Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας: "Έχω σχέση εδώ και εννέα χρόνια και είμαι πολύ ευτυχισμένος"

Σε μια από τις σπάνιες συνεντεύξεις του ο Χάρης Ρώμας, μίλησε για την προσωπική του ζωή.

Ο επιτυχημένος σεναριογράφος και ηθοποιός, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό Down Town Κύπρου και τον Αλέξανδρο Πρίφτη ανάμεσα σε άλλα αναφέρθηκε στην προσωπική του ζωή και αποκάλυψε πως είναι σε σχέση τα τελευταία εννέα χρόνια. Ο ίδιος δήλωσε:

«Η περίοδος που δεν ήμουν ερωτευμένος στη ζωή μου, δεν ήταν μεγάλη. Πάντα με θυμάμαι ερωτευμένο! Δεν γίνεται αλλιώς για μένα. Πέρασα τη φάση των περιστασιακών συνευρέσεων, αλλά ανέκαθεν ήμουν άνθρωπος που ανήκε κάπου. Είχα σχέσεις. Έκανα κι ένα γάμο δυόμιση-τριών ετών.

Από εκεί κι έπειτα πάντα ήμουν σε σχέσεις, τριών, τεσσάρων και πέντε χρόνων. Σήμερα έχω σχέση εδώ και εννέα χρόνια και είμαι πολύ ευτυχισμένος! Μου αρέσει να είμαι με έναν άνθρωπο και να ζω συντροφικά. Να κάνω τις απαραίτητες υπερβάσεις, αλλά να βλέπω να γίνονται εξίσου από την άλλη πλευρά, γιατί μόνο έτσι έρχεται η ισορροπία: Με το να υπάρχει συμβιβασμός.

Ο συμβιβασμός δεν είναι κάτι κακό. Ουσιαστικά δίνει στον άλλον λίγο χώρο μέσα σου. Σαν την αγάπη. Παραμερίζεις τον εγωισμό σου για να μπει το “σ’ αγαπώ”. Σπουδαίο πράγμα. Έτσι, λοιπόν, είμαι σε μία σχέση που ζω πολύ όμορφα, συντροφικά – κοντολογίς, είμαι ένας ευτυχισμένος άνθρωπος και δεν μου λείπει τίποτα. Παρακαλώ, μην με ματιάστε!»

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Aποκάλυψη Χάρη Ρώμα: Έχει δέκα χρόνια σχέση και σκέφτεται το... γάμο

Όλα όσα αποκάλυψε για την προσωπική του ζωή ο γνωστός ηθοποιός
01/06/2020 - 07:54

Ο Γιώργος Λιάγκας αποκαλύπτεται για τα προσωπικά του και το "βέτο" με την Σκορδά

Η σχέση μετά το χωρισμό με την παρουσιάστρια και αν είναι σε σχέση
30/01/2020 - 09:38

Άγγελος Μπράτης: "Είμαι gay! Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει στην προσωπική του ζωή"

Η αποκάλυψη για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις και όσα ανέφερε για το bullying που βίωσε
25/01/2020 - 14:19

Δημήτρης Γκουτζαμάνης:Η δουλειά που έμεινε απλήρωτος και ο ιδανικός έρωτας(ΦΩΤΟ)

Οι οικονομικές δυσκολίες και απαντά αν έχει υπάρξει το..τρίτο πρόσωπο
16/12/2019 - 19:38

Έλλη Κοκκίνου: Η νέα σχέση, το ενδεχόμενο δεύτερου γάμου και τα...λάθη

Η τραγουδίστρια μίλησε για την προσωπική της ζωή
14/11/2019 - 13:54

Ναταλία Γερμανού: Έχω φερθεί πολύ άσχημα σε ανθρώπους.Με αχαριστία..."

Όσα αποκάλυψε για την προσωπική της ζωή η γνωστή παρουσιάστρια
09/11/2019 - 10:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεαροί παραδίδουν μαθήματα συνείδησης και καθαρίζουν τις παραλίες (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εικόνα που αντίκρισαν η οποία έγινε το έναυσμα για την πρωτοβουλία τους

5G στην Κύπρο: Ο Υφυπουργός Καινοτομίας απαντά στις ερωτήσεις μας (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι θα αλλάξει, τα οφέλη της τεχνολογικής εξέλιξης και η απάντηση στις ανησυχίες

Η μάχη για το μεροκάματο κάτω από τον καυτό ήλιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Αυτοψία του Alpha σε εργοτάξιο στη Λευκωσία εν ώρα ισχύς κίτρινης προειδοποίησης
Ελλάδα

Ερντογάν για Αγία Σοφία: Διορθώσαμε το λάθος του 1934

Μίλησε για την "εξέλιξη" της αφού "το 1453 ο Μωάμεθ ο Πορθητής παρέλαβε ένα ερείπιο"

Τριμερής διπλωματών Ελλάδας, Γερμανίας και Τουρκίας για την Αγία Σοφία

Συναντήθηκαν στο Βερολίνο με γερμανική πρωτοβουλία στον απόηχο της απόφασης

Άλλα 58 κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα 28 "εισαγόμενα"

Από τα 3883 συνολικά κρούσματα, τα 1042 θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό
Διεθνή

"Έπεσε" ξανά το WhatsApp παγκοσμίως

"Συνδέεται" και δεν στέλνει τα μηνύματα αφήνοντας εκατομμύρια χρήστες στο...περίμενε

Δραματικοί τόνοι ΠΟΥ και αγωνιώδεις εκκλήσεις για συμμόρφωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Μόνο τις τελευταίες 5 μέρες, ένα εκατομμύριο άνθρωποι νόσησαν από κορωνοϊό

Εκτελέστηκε θανατοποινίτης που σκότωσε ζεύγος και την κόρη τους σε ληστεία

Τα τελευταία λόγια του πρώτου καταδίκου που εκτελέστηκε τα τελευταία 17 χρόνια

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/07/2020 - 01:30ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ