Ψυχαγωγία

Φ.Γεωργίδης:"Κάποτε όταν είμαι έξω κοιτάζω κάτω για να μη μου μιλήσει ο κόσμος"

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Φώτης Γεωργίδης και μίλησε για όλα. Ανάμεσα σε άλλα ο ηθοποιός αναφέρθηκε στις συνεργασίες του, στην οικογένεια του  αλλά και τον λόγο που «αποφεύγει» να του μιλά ο κόσμος.

Είναι δύσκολο να βρεις ανθρώπους που να τους βλέπεις και να συνεννοείσαι γιατί όταν είσαι και λίγο ιδιότροπος όπως είμαι εγώ και σου μπαίνει μια ιδέα στο μυαλό και έχεις μια αντίληψη και πας με εκείνη την ιδέα δύσκολα θα δεχτείς άλλες ιδέες.

Οι περισσότεροι καλλιτέχνες θεωρώ ότι είμαστε καλοπερασάκηδες. Το πρώτο και το κυριότερο είναι ότι κάνουμε αυτό που μας αρέσει και σε καλούν και σε καλούν

Στο δρόμο παλιά μου μιλούσε ο κόσμος τώρα  επειδή κουράζουμε και μερικές φορές όταν είμαι έξω βλέπω κάτω για να μην μου μιλήσουν. Γιατί όταν πρέπει να πας κάπου και έχεις 15 λέπτα και σε πιάσουν κουβέντα τότε χάθηκε... Πρέπει να κρατάς μια απόσταση. 

Η οικογένεια μου είναι πάνω από τη δουλειά. Αρκετοί συνάδελφοι μου κάνουν και δυο και τρεις δουλειές για να μπορούν να ζήσουν σωστά. Πολλές φορές αναγκάστηκα λόγω οικονομικού να πω ναι σε δουλειές που αν ήμουν μόνος μου δεν θα έκανα.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη του στο «Με αγάπη Χριστιάνα»:

Επόμενο άρθρο

Τα υπονοούμενα της Τζένιφερ Άνιστον για πιθανό reunion της σειράς "Τα Φιλαράκια"

Τι δήλωσε η ηθοποιός για πιθανή συνέχεια της αγαπημένης σειράς
07/06/2019 - 15:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

O Σάββας Πούμπουρας έκατσε στο πάνελ της Αριστοτέλους και ξεκίνησε τα...προξενιά

Η απρόσμενη "εισβολή" και η ξεκαρδιστική συζήτηση για τα μεγέθη!
18/11/2019 - 17:37

Έλενα Ευσταθίου:"Το ζαχαροπλαστείο είναι ο νέος μου επαγγελματικός χώρος"-ΒΙΝΤΕΟ

Τα σχόλια του κόσμου, οι influencers και το star system της Κύπρου
12/11/2019 - 16:42

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους στις Κεντρικές Φυλακές (ΦΩΤΟ)

Δείτε φωτογραφίες από την επισκέψη της παρουσιάστριας και όσα δήλωσε για την εμπειρία της
11/11/2019 - 17:01

Κύπρια έχασε 90 κιλά και εκπροσωπεί τη χώρα μας σε Διαγωνισμό Αδυνατίσματος

Το παράδειγμα ζωής που αξίζει να ακολουθήσεις και πώς με μια ψήφο μπορείς να την βοηθήσεις