Ψυχαγωγία

Έτσι γιορτάζουν οι... πιγκουίνοι την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου! (ΦΩΤΟ)

Ακόμα και οι πιγκουίνοι γιορτάζουν την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου!

Βιολόγοι στην Ακαδημία Επιστημών του Σαν Φρανσίσκο έδωσαν σε πιγκουίνους καρδιές φτιαγμένες από παρόμοιο υλικό από αυτό που χρησιμοποιούν για να φτιάξουν τις φωλιές τους στο φυσικό τους περιβάλλον και το θέαμα ήταν εντυπωσιακό.  Οι πιγκουίνοι άρπαξαν τις καρδιές με το ράμφος τους και έτρεξαν στη φωλιά τους ενώ έδειχναν να το απολαμβάνουν με τους παρευρισκόμενους να απαθανατίζουν το γλυκό στιγμιότυπο.

ς

 

1

 

Αυτή η δραστηριότητα είναι μέρος του προγράμματος του χώρου όπου φιλοξενούντε οι πιγκουίνοι με σκοπό την άυξηση του Αφρικανικού είδους πιγκουίνου, το οποίο απειλέιται με εξαφάνιση. 

ν
Επόμενο άρθρο

Η δημόσια "έκκληση" του Στέφανου Τσιτσιπά για... σύντροφο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αποκαλύψεις που έκανε για την προσωπική του ζωή
14/02/2019 - 12:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

4 +1 tips για να είσαι έτοιμος, για φίλημα τη νύχτα του Αγίου Βαλεντίνου!

H Δρ. Αμαλία Παναγιώτου μας δίνει τις δικές της συμβουλές
14/02/2019 - 13:17

«Αιώνια και τρελά ερωτευμένος μαζί σου, Πράσινος Λαός» (ΦΩΤΟ)

Το μήνυμα της Ομόνοιας για την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου
14/02/2019 - 12:25

5 λόγοι για να είσαι "hater" της ημέρας του Αγίου Βαλεντίνου

Τρολάρουμε την ημέρα με αυτούς που δεν την "χώνεψαν" ποτέ
14/02/2019 - 09:00

"Λιώνει" η Αριστοτέλους:"Ο Γιώργος ξέρει που έχω κάθε ελιά στο σώμα μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε περί εορτής και δώρων του Αγίου Βαλεντίνου με τον γνωστό ποδοσφαιριστή
11/02/2019 - 19:23

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θέλουν να κλειδώσουν τα κινητά των μαθητών σε θυρίδες οι καθηγητές (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως σχολιάζει ο Γιάννος Σωκράτους το περιστατικό ξυλοδαρμού μαθήτριας σε λεωφορείο

Τεκμήρια και ανακρίσεις στέλνουν για 6η φορά στο κελί τον 35χρονο serial killer

Δεν παραπέμπεται ακόμη σε απευθείας δίκη ενώπιον του Μόνιμου Κακουργιοδικείου

Τα πρέπει και τα μη σε περίπτωση που δεχθείτε επίθεση από φίδι (ΒΙΝΤΕΟ)

Παιδίατρος δίνει συμβουλές στους γονείς, με αφορμή το πρόσφατο περιστατικό
Ελλάδα

Η επόμενη μέρα του πρώτου γύρου των δημοτικών εκλογών στην Αθήνα

Σαφέστατο προβάδισμα νίκης την ερχόμενη Κυριακή έχει ο Κώστας Μπακογιάννης

Ελλάδα: Συντριπτική ήττα για τον Αλέξη Τσίπρα

Η χώρα οδηγείται σε πρόωρες εκλογές και την Νέα Δημοκρατία να είναι ισχυρή

Τσίπρας: "Η τελική ετυμηγορία ανήκει πάντοτε στο λαό"

Πρόωρες εκλογές ανακοίνωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός μετά τα αποτελέσματα των εκλογών
Διεθνή

Μακρόν και Σάντσεθ αναλύουν τα αποτελέσματα των Ευρωεκλογών

Οι δυο Ευρωπαίοι ηγέτες θα συναντηθούν απόψε στο Παρίσι

Ευρωκλογές: Τέλος ο ιστορικός δικομματισμός στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Οι δύο πολιτικές οικογένειες που κυριαρχούν συγκεντρώνουν συνολικά 324 βουλευτές

Αιματηρά επεισόδια σε φυλακή στις ΗΠΑ

Η σύγκρουση ξέσπασε κατά τη διάρκεια των ωρών του επισκεπτηρίου

tv news

Η Μάρθα είναι εξαφανισμένη και κινδυνεύει θανάσιμα... Ο Παύλος ανησυχεί...

Η Τατιάνα καλείται εσπευσμένα στην αστυνομική διεύθυνση«To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Ο Σταύρος ανακαλύπτει πως η Λίλιαν σχεδιάζει να φύγει κρυφά με τα δύο κορίτσια..

Επισκέπτεται την Κάτια και ζητάει βοήθειά... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 27/05/2019 - 15:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ