Ψυχαγωγία

Χάρης Ρώμας:"Η Χρυσούλα Διαβάτη έχει άδικο και είναι ρατσιστική η δήλωση"-ΒΙΝΤΕΟ

Ο Χάρης Ρώμας βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε για την θεατρική παράσταση που ανεβάζει στην Κύπρο,την πολιτική αλλά και για την πορεία του στο χώρο. Συγκεκριμένα ανέφερε

Η περιοδεία του "Βαφτιστικός της Κυρίας" κάνει περιοδεία στην Κύπρο. Το σκηνικό από την υλοποίηση μέχρι και τον φωτισμό είναι τέλειος.

Πήρα κάποια κιλά γιατί έκοψα το τσιγάρο. Κάπνιζα 3.5 πακέτα την ημέρα επί τριάντα χρόνια. Είδα το νεκρό πατέρα στον πατέρα μου και το θεώρησα σημάδι.

Είναι κολακευτική και συγκινητική, η αγάπη του κόσμου. Μου έχει τύχει άνθρωποι να με απασχολήσουν κάποια ώρα και να μου πουν ότι ήμουν καθηλωμένος στο κρεβάτι και οι στιγμές χαράς ήταν όταν έβλεπα τις σειρές σας. Με έχουν αγκαλιάσει αλλοδαποί και μου έχουν πει ότι χάρη σε εσάς, έμαθα τη γλώσσα. 

Φυσικά υπάρχει και τίμημα. Είχα έντονο καυγά σε εστιατόριο και χώρισα. Την ίδια ώρα ερχόντουσαν άνθρωποι και έβγαζαν φωτογραφίες.

Έχω καθιερωθεί ως κωμικός αλλά όταν ξεκίναγα ήθελαν να ξεκινήσω ως ζεν πρεμιέ. Η αίσθηση του χιούμορ με έφτασε να είμαι πρωταγωνιστής κωμωδίας. Η αγαπημένη μου σειρά είναι το "Δελιγιάνειο Παρθεναγωγείο".

Είμαι τομεάρχης πολιτισμού στην Αθήνα και ασχολούμαι με την πολιτική. Η Χρυσούλα Διαβάτη δεν έχει δίκιο για τα λεγόμενά της, ότι οι ηθοποιοί δεν κάνουν στην πολιτική. Είναι πολύ καλή ηθοποιός στο είδος της. Πάντα οι "Χρυσούλες" λένε αλλά πρέπει να υπάρχει αντίλογος. Το δικαίωμα του εκλέγειν και το εκλέγεσθαι είναι δικαίωμα όλων. Απλά πρέπει να γίνεται μια προσεκτική ανάγνωση. Δεν μπορούν να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι. Δεν έχω μπει σε κόμμα και δεν θα το κάνω ποτέ. Είμαι πολιτικοποιημένος, όχι κομματοποιημένος. Έχει άδικο η Χρυσούλα και η δήλωση είναι ως και ρατσιστική.

Δείτε το σχετικό απόσπασμα

 

Επόμενο άρθρο

H συγκινητική...πρόταση γάμου Κύπριου στη μέση του δρόμου στο Manchester(BINTEO)

Οι Βρετανοί ούρλιαζαν ..."Yes" και χειροκροτούσαν το ερωτευμένο ζευγάρι
08/07/2019 - 16:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Aποκάλυψη Χάρη Ρώμα: Έχει δέκα χρόνια σχέση και σκέφτεται το... γάμο

Όλα όσα αποκάλυψε για την προσωπική του ζωή ο γνωστός ηθοποιός
01/06/2020 - 07:54

Διαβάτη - Τσακίρογλου: Οι πρώτες δηλώσεις μετά την διάρρηξη στο σπίτι τους

Το ξέσπασμα του ζευγαριού και η συμμορία που τους "ρήμαξε"
22/01/2020 - 09:26

Η Χρυσούλα Διαβάτη σχολιάζει το θεατρικό ντεπούτο της Καζαριάν

Το μοντέλο θα ερμηνέυσει Ίψεν και η γνωστή ηθοποιός ξεσπά
26/09/2019 - 09:51

Ξεσπά η Χρυσούλα Διαβάτη:"Είναι ντροπή να εκπροσωπούν το λαό...καλλιτέχνες"

Όσα δήλωσε σε εκλογική βραδιά και το "άκυρο" στο κλάδο της
08/07/2019 - 09:59

Η Χρυσούλα Διαβάτη... "έσταξε" φαρμάκι για Γιάννη Μπέζο και Λάκη Λαζόπουλο!

Όσα δήλωσε η γνωστή ηθοποιός και η αποκάλυψη της ηλικίας της
19/03/2019 - 13:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ο Δήμος καθαρίζει το τζαμί και το τουρκοκυπριακό κοιμητήριο στα Λεύκαρα (ΦΩΤΟ)

Σεβασμός και διατήρηση του θρησκευτικού και πολιτιστικού πολιτισμού το μήνυμα Σοφοκλέους

Μελετά τοπικά lockdown's o Κωνσταντίνος Ιωάννου σε περίπτωση έξαρσης κρουσμάτων

Ποιά ήταν η πιο δύσκολη στιγμή του Υπουργού Υγείας κατά τη διαχείριση της πανδημίας

Από την Κρήτη στον Άγιο Μάμα της Λεμεσού, με αποσκευές γεμάτες αγάπη και δωρεές

Συγκινητική πράξη πολιτών και οργανωμένων συνόλων για αναστήλωση του καμένου ιερού ναού
Ελλάδα

Ερντογάν για Αγία Σοφία: Διορθώσαμε το λάθος του 1934

Μίλησε για την "εξέλιξη" της αφού "το 1453 ο Μωάμεθ ο Πορθητής παρέλαβε ένα ερείπιο"

Τριμερής διπλωματών Ελλάδας, Γερμανίας και Τουρκίας για την Αγία Σοφία

Συναντήθηκαν στο Βερολίνο με γερμανική πρωτοβουλία στον απόηχο της απόφασης

Άλλα 58 κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα 28 "εισαγόμενα"

Από τα 3883 συνολικά κρούσματα, τα 1042 θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό
Διεθνή

Ξεπέρασαν τα δεκατρία εκατομμύρια τα κρούσματα κορωνοϊού σε όλο τον κόσμο

Ο νεότερος απολογισμός για ασθενείς και θύματα της πανδημίας από το Γαλλικό Πρακτορείο

Τσεχία: Δεκάδες τραυματίες από σύγκρουση επιβατικού τρένου με εμπορικό συρμό

Σωστικά συνεργεία ψάχνουν στα συντρίμμια των δύο αμαξοστοιχιών για τυχόν θύματα

"Έπεσε" ξανά το WhatsApp παγκοσμίως

"Συνδέεται" και δεν στέλνει τα μηνύματα αφήνοντας εκατομμύρια χρήστες στο...περίμενε

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/07/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ