Ψυχαγωγία

Γωγώ Αλεξανδρινού: "Τον Μάιο ξεκινώ στο ΡΙΚ-Δεν έχω χρυσό συμβόλαιο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Γωγώ Αλεξανδρινού, βρέθηκε καλεσμένη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους και την εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε μεταξύ άλλων για το νέο της επαγγελματικό βήμα ως παρουσιάστρια ειδήσεων στο κρατικό κανάλι. Η γνωστή δημοσιογράφος ξεκαθαρίζει πρώτη φορά πώς βρέθηκε στο κρατικό κανάλι,  τις φήμες για το "χρυσό συμβόλαιο" που υπέγραψε,τις ψευδείς ειδήσεις που μεταφέρονται και για την απόφασή της να ακολουθεί τη νομική οδό, όταν προσβάλλεται από sites.

Η ίδια ανέφερε συγκεκριμένα:

"Έχω φύγει σε καλό κλίμα από το Σίγμα... Μου ήταν τόσο δύσκολο, που δεν πήγα να τους αποχαιρετήσω. Ένιωθα ότι δεν μπορούσα να το κάνω. Έλεγα θα τους βλέπω έξω, στην Κύπρο ζούμε. Δεν ήθελα να περάσω αυτή την διαδικασία, θα μου ήταν δυσάρεστη.

Υπέγραψα στο ΡΙΚ και ξεκινάω τον Μάη. Στήνεται από την αρχή το στούντιο...

jj

Ενώ ξεκαθάρισε τις φήμες για το συμβόλαιό της

"Πήγα στο ΡΙΚ, δεν ένιωσα ανεπιθύμητη. Άκουσα ότι έχω κάνει χρυσό συμβόλαιο. Συνάδουν οι απολαβές πλήρως με όλους τους εργαζόμενους του ΡΙΚ.Θα είμαι συνεργάτης, θα πληρώνομαι με το κομμάτι, στο δελτίο ειδήσεων,δεν έχω συγκεκριμένο μισθό.

Κάναμε ένα συμβόλαιο με την διεύθυνση του ΡΙΚ, που δεν γίνομαι αορίστου.  Είναι πολύ μικρής διάρκειας το συμβόλαιό μου. Δεν ήθελα να λένε "να ακόμα ένα βόλεμα".

Δείτε όσα δήλωσε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους, αλλά και όσα ξεκαθαρίζει για τις ψευδείς ειδήσεις που ακούγονται για το όνομά της, πεπεισμένη πλέον να ακολουθεί την νομική οδό σε δημοσιεύματα που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.

 

Επόμενο άρθρο

Γέννησε η Κέιτ Μίντλετον... - Το φύλο του μωρού και οι πρώτες πληροφορίες

Σε πελάγη ευτυχίας τα Ανάκτορα του Μπάκιγχαμ
23/04/2018 - 15:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γωγώ Αλεξανδρινού: Οι πρώτες δηλώσεις για την αποχώρησή της από το ΡΙΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

"Ολοκληρώνεται ένας πολύ ωραίος κύκλος για εμένα..."
27/05/2020 - 16:32

ΡΙΚ: "Με δική της επιθυμία δεν συνεχίζει στο κρατικό κανάλι η Γωγώ Αλεξανδρινού"

Η επίσημη ανακοίνωση, το "ευχαριστώ" και πότε λήγει το συμβόλαιό της
27/05/2020 - 14:49

"Τέλος" η Γωγώ Αλεξανδρινού από το...κρατικό κανάλι (ΒΙΝΤΕΟ)

Η απόφαση να αλλάξει τηλεοπτική στέγη και οι πρώτες πληροφορίες
26/05/2020 - 15:51

H Γωγώ Αλεξανδρινού έκανε τεστ για τον... κορωνοϊό (ΦΩΤΟ)

To αρνητικό αποτέλεσμα και το μήνυμα που στέλνει
17/04/2020 - 21:08

Γωγώ Αλεξανδρινού: Η τρυφερή ευχή από τον σύζυγό της για τα γενέθλιά της(ΦΩΤΟ)

"Αυτοί που σε αγαπούν δεν χρειάζεται να είναι δίπλα μας, είναι πάντοτε μαζί μας"
28/03/2020 - 15:36

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Στο απροχώρητο η κατάσταση στο Νοσοκομείο Αθαλάσσας"

Κάνουν λόγο για σαρδελοποίηση ασθενών και ασθενείς να κοιμούνται στους καναπέδες

"Έσβησε" 68χρονος με βεβαρημένο ιατρικό ιστορικό, λόγω κορωνοϊού

Κανένα νέο κρούσμα για τέταρτη φορά λίγο πριν το μεγάλο "άνοιγμα" της 9ης Ιουνίου

Με ραντεβού, προσωπικό mat και ένα άτομο ανά 10 τ.μ η επιστροφή στα γυμναστήρια

Με αυτά τα μέτρα ανοίγουν τα γυμναστήρια τις πόρτες τους την 13η Ιουνίου
Ελλάδα

Προκαλεί Κύπρο & Ελλάδα ο Ακάρ: "Οι ένοπλες δυνάμεις της Τουρκίας είναι έτοιμες"

Κάλεσε στην Άγκυρα για συνομιλίες τον Έλληνα Υπουργό Εξωτερικών Νίκο Παναγιωτόπουλο

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»
Διεθνή

Γονάτισε για 8 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα στη μνήμη Φλόιντ, ο Τριντό (ΒΙΝΤΕΟ)

Εμφανίστηκε σε διαδήλωση κατά του ρατσισμού και απέτισε φόρο τιμής στα θύματα

Σχέδιο εκεχειρίας από Δευτέρα, ανακοίνωσε ο Σίσι μετά από συνάντηση με Χαφτάρ

Νέα πρωτοβουλία για τον τερματισμό της σύγκρουσης στη Λιβύη

Νέα έκρηξη κρουσμάτων στο Ιράν μετά από...ένα γαμήλιο πάρτι

Η χώρα δεν είχε άλλη επιλογή από το να κρατήσει την οικονομία της ανοιχτή, λέει ο Ροχανί

tv news

O Μητροπολίτης Μόρφου Νεόφυτος σε μία εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη...

Σχολιάζει τις κατηγορίες για ρητορική μίσους, αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 06/06/2020 - 20:20ALPHA NEWS