Ψυχαγωγία

Έτσι γιορτάζουν οι... πιγκουίνοι την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου! (ΦΩΤΟ)

Ακόμα και οι πιγκουίνοι γιορτάζουν την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου!

Βιολόγοι στην Ακαδημία Επιστημών του Σαν Φρανσίσκο έδωσαν σε πιγκουίνους καρδιές φτιαγμένες από παρόμοιο υλικό από αυτό που χρησιμοποιούν για να φτιάξουν τις φωλιές τους στο φυσικό τους περιβάλλον και το θέαμα ήταν εντυπωσιακό.  Οι πιγκουίνοι άρπαξαν τις καρδιές με το ράμφος τους και έτρεξαν στη φωλιά τους ενώ έδειχναν να το απολαμβάνουν με τους παρευρισκόμενους να απαθανατίζουν το γλυκό στιγμιότυπο.

ς

 

1

 

Αυτή η δραστηριότητα είναι μέρος του προγράμματος του χώρου όπου φιλοξενούντε οι πιγκουίνοι με σκοπό την άυξηση του Αφρικανικού είδους πιγκουίνου, το οποίο απειλέιται με εξαφάνιση. 

ν
Επόμενο άρθρο

Η δημόσια "έκκληση" του Στέφανου Τσιτσιπά για... σύντροφο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αποκαλύψεις που έκανε για την προσωπική του ζωή
14/02/2019 - 12:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

4 +1 tips για να είσαι έτοιμος, για φίλημα τη νύχτα του Αγίου Βαλεντίνου!

H Δρ. Αμαλία Παναγιώτου μας δίνει τις δικές της συμβουλές
14/02/2019 - 13:17

«Αιώνια και τρελά ερωτευμένος μαζί σου, Πράσινος Λαός» (ΦΩΤΟ)

Το μήνυμα της Ομόνοιας για την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου
14/02/2019 - 12:25

5 λόγοι για να είσαι "hater" της ημέρας του Αγίου Βαλεντίνου

Τρολάρουμε την ημέρα με αυτούς που δεν την "χώνεψαν" ποτέ
14/02/2019 - 09:00

"Λιώνει" η Αριστοτέλους:"Ο Γιώργος ξέρει που έχω κάθε ελιά στο σώμα μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε περί εορτής και δώρων του Αγίου Βαλεντίνου με τον γνωστό ποδοσφαιριστή
11/02/2019 - 19:23

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τροχαίο Λάρνακας: Η στιγμή που η μοτοσικλέτα τυλίγεται στις φλόγες (ΦΩΤΟ)

Διασωληνωμένος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας νοσηλεύεται ο 39χρονος

Στην αναμονή οι πρώτοι επτά έφηβοι για το Κλειστό Κέντρο Απεξάρτησης (ΦΩΤΟ)

Ανοίγει εντός των επόμενων ημερών τις πύλες του στους χώρους της "Αγίας Σκέπης"

Διαμαρτύρονται για το Συνεργατισμό έξω από το Προεδρικό την ερχόμενη Τετάρτη

Ποιες οργανώσεις θα συμμετέχουν στην εκδήλωση διαμαρτυρίας
Ελλάδα

Τραμπ: Οι ΗΠΑ διαμορφώθηκαν από τον ελληνικό πολιτισμό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αμερικανός Πρόεδρος έπλεξε το εγκώμιο των ΗΠΑ

Στις αρχές Απριλίου ο Αλέξης Τσίπρας αποφασίζει για τις κάλπες

Ένα “πακέτο” που θα φτάσει στο Μέγαρο Μαξίμου πιθανώς να ανατρέψει τα δεδομένα

Ο Ρουβίκωνας ανέλαβε την ευθύνη για την επίθεση στο Υπ. Περιβάλλοντος (ΦΩΤΟ)

Αιφνιδίασαν τα ξημερώματα τον φρουρό και έριξαν μπογιές στο κτίριο
Διεθνή

Αναβολή μέχρι τις 30 Ιουνίου για το Brexit ζήτησε η Μέι από την ΕΕ

Απέστειλε επιστολή προς τον Πρόεδρο του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου

Βαριά καμπάνα 1,4 δισεκατομμυρίων ευρώ στην Google από την Κομισιόν

Καταγγελία της ΕΕ για τη διαφημιστική της πολιτική

Στο Μιλάνο το μεγαλύτερο τιραμισού στον κόσμο (ΦΩΤΟ)

Κατέκτησε μία θέση στο ρεκόρ Γκίνες

tv news

Ο Ορφέας λέει στη Χριστίνα πως έχει παιδί αλλά αρνείται να πει λεπτομέρειες...

Η Τατιάνα θα δεχτεί μια απροσδόκητη επίσκεψη... «To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα βάζει σε εφαρμογή το σχέδιο της και πλησιάζει ερωτικά τον Γιάννη...

Ο Αντρέας αρχίζει να παρακολουθεί την Μαρίνα.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/03/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ