Ψυχαγωγία

Είναι επίσημο! Η πόλη και οι ημερομηνίες διεξαξωγής της Eurovision ανακοινώθηκαν

  Η Ευρωπαϊκή Ραδιοτηλεοπτική Ένωση (EBU), ανακοίνωσε και επίσημα ότι ο επόμενος διαγωνισμός της Eurovision θα πραγματοποιηθεί στο Τελ α Βιβ.

Να υπενθυμίσουμε ότι υποψήφιες πόλεις και επιθυμία της κυβέρνησης αλλά και της τραγουδίστριας ήταν να διεξαχθεί στην Ιερουσαλή, με το Εϊλάτ να ήταν η επόμενη επιλογή.

Οι δύο ημιτελικοί θα είναι στις 14 και 16 Μαΐου και ο μεγάλος τελικός στις 18 του ίδιου μήνα. Ο εκτελεστικός επόπτης του διαγωνισμού δήλωσε

«Όλες οι προτάσεις ήταν υποδειγματικές, αλλά αποφασίσαμε τελικά ότι το Τελ Αβίβ πρόσφερε την καλύτερη, για το μεγαλύτερο μουσικό γεγονός του κόσμου»

Επόμενο άρθρο

Καρολίνα Πελενδρίτου: Δείτε για πρώτη φορά το συγκινητικό βίντεο του γάμου της

Όσα δήλωσε για την εγκυμοσύνη και τη στιγμή που σκέφτηκε να τα παρατήσει
13/09/2018 - 16:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το Twitter... πήρε φωτιά στον τελικό της Eurovision!

Όσα σχολίασαν οι "τουττεράδες" κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού
18/05/2019 - 23:11

Μάγεψε η Κατερίνα Ντούσκα στον α' ημιτελικό της Eurovision! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε την παραμυθένια εμφάνιση της στη σκηνή του διαγωνισμού
15/05/2019 - 00:20

Αυτό είναι το αγαπημένο τραγούδι της Ελένης Φουρέιρα από την φετινή Eurovision!

Και δεν είναι ούτε της Κύπρου ούτε και της Ελλάδας...
14/05/2019 - 11:44

Η επιστροφή της Φουρέιρα στη Eurovision-Η εμφάνιση της στην Τελετή Έναρξης(ΦΩΤΟ)

Εκρηκτική εμφάνιση στο Τελ Αβιβ για την περσινή μας εκπρόσωπο
13/05/2019 - 09:04

Η Τάμτα αποκλειστικά στον Alpha! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που στέλνει στους Κύπριους από το Τελ Αβίβ
11/05/2019 - 21:00

Η Τάμτα τραγουδάει για πρώτη φορά το "Replay" σε acoustic version! (BINTEO)

Η Τάμτα θα εκπροσωπήσει την Κύπρο στον 64 διαγωνισμό της Eurovision με το «Replay».
06/05/2019 - 15:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τα κάρβουνα άναψαν στην Προεδρική εξοχική κατοικία στο Τροόδος (ΦΩΤΟ)

Πυρετώδεις προετοιμασίες για το γεύμα στα μέλη του Υπουργικού Συμβουλίου

Άμεσες ενέργειες Υπουργείου Υγείας για εισαγωγή φαρμάκου για τον μικρό Αντώνη

Τι αναφέρει σε γραπτή ανακοίνωση για πλήρη κάλυψη των εξόδων θεραπείας του παιδιού

Μέχρι την οικία του 44χρονου που χάθηκε στη θάλασσα οι έρευνες των Αρχών (ΦΩΤΟ)

"Χτενίζουν" θάλασσα και στεριά για να εντοπίσουν τα ίχνη του αγνοούμενου άνδρα
Ελλάδα

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο

Πτήση θανάτου για τους επιβάτες του ελικοπτέρου που συνετρίβη στον Πόρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανασύρθηκαν τρείς σοροί ενώ στο νησί έχει προκληθεί black out από την αποκοπή καλωδίων

Νεκροί από την πτώση ελικοπτέρου στη θαλάσσια περιοχή του Πόρου (ΦΩΤΟ)

Σε εξέλιξη έρευνες των ελληνικών αρχών για τον εντοπισμό σορών και τυχών επιζόντων
Διεθνή

Συρία: Αποφασισμένος ο Άσαντ να ελευθερώσει τα εδάφη από τρομοκράτες (ΧΑΡΤΗΣ)

«Μην παίζετε με τη φωτιά», το μήνυμα της Άγκυρας προς το καθεστώς

Απίστευτες εικόνες καταστροφής στις Κανάριες Νήσους (ΦΩΤΟ)

9000 ντόπιοι και τουρίστες εκκενώθηκαν από το Σάββατο

Aυτό είναι το μεγαλύτερο πλοίο-νοσοκομείο στον κόσμο

Έριξε άγκυρα στην Κολομβία για να δώσει φροντίδα σε μετανάστες

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 11:30ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ