Ψυχαγωγία

Φ.Γεωργίδης:"Κάποτε όταν είμαι έξω κοιτάζω κάτω για να μη μου μιλήσει ο κόσμος"

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Φώτης Γεωργίδης και μίλησε για όλα. Ανάμεσα σε άλλα ο ηθοποιός αναφέρθηκε στις συνεργασίες του, στην οικογένεια του  αλλά και τον λόγο που «αποφεύγει» να του μιλά ο κόσμος.

Είναι δύσκολο να βρεις ανθρώπους που να τους βλέπεις και να συνεννοείσαι γιατί όταν είσαι και λίγο ιδιότροπος όπως είμαι εγώ και σου μπαίνει μια ιδέα στο μυαλό και έχεις μια αντίληψη και πας με εκείνη την ιδέα δύσκολα θα δεχτείς άλλες ιδέες.

Οι περισσότεροι καλλιτέχνες θεωρώ ότι είμαστε καλοπερασάκηδες. Το πρώτο και το κυριότερο είναι ότι κάνουμε αυτό που μας αρέσει και σε καλούν και σε καλούν

Στο δρόμο παλιά μου μιλούσε ο κόσμος τώρα  επειδή κουράζουμε και μερικές φορές όταν είμαι έξω βλέπω κάτω για να μην μου μιλήσουν. Γιατί όταν πρέπει να πας κάπου και έχεις 15 λέπτα και σε πιάσουν κουβέντα τότε χάθηκε... Πρέπει να κρατάς μια απόσταση. 

Η οικογένεια μου είναι πάνω από τη δουλειά. Αρκετοί συνάδελφοι μου κάνουν και δυο και τρεις δουλειές για να μπορούν να ζήσουν σωστά. Πολλές φορές αναγκάστηκα λόγω οικονομικού να πω ναι σε δουλειές που αν ήμουν μόνος μου δεν θα έκανα.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη του στο «Με αγάπη Χριστιάνα»:

Επόμενο άρθρο

Τα υπονοούμενα της Τζένιφερ Άνιστον για πιθανό reunion της σειράς "Τα Φιλαράκια"

Τι δήλωσε η ηθοποιός για πιθανή συνέχεια της αγαπημένης σειράς
07/06/2019 - 15:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αντώνης Ρέμος: Η στιγμή που λύγισε πάνω στη σκηνή και ξέσπασε σε λυγμούς(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για τη συναυλία του με τους UB40 και γιατί δεν έγινε η εκπομπή με τον Alpha
11/07/2019 - 17:28

H Mίρκα Παπακωνσταντίνου αποκαλύπτει το ρόλο της στα "Αστέρια στην Άμμο"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκίνησή της on air και η εξομολόγησή για τον Κούλλη Νικολάου
09/07/2019 - 17:54

Βαρβάρα Ζαχαρίου: Πρόωρη αποχώρηση από το..."Με αγάπη Χριστιάνα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που δεν βρίσκεται στην εκπομπή και η επόμενη χρονιά
09/07/2019 - 16:41

Αποχωρεί από το πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα" η...Ιωάννα Λαμπροπούλου!

Ο λόγος που δεν συνεχίζει, η "έκπληξη" για τη νέα σεζόν και όλες οι λεπτομέρειες
06/07/2019 - 11:49

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Η παράσταση "Δείπνο με φίλους" και όσα δήλωσε στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
02/07/2019 - 17:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στάχτη και αποκαΐδια παιχνίδι στο Πάρκο Ακαδημίας στη Λευκωσία (ΒΙΝΤΕΟ)

Στόχος εμπρηστών για άλλη μια φορά - "Να αυξηθούν οι περιπολίες"

Πυκνή τροχαία κίνηση στον αυτοκινητόδρομο Λεμεσού – Λευκωσίας

Διεξάγονται εργασίες επιδιόρθωσης και αναβάθμισης της γέφυρας Μονής
Ελλάδα

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή
Διεθνή

Νέο κύμα καύσωνα θα πλήξει την Ευρώπη τις επόμενες ημέρες

Στους 40 βαθμούς Κελσίου Παρίσι, Ρώμη και Βρανδεμβούργο και άλλες ευρωπαϊκές πόλεις

Δυσαρέσκεια Kαϊρου για αναστολή πτήσεων της British Airways

"Η αναστολή αυτή δε σχετίζεται με θέματα ασφαλείας της Αιγύπτου"

Ινδία: Εκτόξευσε τη δεύτερη αποστολή της στη Σελήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα επιδιώξει προσελήνωση κοντά στον νότιο πόλο που έχει εξερευνηθεί ελάχιστα

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS