαρή η κατάσταση της υγείας του αφού υπέστη θλάση πνεύμονα και κάταγμα κρανίου

Αυτός καταζητείται για την μυστηριώδη εξαφάνιση του 31χρονου Ahmed (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές έφτασαν στα ίχνη του δεύτερου υπόπτου μετά από μαρτυρία
Ελλάδα

Συναγερμός στην Ελληνική Βουλή για δυο ύποπτα κρούσματα κορωνοϊού

Τα δυο πρόσωπα μεταφέρθηκαν σε νοσοκομείο για ιατρικές εξετάσεις

Αυτές είναι οι ... κυρώσεις στους "παραβάτες" καρναβαλιστές

Ματαιώθηκαν οι εκδηλώσεις στην Ελλάδα «λόγω άμεσου κινδύνου δημόσιας υγείας»

Ακύρωση όλων των καρναβαλικών εκδηλώσεων στην Ελλάδα ανακοίνωσε ο Υπ. Υγείας

Συνεδριάζουν τα Δημαρχεία ανά την χώρα - Πώς σχολιάζει την απόφαση το ελληνικό τουίτερ
Διεθνή

ΠΟΥ: Καμία χώρα δεν πρέπει να εικάζει ότι δεν θα έχει κρούσματα κορωνοϊού

"Αυτό θα ήταν ολέθριο λάθος" λέει ο επικεφαλής του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας

Ο Ερντογάν υποστηρίζει ότι το κόμμα του αύξησε το βιοτικό επίπεδο της Τουρκίας

Όσα είπε ο Τούρκος Πρόεδρος για την κατάσταση στη Λιβύη

Ο κορωνοϊός κλείνει τα σχολεία στην Ιαπωνία

Η χώρα μετρά μέχρι στιγμής 8 θανάτους και πέραν των 200 κρουσμάτων

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 27/02/2020 - 20:20ALPHA NEWS