Ψυχαγωγία

Eλένη Μενεγάκη: H συνάντηση που δεν περίμενε κανείς!

H Ελένη Μενεγάκη στο Φεστιβάλ των Καννών! Είναι γεγονός ότι η πιο λαμπερή παρουσιάστρια της ελληνικής τηλεόρασης περπάτησε στο κόκκινο χαλί του διάσημου φεστιβάλ κινηματογράφου. Το ταξίδι στις Κάννες είχε προγραμματιστεί εδώ και καιρό με την Ελένη Μενεγάκη να είναι πολύ ενθουσιασμένη γι' αυτό και επιμελήθηκε μέχρι και την τελευταία πινελιά στην εμφάνισή της στο λαμπερό κόκκινο χαλί. 

Η παρουσιάστρια, η οποία έκλεψε τις εντυπώσεις στο κόκκινο χαλί του 71ου Κινηματογραφικού Φεστιβάλ, ήταν η επίσημη καλεσμένη της L’Oreal Paris και κατάφερε να συναντήσει από κοντά διάσημους σταρ του εξωτερικού. Η συνάντηση που μονοπώλησε το ενδιαφέρον και μαγνήτισε τα βλέμματα όλων ήταν αυτή που πραγματοποίησε με την διάσημη ηθοποιό του Hollywood, Jane Fonda. Οι δυο τους συναντήθηκαν, τα είπαν με την Ελένη Μενεγάκη να επιστρέφει πίσω στην Ελλάδα έχοντας στις αποσκευές της μια αποκλειστική συνέντευξη με την ηθοποιό! 

Η παρουσιάστρια έφτασε στις Κάννες, το πρωί του Σαββάτου, ευδιάθετη και ανυπόμονη να ζήσει την πρωτόγνωρη εμπειρία του κόκκινου χαλιού. Μαζί της ο επί χρόνια συνεργάτης και φίλος της Θοδωρής Κουτσογιαννόπουλος. Φτάνοντας στις Κάννες, φιλοξενήθηκε στο υπερπολυτελές ξενοδοχείο Martinez, αφέθηκε στα έμπειρα χέρια των experts της L’ Oréal και το βράδυ απόλαυσε το ποτό της με θέα όλη την Κυανή Ακτή. 

Χαρακτηριστική είναι και η δήλωση της δείχνοντας πόσο πολύ αγωνία είχε για αυτό το ταξίδι: «Είχα να αισθανθώ τόση αμηχανία και τρακ από τότε που παρουσίασα για πρώτη φορά τον Πρωινό Καφέ στον ΑΝΤ1. Έτρεμαν τα πόδια μου», 

Επόμενο άρθρο

Μ. Αρναούτη:Δείτε πως απαντά όταν φαν της ζητά να του στείλει γυμνές φωτογραφίες

Aκόμα και σήμερα, ο θάνατος του Παντελίδη την ακολουθεί, δύο χρόνια μετά
16/05/2018 - 17:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Μενεγάκη: Η σπάνια φωτογραφία από την αρχή της καριέρας της (ΦΩΤΟ)

Δείτε πως ήταν η αγαπημένη παρουσιάστρια πριν από 25 χρόνια
21/01/2019 - 10:40

Η Ελένη Μενεγάκη παραδέχθηκε ότι πέρασε κρίση ηλικίας! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στο "αέρα" της εκπομπής της και πως το αντιμετώπισε...
16/01/2019 - 09:52

Η Ελένη Μενεγάκη μας δείχνει τον χιονισμένο της κήπο! (ΦΩΤΟ)

Το βίντεο που δημοσίευσε και τα παιχνίδια των παιδιών της στο χιόνι...
08/01/2019 - 09:20

H Eλένη Μενεγάκη μας δείχνει το χιονισμένο σπίτι της...(ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που της έστειλε η κόρη της on air!
04/01/2019 - 11:00

Ελένη Μενεγάκη:"Έχω έναν άνθρωπο που ξεμυαλίζει τα παιδιά μου" (BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για την ελεύθερη πτώση που έκανε και τα παιδιά της
03/01/2019 - 10:05

Αποκάλυψη! Η Ελένη Μενεγάκη ήταν η πηγή έμπνευσης για τον ρόλο της Κουντουράτου!

Μετά από 22 χρόνια "έσπασε" τη σιωπή του ο σεναριογράφος της σειράς και
30/12/2018 - 12:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ενώπιον ψευδοδικαστηρίου ο φερόμενος συνεργός του Σήφη

Ο Σλοβάκος συνελήφθη χθες, από μέλη της λεγόμενης Αστυνομίας στην κατεχόμενη Κερύνεια

Ενώπιον δικαιοσύνης οι τρεις συλληφθέντες για υπόθεση ναρκωτικών σε σχολείο

Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζονται οι έρευνες της ΥΚΑΝ Πάφου

31χρονος μετέτρεψε τον αυτοκινητόδρομο Λευκωσίας – Λεμεσού σε ... πίστα

Οδηγούσε το αυτοκίνητό του με ταχύτητα 200 χλμ και συνελήφθη
Ελλάδα

Εντυπωσιακές εικόνες στην Αργολίδα μετά την υπερπανσέληνο (ΦΩΤΟ)

"Εξαφανίστηκε" η θάλασσα με την κάθοδο του νερού

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Σχέδια για γεωτρήσεις στο φεγγάρι μέχρι το 2025

Η ESA υπέγραψε ετήσιας διάρκειας συμβόλαιο με αεροδιαστημική ευρωπαϊκή εταιρεία

Στους ρυθμούς του εγκέλαδου "χορεύει" νησί της Ινδονησίας

Δεύτερη ισχυρή σεισμική δόνηση καταγράφηκε σε διάστημα μερικών ωρών

Σεισμός 6 ρίχτερ "ταρακούνησε" νησί της Ινδονησίας (ΦΩΤΟ)

Μέχρι στιγμής, δεν υπάρχουν πληροφορίες για θύματα ή ζημιές

tv news

Η Όλγα ετοιμάζεται να υποδεχτεί τη Λήδα αγνοώντας το επικίνδυνο σχέδιο της Σάσας

Η Ελένη προχωράει το διαζύγιο με τον Ορφέα... «To Τατουάζ» Τρίτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Ρένα μαθαίνει ότι έχει πρόβλημα στο να κάνει παιδί κι απογοητεύεται πολύ...

Θα πει την αλήθεια στον Αντρέα; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 22/01/2019 - 09:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ