Ψυχαγωγία

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Συνέντευξη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και τον δημοσιογράφο Τάσο Ευαγγέλου, παραχώρησε ο Γρηγόρης Βαλτινός και μίλησε ανάμεσα σε άλλα για την παράσταση που σκηνοθετεί «Δείπνο με φίλους», τα παιδικά του χρόνια, τις φοβίες του και τη σύζυγο του, Εύα. Ο ίδιος δήλωσε: 

Μου άλλαξε τη ζωή αυτό το έργο. Έχω πολύ μεγάλα παιδία και όταν πρωτοανέβασα αυτό το έργο ήμουν πάνω στο πικ της παντρειάς και για να το σκηνοθετήσω έπρεπε να ψυχαναλυθώ μόνος μου. Έχω βάλει όλη την συζυγική μου εμπειρία.

Εγώ είμαι παιδί χωρισμένων γονιών και δεν μιλώ ακαδημαϊκά αλλά από πρώτο χέρι και τις εμπειρίες της ζωής. Καταλαβαίνεται πως είναι για ένα παιδί να μεγαλώνει μέχρι τα 7 του χωρίς πατέρα. Με έβαλε σε σκέψεις και να μη κάνω το ίδιο «κακό» στα παιδιά μου.  Ήμουν από αυτές τις περιπτώσεις που δεν ήθελα τα παιδιά μου να περάσουν τις δικές μου εμπειρίες.

Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα. Πολλές φορές ένιωθα αδικημένος από τη ζωή και έλεγα γιατί να μην έχω μια πιο φυσιολογική οικογένεια. Με έκανε όμως πιο δυνατό.

Η Εύα είναι ο άνθρωπος μου. Ένιωσα και διαισθάνθηκα ότι θα είναι πολύ καλή μάνα, κάτι που ο άντρας πρέπει να το νιώσει.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

Επόμενο άρθρο

Η τηλεφωνική παρέμβαση της Χριστιάνας και το τρολ για τις...κατσαρίδες! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αστεία περιστατικά που περιέγραψε και η μεγάλη φοβία της
02/07/2019 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αντώνης Ρέμος: Η στιγμή που λύγισε πάνω στη σκηνή και ξέσπασε σε λυγμούς(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για τη συναυλία του με τους UB40 και γιατί δεν έγινε η εκπομπή με τον Alpha
11/07/2019 - 17:28

H Mίρκα Παπακωνσταντίνου αποκαλύπτει το ρόλο της στα "Αστέρια στην Άμμο"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκίνησή της on air και η εξομολόγησή για τον Κούλλη Νικολάου
09/07/2019 - 17:54

Βαρβάρα Ζαχαρίου: Πρόωρη αποχώρηση από το..."Με αγάπη Χριστιάνα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που δεν βρίσκεται στην εκπομπή και η επόμενη χρονιά
09/07/2019 - 16:41

Αποχωρεί από το πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα" η...Ιωάννα Λαμπροπούλου!

Ο λόγος που δεν συνεχίζει, η "έκπληξη" για τη νέα σεζόν και όλες οι λεπτομέρειες
06/07/2019 - 11:49

Δείπνο με φίλους: Όλα όσα έγιναν στην λαμπερή πρεμιέρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών στην κάμερα του Alpha
04/07/2019 - 21:15

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τα μυστικά για ένα καλό καρπούζι από πλανόδιους πωλητές (ΒΙΝΤΕΟ)

Ζουμερό και δροσερό δεν λείπει σίγουρα από κανένα τραπέζι

Εντυπωσιακές εικόνες από το μαραθώνιο κολύμβησης στην Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

100 κολυμβητές, με σημείο αφετηρίας τα Δημοτικά Μπάνια διένυσαν δύο διαδρομές

Εκτεθειμένοι 34 υποψήφιοι που διεκδικούν μια θέση σε μουσικές σχολές της Ελλάδας

Μαθήτρια που παρακάθισε στις Παγκύπριες Εξετάσεις μιλά αποκλειστικά στον Alpha
Ελλάδα

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα
Διεθνή

Ουκρανία: Νίκη για το κόμμα του Ζελένσκι δείχνουν τα έξιτ πολ

Πρόωρες βουλευτικές εκλογές διεξήχθησαν στη χώρα

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ