Ψυχαγωγία

Γενέθλια για την Ελεονώρα Μελέτη: Η ηλικία της και το... απωθημένο της! (ΦΩΤΟ)

Τα 41α γενέθλια της γιόρτασε την περασμένη Τρίτη η Ελεονώρα Μελέτη!

Η αγαπημένη παρουσιάστρια του Alpha με αφορμή τα γενέθλια της ανάρτησε μια φωτογραφία στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram γράφοντας ένα μακροσκελές κείμενο. Η παρουσιάστρια ανάρτησε μια φωτογραφία από την τελευταία της φωτογράφιση για το ελλαδικό περιοδικό Celebrity αποκαλύπτοντας ότι το κόνσεπτ της ήταν "απωθημένο" για την ίδια. Η Ελεονώρα, φωτογραφήθηκε με ένα λευκό πουκάμισο, όπως έχουν κάνει στο παρελθόν η Ντέμι Μουρ και Σίντι Κρόφορντ, μόλις συμπλήρωσαν το 40ο έτος της ηλικίας τους. Με αφορμή τη φωτογράφισή της, η παρουσιάστρια μίλησε ανοιχτά για την ηλικία της, αποκαλύπτοντας ότι είναι 41 ετών ενώ στην ανάρτηση της έγραψε:

40+1.... ανηκω πλέον στη κατηγορία 40plus... όπως λένε, αποφεύγοντας να διευκρινίσουν το ποσο “plus” ή το ποσό 40φευγα. Εγώ όμως το λέω! 40+1, γιατί αυτά είναι τα χρόνια ΜΟΥ! Τα χρόνια που έχω ζήσει, έχω δει, έχω ακούσει, έχω μαθει, έχω νιώσει, έχω χτίσει, έχω δημιουργήσει, έχω διαμορφώσει όλα αυτά που συνθέτουν σήμερα αυτό που είμαι κ αυτό που ζω. Είναι τα χρόνια που κου έχουν δοθεί κ τα έχω χρωματίσει με τις δικές μου επιλογεΣ! Σωστές ή λάθος, ήταν όλες δικές μου! Δεν είμαι όπως στα 5, στα 10, στα 20, στα 30... κ αυτό είναι το ωραία! Όσο φθίνει το έξω τόσο βελτιώνεται το μέσα. Αυτή είναι ζωή. Φαντάζεσαι να ήσουν 20 με τη συνειδητοποιήση των 40? Η 40 με την τρέλα των 20? Ασυμβίβαστο. Γι αυτό να γελάς! Να χαίρεσαι που μεγαλώνεις κ να φωνάζεις την ηλικία σου! Κ εδώ, μαζί με την ηλικία μου φωνάζω κ ένα μεγάλο ζεστό από την καρδιά μου «ευχαριστώ» σε όλους εσας που αφιερώσατε λίγο χρόνο για να μου στείλετε ένα μήνυμα γεμάτο όμορφες ευχές... είμαι πολύ τυχερή κ νιώθω πολλή αγάπη, από όλους εσάς που δεν γνωριζόμαστε, από όλους τους φίλους κ τους ανθρώπους μου, που εσείς δεν γνωρίζετε, από όλους εκείνους που συνθέτουν την παλέτα της ζωής μου. Την αγάπη μου, κ να σας πω κ κάτι, χρειάστηκε να πατήσω τα 40 για να έχω κ γω τη φωτογραφία τη Σωστή, αυτή που πλέον χρειάζεται μόνο ένα λευκό απλό πουκάμισο κ λίγο αέρα στα μαλλιά. Πολύ τη ζήλευα στα ξένα περιοδικά να ξέρετε.την είχα δει με Demi Moore, Cindy Crawford κα, αλλά για κάποιο λόγο, την έκαναν μόνο γυναίκες 40... plus.

 

Επόμενο άρθρο

Από την Αλάσκα ... στα Λιβάδια (ΒΙΝΤΕΟ)

Mε την δεξιοτεχνία της φτιάχνει πρωτότυπες κατασκευές με πρώτη ύλη το καλάμι
18/09/2019 - 21:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Άγνωστοι "έσωσαν" το πάρτι για τα πέμπτα γενέθλια αυτιστικού κοριτσιού (ΦΩΤΟ)

Εντελώς άγνωστοι τη γέμισαν αγάπη και δώρα και γιόρτασαν μαζί της τα γενέθλιά της
20/10/2019 - 11:33

Ελεονώρα Μελέτη: Η μεγάλη αλλαγή στην εμφάνιση της (ΦΩΤΟ)

Η παρουσιαστρια έγινε κοκκινομάλλα και της πάει πολύ
17/10/2019 - 13:42

Το VAR... χαλάει πλέον και γενέθλια (ΒΙΝΤΕΟ)

Όπως φάνηκε από αυτά που ήθελε να γιορτάσει ένας οπαδός της Γουέστ Χαμ
08/10/2019 - 09:50

Eλεονώρα Μελέτη: Φωτογραφίζει τη κόρη της να φορά τις... γόβες της(ΦΩΤΟ)

Δεν είναι ούτε δυο ετών και όμως βιάζεται να μεγαλώσει
07/10/2019 - 09:48

Μερκής-Κυριάκου:Με πυροτεχνήματα γιόρτασαν τα 1α γενέθλια του γιου τους(ΒΙΝΤΕΟ)

Το Happy Birtday, η διακόσμηση και τα τρυφερά λόγια του ποδοσφαιριστή
06/10/2019 - 15:07

Τα γενέθλια ελπίδας του μικρού ήρωα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κλείνει σήμερα δυο χρόνια ζωής - Η μητέρα του στέλνει το δικό της μήνυμα μέσω του Alpha
04/10/2019 - 20:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ανοίγουν τραπεζικούς λογαριασμούς των υπόπτων για την απάτη εις βάρος αστέγων

Στο κελί για άλλες τέσσερις ημέρες, με απόφαση του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λεμεσού

Τι προβλέπει για τους επόμενους μήνες ο Διευθυντής της Μετεωρολογικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως σχολιάζει τα έντονα καιρικά φαινόμενα που καταγράφονται στην Κύπρο

"Θέλω να με θάψουν στον τάφο όπου βρίσκεται ο πατέρας μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιά τα επόμενα σχέδια του 79χρονου Ελληνοκύπριου που μετακόμισε στον Λάρνακα Λαπήθου
Ελλάδα

Ελλάδα: Πολιτική αντιπαράθεση για το "όχι" των Ευρωπαίων στη Β. Μακεδονία

Ο ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκε στην Κυβέρνηση και έλαβε σκληρή απάντηση

Ελλάδα: Εντοπίστηκε αποθήκη με πάνω από 30.000 είδη «μαϊμού»

Συνελήφθησαν πέντε άτομα και σε βάρος τους σχηματίσθηκε δικογραφία
Διεθνή

Βραζιλία: Αεροσκάφος έπεσε σε κατοικημένη περιοχή (ΒΙΝΤΕΟ)

Τουλάχιστον τρεις άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους

Μετανάστες πυρπόλησαν αυτοκίνητα και τραυμάτισαν αστυνομικό στη Μάλτα

Πήραν τον έλεγχο του κέντρου κράτησης - Τα βίαια επεισόδια ξέσπασαν την περασμένη νύκτα

tv news

Ο Μάξιμος σε αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA δεν μπορεί να πει τίποτα

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα σε μια αμήχανη συνάντηση με Ιωάννα και Μιχάλη, που θα την περιπλέξει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/10/2019 - 17:30ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ