Ψυχαγωγία

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Συνέντευξη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και τον δημοσιογράφο Τάσο Ευαγγέλου, παραχώρησε ο Γρηγόρης Βαλτινός και μίλησε ανάμεσα σε άλλα για την παράσταση που σκηνοθετεί «Δείπνο με φίλους», τα παιδικά του χρόνια, τις φοβίες του και τη σύζυγο του, Εύα. Ο ίδιος δήλωσε: 

Μου άλλαξε τη ζωή αυτό το έργο. Έχω πολύ μεγάλα παιδία και όταν πρωτοανέβασα αυτό το έργο ήμουν πάνω στο πικ της παντρειάς και για να το σκηνοθετήσω έπρεπε να ψυχαναλυθώ μόνος μου. Έχω βάλει όλη την συζυγική μου εμπειρία.

Εγώ είμαι παιδί χωρισμένων γονιών και δεν μιλώ ακαδημαϊκά αλλά από πρώτο χέρι και τις εμπειρίες της ζωής. Καταλαβαίνεται πως είναι για ένα παιδί να μεγαλώνει μέχρι τα 7 του χωρίς πατέρα. Με έβαλε σε σκέψεις και να μη κάνω το ίδιο «κακό» στα παιδιά μου.  Ήμουν από αυτές τις περιπτώσεις που δεν ήθελα τα παιδιά μου να περάσουν τις δικές μου εμπειρίες.

Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα. Πολλές φορές ένιωθα αδικημένος από τη ζωή και έλεγα γιατί να μην έχω μια πιο φυσιολογική οικογένεια. Με έκανε όμως πιο δυνατό.

Η Εύα είναι ο άνθρωπος μου. Ένιωσα και διαισθάνθηκα ότι θα είναι πολύ καλή μάνα, κάτι που ο άντρας πρέπει να το νιώσει.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

Επόμενο άρθρο

Η τηλεφωνική παρέμβαση της Χριστιάνας και το τρολ για τις...κατσαρίδες! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αστεία περιστατικά που περιέγραψε και η μεγάλη φοβία της
02/07/2019 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Στέλλα Στυλιανού αποκαλύπτει εάν θα επέστρεφε στο ψυχαγωγικό κομμάτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη καραντίνα, τα επαγγελματικά σχέδια και το "άγριο" πρωινό ξύπνημα
24/04/2020 - 07:31

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

"Ξέσπασε" ο Μάριος Αθανασίου για τη λανθασμένη αντιμετώπιση της απιστίας(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τον ρόλο στο "Έρωτας Μετά" και τη δική του φιλοσοφία περί προδοσίας
27/03/2020 - 07:35

H κόρη της Έμιλυς Κολιανδρή "εισέβαλε" στο πλάνο ενώ έκανε συνέντευξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Είδαμε για πρώτη φορά τη μικρή Σμαράγδα - Ποια ήταν η αντίδρασή της ηθοποιού;
25/03/2020 - 13:33

H Κολιανδρή αποκαλύπτει τι επιφυλάσσει ο ρόλος της στο "Έρωτας μετά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη νέα σειρά του Alpha Κύπρου που θα καθηλώσει
25/03/2020 - 08:50

Αισιόδοξα μηνύματα από την Κίνα στέλνει Ελληνίδα φοιτήτρια (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κατάσταση που επικρατεί στη χώρα όπου ξέσπασε η πανδημία του κορωνοϊού
18/03/2020 - 17:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Έσπασε" το φράγμα των 1000 κρουσμάτων κορωνοϊού στην Κύπρο

Τρία νέα κρούσματα, ένας ποδοσφαιριστής και δύο επαφές άλλου κρούσματος

Πορτοκαλί προειδοποίηση για θερμοκρασίες μέχρι και 43 βαθμούς

Η πρόγνωση του καιρού για τις επόμενες ημέρες

Χιλιάδες Κύπριοι αναζήτησαν δροσιά στις παραλίες (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο υδράργυρος "σκαρφαλώνει" και οι παραλίες "σφύζουν από ζωή"
Ελλάδα

25 νέα κρούσματα στην Ελλάδα, οι 8 τουρίστες

Κανένας νέος θάνατος ασθενούς με COVID-19 το τελευταίο 24ωρο

Σε ετοιμότητα το ΕΚΑΒ για ενδεχόμενο δεύτερο κύμα κορωνοϊού

Η πανδημία ανέδειξε ελλείψεις σε προσωπικό και οχήματα

Δένδιας: Επιθυμούμε διάλογο με την Τουρκία χωρίς εκβιασμούς και προκλήσεις

"Διαχρονική και αδιάρρηκτη η γαλλική υποστήριξη προς την Ελλάδα και την Κύπρο"
Διεθνή

Βρετανός πολιτικός έσπασε την καραντίνα και ανάρτησε φωτογραφία με τη μπύρα του

"Συγγνώμη που σας απογοητεύω, cheers" απαντά με νέα φωτογραφία από την παμπ

Γιόρτασαν το τέλος του lockdown με ένα γιορτινό τραπέζι 500 μέτρων (ΦΩΤΟ)

Έτρωγαν, έπιναν και γελούσαν κάτω από το ηλιοβασίλεμα πλάι στη διάσημη Γέφυρα του Καρόλου

Νέες προκλητικές δηλώσεις Ακάρ από Λιβύη

Κατηγόρησε τις χώρες που υποστηρίζουν την κυβέρνηση της Τρίπολης

tv news

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Μάρκος Παγδατής: Η κορυφή στο παγκόσμιο τένις και τώρα η ζωή με τρία παιδιά!

Ο αγαπημένος Κύπριος τενίστας έρχεται αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ» μαζί με τη σύζυγό του
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 04/07/2020 - 20:20ALPHA NEWS