Ψυχαγωγία

Ε. Μενεγάκη: Η εξομολόγηση για τον θάνατο του πατέρα της και τις σκέψεις της

Για τις σκέψεις που έκανε ως παιδί μετά τον χαμό του πατέρα της μίλησε η Ελένη Μενεγάκη.

Αφορμή ήταν ένα θέμα που είχαν στην εκπομπή «Ελένη»  για «τα παιδιά δεν μπορούν να ανοίξουν τα φτερά τους όταν ο γονιός είναι μόνος» και μίλησε για τον εαυτό της, όταν ήταν παιδί και ο πατέρας της «έφυγε» και η μητέρα της τη μεγάλωσε μόνη της. Συγκεκριμένα η αγαπημένη παρουσιάστρια ανέφερε:

Έτυχε όπως και σε εμένα που ο πατέρας μου δεν είναι εν ζωή, θέλω να σας πω ότι σκέφτεται ένα παιδί όταν είναι μικρό, δεν έχει τις ίδιες σκέψεις όταν μεγαλώνει. Το λέω και από προσωπική εμπειρία. Το παιδί ως παιδί… φοβάται μήπως κάτι γίνει, μήπως κάποιος το πάρει και μήπως αλλάξει η ισορροπία μέσα στο σπίτι. Το παιδί όταν μεγαλώνει… αισθάνεται όταν ο γονιός του είναι μόνος μεγάλη ευθύνη, αισθάνεται ανασφάλεια «εγώ που προχωράω τη ζωή μου, μου επιτρέπεται να πάω παρακάτω»! Επίσης το κάθε παιδί αισθάνεται βάρος για τον έναν γονέα του, τον μοναδικό που τον έχει μεγαλώσει, αφού δεν έχει τον άλλον και δε φαντάζεστε με πόσες ανασφάλειες μεγαλώνει. Σας το λέω γιατί κανείς από εσάς δεν έχει μεγαλώσει σε οικογένεια αντίστοιχη σαν την δική μου… Τις ανασφάλειες που έχει ένα παιδί δεν διανοείστε… Σκέφτεσαι αν πάθει κάτι ο ένας μου γονιός τι γίνεται; Το βλέπεις μία μέρα να μην είναι καλά… Τα παιδιά τα βλέπουν και τα νιώθουν όλα… Υπάρχει κάτι πιο υγιές από ένα παιδί να βλέπει τη μαμά ή τον μπαμπά του όποιον έχει να είναι καλά; 

 

Επόμενο άρθρο

H 25χρονη Κύπρια που υπέγραψε δισκογραφικό συμβόλαιο με Αμερικανική Εταιρεία!

Η Γεωργία Χ”Κωνσταντίνου γνωστή ως Narcissus A-Ngel γράφει ιστορία
20/02/2019 - 14:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο αδερφός της Μενεγάκη... υποψήφιος στις εκλογές

Ο Θοδωρής Μισόκαλος κατεβαίνει υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος
13/05/2019 - 14:58

Όταν η Ελένη Μενεγάκη σχολιάζει φωτογραφία της...πεθεράς της (ΦΩΤΟ)

Της έχει αδυναμία και δεν χάνει ευκαιρία να της το δείχνει και στα social media
07/05/2019 - 11:01

Oι εξωτικές διακοπές της Μενεγάκη και η εξόρμηση του γιου της σε ελληνικό νησί

Μαζί με τον θείο του και την κοπέλα του βολτάρουν στην Κάρυστο
29/04/2019 - 16:54

Το σχόλιο της Μενεγάκη σε φωτογραφία του Άγγελου Λάτσιου με την μικρή Μαρίνα

Το γλυκό στιγμιότυπο με την μικρή αδερφή του και το μήνυμα της παρουσιάστριας
24/04/2019 - 08:49

Ελένη Μενεγάκη: Με την μικρή Μαρίνα στο πλατό της εκπομπής! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που ανάρτησε με την κορούλα της από το στούντιο της εκπομπής "Ελένη"
18/04/2019 - 13:20

Η Ελένη Μενεγάκη αποκάλυψε on air τα κιλά της! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα κιλά που έχασε, ο λόγος και ο "ρόλος" της Αργυρώς Μπαρμπαρίγου
17/04/2019 - 10:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεκρός στο μεροκάματο 55χρονος οικογενειάρχης μετά από εργατικό ατύχημα

Έχασε την ισορροπία του ενώ εκτελούσε εργασίες και έπεσε από ύψος 15 περίπου μέτρων

Κρίσιμη η κατάσταση του Δημήτρη Χριστόφια ο οποίος νοσηλεύεται στην Εντατική

Τι λέει το ιατρικό ανακοινωθέν του Υπουργείου Υγείας για τον Πρώην Πρόεδρο της Δημοκρατίας

Λεμεσός: 55χρονος έπεσε από ύψος 15 μέτρων μετά από ατύχημα σε εργοτάξιο (ΦΩΤΟ)

Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας και μέλη του Τμήματος Επιθεωρήσεως Εργασίας
Ελλάδα

Aέρας ελευθερίας για τον Νίκο Ρωμανό

Την αποφυλάκισή του αποφάσισε το Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων Αθηνών

Σέρρες: Στο νοσοκομείο 9χρονη που παρασύρθηκε από λεωφορείο

Το κοριτσάκι νοσηλεύεται στη ΜΕΘ με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις

100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Από το 1911 άρχισαν τον συστηματικό αφανισμό των χριστιανικών πληθυσμών της Μικράς Ασίας
Διεθνή

EE και Κίνα υπέγραψαν συμφωνίες για διευκόλυνση της πολιτικής αεροπορίας

Στόχος να υποστηρίξει το παγκόσμιο εμπόριο αεροσκαφών και συναφών προϊόντων

Πόλεμος μεταξύ Google και Huawei με "φόντο" την αμερικανο-κινεζική κρίση

Τα νέα «έξυπνα» κινητά τηλέφωνα της κινεζικής εταιρείας χάνουν την πρόσβαση σε εφαρμογές

tv news

Η Κάτια λέει τον Φώτη να πάρει το γράμμα που γράφει ότι είναι η μαμά της Μαρίνας

Ο Φώτης πάει αλλά ο φάκελος με το γράμμα λείπει «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Ο Τόνυ εξομολογείται κάτι στην Τατιάνα που αλλάζει τα πάντα στη σχέση τους...

Η Όλγα αποφασίζει να χωρίσει οριστικά με τον Στέφανο «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 20/05/2019 - 20:20ALPHA NEWS