Ψυχαγωγία

Γιώργος Αγγελόπουλος: Απαντά αν θα ήθελε να ασχοληθεί με το θέατρο!

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος σε συνέντευξη στο περιοδικό “Down Town  μίλησε για την υποκριτική αφού μετά από προτροπή του Αντρέα Γεωργίου και του Κούλλη Νικολάου αποφάσισε να πει το «ναι» και να πρωταγωνιστήσει στην επιτυχημένη σειρά του   Alpha , «Το Τατουάζ». Ο Ντάνος μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στο αν νιώθει πιο σίγουρος στην υποκριτική και αν θα τον ενδιέφερε να ασχοληθεί με το θέατρο.  

Σχετικά, ναι. Δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που έκανα αυτό το βήμα στη ζωή μου, ωστόσο, είναι ένα γεμάτο 10μηνο όμορφων και ολοκαίνουριων εμπειριών. Μαθαίνω. Πιστεύω ότι είμαι ακόμα στην αρχή – κι έτσι είναι. Μπορεί να ξεκίνησα μεγάλος σε αυτό τον χώρο -δεν άρχισα στα 20 μου όπως άλλοι- όμως, είμαι «μαθητής» και θέλω να μάθω. Διαβάζω, μελετώ, το προσπαθώ. Στην αρχή ήμουν πιο τρακαρισμένος, τώρα είμαι σαφώς καλύτερος, όμως, σου επαναλαμβάνω ότι μόνο δέκα μήνες ασχολούμαι με αυτό τον χώρο. Δεν είναι πολύς καιρός.

Εγώ, τώρα ξεκινάω. Κι επειδή ότι κάνω στη ζωή μου, ναι μεν έχει ένα ρίσκο, παρόλα αυτά είμαι μεθοδικός και λογικός άνθρωπος. Θα έκανα θέατρο μόνο αν αισθανόμουν άνετα και απόλυτα σίγουρος ότι μπορώ να τα καταφέρω και δεν θα εκτεθώ. Και μαζί με μένα, ότι δεν θα εξέθετα ποτέ τους ανθρώπους που με πίστεψαν. Ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που, ό,τι κάνουν, το κάνουν βήμα-βήμα. Όχι όλα μαζί. Οπότε όχι, τη δεδομένη στιγμή που μιλάμε, δεν θα έκανα θέατρο.

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: Η εξομολόγηση της για τον λόγο που δεν έκανε παιδί

Η μητρότητα και η καθοριστική απόφαση που πήρε...
24/12/2018 - 10:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτή είναι η σειρά που θα δούμε τον Γιώργο Αγγελόπουλο μετά το "Τατουάζ"!

Σε ποιο σίριαλ θα πάρει μέρος και σε ποιο ρόλο θα τον δούμε
24/04/2019 - 16:35

Το "Παγκάκι" με το Γιώργο Κιμούλη και τη Φωτεινή Μπαξεβάνη στην Κύπρο

Όλες οι λεπτομέρειες των τεσσάρων παραστάσεων σε Λευκωσία, Λεμεσό, Λάρνακα και Πάφο
04/04/2019 - 15:25

Πέντε καλλιτέχνες απαντούν τι σημαίνει θέατρο (BINTEO)

Ηθοποιοί και Σκηνοθέτες μιλούν στο AlphaNewsLive με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Θεάτρου
27/03/2019 - 12:23

Κοσμοσυρροή στο Πάντειο Πανεπιστήμιο! Ο Ντάνος έκανε...διάλεξη (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Πήγαν μέχρι και οι "αιώνιοι φοιτητές" - Όλα όσα έγιναν
23/03/2019 - 10:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έναρξη με τεχνικά προβλήματα οι εγγραφές στο ΓεΣΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Υπουργός Υγείας: "Η κοινωνία να κατανοήσει ότι το ΓεΣΥ γίνεται για το δικό μας όφελος"

Το ιστορικό μεταλλείο που αμαυρώθηκε με τις τελευταίες εξελίξεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Κουβαλά ιστορία 3.000 χρόνω και έζησε στιγμές οικονομικής άνθησης αλλά και σκλαβιάς

Που ήταν ο 35χρονος ύποπτος όταν άρχισε να αποκαλύπτεται το φρεάτιο της φρίκης

Ψύχραιμος πιάνει στα  χέρια τη φωτογραφική του μηχανή και βγάζει εις πέρας τη δουλειά του
Ελλάδα

Αντιπαράθεση Τσίπρα - Μητσοτάκη με αφορμή τις αναρτήσεις Πολάκη 

Ποιος ο ρόλος υποψηφίου ευρωβουλευτή της Νέας Δημοκρατίας

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας
Διεθνή

Τουλάχιστον 15 νεκροί από έκρηξη σε αγορά στη Συρία

Μέχρι στιγμής δεν έχει διευκρινιστεί τι προκάλεσε την έκρηξη

Στέλνει «ένοπλους στρατιώτες» στα σύνορα με το Μεξικό ο Ντόναλντ Τραμπ

Ο ίδιος κατηγόρησε το Μεξικό ότι δεν «κάνει ουσιαστικά τίποτε»

Στα σκαριά συνάντηση Τραμπ και Ερντογάν

Πρόσκληση από τον Αμερικανό ομόλογό του λέει ότι έλαβε ο Τούρκος Πρόεδρος

tv news

Η ζωή του Σωκράτη απειλείται κι αναγκάζεται να πει ψέματα στην Ελένη...

Aυτό την προσκαλεί στην παγίδα του Ορφέα... «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 24/04/2019 - 21:15ΤΑ 16 ΓΡΑΜΜΑΤΑ