Ψυχαγωγία

Η απόλυτη καλοκαιρινή συνταγή από την Μαριέλλα Χρίστου

Το καλοκαίρι είναι ανάμεσά μας επισήμως εδώ και καιρό.

Καλοκαίρι χωρίς δροσερό γλυκό όμως δε γίνεται. Όπως και καλοκαίρι χωρίς καρπούζι δε γίνεται.

Άραγε υπάρχει συνταγή που μπορεί να τα συνδυάζει και τα δύο, να είναι εύκολη, φθηνή, δροσερή, εντυπωσιακή στην όψη  και να ξετρελαίνει τόσο μικρούς όσο και μεγάλους; Πολλά ζητάω;

Και όμως υπάρχει... και η Μαριέλλα Χρίστου μπήκε στην κουζίνα της Χριστιάνας Αριστοτέλους για να την ετοιμάσει και να σας χαρίσει ένα γλυκό που θα σας κάνει να...κολλήσετε με το καλοκαίρι.

Ακολουθήστε την και εσείς στην κουζίνα για να σας τα πει απλά και γλυκά, όπως μόνο αυτή ξέρει. Πάρτε μια κόλλα χαρτί, μολύβι και γράψτε τα υλικά που θα κάνουν την μέρα σας πιο... Αυγουστιάτικη":

ΜΟΥΣ ΛΕΥΚΗΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΣΕ ΣΤΥΛ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ

YΛΙΚΑ:

  • 220 γρ. λευκής σοκολάτας
  • 1 κ.σ. ζελατίνη
  • 60 γρ. νερό
  • 475 γρ. κρέμα γάλακτος
  • χυμό καρπούζι ή μαρμελάδα καρπούζι ή πάστα καρπούζι Μπισκότο μαύρο θρυμματισμένο  

Δείτε την εκτέλεση της συνταγής και προσοχή στα..."κουκούτσια"

 

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

O Εφραίμ "εισέβαλε" στη κουζίνα ενώ η Αριστοτέλους βιντεογραφούσε συνταγή (VID)

Δεν μπόρεσε να αντισταθεί στα λαχταριστά cupcakes που ετοίμασε η σύζυγός του
19/05/2020 - 16:46

Η Αριστοτέλους μαγείρεψε και μας παρουσίασε το...φοιτητικό φαγητό της (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπήκε στη κουζίνα και μας έδειξε τη διαδικασία για το πιο εύκολο και νόστιμο πιάτο
29/04/2020 - 13:12

Η Ολυμπίου ζυμώνει με τον 3χρονο γιο της και απαθανατίζει τη γλυκιά στιγμή(ΦΩΤΟ)

Το τρυφερό στιγμιότυπο στη κουζίνα και ο μπόμπιρας ως άλλος chef
20/04/2020 - 14:26

Άρχισε η απολύμανση της κουζίνας του ΓΝ Πάφου μετά τον εντοπισμό κρουσμάτων

Θετικοί στον ιό βρέθηκαν πέντε εργαζόμενοι μετά τον επαναληπτικό έλεγχο
18/04/2020 - 09:44

Ο Ρουβάς ως σέξυ μάγειρας σου δείχνει πώς να φτιάξεις...σπιτικά chips (BINTEO)

Μπήκε στη κουζίνα και αποκάλυψε τη πιο νόστιμη συνταγή που θα σε "παρηγορεί" στη καραντίνα
02/04/2020 - 08:03

Και όμως η Χριστίνα Παυλίδου έγινε...youtuber και μαγείρεψε με τη κόρη της!

Δείτε το πρώτο της blog και μπείτε μαζί της στην κουζίνα
28/03/2020 - 11:32

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Συνελήφθη κοινοτάρχης χωριού στην επαρχία Πάφου

Φέρεται να απέσπασε από το κοινοτικό ταμείο ποσό ύψους 6 περίπου χιλιάδων ευρώ

Γεννήθηκε εν μέσω πανδημίας και τη λένε...Κορώνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το δεύτερο νεογνό θα βαφτιστεί από τους επισκέπτες του πάρκου

"Νησί των ανέμων" η Κύπρος για τις επόμενες ώρες (BINTEO)

Σάββατο με πολλά μποφόρ, Κυριακή με αυξημένη σκόνη στην ατμόσφαιρα
Ελλάδα

Ιδού η λίστα με τις 29 χώρες από τις οποίες θα δέχεται επισκέπτες η Ελλάδα

Διαμορφώθηκε μετά από εισήγηση της Eπιτροπής Λοιμωξιολόγων

Ενοχλεί η φιέστα που ετοιμάζει η Άγκυρα στην Αγία Σοφιά, λέει ο Στέλιος Πέτσας

Η αντίδραση της ελληνικής κυβέρνησης για το νέο "σόου" του Τούρκου Προέδρου

Δύο νέοι θάνατοι και τρία κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Δεκαέξι πολίτες νοσηλεύονται διασωληνωμένοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας
Διεθνή

Τερματίζει τη σχέση των ΗΠΑ με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας ο Τραμπ

"Ο κόσμος χρειάζεται απαντήσεις από Κίνα σχετικά με τον ιό., ρέπει να έχουμε διαφάνεια"

Για δολοφονία κατηγορείται ο αστυνομικός που γονάτισε στο λαιμό του Φλόιντ

Αναμένονται κατηγορίες εναντίον των άλλων 3 αξιωματικών που εμπλέκονται στο περιστατικό

Νέο επεισόδιο Τραμπ-Τwitter: Απειλεί με ρύθμιση ο Αμερικανός Πρόεδρος

Το Twitter παρενέβη εκ νέου σε ανάρτηση του Αμερικανού Προέδρου

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Σώτο Γονιό και…ροκ διάθεση!

Ένα εμπνευσμένο τηλεοπτικό ντουέτο, παρέα με τη Βασιλική Χατζηαδάμου και την ορχήστρα της!
Alpha TV Κύπρου

Κραυγή απόγνωσης από μία μονογονιό, ηρωίδα-μάνα ενός 21χρονου τετραπληγικού...

Η ρατσιστική αντιμετώπιση και οι κλειστές πόρτες αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 30/05/2020 - 08:00ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ