Ψυχαγωγία

"Έκανα εξετάσεις και έλεγα δεν είμαι καλά και τρέχανε πλημμύρα τα...δάκρυα"

Η Ελένη Μενεγάκη προέβη σε μια σπάνια εξομολόγηση για τις δύσκολες στιγμές που πέρασε μετά το διαζύγιο της, μετά τον Γιάννη Λάτσιο. Σε συζήτηση με την Μαριάντα Πιερίδη, η ίδια εκμυστηρεύτηκε: 

«Όλοι έχουμε περάσει φάσεις δύσκολες, έχουμε αισθανθεί ψυχολογικά πολύ πιεσμένοι, υπερβολικά πολύ και όταν δεν μπορούμε να το βγάλουμε από μέσα μας ξαφνικά ο οργανισμός μας χτυπά καμπανάκια. Μου είχε συμβεί την περίοδο που χώρισα, κλάταρε ο οργανισμός μου και νόμιζα ότι είχα θέματα υγείας. Πήγα και έκανα ό,τι εξετάσεις υπήρχαν και μου έλεγε ο παθολόγος μου βρε κορίτσι μου δεν έχεις τίποτα, έχεις πιεστεί και του έλεγα όχι κάτι έχω. Και είμαι άνθρωπος πολύ δυνατός.

Έκανα ότι εξέταση υπάρχει, ακόμα και τις πιο ακριβές, τις έκανα όλες. Γυρνούσα με τον πάκο τις εξετάσεις στον παθολόγο και του έλεγα δεν είμαι καλά και τρέχανε πλημμύρα τα δάκρυα! Και μου έλεγε ο παθολόγος μου το θέμα σου, είναι εδώ (σ.σ. στο μυαλό), ότι και να ψάξεις στο κορμί σου δεν έχεις τίποτα. Είσαι υγιέστατη! Είχε δίκιο.

Πήρα το χρόνο μου, συνήλθα και συνειδητοποίησα αυτό που μου συμβαίνει. Είχα πιεστεί ψυχολογικά με αυτό που μου συνέβαινε και με αυτό που είχα να αντιμετωπίσω γύρω μου και πώς το αντιμετώπιζαν οι απ’ έξω, πήρα το χρόνο μου και το αντιμετώπισα σε 6 με 7 μήνες. Μόνο του έγινε και πέρασε. Όλοι έχουν δυνάμεις που δεν τις ξέρουν. Εγώ τη δύναμη μου την πήρα από άνθρωπο»

Επόμενο άρθρο

"Κανείς δεν μπορεί να με σταματήσει, θα χρησιμοποιήσω τον τίτλο...Sussex Royal"

Η Μέγκαν έξαλλη με την Βασίλισσα ετοιμάζει τα αντίποινα με όπλο τη νομική οδό
22/02/2020 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Μενεγάκη: To πάρτυ γενεθλίων της μικρής Μαρίνας στη καραντίνα τους (ΦΩΤΟ)

Το γλυκό στιγμιότυπο, οι ευχές που μοιράστηκε δημόσια και η σπιτική τούρτα που ετοίμασε
30/03/2020 - 08:42

Η Μενεγάκη επέστρεψε στην εκπομπή - Όσα δήλωσε για την τριήμερη απουσία της

Το μήνυμα για τη πανδημία και όλα μοιράστηκε με το κοινό για τη τωρινή κατάσταση
26/03/2020 - 13:49

Άγγελος Λάτσιος: Έτσι προστατεύεται από τον κορωνοϊό ο γιος της Μενεγάκη (ΦΩΤΟ)

Τα αυστηρά μέτρα που ακολουθεί υπό τις οδηγίες της μητέρας του
19/03/2020 - 10:03

Ελένη Μενεγάκη: Βγήκε στην εκπομπή με γάντια για τον...κορωνοϊό(ΦΩΤΟ)

"Δεν μπορώ να σας υποσχεθώ ότι θα είμαστε μια εκπομπή που θα κάνουμε γέλιο, όμως θα..."
16/03/2020 - 15:29

Ελένη Μενεγάκη: Η επιθυμία που εξέφρασε στη μητέρα της λόγω...κορωνοϊού

"Μήπως πρέπει πια να φύγετε να πάτε στο νησί; "
11/03/2020 - 11:08

Η Αντελίνα ξεκαθαρίζει και απαντά πρώτη φορά για την...Ελένη Μενεγάκη

Η απάντηση στις φήμες και η διαχρονική αξία της κορυφαίας παρουσιάστριας της Ελλάδας
08/03/2020 - 10:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Εγκαίνια" της νέας πτέρυγας του ΓΝ Λάρνακας με εισαγωγές ασθενών κορωνοϊού

Kαταγγελίες ότι γιατροί και νοσηλευτές κάνουν κατάχρηση της άδειας ασθενείας

Υπ. Υγείας: "Προτιμώ να σώσουμε ζωές και ας κατηγορηθούμε για τα μέτρα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τα αυστηρότερα μέτρα, τα φάρμακα και τα τεστ ανίχνευσης του κορωνοϊού

Οι top κατηγορίες για τις κατ' εξαίρεση μετακινήσεις των Κύπριων πολιτών (VID)

Ποιές είναι οι επιλογές για παρακολούθηση των ασθενών κορωνοϊού που μπαίνουν καραντίνα
Ελλάδα

Άλλοι τρεις θάνατοι στην Ελλάδα, με τον αριθμό των νεκρών να ανεβαίνει στους 47

Σύμφωνα με τα στοιχεία του ΕΟΔΥ τα περισσότερα κρούσματα καταγράφονται στην Αττική

Μυτιλήνη: Πυρκαγιά κατέστρεψε τις εγκαταστάσεις ΜΚΟ

Παρείχε τα τελευταία δύο χρόνια υπηρεσίες εκπαίδευσης σε ενήλικες αιτούντες άσυλο

"Βουτιά" θανάτου για 20χρονη που βρέθηκε νεκρή στο Παλαιόκαστρο

Το άψυχο σώμα της εντόπισαν περαστικοί που ειδοποίησαν την Αστυνομία
Διεθνή

Βρετανία: Αρχίζει η δοκιμή των τεστ αντισωμάτων για τον κορωνοϊό

Ένα ζεύγος Κυπρίων στο Λονδίνο μιλά στο alphanews

Οι ΗΠΑ παίρνουν θέσεις μάχης και η Ευρώπη περιμένει την κορύφωση του Covid-19

Σχεδόν 37.000 άνθρωποι έχουν χαθεί σε διεθνές επίπεδο λόγω του κορωνοϊού

Ακραία μέτρα στον Παναμά: Διαφορετικές μέρες θα βγαίνουν έξω άνδρες και γυναίκες

"Αυτή η καραντίνα δεν έχει κανέναν απολύτως άλλο στόχο παρά να σωθούν ζωές"

tv news

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 31/03/2020 - 13:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ