Ψυχαγωγία

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Συνέντευξη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και τον δημοσιογράφο Τάσο Ευαγγέλου, παραχώρησε ο Γρηγόρης Βαλτινός και μίλησε ανάμεσα σε άλλα για την παράσταση που σκηνοθετεί «Δείπνο με φίλους», τα παιδικά του χρόνια, τις φοβίες του και τη σύζυγο του, Εύα. Ο ίδιος δήλωσε: 

Μου άλλαξε τη ζωή αυτό το έργο. Έχω πολύ μεγάλα παιδία και όταν πρωτοανέβασα αυτό το έργο ήμουν πάνω στο πικ της παντρειάς και για να το σκηνοθετήσω έπρεπε να ψυχαναλυθώ μόνος μου. Έχω βάλει όλη την συζυγική μου εμπειρία.

Εγώ είμαι παιδί χωρισμένων γονιών και δεν μιλώ ακαδημαϊκά αλλά από πρώτο χέρι και τις εμπειρίες της ζωής. Καταλαβαίνεται πως είναι για ένα παιδί να μεγαλώνει μέχρι τα 7 του χωρίς πατέρα. Με έβαλε σε σκέψεις και να μη κάνω το ίδιο «κακό» στα παιδιά μου.  Ήμουν από αυτές τις περιπτώσεις που δεν ήθελα τα παιδιά μου να περάσουν τις δικές μου εμπειρίες.

Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα. Πολλές φορές ένιωθα αδικημένος από τη ζωή και έλεγα γιατί να μην έχω μια πιο φυσιολογική οικογένεια. Με έκανε όμως πιο δυνατό.

Η Εύα είναι ο άνθρωπος μου. Ένιωσα και διαισθάνθηκα ότι θα είναι πολύ καλή μάνα, κάτι που ο άντρας πρέπει να το νιώσει.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

Επόμενο άρθρο

Η τηλεφωνική παρέμβαση της Χριστιάνας και το τρολ για τις...κατσαρίδες! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αστεία περιστατικά που περιέγραψε και η μεγάλη φοβία της
02/07/2019 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κατερίνα Αγαπητού... αντιμέτωπη με τον μεγαλύτερο φόβο της! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η δημοσιογράφος ήταν η δεύτερη καλεσμένη του Χάρη Παπαθεοχάρους στην ενότητα "Scary Μούρη"
14/09/2019 - 16:34

Χαριτίνη Ηλιάδου: Απαντά πρώτη φορά αν είναι σε σχέση με τον Ερμογένη Σκιτίνη

Όσα δήλωσε για τη συνεργασία με τον Ανδρέα Γεωργίου και τη συμμετοχή της στις "8 Λέξεις"
11/09/2019 - 17:34

«Αστέρια στην Άμμο»: Η συγγραφέας έρχεται στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα»!

Την Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου, η Χριστιάνα Αριστοτέλους υποδέχεται τη Ρένα Ρώσση-Ζαΐρη
10/09/2019 - 16:37

Μαρία Ιωάννου: Ο λόγος που σώθηκε ο γάμος της και η συγκίνηση on air (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η γνωστή ηθοποιός στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
06/09/2019 - 17:42

Ανδρέας Γεωργίου:Οι αποκαλύψεις για τις "8 Λέξεις" λίγο πριν την μεγάλη πρεμιέρα

Όσα θα δούμε στο πρώτο διπλό επεισόδιο την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου στον Alpha Κύπρου
06/09/2019 - 16:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι ξεκαθαρίζει το Υπ. Παιδείας για τα προγράμματα Αλφαβητισμού

Καλεί τους εμπλεκόμενους φορείς να στηρίξουν την προσπάθεια αναβάθμισης

"Eπεισόδιο" ανάμεσα σε κυνηγούς και ακτιβιστές στο Παραλίμνι (BINTEO)

Εικόνες από την άγρια καταδίωξη μελών περιβαλλοντικής οργάνωσης

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο, στο ύψος των Λατσιών

Οδηγός απώλεσε τον έλεγχο του οχήματός του - Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

Δήμαρχος στη Γαλλία υποχρεώνει τους κατοίκους της πόλης να είναι χαρούμενοι

Τους απαγορεύει να ακούν λυπητερή μουσική ή να διαβάζουν βιβλία με κακό τέλος

Τραμπ: «Η έσχατη επιλογή μας με το Ιράν είναι να πάμε σε πόλεμο»

Για "οικονομική τρομοκρατία"​​​​​​​ κάνει λόγο ο επικεφαλής της ιρανικής διπλωματίας

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 06:00KITCHEN LAB