Ψυχαγωγία

"Δεν είναι μόνο η μάππα..." - Το παράπονο της Αρτεμίου στους πολιτικούς(ΒΙΝΤΕΟ)

H Xριστιάνα Αρτεμίου βρέθηκε σήμερα στο τιμόνι της παρουσίασης της εκπομπής "Με αγάπη Χριστιάνα" λόγω απουσίας της Χριστιάνας Αριστοτέλους, η οποία ήταν άρρωστη. 

Η δημοφιλής ηθοποιός στο πλαίσιο συζήτησης κατέθεσε στον τηλεοπτικό αέρα το παράπονό της για μερίδα του πολιτικού τόπου, οι οποίοι δεν παρακολουθούν κυπριακό θέατρο αλλά είναι υπεύθυνοι για τα κονδύλια του κρατικού προϋπολογισμού. Συγκεκριμένα δήλωσε:

Αν είσαι ηθοποιός χαίρεσαι όταν σου λένε ότι ήρθε ένας πολιτικός από κάποιο κόμμα. Υπάρχουν πολιτικοί που δεν είδαν μια παράσταση στην Κύπρο και όταν πάνε στο εξωτερικό  μπορεί να πάνε να δούνε και τέσσερις και πέντε παραστάσεις.

Δεν ξέρω αν σνομπάρουν. Δεν είναι όλοι, υπάρχουν και άνθρωποι που πάνε συχνά και δεν χάνουν θεατρικές παραστάσεις....

Θέλει υποστήριξη το θέατρο, δεν είναι μόνο η μάππα σε αυτό τον τόπο, το ποδόσφαιρο. Είναι και λίγο ο πολιτισμός και το θέατρο, χρειάζεται λίγο υποστήριξη.

Επόμενο άρθρο

Και όμως η Μέγκαν Μαρκλ δεν έχει βρετανική υπηκοότητα!Γιατί αρνείται η Βασίλισσα

Είναι η Δούκισσα του Σάσεξ και δεν θεωρείται πολίτης της Μεγάλης Βρετανίας
20/11/2019 - 18:02

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Τάσος Τρύφωνος "εισβάλλει" στο TikTok παρέα με την...Χριστιάνα Αρτεμίου (VID)

Μας έδειξαν πόσο ωραία περνάνε τα πρωινά στο ραδιοφωνικό στούντιο
08/07/2020 - 15:32

Λάκης Γαβαλάς: Στρέφεται επαγγελματικά στο...θέατρο ως ηθοποιός (ΦΩΤΟ)

Τα πρώτα backstage στιγμιότυπα από την φωτογράφιση
02/07/2020 - 15:34

Χριστόφορος Χριστοφόρου: "Παρακαλούμε στις δουλειές μας να πληρωθούμε..."

Όλα όσα δήλωσε ο γνωστός ηθοποιός στην Χριστιάνα Αριστοτέλους
26/06/2020 - 09:51

Η Χριστιάνα Αρτεμίου ως άλλη Ελένη Φουρέιρα χορεύει..."Fuego" (ΒΙΝΤΕΟ)

Την “πρόδωσε” στα social media ο Τάσος Τρύφωνος
22/06/2020 - 11:21

Τα 5 μεγάλα θέατρα της Κύπρου ζητούν επανεκκίνηση των κλειστών θεάτρων

Σε επιστολή επισημαίνουν ότι ο έλεγχος είναι πάγια τακτική των θεάτρων για χρόνια τώρα
20/06/2020 - 09:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος είχαν οι έρευνες για τον εντοπισμό 17χρονης στη Λεμεσό

Απουσίαζε από τις 7 Ιουλίου από τον χώρο διαμονής της

Μια εργαζόμενη, ένας ποδοσφαιριστής και πέντε μετανάστες τα νέα κρούσματα

Ο συνολικός αριθμός των περιστατικών ανήλθε σε 1.021

Άρχισε η επιστροφή των εκδρομέων: Πού παρατηρείται πυκνή τροχαία κίνηση

Ποια είναι η κατάσταση του οδικού δικτύου το απόγευμα - Οι οδηγίες της Αστυνομίας
Ελλάδα

Ο Ερντογάν υπερβαίνει τα εσκαμμένα, λέει ο Νίκος Δένδιας

"Δεν είναι ελληνοτουρκικό αλλά παγκόσμιο ζήτημα" η απόφαση μετατροπής της Αγίας Σοφίας

Νέα έκτακτα μέτρα για την είσοδο από τον Προμαχώνα

Ποιοι είναι οι περιορισμοί σύμφωνα με την κοινή Υπουργική Απόφαση

"Εισαγόμενα" τα 11 από τα 41 νέα κρούσματα Covid-19 στην Ελλάδα

Δεν καταγράφηκε κανένας θάνατος το τελευταίο 24ωρο
Διεθνή

Οι Τούρκοι ψάχνουν τη φόρμουλα για να καλύψουν τις αγιογραφίες στην Αγία Σοφία

Δύο ιμάμηδες και 4 μουεζίνηδες θα διορίσει η Διεύθυνση Θρησκευτικών Υποθέσεων της Άγκυρας

Ανθρώπινο σφάλμα πίσω από την πτώση του ουκρανικού Boeing 737 στο Ιράν

Η αεροπορική τραγωδία στοίχισε τη ζωή σε 178 ανθρώπους - Τα ευρήματα νέας έκθεσης

Πάπας Φραγκίσκος για Αγία Σοφία: "Είμαι πολύ πονεμένος"

Όσα είπε στην κυριακάτικη ομιλία του στην πλατεία του Αγίου Πέτρου

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 12/07/2020 - 18:00ALPHA NEWS