Ψυχαγωγία

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Συνέντευξη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και τον δημοσιογράφο Τάσο Ευαγγέλου, παραχώρησε ο Γρηγόρης Βαλτινός και μίλησε ανάμεσα σε άλλα για την παράσταση που σκηνοθετεί «Δείπνο με φίλους», τα παιδικά του χρόνια, τις φοβίες του και τη σύζυγο του, Εύα. Ο ίδιος δήλωσε: 

Μου άλλαξε τη ζωή αυτό το έργο. Έχω πολύ μεγάλα παιδία και όταν πρωτοανέβασα αυτό το έργο ήμουν πάνω στο πικ της παντρειάς και για να το σκηνοθετήσω έπρεπε να ψυχαναλυθώ μόνος μου. Έχω βάλει όλη την συζυγική μου εμπειρία.

Εγώ είμαι παιδί χωρισμένων γονιών και δεν μιλώ ακαδημαϊκά αλλά από πρώτο χέρι και τις εμπειρίες της ζωής. Καταλαβαίνεται πως είναι για ένα παιδί να μεγαλώνει μέχρι τα 7 του χωρίς πατέρα. Με έβαλε σε σκέψεις και να μη κάνω το ίδιο «κακό» στα παιδιά μου.  Ήμουν από αυτές τις περιπτώσεις που δεν ήθελα τα παιδιά μου να περάσουν τις δικές μου εμπειρίες.

Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα. Πολλές φορές ένιωθα αδικημένος από τη ζωή και έλεγα γιατί να μην έχω μια πιο φυσιολογική οικογένεια. Με έκανε όμως πιο δυνατό.

Η Εύα είναι ο άνθρωπος μου. Ένιωσα και διαισθάνθηκα ότι θα είναι πολύ καλή μάνα, κάτι που ο άντρας πρέπει να το νιώσει.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

Επόμενο άρθρο

Η τηλεφωνική παρέμβαση της Χριστιάνας και το τρολ για τις...κατσαρίδες! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αστεία περιστατικά που περιέγραψε και η μεγάλη φοβία της
02/07/2019 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πώς ευχήθηκαν οι επώνυμοι στο...έτερον ήμισυ για την ημέρα των ερωτευμένων;

Τα ρομαντικά στιγμιότυπα και τα...λόγια αγάπης που μοιράστηκαν δημοσίως
14/02/2020 - 16:44

Δ. Δημητριάδου: "Η ψυχανάλυση ήταν το καλύτερο δώρο που έκανα στον εαυτό μου"

Όσα ανέφερε για τις κόρες της, την ασχολία της πέρα από την υποκριτική και τα...οικονομικά
12/02/2020 - 17:04

Ι. Χατζηβασίλης: "Στην Αμερική για να τα βγάζω πέρα, έπαιρνα σκύλους περίπατο"

Όσα δήλωσε για την εμπειρία ενός ηθοποιού στη μεγαλούπολη και το...εναλλακτικό επάγγελμα
10/02/2020 - 17:02

Αυτός είναι ο ομορφότερος άντρας του πλανήτη,σύμφωνα με την Αριστοτέλους(ΒΙΝΤΕΟ)

Και δεν είναι ο Γιώργος Εφραίμ - Πού κατατάσσει τον σύζυγό της;
07/02/2020 - 16:58

Θάνος Πετρέλης: Απαντά αν θα πήγαινε κριτής σε...reality ταλέντων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πλήγμα της νυχτερινής διασκέδασης και η κριτική στους διαγωνισμούς τραγουδιού
07/02/2020 - 16:54

Xριστιάνα Αριστοτέλους: Χορεύει αλά...Shakira με κορμάκι και τακούνια (ΒΙΝΤΕΟ)

H εκρηκτική εμφάνιση της παρουσιάστριας σε ρυθμούς salsa δίπλα σε...επαγγελματίες χορευτές
05/02/2020 - 16:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έφυγε από τη ζωή ο γνωστός παιδίατρος Αμερίκος Αργυρίου

"Έστησα το φάρο της κοινωνικής δικαιοσύνης για να δημιουργηθεί η κοινωνική ευθύνη"

Καδής: Εφικτός ο στόχος λειτουργίας του Πάρκου Ακάμα εντός του 2020 (ΒΙΝΤΕΟ)

Έχει ήδη συμφωνηθεί η στελέχωση, το ωράριο και ο γενικός τρόπος λειτουργίας του πάρκου

Αναμονή για το αποτελέσματα του DNA ώστε να ταυτοποιηθεί το απανθρακωμένο πτώμα

Δύο βασικά σενάρια εξετάζει η Αστυνομία για την πρόκληση της πυρκαγιάς
Ελλάδα

Τουρκική ακταιωρός συνόδευσε μετανάστες σε νησίδα του Καστελόριζου

Οι πρόσφυγες και μετανάστες μεταφέρθηκαν από τις Ελληνικές αρχές στο Καστελόριζο

Εξαιτίας του Brexit θα επιστραφούν τα γλυπτά του Παρθενώνα;

Τι αναφέρει το προσχέδιο διαπραγματεύσεων Βρυξελλών-Λονδίνου

Μπαράζ τουρκικών παραβιάσεων στο Αιγαίο την πρώτη ημέρα των συζητήσεων για ΜΟΕ

F-16 εισήλθαν στο FIR Αθηνών χωρίς προηγούμενη κατάθεση σχεδίων πτήσης
Διεθνή

Αυτοανακηρύχθηκε νικητής των προεδρικών εκλογών στο Αφγανιστάν ο Αμπντουλάχ

Ήρθε δεύτερος με ποσοστό 39,52% ενώ ο Γάνι κέρδισε τις εκλογές με ποσοστό 50,64%

Σχεδόν 700 συλλήψεις οπαδών του Γκιουλέν από τις τουρκικές αρχές

Μεταξύ των οποίων στρατιωτικοί, αστυνομικοί και υπάλληλοι του υπουργείου Δικαιοσύνης

Ισχυρός σεισμό 5 Ρίχτερ στην Τουρκία

109 χιλιόμετρα ανατολικά της Μυτιλήνης και 97 χιλιόμετρα βορειοανατολικά της Σμύρνης

tv news

Η συμμορία της απαγωγής του Μάξιμου έχει έναν απρόσμενο αρχηγό...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Η Μάρθα συναντιέται με έναν εκτελεστή και τα σχέδια όλων ανατρέπονται...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 19/02/2020 - 06:00DIVIDED