Ψυχαγωγία

Γέννησε η Κέιτ Μίντλετον... - Το φύλο του μωρού και οι πρώτες πληροφορίες

Η Δούκισσα του Κέμπριτζ και σύζυγος του Βρετανού πρίγκιπα Ουίλιαμ, Κέιτ Μίντλετον έφερε σήμερα στον κόσμο το τρίτο παιδί του ζευγαριού.

Το νεογέννητο βρέφος είναι αγοράκι και χαίρει άκρας υγείας. Γεννήθηκε λίγο μετά το μεσημέρι όπως ανακοίνωσαν τα Ανάκτορα.  Ήδη από τις 9 Απριλίου είχε αποκλειστεί ο δρόμος μπροστά από το μαιευτήριο καθώς και δεκάδες θέσεις πάρκινγκ λόγω της γέννας.

oo

To νεογέννητo είναι πέμπτο στη σειρά διαδοχής του βρετανικού θρόνου, μετά τον αδελφό τoυ Τζορτζ, τον πατέρα του Ουίλιαμ, τον παππού του Κάρολο και της μικρής αδερφής του που γεννήθηκε το 2015.

Διαβάστε επίσης:Ο πρίγκιπας Γεώργιος και η πριγκίπισσα Σαρλότ γνωρίζουν το αδερφάκι τους(ΒΙΝΤΕΟ)

Τη γέννηση του πρίγκιπα, ανήγγειλε ένας ντελάλης. Με βάση την παράδοση, η επίσημη ανακοίνωση έγινε με σημείωμα που αναρτήθηκε στο προαύλιο του Μπάκιγχαμ. Έξω από το μαιευτήριο ήταν συγκεντρωμένο πλήθος που ξέσπασε σε πανηγυρισμούς όταν ανακοινώθηκε η είδηση.

 Διαβάστε επίσης: H πρώτη φωτογραφία του νεογέννητου πρίγκιπα στην αγκαλιά της Κέιτ(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

 

Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη ποιο θα είναι το όνομα του νεογέννητου, του έκτου εγγονιού της βασίλισσας Ελισάβετ, αλλά σύμφωνα με τα γραφεία στοιχημάτων το πιθανότερο είναι το Philip.

Επόμενο άρθρο

Χάρης Ρώμας: "Λύγισε" μιλώντας για τον πατέρα του και την σχέση μεταξύ τους

"Με τον πατέρα μου κλείσαμε τους λογαριασμούς μας πριν πεθάνει"
23/04/2018 - 14:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κέιτ Μίντλετον: Η ερώτηση για την βασίλισσα Ελισάβετ και την... πίτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η δούκισσα του Κέιμπριτζ απάντησε στις ερωτήσεις των παιδιών
16/01/2019 - 14:54

Γέννησε γυναίκα που είναι "φυτό" εδώ και 14 χρόνια

Σάλος προκλήθηκε από το περιστατικό ενώ διερευνάται ως υπόθεση σεξουαλικής κακοποίησης
06/01/2019 - 16:32

Πρωτοχρονιά με την απολυτή ευτυχία για οικογένεια στη Λεμεσό (BINTEO)

Τι δηλώνουν οι γονείς του μικρού Μάριου - Νικόλα, του πρώτου παιδιού που γεννήθηκε το 2019
01/01/2019 - 20:35

Μέγκαν και Κέιτ μαζί στην εκκλησία για τη Χριστουγεννιάτικη λειτουργία! (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη δημόσια εμφάνιση μετά τις έντονες φήμες για την "κόντρα" τους...
25/12/2018 - 16:04

Το διαμέρισμα της Kate και της Pippa στο Λονδίνο πωλείται για...αστρονομικό ποσό

Δημοσίευσαν αγγελία για τη πώληση οι γονείς των κοριτσιών
15/12/2018 - 13:04

Αποκάλυψη για το Παλάτι! Ο Ουίλιαμ κρύβεται πίσω από τον "πόλεμο" της Μέγκαν!

Όλες οι λεπτομέρειες και η πρώτη... "προβληματική" γνωριμία
10/12/2018 - 11:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόεδρος Αναστασιάδης: Το ΓεΣΥ θα εφαρμοστεί παρά τις αντιδράσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Χαρακτήρισε το σχέδιο ως "επαναστατική μεταρρύθμιση"

Καταζητείται από την Αστυνομία ο 42χρονος Προκόπης Αντωνίου (ΦΩΤΟ)

Στη δημοσιότητα η φωτογραφία του για τον εντοπισμό του
Ελλάδα

Στην Ολομέλεια της Ελληνικής Βουλής η Συμφωνία των Πρεσπών

Κομβικής σημασίας η σημερινή ημέρα για την αυριανή ψηφοφορία

Έφυγε από τη ζωή ο γνωστός δημοσιογράφος Θέμος Αναστασιάδης

"Έχασε τη μάχη με τη ζωή μετά από χρόνια ασθένεια"

Πέρασε κατά πλειοψηφία από την Επιτροπή Εξωτερικών η Συμφωνία Πρεσπών

"Είναι αδιανόητο να μην κατατεθεί το ενιαίο κείμενο του Συντάγματος των Σκοπίων"
Διεθνή

ΗΒ: Σκύλος καταζητείται έναντι αμοιβής 25.000 λιρών από εγκληματίες

Μέσα σε ένα χρόνο ξεσκέπασε λαθρεμπόριο τσιγάρων αξίας 6 εκατομμυρίων λιρών

Νιόπαντρο ζευγάρι πνίγηκε ενώ βρισκόταν για μήνα του μέλιτος στις Μαλδίβες

Συστάσεις προς τους τουρίστες από την Αστυνομία της χώρας

Παραιτήθηκε από την αμερικανική κυβέρνηση ο βοηθός ΥΠΕΞ Γουές Μίτσελ

"Αισθάνομαι ότι έχω ολοκληρώσει ό, τι ήθελα να κάνω από αυτή τη θέση" αναφέρει σε επιστολή

tv news

Η Αθηνά, πείθεται επιτέλους ότι δεν ευθύνεται ο Νικόλας για το φιάσκο του γάμου

Η Σάσα έχει φτάσει στο τελικό στάδιο του σχεδίου «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια δέχεται αποκαλύψει στη Μαρίνα που είναι η κόρη της με έναν όρο...

Η ένταση ανάμεσα σε Ρία και Μίλτο μεγαλώνει... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 23/01/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ