Ψυχαγωγία

H πολυτάραχη ζωή της πριγκίπισσας Νταϊάνα... στο Μπρόντγουεϊ!

Στο θεατρικό σανίδι του Μπρόντγουεϊ μεταφέρεται η πολυτάραχη ζωή της πριγκίπισσας της Ουαλίας Νταϊάνα από τους παραγωγούς Joe DiPietro-David Bryan.

Οι παραστάσεις θα ξεκινήσουν στις 2 Μαρτίου του 2020 στο Longacre Theatre της Νέας Υόρκης, ενώ η επίσημη πρεμιέρα θα γίνει λίγες ημέρες αργότερα, στις 31 Μαρτίου.

Η παράσταση "Νταϊάνα" θα εξετάζει μία μεγάλη περίοδο της ζωής της αγαπημένης πριγκίπισσας από τη στιγμή που παντρεύεται τον πρίγκιπα Κάρολο μέχρι και τον χωρισμό του ζευγαριού και έκανε παγκόσμια πρεμιέρα στο La Jolla Playhouse της Καλιφόρνια τον περασμένο Απρίλιο.

Στο La Jolla, η Τζίνα ντε Βάαλ υποδύθηκε την πριγκίπισσα Νταϊάνα, ενώ τον πρίγκιπα Κάρολο έπαιξε ο Ρόου Χάρτραμπ. Την Καμίλα Πάρκερ Μπόουλς είχε παίξει η Εριν Ντάβι, ενώ στο ρόλο της βασίλισσας Ελισάβετ εμφανίστηκε η Τζούντι Κέι.

Και οι τέσσερις θα εμφανιστούν στους ίδιους ρόλους και στο Μπρόντγουεϊ.

Επόμενο άρθρο

O Ντουέιν «The Rock» Τζόνσον παντρεύτηκε την αγαπημένη του!

O γνωστός ηθοποιός ανακοίνωσε τον γάμο του μέσω Instagram
19/08/2019 - 17:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

Είναι γεγονός! Το μιούζικαλ για την Πριγκίπισσα Νταιάνα έρχεται στο Netflix(VID)

Το έργο θα αναφέρεται στη σχέση, τον γάμο και το διαζύγιο με τον πρίγκιπα Κάρολο
14/08/2020 - 11:39

Κι όμως! Η Πριγκίπισσα Νταϊάνα είχε...αποκοιμηθεί σε βασιλική εκδήλωση (ΦΩΤΟ)

Είχε αποκοιμηθεί κατά τη διάρκεια του “The Splendours Of The Gonzagas Exhibition Gala”
10/07/2020 - 10:06

Πριγκίπισσα Νταϊάνα: Στο φως για πρώτη φορά τα ιδιωτικά της διαμερίσματα (ΦΩΤΟ)

Πώς άφησε το γραφείο της η πριγκίπισσα Νταϊάνα λίγες ημέρες πριν τον θάνατό της;
05/07/2020 - 17:54

Πρίγκιπας Χάρι: Η συγκινητική ομιλία για την επέτειο γενεθλίων της μητέρας του

Μίλησε σε νέους ανθρώπους, που βραβεύτηκαν στα “Diana Awards” για την κοινωνική τους δράση
03/07/2020 - 09:34

Ο μπάτλερ της πριγκίπισσας Νταϊάνα δημοσιοποίησε εικόνες από τα ανάκτορα (ΦΩΤΟ)

Οι φωτογραφίες των βασιλικών ανακτόρων μέσα από την προσωπική ματιά του Paul Burrell
05/06/2020 - 10:39

Xάρι - Μέγκαν: Θα αγοράσουν το "παλάτι" που ήθελε να ζήσει η...Νταϊάνα (ΦΩΤΟ)

Μόνο ονειρεμένη θα είναι η διαμονή στο Λος Άντζελες
02/04/2020 - 08:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πήγε...διακοπές η ανακύκλωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Βουνά σκουπιδιών και σε ανοιχτούς χώρους και οικόπεδα στην πρωτεύουσα

Ο αεροσυνοδός που πάλεψε μέχρι τέλους να σώσει τους επιβάτες της Helios (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονίζουν οι μαρτυρίες των συγγενών των θυμάτων στον Alpha

Η 16χρονη Βαλέσια ελλείπει από το σπίτι της στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία της και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη της
Ελλάδα

Δύο νεκροί και άλλα 254 κρούσματα στην Ελλάδα

Μόλις τα 20 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας

Τούρκοι χάκαραν την ιστοσελίδα του Υπουργείου Εργασίας και έστειλαν μήνυμα

"Κάθε επίθεση κατά του Oruc Reis θα βρίσκει απάντηση στο διαδίκτυο"

Απίστευτες εικόνες στην Αλεξανδρούπολη: Επέμβαση αστυνομίας και διάλυση γάμου

Προσήχθησαν γαμπρός και πεθερός μετά τις live εικόνες συνωστισμού, χωρίς μέτρα, στο γλέντι
Διεθνή

Συμφωνία ΕΕ - AstraZeneca για το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού

Προνοεί προμήθεια 300 εκατομμυρίων δόσεων του δυνητικού εμβολίου

Λίβανος: Βρέθηκαν οι σοροί δύο αγνοούμενων πυροσβεστών

Στο κατεστραμμένο λιμάνι, τα σωστικά συνεργεία εξακολουθούν να βρίσκουν θύματα

Έτοιμο το πρώτο τρίμηνο του 2021 το εμβόλιο για τη Λατινική Αμερική

"Θα έχουμε αποτελέσματα στα τέλη Νοεμβρίου και θα αρχίσουμε την παραγωγή"

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 15/08/2020 - 02:30WORLD PARTY