Ψυχαγωγία

Γιώργος Αγγελόπουλος: Απαντά αν θα ήθελε να ασχοληθεί με το θέατρο!

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος σε συνέντευξη στο περιοδικό “Down Town  μίλησε για την υποκριτική αφού μετά από προτροπή του Αντρέα Γεωργίου και του Κούλλη Νικολάου αποφάσισε να πει το «ναι» και να πρωταγωνιστήσει στην επιτυχημένη σειρά του   Alpha , «Το Τατουάζ». Ο Ντάνος μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στο αν νιώθει πιο σίγουρος στην υποκριτική και αν θα τον ενδιέφερε να ασχοληθεί με το θέατρο.  

Σχετικά, ναι. Δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που έκανα αυτό το βήμα στη ζωή μου, ωστόσο, είναι ένα γεμάτο 10μηνο όμορφων και ολοκαίνουριων εμπειριών. Μαθαίνω. Πιστεύω ότι είμαι ακόμα στην αρχή – κι έτσι είναι. Μπορεί να ξεκίνησα μεγάλος σε αυτό τον χώρο -δεν άρχισα στα 20 μου όπως άλλοι- όμως, είμαι «μαθητής» και θέλω να μάθω. Διαβάζω, μελετώ, το προσπαθώ. Στην αρχή ήμουν πιο τρακαρισμένος, τώρα είμαι σαφώς καλύτερος, όμως, σου επαναλαμβάνω ότι μόνο δέκα μήνες ασχολούμαι με αυτό τον χώρο. Δεν είναι πολύς καιρός.

Εγώ, τώρα ξεκινάω. Κι επειδή ότι κάνω στη ζωή μου, ναι μεν έχει ένα ρίσκο, παρόλα αυτά είμαι μεθοδικός και λογικός άνθρωπος. Θα έκανα θέατρο μόνο αν αισθανόμουν άνετα και απόλυτα σίγουρος ότι μπορώ να τα καταφέρω και δεν θα εκτεθώ. Και μαζί με μένα, ότι δεν θα εξέθετα ποτέ τους ανθρώπους που με πίστεψαν. Ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που, ό,τι κάνουν, το κάνουν βήμα-βήμα. Όχι όλα μαζί. Οπότε όχι, τη δεδομένη στιγμή που μιλάμε, δεν θα έκανα θέατρο.

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: Η εξομολόγηση της για τον λόγο που δεν έκανε παιδί

Η μητρότητα και η καθοριστική απόφαση που πήρε...
24/12/2018 - 10:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Άννα Παναγιωτοπούλου "ξεσπά" κατά του Ντάνου και του...υποκριτικού ταλέντου

"Σκέψου να ξεκινήσω εγώ να πηγαίνω τον κόσμο με το κρις κραφτ, βόλτα"
19/09/2019 - 12:05

Γιώργος Αγγελόπουλος: Ντύθηκε πρίγκιπας και εκπλήρωσε την ευχή της μικρής Έλενάς

Η συγκινητική κίνηση του Ντάνου και η φωτογραφία που δημοσίευσε
05/09/2019 - 15:13

"Έσκασε" συνεργασία-φωτιά για...Μαρίνο Κόνσολο και Βίκυ Σταυροπούλου(ΦΩΤΟ)

Τί ετοιμάζουν οι δυο αγαπημένοι ηθοποιοί από τον Οκτώβριο;
29/08/2019 - 15:59

Αυτό είναι το νέο επαγγελματικό βήμα του Μαρίνου Κόνσολου (ΦΩΤΟ)

Είπε το μεγάλο "ναι" και θα τον δούμε σε ρόλο-έκπληξη
22/08/2019 - 15:54

Ο Μάρκος Σεφερλής μιλά για τη συνεργασία του με τον Γιώργο Αγγελόπουλο

Ο Ντάνος θα πρωταγωνιστεί στη νέα ταινία που ετοιμάζει ο ηθοποιός
19/08/2019 - 15:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση ανήλικης στη Λεμεσό

Απουσίαζε από το σπίτι της από το πρωί της Πέμπτης

Αυτός ο κάδος σκουπιδιών έχει να αδειάσει από τις 26 Αυγούστου (ΦΩΤΟ)

Τι καταγγέλλουν κάτοικοι της περιοχής και πως απαντά ο Δήμος στο AlphaNewsLive

Πρόσω ολοταχώς για στάση εργασίας οι εκπαιδευτικοί

"Ετοιμοπόλεμοι" για οριστική επίλυση του θέματος των κλιματιστικών
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Ο Τζάστιν Τριντό απολογήθηκε που ντύθηκε Αλαντίν πριν δύο δεκαετίες

Η φωτογραφία προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων περί ρατσιστικής συμπεριφοράς

Ιρανικά ΜΜΕ: Οι ΗΠΑ δεν έβγαλαν βίζα στον Πρόεδρο μας

Ενδέχεται να ακυρωθεί η συμμετοχή Ρουχανί στη Γενική Συνέλευση των Ηνωμένων Εθνών

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 18:00ALPHA NEWS