Ψυχαγωγία

Γυμνάζονται ακούγοντας ελληνική μουσική και πετώντας γαρύφαλλα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ένα εναλλακτικό τρόπο γυμναστικής βρήκαν δύο γυμναστές στην Ελλάδα, για ένα διασκεδαστικό "κάψιμο" θερμίδων. Ο Χρίστος Αντωνίου και ο Αλέξαντρος Μπαλτάς, δημιούργησαν το event "Greek Lovers Cycling" για όλους όσους αγαπούν την ελληνική μουσική και θέλουν να γυμναστούν. 

Ο Χρίστος και ο Αλέξαντρος φορούν ρούχα γυμναστικής και σακάκι κουστουμιού και καθοδηγούν όλους όσους γυμνάζονται στους ρυθμούς της ελληνικής μουσικής. Μάλιστα σε αρκετές χρονικές στιγμές η μουσική σταματά για λίγα δευτερόλεπτα και οι δύο γυμναστές φωνάζουν "Δικό σας" με όλους όσους βρίσκονται εκεί να τραγουδούν δυνατά. 

Πετούν χαρτομάντιλα, γαρύφαλλα και διασκεδάζουν καίγοντας θερμίδες.

"Προτιμάμε να ερχόμαστε εδώ αντί να βγαίνουμε για ποτό" δηλώνει μία από τις γυναίκες που γυμνάζονται. "Κάνουμε γυμναστική και είμαστε και στα μπουζούκια μαζί" αναφέρει μία άλλη κοπέλα. 

Το event διεξάγεται Σάββατο βράδυ, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, αλλά οι διοργανωτές αναφέρουν ότι όλο και περισσότεροι κάνουν εγγραφή. Η προπόνηση γίνεται πάνω σε ποδήλατα, η μουσική είναι αυστηρά ελληνική ενώ το πρόγραμμα περιλαμβάνει και ρίψη λουλουδιών.

Μικρογραφία
Επόμενο άρθρο

Ανατροπή! "Tρένο" δίχως φρένα η Γαλλία στα προγνωστικά της Eurovision(ΒΙΝΤΕΟ)

"Παρίσι...2020" αναρωτιούνται οι eurofans και οι στοιχηματικές εταιρείες
13/05/2019 - 12:43

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γυμναστική στο σπίτι: Το 20λεπτο πρόγραμμα που θα αλλάξει το σώμα σας!

Δεν έχεις χρόνο για γυμναστήρια; Ιδού η λύση...
21/06/2019 - 09:38

Χάσε το λίπος στην κοιλιά σε 2 εβδομάδες

Όλα όσα πρέπει να κάνεις!
01/06/2019 - 11:58

Δεν έχεις γυμναστεί ποτέ; Μάθε πώς θα μπεις γρήγορα στο κλίμα της άσκησης!

Ξεκίνα να γυμνάζεσαι χωρίς να αισθανθείς ότι πιέζεσαι
10/05/2019 - 22:00

Αυτή είναι η καλύτερη ώρα για γυμναστική για να κάψετε λίπος και να χάσετε κιλά!

Βάλτε το ξυπνητήρι την κατάλληλη ώρα και θα δεις αποτελέσματα
18/04/2019 - 21:10

Νέα σπουδαία επιτυχία για τον Μάριο Γεωργίου-Το μήνυμα του πρωταθλητή μας

Αύριο οι τελικοί στους οποίους θα συμμετάσχει ο Μάριος Γεωργίου
11/04/2019 - 12:16

Τί είναι το kangoo;Η νέα μόδα γυμναστικής που εξαφανίζει την κυτταρίτιδα(ΒΙΝΤΕΟ)

Το έκανε μόδα η Ηλιάνα Παπαγεωργίου και έχει κατακτήσει Ελλάδα και Κύπρο
03/04/2019 - 21:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Για 6 ημέρες στο κελί 21χρονος και 25χρονος για υπόθεση διάρρηξης και κλοπής

Οδηγήθηκαν ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λεμεσού

Άφησαν τα έδρανα των Δικαστηρίων για αγώνα καλαθόσφαιρας (ΦΩΤΟ)

Δικηγόροι από Ελλάδα και Κύπρο αγωνίστηκαν στο κλειστό γήπεδο Κεραυνού στη Λευκωσία

Τροχαίο ατύχημα με μοτοσικλετιστή στην Αγία Νάπα

Μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο
Ελλάδα

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα

Εκκενώνεται παραλία στο Πόρτο Ράφτη λόγω επικίνδυνου βράχου

Σοβαρός κίνδυνος να αποκολληθεί και να πέσει πάνω στους λουόμενους

Μαίνονται οι πυρκαγιές στα Μέγαρα και Μαρκόπουλο

Μάχη με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες
Διεθνή

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

Ο Βρετανός ΥΠΟΙΚ λέει ότι θα παραιτηθεί πριν τον διώξει ο Μπόρις Τζόνσον 

"Είμαι σίγουρος ότι θα με διώξει. Θα παραιτηθώ πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ