Ψυχαγωγία

Φουρλάς:Όσα αποκάλυψε για τους επιτήδειους που χρησιμοποιούν το όνομα του-ΒΙΝΤΕΟ

Ο Εκπρόσωπος Τύπου της Βουλής, Λουκάς Φουρλάς, που δραστηριοποιείται εθελοντικά τα τελευταία χρόνια για την στήριξη του Παιδοογκολογικού Νοσοκομείου και των παιδιών που "παλεύουν" με τον καρκίνο με μια ανάρτηση του στο Twitter πριν από περίπου ένα μήνα έκανε γνωστό ότι έχει πέσει θύμα εκμετάλλευσης του ονόματός του και του έργου του.

 Γι’ αυτό το περιστατικό μίλησε στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» όπου ανέφερε:

Είναι τραγικό να αντιλαμβάνεσαι ότι κάποιοι άνθρωποι με σκοπό το κέρδος εκμεταλλεύονται ακόμα και ιερούς σκοπούς για να βάλουν χρήματα στην τσέπη. Η ιστορία ξεκίνησε όταν έλαβα ένα τηλεφώνημα από έναν συνάδελφο, ο οποίος με ενημέρωσε ότι στην περιοχή της  Σωτήρας κάποιοι διενεργούν έρανο πουλώντας περιοδικά χρησιμοποιώντας το όνομα το δικό και των μικρών ηρώων στο Παιδοογκολογικό... Ευτυχώς έπεσαν σε έναν παρατηρητή της γειτονιάς ο οποίος ενημέρωσε τον αστυνομικό της γειτονιάς με τη σειρά της η αστυνομία με ενημέρωσε εμένα και αν διενεργείται έρανος στην γειτονιά για τους μικρούς Ήρωες και είπα ότι εμείς δεν πουλούμε περιοδικά στους δρόμους, δεν έχουμε τέτοιες πρωτοβουλίες στην περιοχή άρα αυτοί που χρησιμοποιούν το όνομα μας είναι απλά παράνομοι και εκμεταλλεύονται την αγάπη του κόσμου και την προσπάθεια του να δώσει λεφτά για έναν ιερό σκοπό...

Δείτε όλα όσα δήλωσε στην εκπομπή ο Λουκάς Φουρλάς:

 

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σταυριανή Κωνσταντίνου:"Βίωσα την κακία στην δουλειά μου - Δεν θα άλλαζα κανάλι"

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για την οικογένεια της και την δουλειά της
18/04/2019 - 17:45

Νάτια Χαραλάμπους: "Ένιωσα ότι έχω αδικηθεί στον χώρο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η γνωστή ηθοποιός στην Αριστοτέλους
17/04/2019 - 18:00

Ναταλία Γερμανού: "Πλέον τα προσωπικά μου τα κρατάω για εμένα..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Σχολιάζει την δήλωση που είχε κάνει στο παρελθόν για το σεξ σε... δημόσιο χώρο στην Κύπρο
16/04/2019 - 18:00

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Ο γάμος, το παιδί και η πρόταση που απέρριψαν με τον Βασάλο

Όσα δήλωσε η παρουσιάστρια στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
16/04/2019 - 17:42

Η Χριστιάνα ανακοίνωσε... την αντικαταστάτρια της στην εκπομπή! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η παρουσιάστρια on air και η παρουσιάστρια που θα "πάρει" την θέση της
16/04/2019 - 16:45

Λουκάς Φουρλάς: "Η ζωή μου ήταν γεμάτη ανατροπές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη νέα φιλανθρωπική εκστρατεία και τους "Μικρούς Ήρωες"
15/04/2019 - 17:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται από την Αστυνομία ο 52χρονος Στέλιος Δήμου (ΦΩΤΟ)

Εμπλέκεται σε υπόθεση διάρρηξης κτιρίου και κλοπής τον Αύγουστο του 2018

Στο κελί για 7 ημέρες ανήλικος για διαρρήξεις και κλοπές

Συνελήφθη από την Αστυνομία και τέθηκε υπό κράτηση

Ελεύθερος ο 33χρονος πρώην συμβίος της Μary και πατέρας της Sierra

Δεν κατηγορήθηκε λέει η Αστυνομία σε επίσημη ανακοίνωση που εξέδωσε
Ελλάδα

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της
Διεθνή

Ο Τραμπ, το "Game of Thrones" και το πόρισμα της έκθεσης Μιούλερ (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Ο Αμερικανός Πρόεδρος "ξαναχτυπά" μέσω του "αγαπημένου" του twitter

Γαλλία: Απαγορεύτηκαν οι διαδηλώσεις των Κίτρινων Γιλέκων κοντά στη Νοτρ Νταμ

Τι αναφέρει ανακοίνωση των Αστυνομικών Αρχών της χώρας

Αγοράκι στην Ιταλία γεννήθηκε δύο μήνες μετά τον δίδυμο αδελφό του

"Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε ένα περιστατικό αυτού του είδους"

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Η Κάτια προχωράει το σχέδιο της δολοφονίας της Μαρίνας...

Η Σοφία ζητάει από τη Ρία να κρατήσει τον Δημήτρη μακριά τους... Παρασκευή:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/04/2019 - 13:00ΕΛΕΝΗ