Ψυχαγωγία

Χριστοφή: "Πληρωνόμουν λιγότερα γιατί δεν ήξερα να εκπροσωπήσω τον εαυτό μου..."

Η Βαρβάρα Χριστοφή, βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μεταξύ άλλων μίλησε για τη καριέρα της και το χώρο της υποκριτικής.

Η καλλιτέχνης, όπως αποκάλυψε ξεκίνησε μ΄ένα όνειρο, αλλά στη πορεία συνειδητοποίησε πως ο χώρος απαιτεί πολλές θυσίες και γερό στομάχι, πράγμα το οποίο είχαν κατά νου οι γονείς της και στην αρχή την αποθάρρυναν να ακολουθήσει κατ΄εξοχήν το επάγγελμα του ηθοποιού.

"Είχαμε κάνει συμφωνία με τους δικούς μου, ότι πρώτα θα τελειώσω ένα πτυχίο σε Πανεπιστήμιο και μετά θα φύγω για Ελλάδα, για να γίνω ηθοποιός. Έχω σπουδάσει δασκάλα στο Πανεπιστήμιο Κύπρου και μου αρέσει πολύ, καθώς κέρδισα πολλά. Μπαίνοντας στο επάγγελμα κατάλαβα πως δεν είναι τα πάντα καλά και ρόδινα, υπάρχει ένα σκαμπανέβασμα συναισθημάτων"

Η ίδια όπως εξομολογήθηκε στα αρχικά βήματά της, δεν δίστασε να κάνει εκπτώσεις στους μισθούς που αμειβόταν, καθώς απέφευγε να μιλήσει και να κάνει διαπραγματεύσεις. Όπως δήλωσε, πλέον το έχει καταπολεμήσει και όταν κάτι δεν της αρέσει θα το μοιραστεί και θα εκφράσει ανοιχτά αυτά που θέλει να πει.

"Δεν είμαι καλή στις διαπραγματεύσεις και η αλήθεια ένιωθα πως είναι έξω από τα νερά μου αυτές οι συμφωνίες. Ένιωθα ότι δεν είναι δουλειά μου να διαπραγματεύομαι. Στη πορεία έμαθα, εκπαιδεύτηκα, έχω μάθει να εκφράζει αυτά που θέλω να πω. Προσπαθώ να με αντιπροσωπεύω όσο μπορώ. Στα ξεκινήματα μου έχω κάνει εκπτώσεις, ο μισθός δεν ανταποκρινόταν στη προσφορά"

Δείτε το απόσπασμα στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

Ξανά ερωτευμένη η Rihanna: Bρήκε τον έρωτα στα μάτια γνωστού ράπερ (ΦΩΤΟ)

Όταν έσκασε η είδηση χωρισμού με τον Άραβα, το ζευγάρι ήταν μαζί και απολάμβανε το βράδυ
29/01/2020 - 15:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μαντούκα: «Το μόνο που μετανιώνω είναι που έγινα τεχνικός διευθυντής στον ΑΠΟΕΛ»

Μεγάλη και ενδιαφέρουσα συνέντευξη παραχώρησε σε πορτογαλική ιστοσελίδα ο Βραζιλιάνος
06/07/2020 - 12:55

Όταν ο Αλέφαντος «τα εξηγούσε ωραία» στο κρατικό κανάλι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ατάκες που έμειναν στην ιστορία από τον «θρυλικό» προπονητή όταν ήταν στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ
23/06/2020 - 17:00

Μιλουτίνοφ: «Προσπάθησε να με κρατήσει ο Ολυμπιακός, σαν το σπίτι μου το ΣΕΦ»

Οι πρώτες δηλώσεις του Σέρβου σέντερ μετά την αποχώρηση του από την ομάδα του Πειραιά
21/06/2020 - 13:13

Λούφτνερ: «Απέρριψα προτάσεις, έμεινα για πρωτάθλημα και Ευρώπη»

Οι δηλώσεις του αμυντικού της Ομόνοιας για την απόφαση παραμονής του στην ομάδα
20/06/2020 - 13:33

Οι δύσκολες ώρες του Αρχηγού με τον serial killer και τι αφήνει στη μέση (VID)

Ο Κύπρος Μιχαηλίδης μιλά στον Alpha Κύπρου λίγες ημέρες προτού παραδώσει τα ηνία
12/06/2020 - 21:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Οι αλλαγές στα μέσα μεταφοράς σε Λευκωσία και Λάρνακα (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε νέα εποχή μπήκαν τα μέσα μαζικής μεταφοράς από τις 5 Ιουλίου

Πατέρας και 7χρονο παιδάκι κινδύνευσαν με πνιγμό στo Ladie's Mile (ΒΙΝΤΕΟ)

Σωτήρια ήταν για άλλη μια φορά η επέμβαση ναυαγοσωστών

31χρονο καταζητούν οι Αρχές για υπόθεση αρπαγής προσώπου (ΦΩΤΟ)

Σκοπός της αρπαγής ο κρυφός και άδικος περιορισμός
Ελλάδα

27 νέα κρούσματα στην Ελλάδα και ένας νέος θάνατος

Τα 14 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου τις χώρας

Ανησυχία για την αύξηση κρουσμάτων στην Ελλάδα, στο μικροσκόπιο τα «εισαγόμενα»

Ταυτόχρονα προβληματίζουν τα φαινόμενα συνωστισμού σε πανηγύρια
Διεθνή

Ο Τραμπ απέσυρε επισήμως τις ΗΠΑ από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας

Για την αποχώρηση υπάρχει χρονοδιάγραμμα ενός έτους.

Π.Ο.Υ: Η πανδημία του κορωνοϊού «επιταχύνεται»

«Προκύπτουν αποδείξεις» σχετικά με τη διασπορά μέσω του αέρα του νέου κορωνοϊού

Σύγκρουση τρένων στην Τσεχία με νεκρούς και τραυματίες (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές έχουν ήδη ξεκινήσει έρευνα σχετικά με τα αίτια της σύγκρουσης

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 07/07/2020 - 22:00ΕΡΩΤΑΣ ΜΕΤΑ