Ψυχαγωγία

Εύκολα και...Σπιτικά! Μαγειρεύουμε νόστιμα...με την Αθηνά Λοϊζίδου

Με γευστικές, υγιεινές και εύκολες συνταγές, η εκπομπή μαγειρικής ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ με την Αθηνά Λοϊζίδου ανοίγει την όρεξη των τηλεθεατών κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 9:30 το πρωί, από τον ALPHA Κύπρου.

Η γνωστή σεφ παρουσιάζει κάθε φορά, με μεράκι και πάθος, 3 συνταγές, εμπνευσμένες από την κυπριακή, ελληνική και διεθνή κουζίνα! Μέσα σε 30 λεπτά προτείνει τρία νόστιμα πιάτα, κάνοντας αρχή, συνήθως, με ορεκτικό, συνεχίζοντας με κυρίως πιάτο και καταλήγοντας σ’ ένα απολαυστικό επιδόρπιο!

Ανάμειξη γεύσεων, νέες συνταγές, ολοκαίνουργιοι τρόποι μαγειρέματος, δημιουργικά πιάτα, ευφάνταστες ιδέες, έξυπνη αξιοποίηση υλικών και άλλα τόσα που δεν σκεφτήκατε ή δεν δοκιμάσατε.... σας βάζουν ποδιά για να εντυπωσιάσετε τους αγαπημένους σας, τους καλεσμένους, αλλά κυρίως για να ευχαριστηθείτε εσείς οι ίδιοι!

Παραμένοντας πιστή στη χρήση αγνών και τοπικών υλικών, η Αθηνά δίνει ιδέες για καθημερινά πιάτα, αλλά και για ειδικές περιστάσεις που θέλετε να ικανοποιήσετε ακόμη και τον απαιτητικό ουρανίσκο!

Την ίδια στιγμή δίνει σημαντικά tips για γρήγορη και εύκολη εκτέλεση, χωρίς φυσικά να παραλείπει να κάνει αναφορά και στις θρεπτικές ιδιότητες των υλικών που επιλέγει. Λατρεύει την υγιεινή διατροφή, γι’ αυτό και επιμένει σε συνταγές που προσφέρουν θρεπτικές αξίες στον καταναλωτή, αλλά τον βοηθούν, παράλληλα, να διατηρήσει και την κομψή γραμμή του. Απόδειξη και το γεγονός ότι προετοιμάζει την κάθε συνταγή με ακρίβεια, δίνοντας ιδιαίτερη βαρύτητα στη γεύση, αλλά και το επιτυχημένο αποτέλεσμα.

Ξυπνάμε κάθε Σάββατο και Κυριακή πρωί λοιπόν, και απολαμβάνουμε ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ πιάτα, παρέα με τη μετρ των υγιεινών συνταγών, την Αθηνά Λοϊζίδου!

ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ: Κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 9:30 το πρωί, από τον ALPHA Κύπρου.

 

Επόμενο άρθρο

Κωνσταντίνος Αργυρός: H μυστηριώδης γυναίκα μαζί του και οι...πρωινές βόλτες

Οι νέες φήμες για τη νέα ερωτική σχέση του δημοφιλή τραγουδιστή
03/10/2019 - 12:33

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Ξέρουν για το Μαρί οι κάτοικοι της Βηρυτού και απορούν με την αμέλεια" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι μεταδίδει η απεσταλμένη του Alpha Κύπρου από το χάος και τη φρίκη του Λιβάνου
06/08/2020 - 20:50

Αποστολή του Alpha Κύπρου στο "σημείο μηδέν" της δοκιμαζόμενης Βηρυτού

Ζωντανές συνδέσεις, αποκλειστικές εικόνες και δηλώσεις από πρωταγωνιστές των εξελίξεων
06/08/2020 - 14:37

"Κάμπινγκ": Οι πρώτες φωτογραφίες από τα γυρίσματα της νέας σειράς του ALPHA

Έρχεται να καθηλώσει το τηλεοπτικό κοινό με τις ανατροπές και το γέλιο που θα χαρίσει
05/08/2020 - 17:34

Ο Σταυρής Γεωργίου έπεσε θύμα χάκερ - Όλες οι λεπτομέρειες

Τα προσωπικά δεδομένα και η επόμενη κίνηση του σεφ
22/07/2020 - 12:05

Η συγκλονιστική ιστορία του αγνοούμενου στρατιώτη Σωτήρη Χατζηπαναγή (ΒΙΝΤΕΟ)

Απόψε στις 21: 15 στον Alpha Κύπρου η ταινία με τίτλο: "Η σφαίρα υπάρχει μέσα μου"
20/07/2020 - 13:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πήγε...διακοπές η ανακύκλωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Βουνά σκουπιδιών και σε ανοιχτούς χώρους και οικόπεδα στην πρωτεύουσα

Ο αεροσυνοδός που πάλεψε μέχρι τέλους να σώσει τους επιβάτες της Helios (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονίζουν οι μαρτυρίες των συγγενών των θυμάτων στον Alpha

Η 16χρονη Βαλέσια ελλείπει από το σπίτι της στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία της και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη της
Ελλάδα

Δύο νεκροί και άλλα 254 κρούσματα στην Ελλάδα

Μόλις τα 20 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας

Τούρκοι χάκαραν την ιστοσελίδα του Υπουργείου Εργασίας και έστειλαν μήνυμα

"Κάθε επίθεση κατά του Oruc Reis θα βρίσκει απάντηση στο διαδίκτυο"

Απίστευτες εικόνες στην Αλεξανδρούπολη: Επέμβαση αστυνομίας και διάλυση γάμου

Προσήχθησαν γαμπρός και πεθερός μετά τις live εικόνες συνωστισμού, χωρίς μέτρα, στο γλέντι
Διεθνή

Συμφωνία ΕΕ - AstraZeneca για το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού

Προνοεί προμήθεια 300 εκατομμυρίων δόσεων του δυνητικού εμβολίου

Λίβανος: Βρέθηκαν οι σοροί δύο αγνοούμενων πυροσβεστών

Στο κατεστραμμένο λιμάνι, τα σωστικά συνεργεία εξακολουθούν να βρίσκουν θύματα

Έτοιμο το πρώτο τρίμηνο του 2021 το εμβόλιο για τη Λατινική Αμερική

"Θα έχουμε αποτελέσματα στα τέλη Νοεμβρίου και θα αρχίσουμε την παραγωγή"

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 15/08/2020 - 06:00Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ