Ψυχαγωγία

Γιώργος Αγγελόπουλος: Απαντά αν θα ήθελε να ασχοληθεί με το θέατρο!

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος σε συνέντευξη στο περιοδικό “Down Town  μίλησε για την υποκριτική αφού μετά από προτροπή του Αντρέα Γεωργίου και του Κούλλη Νικολάου αποφάσισε να πει το «ναι» και να πρωταγωνιστήσει στην επιτυχημένη σειρά του   Alpha , «Το Τατουάζ». Ο Ντάνος μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στο αν νιώθει πιο σίγουρος στην υποκριτική και αν θα τον ενδιέφερε να ασχοληθεί με το θέατρο.  

Σχετικά, ναι. Δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που έκανα αυτό το βήμα στη ζωή μου, ωστόσο, είναι ένα γεμάτο 10μηνο όμορφων και ολοκαίνουριων εμπειριών. Μαθαίνω. Πιστεύω ότι είμαι ακόμα στην αρχή – κι έτσι είναι. Μπορεί να ξεκίνησα μεγάλος σε αυτό τον χώρο -δεν άρχισα στα 20 μου όπως άλλοι- όμως, είμαι «μαθητής» και θέλω να μάθω. Διαβάζω, μελετώ, το προσπαθώ. Στην αρχή ήμουν πιο τρακαρισμένος, τώρα είμαι σαφώς καλύτερος, όμως, σου επαναλαμβάνω ότι μόνο δέκα μήνες ασχολούμαι με αυτό τον χώρο. Δεν είναι πολύς καιρός.

Εγώ, τώρα ξεκινάω. Κι επειδή ότι κάνω στη ζωή μου, ναι μεν έχει ένα ρίσκο, παρόλα αυτά είμαι μεθοδικός και λογικός άνθρωπος. Θα έκανα θέατρο μόνο αν αισθανόμουν άνετα και απόλυτα σίγουρος ότι μπορώ να τα καταφέρω και δεν θα εκτεθώ. Και μαζί με μένα, ότι δεν θα εξέθετα ποτέ τους ανθρώπους που με πίστεψαν. Ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που, ό,τι κάνουν, το κάνουν βήμα-βήμα. Όχι όλα μαζί. Οπότε όχι, τη δεδομένη στιγμή που μιλάμε, δεν θα έκανα θέατρο.

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: Η εξομολόγηση της για τον λόγο που δεν έκανε παιδί

Η μητρότητα και η καθοριστική απόφαση που πήρε...
24/12/2018 - 10:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δείπνο με φίλους: Όλα όσα έγιναν στην λαμπερή πρεμιέρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών στην κάμερα του Alpha
04/07/2019 - 21:15

Spoiler για "Το Τατουάζ" - Όσα θα δούμε στο τελευταίο επεισόδιο(ΒΙΝΤΕΟ)

Μην ανοίξετε το θέμα αν δεν θέλετε να μάθετε το συγκλονιστικό τέλος
27/06/2019 - 09:51

Γ.Αγγελόπουλος:"Δεν καταλαβαίνω γιατί προκάλεσε τόση εντύπωση ότι έγραψα βιβλίο"

Όσα δήλωσε ο Ντάνος για τα αρνητικά σχόλια μετά την κυκλοφορία του βιβλίου του
24/06/2019 - 15:27

Μετά τον Ντάνο και ο Χρανιώτης έκανε... unfollow τον Τανιμανίδη

Τι δήλωσε ο ηθοποιός για τον παρουσιαστή
13/06/2019 - 13:22

Nτάνος-Φουρλάς-Αγαπητού: Το "καλοκαιρινό ραντεβού" και η κοινή εξόρμηση(ΦΩΤΟ)

Πού βρέθηκαν οι γνωστοί Κύπριοι και ο Ελλαδίτης ηθοποιός;
02/06/2019 - 18:40

Η καλοκαιρινή απόδραση του Ντάνου στη... Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από γνωστό ξενοδοχείο της πόλης και οι βόλτες
02/06/2019 - 16:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδίδονται 5.500 εμβόλια στους προσωπικούς ιατρούς για παιδιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε αλλαγές στο σύστημα πληροφορικής προχώρησε ο ΟΑΥ

Υπόθεση βιασμού 19χρονης: Οι απαντήσεις σε κινητά, βίντεο και DNA (ΒΙΝΤΕΟ)

Στοιχεία φαίνεται να εμπλέκουν στην υπόθεση συγκεκριμένα πρόσωπα

Πανηγύρια ντροπής στην παρέλαση - παρωδία στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παρουσία των τουρκικών μαχητικών F-16 και οι κομάντο
Ελλάδα

Τηλεφωνική επικοινωνία Μητσοτάκη - Φον ντε Λάιεν

Τι είπε στην επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

Υπό πλήρη έλεγχο η πυρκαγιά που ξέσπασε στη Θάσο

Ισχυρή πυροσβεστική δύναμη θα παραμείνει στην περιοχή

Άμεση μείωση φόρων που είχαν εξαγγελθεί για το 2020

Το κεντρικό πολιτικό μήνυμα των προγραμματικών θέσεων του Πρωθυπουργού
Διεθνή

Σκότωσε το μωρό της γιατί αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας (ΦΩΤΟ)

Ποινή φυλάκισης έξι ετών επέβαλε δικαστήριο του Λονδίνου

Mόσχα: Φωνές διαμαρτυρίας για αποκλεισμό υποψηφίων από τις τοπικές εκλογές

Στην εκδήλωση συμμετείχαν περισσότεροι από 10.000 διαδηλωτές

Συνομιλία Χαντ - Ζαρίφ για την κατάσχεση του δεξαμενόπλοιου Stena Impero

Ο Βρετανός ΥΠΕΞ εξέφρασε την "οξεία απογοήτευσή του"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 09:15ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ