Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας: Απαντά πρώτη φορά για τις...σεξουαλικές προτιμήσεις του!

Ο Χάρης Ρώμας "σπάει για πρώτη φορά" τη σιωπή του και απαντά ανοιχτά για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις.

Σε ερώτηση που δέχτηκε ο γνωστός ηθοποιός σε συνέντευξη που είχε δώσει αναφέρει ότι έχει περάσει από όλες τις ερωτικές φάσεις και δεν το κρύβει και νιώθω τιμή. Ακολουθεί απόσπασμα από την συνέντευξη

«Πατώντας το όνομά σας στο Google, ένα από τα πρώτα αποτελέσματα είναι το «Χάρης Ρώμας γκέι». Μάλιστα, υπάρχει ένα κατάπτυστο δημοσίευμα εναντίον σας σε κάποιο blog, που βασίζεται σ’ αυτόν τον ερωτικό προσανατολισμό. Σας ενόχλησε, σας πίεσε, σκεφτήκατε να κινηθείτε δικαστικά;

Είναι κάτι το οποίο δεν με απασχολεί καθόλου. Έχω κάνει μια συνθέτη ζωη. Έχω περάσει από όλες τις ερωτικες φάσεις. Δεν το κρύβω. Το θεωρώ τιμή μου και καμάρι μου. Κατέληξα στις επιλογές που με ικανοποιούν και τις υπερασπίζω με μεγάλο σθένος. Δεν αναφέρομαι σε αυτά τα θέματα, γιατί δε θέλω να ορίζουν την καλλιτεχνική μου προσωπικότητα. Επειδή σίγουρα είναι πιο «πικάντικα», εκεί θα στρέφονται οι ερωτήσεις των δημοσιογράφων και εγώ δεν θέλω, όπως κάθε καλλιτέχνης που σέβεται τον εαυτό του, να γίνουν πιο καθοριστικά από το καλλιτεχνικό μου στίγμα.

ρομασ

Από εκεί και πέρα θεωρώ, εφόσον αναφέρεσαι σε κατάπτυστο δημοσίευμα που έχει να κάνει με αυτό το θέμα, ότι αυτός που το γράφει δεν είναι πιο άνδρας απο εμένα. Το λέω με πλήρη συνείδηση. Εγώ αισθάνομαι 100% άνδρας, ξέρω τι είδους επιλογή έχω κάνει και την υποστηρίζω με σθένος. Ποτέ δεν ένιωσα όμως κάτι διαφορετικό. Πάντα αισθανόμουν άνδρας.»

 

Επόμενο άρθρο

Έφυγε από τη ζωή ο ηθοποιός Τρύφωνας Καρατζάς

Ο γνωστός ηθοποιός πέθανε σε ηλικία 83 ετών...
18/01/2019 - 10:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παίκτης Premier League: «Είμαι γκέι, αλλά φοβάμαι να το παραδεχθώ δημοσίως»

Το ανακοίνωσε χωρίς να αποκαλύπτει την ταυτότητα του λόγω μη αποδοχής από την κοινωνία
11/07/2020 - 13:00

Aποκάλυψη Χάρη Ρώμα: Έχει δέκα χρόνια σχέση και σκέφτεται το... γάμο

Όλα όσα αποκάλυψε για την προσωπική του ζωή ο γνωστός ηθοποιός
01/06/2020 - 07:54

Πάνος Καλλίδης:"Είμαι κατά της...ομοφυλοφιλίας, μακριά από μας"

"Με το γιο μου θα βάλω να δούμε ένα σέξι βίντεο, όμορφα κορίτσια που θα κουνάν τον ποπό"
12/09/2019 - 15:08

Χάρης Ρώμας:"Η Χρυσούλα Διαβάτη έχει άδικο και είναι ρατσιστική η δήλωση"-ΒΙΝΤΕΟ

Όσα δήλωσε για τη θεατρική παράσταση στην Κύπρο και τις εκδηλώσεις θαυμασμού
08/07/2019 - 18:48

«24 ΩΡΕΣ» με τον Τζον που σε ηλικία 12 χρόνων διαπιστώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος

Η έλξη προς τα αγόρια, η απόρριψη της μάνας και η τόλμη να λέει αυτό που είναι!
13/03/2019 - 20:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Όσους καλεσμένους θέλει το ζευγάρι για χαιρέτιση, μόνο 350 άτομα στο δείπνο

Η Δρ. Κολιού ξεκαθαρίζει για το τι θα ισχύει μετά τις 22 Αυγούστου για ανοικτούς γάμους

Ο Δήμος καθαρίζει το τζαμί και το τουρκοκυπριακό κοιμητήριο στα Λεύκαρα (ΦΩΤΟ)

Σεβασμός και διατήρηση του θρησκευτικού και πολιτιστικού πολιτισμού το μήνυμα Σοφοκλέους

Μελετά τοπικά lockdown's o Κωνσταντίνος Ιωάννου σε περίπτωση έξαρσης κρουσμάτων

Ποιά ήταν η πιο δύσκολη στιγμή του Υπουργού Υγείας κατά τη διαχείριση της πανδημίας
Ελλάδα

Ερντογάν για Αγία Σοφία: Διορθώσαμε το λάθος του 1934

Μίλησε για την "εξέλιξη" της αφού "το 1453 ο Μωάμεθ ο Πορθητής παρέλαβε ένα ερείπιο"

Τριμερής διπλωματών Ελλάδας, Γερμανίας και Τουρκίας για την Αγία Σοφία

Συναντήθηκαν στο Βερολίνο με γερμανική πρωτοβουλία στον απόηχο της απόφασης

Άλλα 58 κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα 28 "εισαγόμενα"

Από τα 3883 συνολικά κρούσματα, τα 1042 θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό
Διεθνή

Ξεπέρασαν τα δεκατρία εκατομμύρια τα κρούσματα κορωνοϊού σε όλο τον κόσμο

Ο νεότερος απολογισμός για ασθενείς και θύματα της πανδημίας από το Γαλλικό Πρακτορείο

Τσεχία: Δεκάδες τραυματίες από σύγκρουση επιβατικού τρένου με εμπορικό συρμό

Σωστικά συνεργεία ψάχνουν στα συντρίμμια των δύο αμαξοστοιχιών για τυχόν θύματα

"Έπεσε" ξανά το WhatsApp παγκοσμίως

"Συνδέεται" και δεν στέλνει τα μηνύματα αφήνοντας εκατομμύρια χρήστες στο...περίμενε

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/07/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ