Ψυχαγωγία

Εύκολα και...Σπιτικά! Μαγειρεύουμε νόστιμα...με την Αθηνά Λοϊζίδου

Με γευστικές, υγιεινές και εύκολες συνταγές, η εκπομπή μαγειρικής ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ με την Αθηνά Λοϊζίδου ανοίγει την όρεξη των τηλεθεατών κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 9:30 το πρωί, από τον ALPHA Κύπρου.

Η γνωστή σεφ παρουσιάζει κάθε φορά, με μεράκι και πάθος, 3 συνταγές, εμπνευσμένες από την κυπριακή, ελληνική και διεθνή κουζίνα! Μέσα σε 30 λεπτά προτείνει τρία νόστιμα πιάτα, κάνοντας αρχή, συνήθως, με ορεκτικό, συνεχίζοντας με κυρίως πιάτο και καταλήγοντας σ’ ένα απολαυστικό επιδόρπιο!

Ανάμειξη γεύσεων, νέες συνταγές, ολοκαίνουργιοι τρόποι μαγειρέματος, δημιουργικά πιάτα, ευφάνταστες ιδέες, έξυπνη αξιοποίηση υλικών και άλλα τόσα που δεν σκεφτήκατε ή δεν δοκιμάσατε.... σας βάζουν ποδιά για να εντυπωσιάσετε τους αγαπημένους σας, τους καλεσμένους, αλλά κυρίως για να ευχαριστηθείτε εσείς οι ίδιοι!

Παραμένοντας πιστή στη χρήση αγνών και τοπικών υλικών, η Αθηνά δίνει ιδέες για καθημερινά πιάτα, αλλά και για ειδικές περιστάσεις που θέλετε να ικανοποιήσετε ακόμη και τον απαιτητικό ουρανίσκο!

Την ίδια στιγμή δίνει σημαντικά tips για γρήγορη και εύκολη εκτέλεση, χωρίς φυσικά να παραλείπει να κάνει αναφορά και στις θρεπτικές ιδιότητες των υλικών που επιλέγει. Λατρεύει την υγιεινή διατροφή, γι’ αυτό και επιμένει σε συνταγές που προσφέρουν θρεπτικές αξίες στον καταναλωτή, αλλά τον βοηθούν, παράλληλα, να διατηρήσει και την κομψή γραμμή του. Απόδειξη και το γεγονός ότι προετοιμάζει την κάθε συνταγή με ακρίβεια, δίνοντας ιδιαίτερη βαρύτητα στη γεύση, αλλά και το επιτυχημένο αποτέλεσμα.

Ξυπνάμε κάθε Σάββατο και Κυριακή πρωί λοιπόν, και απολαμβάνουμε ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ πιάτα, παρέα με τη μετρ των υγιεινών συνταγών, την Αθηνά Λοϊζίδου!

ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ: Κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 9:30 το πρωί, από τον ALPHA Κύπρου.

 

Επόμενο άρθρο

Κωνσταντίνος Αργυρός: H μυστηριώδης γυναίκα μαζί του και οι...πρωινές βόλτες

Οι νέες φήμες για τη νέα ερωτική σχέση του δημοφιλή τραγουδιστή
03/10/2019 - 12:33

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το "Κάρμα"...επιστρέφει με αληθινές ιστορίες των πιο στυγερών εγκλημάτων(ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το πρώτο teaser της σειράς και όλα όσα θα δούμε
03/12/2019 - 12:10

"Πήγαινα στα χτίσματα με πείραζαν και μου πέταγαν πέτρες επειδή ήμουν κωφός"

"Είμαι περήφανη για τους γονείς μου που είναι κωφοί" - Η ιστορία αγάπης στις "24 Ώρες"
30/11/2019 - 19:49

Οι "360 μοίρες" στα άδυτα της περίκλειστης πόλης της Αμμοχώστου(ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστικές μαρτυρίες από τους Ε/κ που είδαν το σπίτι τους μετά από 45 χρόνια
24/11/2019 - 13:17

Σάκης Ρουβάς: Μας δείχνει την κουζίνα του σπιτιού του μαγειρεύοντας μπριάμ(ΦΩΤΟ)

Νοικοκύρης ο γνωστός τραγουδιστής ποζάρει με χαμόγελο
18/11/2019 - 16:26

Πέντε νέα πρόσωπα που δεν περιμέναμε στις «8 ΛΕΞΕΙΣ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Τα πάντα ανατρέπονται. Τίποτα δεν θα είναι ίδιο, με όσα θα …αποκαλυφθούν!
06/11/2019 - 21:49

"Είπα στην μητέρα μου ότι είμαι...gay και δεν το δέχθηκε"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα θα δούμε στο Soundtrack of love, την Κυριακή στις 21:15
02/11/2019 - 20:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Extra επίσκεψη το γιορτινό δώρο στους κρατούμενους των Κεντρικών Φυλακών

Ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουν κατάδικοι, συγγενείς και φίλοι τους

Στην παρουσία συγγενών του άτυχου Παναγιώτη η παραπομπή του 50χρονου σε δίκη

Υπέβαλε ένσταση ο δικηγόρος του Ρώσου για κράτηση του μέχρι την έναρξη της διαδικασίας

Iκανοποιημένες οι κυπριακές Αρχές από την τελευταία έκθεση της MONEYVAL

"Aναγνωρίζονται τα μέτρα που έχουν ληφθεί για καταπολέμηση του ξεπλύματος"
Ελλάδα

"Persona non grata" για την Αθήνα ο Πρέσβης της Λιβύης

Απελαύνεται από την ελλαδική πρωτεύουσα μετά από 10λεπτη συνάντηση με τον ΥΠΕΞ

Όταν η σφαίρα του Κορκονέα διαπέρασε την καρδιά του Αλέξη (ΦΩΤΟ)

Η διαφωνία που κατέληξε σε τραγωδία και η δολοφονία που έγινε πορεία

Παραιτήθηκε ο υφυπουργός Εξωτερικών της Ελλάδας Αντώνης Διαματάρης

Τι αναφέρει αναλυτικά η δήλωση παραίτησής του μετά τις επιθέσεις που δέχτηκε
Διεθνή

Στην ηλεκτρική καρέκλα τυφλός θανατοποινίτης που έκαψε ζωντανή την πρώην του

Της έστηνε επί πέντε χρόνια καρτέρι για να τη λούσει βενζίνη και να της βάλει φωτιά

Την παραπομπή του Ντόναλντ Τραμπ σε δίκη ανακοίνωσε η Πελόσι (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν μας αφήνει άλλη λύση, οι ενέργειες του έχουν παραβιάσει κατάφωρα το Σύνταγμα"

Ινδία: Πυρπόλησαν γυναίκα για να μην πάει στη δίκη του βιαστή της

Κάθε μέρα σημειώνονται 90 περιστατικά βιασμού στη χώρα

tv news

Ένα αφιέρωμα στους μικρούς ήρωες που παλεύουν για τη ζωή τους στις «24 Ώρες»

Ένα επεισόδιο με τα πρόωρα βρέφη στη ΜΕΘ Νεογνών του Μακάρειου Νοσοκομείου αυτό το Σάββατο
Alpha TV Κύπρου

Ο αρραβώνας της Αλεξίας με τον Μάξιμο φέρνει μεγάλη αναστάτωση σε όλους...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 06/12/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ