Ψυχαγωγία

Γέννησε η Κέιτ Μίντλετον... - Το φύλο του μωρού και οι πρώτες πληροφορίες

Η Δούκισσα του Κέμπριτζ και σύζυγος του Βρετανού πρίγκιπα Ουίλιαμ, Κέιτ Μίντλετον έφερε σήμερα στον κόσμο το τρίτο παιδί του ζευγαριού.

Το νεογέννητο βρέφος είναι αγοράκι και χαίρει άκρας υγείας. Γεννήθηκε λίγο μετά το μεσημέρι όπως ανακοίνωσαν τα Ανάκτορα.  Ήδη από τις 9 Απριλίου είχε αποκλειστεί ο δρόμος μπροστά από το μαιευτήριο καθώς και δεκάδες θέσεις πάρκινγκ λόγω της γέννας.

oo

To νεογέννητo είναι πέμπτο στη σειρά διαδοχής του βρετανικού θρόνου, μετά τον αδελφό τoυ Τζορτζ, τον πατέρα του Ουίλιαμ, τον παππού του Κάρολο και της μικρής αδερφής του που γεννήθηκε το 2015.

Διαβάστε επίσης:Ο πρίγκιπας Γεώργιος και η πριγκίπισσα Σαρλότ γνωρίζουν το αδερφάκι τους(ΒΙΝΤΕΟ)

Τη γέννηση του πρίγκιπα, ανήγγειλε ένας ντελάλης. Με βάση την παράδοση, η επίσημη ανακοίνωση έγινε με σημείωμα που αναρτήθηκε στο προαύλιο του Μπάκιγχαμ. Έξω από το μαιευτήριο ήταν συγκεντρωμένο πλήθος που ξέσπασε σε πανηγυρισμούς όταν ανακοινώθηκε η είδηση.

 Διαβάστε επίσης: H πρώτη φωτογραφία του νεογέννητου πρίγκιπα στην αγκαλιά της Κέιτ(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

 

Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη ποιο θα είναι το όνομα του νεογέννητου, του έκτου εγγονιού της βασίλισσας Ελισάβετ, αλλά σύμφωνα με τα γραφεία στοιχημάτων το πιθανότερο είναι το Philip.

Επόμενο άρθρο

Χάρης Ρώμας: "Λύγισε" μιλώντας για τον πατέρα του και την σχέση μεταξύ τους

"Με τον πατέρα μου κλείσαμε τους λογαριασμούς μας πριν πεθάνει"
23/04/2018 - 14:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Μίντλετον εντυπωσίασε το παγκόσμιο φορώντας τα...σκουλαρίκια της Νταϊάνα(ΦΩΤΟ

Δείτε το εντυπωσιακό φόρεμα που επέλεξε και τί μας θύμισε!
11/02/2019 - 10:23

Συνελήφθη νοσηλευτής για σεξουαλική παρενόχληση γυναίκας που βρισκόταν σε κώμα

Η ασθενής έμεινε έγκυος ενώ βρισκόταν διασωληνωμένη τα τελευταία 14 χρόνια
23/01/2019 - 17:49

Κέιτ Μίντλετον: Η ερώτηση για την βασίλισσα Ελισάβετ και την... πίτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η δούκισσα του Κέιμπριτζ απάντησε στις ερωτήσεις των παιδιών
16/01/2019 - 14:54

Γέννησε γυναίκα που είναι "φυτό" εδώ και 14 χρόνια

Σάλος προκλήθηκε από το περιστατικό ενώ διερευνάται ως υπόθεση σεξουαλικής κακοποίησης
06/01/2019 - 16:32

Πρωτοχρονιά με την απολυτή ευτυχία για οικογένεια στη Λεμεσό (BINTEO)

Τι δηλώνουν οι γονείς του μικρού Μάριου - Νικόλα, του πρώτου παιδιού που γεννήθηκε το 2019
01/01/2019 - 20:35

Μέγκαν και Κέιτ μαζί στην εκκλησία για τη Χριστουγεννιάτικη λειτουργία! (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη δημόσια εμφάνιση μετά τις έντονες φήμες για την "κόντρα" τους...
25/12/2018 - 16:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άνδρας έπεσε από σκάλα και έχασε τη ζωή του

Τον βρήκε ο γιος του αναίσθητο και τηλεφώνησε στην Αστυνομία

«Ήμουν χρήστης για 20 χρόνια, άρχισα στα 13 μου, δοκίμασα τα πάντα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστική μαρτυρία για τον εφιάλτη των ναρκωτικών και την πορεία προς την απεξάρτηση
Ελλάδα

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

Στους 70 οι νεκροί από πυρκαγιά σε πολυκατοικία στο Μπαγκλαντές (ΒΙΝΤΕΟ)

Άλλοι 50 έχουν τραυματιστεί και ο αριθμός των θυμάτων μπορεί να αυξηθεί

Πρώην υπάλληλος πίσω από τις "επιθέσεις" με drone στο Γκάτγουικ

Ανάγκασαν το αεροδρόμιο να καθηλώσει τα αεροπλάνα για μέρες μέσα στα Χριστούγεννα

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του ALPHA αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 09:30DEAL