Ψυχαγωγία

Γιώργος Αγγελόπουλος: Απαντά αν θα ήθελε να ασχοληθεί με το θέατρο!

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος σε συνέντευξη στο περιοδικό “Down Town  μίλησε για την υποκριτική αφού μετά από προτροπή του Αντρέα Γεωργίου και του Κούλλη Νικολάου αποφάσισε να πει το «ναι» και να πρωταγωνιστήσει στην επιτυχημένη σειρά του   Alpha , «Το Τατουάζ». Ο Ντάνος μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στο αν νιώθει πιο σίγουρος στην υποκριτική και αν θα τον ενδιέφερε να ασχοληθεί με το θέατρο.  

Σχετικά, ναι. Δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που έκανα αυτό το βήμα στη ζωή μου, ωστόσο, είναι ένα γεμάτο 10μηνο όμορφων και ολοκαίνουριων εμπειριών. Μαθαίνω. Πιστεύω ότι είμαι ακόμα στην αρχή – κι έτσι είναι. Μπορεί να ξεκίνησα μεγάλος σε αυτό τον χώρο -δεν άρχισα στα 20 μου όπως άλλοι- όμως, είμαι «μαθητής» και θέλω να μάθω. Διαβάζω, μελετώ, το προσπαθώ. Στην αρχή ήμουν πιο τρακαρισμένος, τώρα είμαι σαφώς καλύτερος, όμως, σου επαναλαμβάνω ότι μόνο δέκα μήνες ασχολούμαι με αυτό τον χώρο. Δεν είναι πολύς καιρός.

Εγώ, τώρα ξεκινάω. Κι επειδή ότι κάνω στη ζωή μου, ναι μεν έχει ένα ρίσκο, παρόλα αυτά είμαι μεθοδικός και λογικός άνθρωπος. Θα έκανα θέατρο μόνο αν αισθανόμουν άνετα και απόλυτα σίγουρος ότι μπορώ να τα καταφέρω και δεν θα εκτεθώ. Και μαζί με μένα, ότι δεν θα εξέθετα ποτέ τους ανθρώπους που με πίστεψαν. Ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που, ό,τι κάνουν, το κάνουν βήμα-βήμα. Όχι όλα μαζί. Οπότε όχι, τη δεδομένη στιγμή που μιλάμε, δεν θα έκανα θέατρο.

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: Η εξομολόγηση της για τον λόγο που δεν έκανε παιδί

Η μητρότητα και η καθοριστική απόφαση που πήρε...
24/12/2018 - 10:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ταλέντο στην υποκριτική η Καμίλα: Μετέτρεψε το παλάτι σε "θεατρικό εργαστήρι"

Το στιγμιότυπο που δημοσιεύτηκε ενώ ενσάρκωνε "ρόλο" από το παραμύθι της
28/05/2020 - 14:14

Tο βιογραφικό της Μέγκαν Μαρκλ αποκαλύφθηκε και εμπεριέχει "κρυφά ταλέντα"(ΦΩΤΟ)

Η δεξιότητα που χάρη σ΄αυτήν πήρε τον ρόλο για το ντεμπούτο στη σειρά "Suits"
18/05/2020 - 07:18

Συγκλονίζει ο Σκιαδαρέσης: Η υποκριτική τον οδήγησε στα...πρόθυρα κατάθλιψης

Η ανεργία, οι δύσκολες περίοδοι και ο δρόμος που θέλουν να ακολουθήσουν τα παιδιά του
14/05/2020 - 10:26

Ο Ντάνος σώζει ζωές με κόκκινο μαγιό ως άλλος ναυαγοσώστης του "Baywatch" (ΦΩΤΟ)

Tα στιγμιότυπα από τον εναλλακτικό ρόλο του στη παραλία
11/05/2020 - 15:07

Το άγνωστό "όχι" του Ντάνου στον Κοκλώνη για...τηλεοπτική συνεργασία (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους για την επαγγελματική πρόταση που δέχτηκε
01/05/2020 - 16:54

Η οικογένεια των ηθοποιών ενώνει φωνές και μας λέει «πράγματα φοβερά μα δίκαια»

Καλούν την πολιτεία να στηρίξει τις τέχνες και τον πολιτισμό στην πιο δύσκολη περίοδο
12/04/2020 - 15:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Έσβησαν" στην άσφαλτο τα όνειρα του 35χρονου Γιώργου (ΦΩΤΟ)

Όχημα ανέκοψε την πορεία της μοτοσικλέτας του και εκτινάχθηκε στην άσφαλτο

"Δεν αλλάζουν την καλή εικόνα" τα πέντε νέα κρούσματα κορωνοϊού

"Να τηρείτε τα υγειονομικά πρωτόκολλα και να είστε προσεκτικοί"
Ελλάδα

Ελληνικό ΥΠΕΞ προς Άγκυρα: Είμαστε έτοιμοι και για αυτή την πρόκληση

Η απάντηση στις νέες προθέσεις για έρευνες εντός της ελληνικής υφαλοκρηπίδας

Le Figaro: Η Ακρόπολη είναι οπλισμένη για έναν τουρισμό συμβατό με τον κορωνοϊό

"Η Ελλάδα κέρδισε το στοίχημα της για καλή διαχείριση της κρίσης του Covid-19"

Τραγωδία στην Ηγουμενίτσα: Δίχρονο κοριτσάκι πνίγηκε στα κάγκελα της κούνιας του

Το μικρό παιδί βρέθηκε το πρωί από τους γονείς του νεκρό

tv news

Η Κάτια συλλαμβάνεται για το φόνο του Νίκου κι ο Αστυνόμος την ανακρίνει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Έξι μήνες πριν το ατύχημα, ο Χρήστος έρχεται αντιμέτωπος με ένα δικαστικό θέμα..

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 01/06/2020 - 19:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ