Ψυχαγωγία

"Αν δω τα παιδιά μου στον δρόμο δεν θα τα αναγνωρίσω - Είμαι 100% τρανσέξουαλ"

Με μια συγκλονιστική ανθρώπινη ιστορία που θυμίζει σενάριο κινηματογραφικής ταινίας κάνουν πρεμιέρα οι 24 ΩΡΕΣ φέρνοντας στο προσκήνιο, την πολυτάραχη ζωή της 63χρονης σήμερα τρανσέξουαλ Ιωάννας.

Μέσα από την ζωή αυτού του ιδιαίτερου ανθρώπου, οι 24 ΩΡΕΣ πραγματεύονται θέματα όπως η υποκρισία, η αποδοχή, η πίεση του κοινωνικού περίγυρου, το μπούλινγκ, η εκμετάλλευση, η μοναξιά και η μεταμέλεια.

Ένας άνθρωπος που γεννήθηκε ως Γιάννης, παντρεύτηκε, απέκτησε 3 παιδιά και εγγόνια και τελικά λόγω κάποιων γεγονότων που την συντάραξαν, ανέτρεψε πλήρως τη ζωή της η οποία οδηγήθηκε σε σκοτεινά μονοπάτια.

Αναφέρεται στα βιώματα που την οδήγησαν στον χωρισμό, την πορνεία και την αλλαγή φύλου.Η Ιωάννα, μας "ξεναγεί" στον σκοτεινό κόσμο της πορνείας στον οποίο έμεινε για 18 χρόνια και μας μιλά για τους επιφανείς παράγοντες με τις μάσκες και τα γεγονότα που την οδήγησαν στο να αηδιάσει τον ίδιο της τον εαυτό.

Η ταπείνωση, ο εξευτελισμός, η απόρριψη, η απόπειρα δολοφονίας, η μοναξιά, η φτώχεια, η νέα ζωή και το μεγάλο παράπονο από τους δικούς της ανθρώπους.

24 ΩΡΕΣ, Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 21:15 στον Alpha Κύπρου.

Επόμενο άρθρο

Νότης Σφακιανάκης: Το πρόβλημα υγείας και η αναβολή της συναυλίας του στην Κύπρο

Η επίσημη ανακοίνωση για την υγεία του τραγουδιστή
10/09/2019 - 12:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Σύμφωνα με τις γραφές, τώρα είναι τα ύστερα του κόσμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

To "24 ΩΡΕΣ" ταξιδεύει στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη στην έρημο των ΘΑΥΜΑΤΩΝ
19/02/2020 - 15:24

24 ΩΡΕΣ: Στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη…στην έρημο των ΘΑΥΜΑΤΩΝ (BINTEΟ)

Με τον Γέροντα Χρυσόστομο, τον Κύπριο πατέρα Κυριακό και μαρτυρίες θαυμάτων από πιστούς
17/02/2020 - 10:55

"Με έπαιρνε ο πατέρας μου αγκαλιά και μου έλεγε να παίρνω ανάσες..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Απόψε στο "24 ΩΡΕΣ": Επέζησε από το ολοκαύτωμα των Ναζί και αποκαλύπτει φρικτές εικόνες
15/02/2020 - 10:15

"Πολλές φορές λέω πως νίκησα τον Χίτλερ, ενώ έχω ακόμη εφιάλτες..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε η 83χρονη Λόλα Άντζελ, που επέζησε από το Ολοκαύτωμα των Ναζί στο "24 ΩΡΕΣ"
14/02/2020 - 11:55

"24 ΩΡΕΣ": Mε την 83χρονη Λόλα Άντζελ, που επέζησε από το Ολοκαύτωμα των Ναζί

Aντιμετώπισε το θάνατο στα ναζιστικά στρατόπεδα και σήμερα αποκαλύπτει φρικτές εικόνες...
10/02/2020 - 16:50

"Να βλέπεις το μωρό σου...διασωληνωμένο και να λες φτάνει" (BINTEO)

Oι "24 ώρες" συναντούν στο Ισραήλ τον μικρό Λάμπρο και τους γονείς του
08/02/2020 - 17:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

31χρονος ελλείπει από την οικία του στη Λεμεσό από τις 14 Φεβρουαρίου (ΦΩΤΟ)

Είχε αποφυλακιστεί τον Δεκέμβριο από τις Κεντρικές Φυλακές που βρισκόταν για διαρρήξεις

Σε απευθείας δίκη 44χρονος από την Πάφο για σεξουαλική κακοποίηση ανηλίκου

Θα παραμείνει υπό κράτηση μέχρι της 18 Μαρτίου που θα ξεκινήσει η δίκη
Ελλάδα

Δένδιας: «Η Ελλάδα δεν θα συμμετάσχει σε έναν ανέντιμο συμβιβασμό»

Άμεση ήταν η απάντηση του ΥΠΕΞ Ελλάδος στον Μεβλούτ Τσαβούσογλου

«Έσβησε» ξαφνικά 5χρονο κοριτσάκι στη Λάρισα που νοσηλευόταν με πυρετό

Αναμένονται τα αποτελέσματα νεκροτομής ώστε να διευκρινιστούν τα ακριβή αίτια θανάτου
Διεθνή

Περισσότερα από 500 κρούσματα του "COVID-19" καταγράφηκαν σε φυλακές της Κίνας

«Η εφαρμογή μέτρων πρόληψης και ελέγχου δεν ήταν αποτελεσματική»

Σημαντικό βήμα για να τελειώσει ο πόλεμος στο Αφγανιστάν

ΗΠΑ και Ταλιμπάν υπογράφουν συμφωνία στις 29 Φεβρουαρίου

Ήχησε συναγερμός στην O2 Arena και έτρεχαν να εγκαταλείψουν το κτίριο

Οι επισκέπτες δεν υπολόγισαν πως πρόκειται για ... άσκηση

tv news

«24 Ώρες» Στη Μονή Αγίου Γερασίμου του Ιορδανίτη…στην έρημο των θαυμάτων!

Τα απόκρυφα της Μονής που αποτελεί μία όαση μέσα στην έρημο, αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Mία εκρηκτική ιστορία έρωτα και πάθους που έχασε τον έλεγχο και βάφτηκε με αίμα!

Ένα βίαιο έγκλημα ''ζωντανεύει'' αυτή την Κυριακή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 21/02/2020 - 19:30ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ