Ψυχαγωγία

Εικόνες που σοκάρουν - Επιτέθηκαν με σφυριά στον Νάσο Γουμενίδη (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο άγνωστοι επιτέθηκαν με σφυριά στον γνωστό δημοσιογράφο Νάσο Γουμενίδη, ενώ βρισκόταν μέσα στο αυτοκίνητό του στην λεωφόρο Κηφισίας, χθες το απόγευμα, λίγο πριν τις 17:00.

Λίγο μετά την αποχώρησή του από τα στούντιο της εκπομπή «Αποκαλυπτικά», ο δημοσιογράφος κατευθυνόταν προς το σπίτι του, όταν δέχτηκε την επίθεση. Ο δημοσιογράφος ανέβασε ένα βίντεο αμέσως μετά την επίθεση, στο προσωπικό του προφίλ στo Facebook, στο οποίο περιγράφει  λεπτομερώς την επίθεση που δέχθηκε. Ο εικόνες από το βίντεο σοκάρουν.


«Δέχθηκα επίθεση. Είμαι γεμάτος αίματα. Ήταν δύο άγνωστοι, ένας με μηχανή και ένας ακόμη. Με χτύπησαν αρκετά, τραυματίστηκε το χέρι μου. Προφανώς κάποιοι άνθρωποι δεν θέλουν τη δημοσιογραφία που παράγω, αλλά δεν θα σταματήσω. Προφανώς κάποιοι έχουν  μάθει να λύνουν έτσι τις διαφορές του. Μου έσπασαν το τζάμι και με χτύπησαν πολύ άσχημα. Εύχομαι να είναι το τελευταίο περιστατικό», δήλωσε ο Νάσος Γουμενίδης

Λίγο αργότερα μίλησε τηλεφωνικά και ο Νάσος Γουμενίδης στην εκπομπή, ο οποίος κατήγγειλε δυο άτομα με μηχανή και έκανε λόγο για εκφοβισμό. Παράλληλα ο δημοσιογράφος ανέφερε πως είδε τους δράστες και ότι έχει τραυματιστεί, ενώ θα υποβάλλει μήνυση κατά αγνώστων.

Την επίθεση σχολίασε μέσω του προσωπικού της λογαριασμού στο Facebook και η Μίνα Αρναούτη, με την οποία ο γνωστός δημοσιογράφος έχει ασχοληθεί όσο λίγοι με την υπόθεση Παντελίδ,  με την ίδια να αντιδρά πολλές φορές στα όσα έχει γράψει και έχει πει ο δημοσιογράφος.

Η ίδια λίγα λεπτά μετά την είδηση της επίθεσης, η Μίνα Αρναούτη έγραψε με χιούμορ στον προσωπικό της λογαριασμό: «Ήμουν σπίτι και μαγείρευα !!!», υπονοώντας πως δεν τον χτύπησε εκείνη,  ενώ μερικές ώρες αργότερα, η 31χρονη συνέχισε, γράφοντας: «Αύριο θα πάω στο σημείο που έγινε η δολοφονική επίθεση και θα κάνω αυτοψία ! Δεν θα περάσει αυτό!!! #νασο_θα_τους_βρουμε_μαζι».

1

2

Επόμενο άρθρο

"Έφυγε" από τη ζωή η πρώτη νικήτρια της Εurovision

Έφυγε πλήρης ημερών σε ηλικία 94 ετών
25/03/2018 - 11:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το μήνυμα της Μίνας Αρναούτη τρία χρόνια μετά τον θάνατο του Παντελίδη (ΦΩΤΟ)

"Σαν σημερα ξεκινησαμε να παμε μια βολτα που το ξημερωμα μας βρηκε..."
18/02/2019 - 08:58

Η δημόσια εξομολόγηση της Αρναούτη: "Πόσο ακριβά πλήρωσα αυτή τη βόλτα;" (ΦΩΤΟ)

Η κρίση πανικού, το 14ο χειρουργείο και η φωτογραφία μέσα από το νοσοκομείο...
07/12/2018 - 16:03

Υπόθεση Παντελίδη: Η απάντηση της Αρναούτη μετά τις νέες εξελίξεις (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη αντίδραση και το σχόλιο όλο νόημα μετά την έκθεση των Κύπριων εμπειρογνωμόνων...
01/11/2018 - 09:57

Μίνα Αρναούτη:"Κάποιος άλλαξε την κατάθεση μου για να φανώ ψεύτρα"

Όσα δήλωσε για το μοιραίο βράδυ του δυστυχήματος και τον "πόλεμο" που δέχτηκε..
24/10/2018 - 15:40

Νέο ξέσπασμα από την Μίνα Αρναούτη - Η απάντηση σε όσους την αμφισβητούν! (ΦΩΤΟ)

"Ακούω ότι υπάρχουν διάφορα σχόλια ότι με χρίσανε δημοσιογράφο…"
17/07/2018 - 11:16

Aπαγόρευσαν με εξώδικο στην Μίνα Αρναούτη να ξαναπεί το όνομα..."Παντελίδης"

Η οικογένεια του τραγουδιστή κινήθηκε νομικά για την τηλεοπτική παρουσία της δημοσιογράφου
17/06/2018 - 11:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Φωτιά σε όχημα στη Λεμεσό (ΒΙΝΤΕΟ)

Αστυνομία και Πυροσβεστική στο σημείο

Σωτήρια η παρουσία της Πολιτικής Άμυνας στη παρέλαση για συμπολίτη μας

"Έπεσαν" πάνω στον συμπολίτη μας αξιολογώντας ορθά την κατάσταση του ως ανακοπή καρδίας

Σύλληψη 37χρονης για υπόθεση διάρρηξης στη Πάφο

Φαίνεται να πήρε διάφορα έγγραφα
Ελλάδα

Κρήτη: Πέρασε περιβαλλοντική έγκριση για έρευνες υδρογονανθράκων

Η έγκριση συνοδεύεται από όρους, κατευθύνσεις και περιορισμούς

Έλληνας ΥΠΑΜ: Να κοιτάμε και να διδασκόμαστε από την Ιστορία

Το μήνυμα του Υπουργού Εθνικής Αμύνης για την 25η Μαρτίου

Τουρκικά μαχητικά παρενόχλησαν το ελικόπτερο του Αλέξη Τσίπρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαψεύδει η Άγκυρα λέγοντας ότι απλά έκαναν το καθήκον τους
Διεθνή

Σε δύο εβδομάδες θα έχει αποτελέσματα το γεωτρύπανο Πορθητής

Στα 5 χιλιάδες μέτρα έφτασε η γεώτρηση ανακοίνωσε ο Τούρκος Υπ. Ενέργειας

Μετρούν τις πληγές τους στη Μοζαμβίκη μετά το πέρασμα του κυκλώνα Ιντάι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεπέρασαν τους 500 οι νεκροί ενώ εκατοντάδες αγνοούνται

Κατέστρεψε μια Lamborghini αξίας 290.000 λιρών σε δευτερόλεπτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο οδηγός κατέβηκε από το αυτοκίνητο και έβαλε τα κλάματα

tv news

O Σωκράτης καταφέρνει να ανοίξει το χρηματοκιβώτιο και βρίσκει χιλιάδες ευρώ...

Η στιγμή της απολογίας του Ορφέα έφτασε... «To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια φοβάται ότι κινδυνεύει και πρέπει να εμποδίσει τα σχέδιά της Μαρίνας...

Η Μαρίνα όμως είναι πλέον αποφασισμένη.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 27/03/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ