Ψυχαγωγία

Δάκρυσε on air ο Μικρούτσικος για τον αδερφό του, Θάνο: "Δεν το έχω ξεπεράσει…"

Χθες το βράδυ, ο Ανδρέας Μικρούτσικος βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή του Αντώνη Σρόιτερ "Tik Talk" και παραχώρησε μια εφ' όλης της ύλης συνέντευξη.

Ο τρόπος έναρξης όμως της εκπομπής, ήταν η αιτία ο Ανδρέας Μικρούτσικος να "λυγίσει" on air και δάκρυα να κυλήσουν στο πρόσωπο του.

Κατά την έναρξη, ένα βίντεο που απεικονιζόταν ο αδελφός του Θάνος ο οποίος απεβίωσε πριν από ένα χρόνο περίπου, ήταν αρκετό για να τον "αναστατώσει" ψυχολογικά. Βαθιά συγκινημένος ο γνωστός παρουσιαστής, μίλησε για τον αδερφό του και αποκάλυψε πως ακόμη δεν έχει ξεπεράσει την απώλεια του.

Όπως ανέφερε:

"Για τον Θάνο» όπως, με μεγάλη δυσκολία, σημείωσε. «Για τον Θάνο… Δεν μπορώ να το βλέπω… Δεν το έχω ξεπεράσει Αντώνη, δεν το έχω ξεπεράσει. Μέχρι εκεί στο βίντεο γέλαγα, με συγκινεί ο γιος μου, με συγκινούν ιστορίες που έχω ζήσει, εκπομπές που έχω ζήσει, γυναίκες πολλές μέχρι που έρχεται το θέμα τις απώλειες. Βρίσκομαι σε μια φάση μετά από έναν χρόνο να μην έχω καταφέρει να το ξεπεράσω. Πρακτικά σημαίνει ότι κάνω ότι δεν έχει συμβεί, ότι έχω τη δυνατότητα να του τηλεφωνήσω και να του μιλήσω. Δεν ξέρω αν μπορώ να το παραδεχθώ"

"Με τον Θάνο έχουμε την εξής ιδιαιτερότητα. Δούλευε πατρικά από μικρή ηλικία, με προστάτευε πάντα και ήταν σαν ο μεγάλος αδελφός – πατέρας μου. Αυτή η σχέση δεν άλλαξε με τον χρόνο, πάντα ήταν αυτή”

Επόμενο άρθρο

H εντυπωσιακή έναρξη του "Battle of the Couples" είναι γεγονός (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα ερωτευμένα ζευγάρια και το σκηνικό που "κόβει" την ανάσα
25/02/2021 - 22:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Οι Βρετανοί αποχαιρέτησαν τον πρίγκιπα Φίλιππο (ΦΩΤΟ)

Ολοκληρώθηκε κηδεία του Δούκα του Εδιμβούργου
17/04/2021 - 16:42

«Σωτήρειο Αθλητικό Κέντρο Ανόρθωσης Αμμοχώστου»

Αλλάζει όνομα το κλειστό γήπεδο στη Λευκωσία της «Κυρίας»
14/04/2021 - 15:15

61χρονη στην Ελλάδα κατέληξε 5 μέρες μετά τον εμβολιασμό της με AstraZeneca

Είχε νικήσει τρεις φορές τον καρκίνο-Τι καταγγέλλει ο γιος της και πώς απαντούν οι γιατροί
13/04/2021 - 11:47

Πένθος στην Ανόρθωση, «έφυγε» ο αγαπημένος τους Σωτήρης

Για 34 χρόνια, από το 1987 πρόσφερε καθημερινά και ανιδιοτελώς στην γυναικεία ομάδα
13/04/2021 - 10:15

Ουίλιαμ - Χάρι: Συγκινούν οι δηλώσεις τους για τον παππού τους, Πρίγκιπα Φίλιππο

“Θα μου λείψει, αλλά ξέρω ότι θα ήθελε να συνεχίσουμε με τη δουλειά...”
13/04/2021 - 09:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Rapid τεστ 18/4: Σε αυτές τις περιοχές θα βρίσκονται οι κινητές μονάδες(ΠΙΝΑΚΑΣ)

Τα σημεία δειγματοληψίας για αύριο Κυριακή και το ωράριο λειτουργίας

"Ας σκεφτούν ότι τα παιδιά τους διατρέχουν κίνδυνο ηλεκτροπληξίας" (ΦΩΤΟ)

"Κάποιους φαίνεται ότι τους ενοχλεί ο πασχαλινός διάκοσμος", λέει ο Δήμαρχος Ιδαλίου

"Πνίγονται" στη σκόνη τρεις Επαρχίες, πότε υποχωρεί το φαινόμενο (ΦΩΤΟ)

Παίρνει την ανηφόρα ο υδράργυρος, αύριο θα αγγίξει τους 35 βαθμούς
Ελλάδα

Πάνω από 2.000 νέα κρούσματα ανακοινώθηκαν στην Ελλάδα

Στα ύψη οι διασωληνωμένοι ασθενείς - Καταγράφηκαν 67 θάνατοι ασθενών λόγω Covid

Μένιος Φουρθιώτης: Βίντεο δείχνει άτομο να πυροβολεί έξω από το σπίτι του

Συνεχίζονται οι έρευνες της Αστυνομίας μετά την καταγγελία του γνωστού παρουσιαστή
Διεθνή

Κηδεία Πρίγκιπα Φίλιππου: Γυμνόστηθη αναστάτωσε το Ουίνδσορ (ΒΙΝΤΕΟ)

Εικόνες που προκαλούν αποτροπιασμό εκτυλίχθηκαν κατά τη διάρκεια της κηδείας

Η κηδεία του πρίγκιπα Φίλιππου, Δούκα του Εδιμβούργου (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Το Ηνωμένο Βασίλειο αλλά και όλη η κοινοπολιτεία αποχαιρετάει τον πρίγκιπα Φίλιππο

tv news

Η Μάγδα μπαίνει στο γραφείο και πιάνει στα πράσα τον Αιμίλιο και την Ελισάβετ...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Oι Αργυροί αντιμέτωποι με τις υποψίες για τη δολοφονία του πατέρα της Αγγελικής

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 17/04/2021 - 21:2024 ΩΡΕΣ