Ψυχαγωγία

Χριστοφή: "Πληρωνόμουν λιγότερα γιατί δεν ήξερα να εκπροσωπήσω τον εαυτό μου..."

Η Βαρβάρα Χριστοφή, βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μεταξύ άλλων μίλησε για τη καριέρα της και το χώρο της υποκριτικής.

Η καλλιτέχνης, όπως αποκάλυψε ξεκίνησε μ΄ένα όνειρο, αλλά στη πορεία συνειδητοποίησε πως ο χώρος απαιτεί πολλές θυσίες και γερό στομάχι, πράγμα το οποίο είχαν κατά νου οι γονείς της και στην αρχή την αποθάρρυναν να ακολουθήσει κατ΄εξοχήν το επάγγελμα του ηθοποιού.

"Είχαμε κάνει συμφωνία με τους δικούς μου, ότι πρώτα θα τελειώσω ένα πτυχίο σε Πανεπιστήμιο και μετά θα φύγω για Ελλάδα, για να γίνω ηθοποιός. Έχω σπουδάσει δασκάλα στο Πανεπιστήμιο Κύπρου και μου αρέσει πολύ, καθώς κέρδισα πολλά. Μπαίνοντας στο επάγγελμα κατάλαβα πως δεν είναι τα πάντα καλά και ρόδινα, υπάρχει ένα σκαμπανέβασμα συναισθημάτων"

Η ίδια όπως εξομολογήθηκε στα αρχικά βήματά της, δεν δίστασε να κάνει εκπτώσεις στους μισθούς που αμειβόταν, καθώς απέφευγε να μιλήσει και να κάνει διαπραγματεύσεις. Όπως δήλωσε, πλέον το έχει καταπολεμήσει και όταν κάτι δεν της αρέσει θα το μοιραστεί και θα εκφράσει ανοιχτά αυτά που θέλει να πει.

"Δεν είμαι καλή στις διαπραγματεύσεις και η αλήθεια ένιωθα πως είναι έξω από τα νερά μου αυτές οι συμφωνίες. Ένιωθα ότι δεν είναι δουλειά μου να διαπραγματεύομαι. Στη πορεία έμαθα, εκπαιδεύτηκα, έχω μάθει να εκφράζει αυτά που θέλω να πω. Προσπαθώ να με αντιπροσωπεύω όσο μπορώ. Στα ξεκινήματα μου έχω κάνει εκπτώσεις, ο μισθός δεν ανταποκρινόταν στη προσφορά"

Δείτε το απόσπασμα στο βίντεο που ακολουθεί:

Επόμενο άρθρο

Ξανά ερωτευμένη η Rihanna: Bρήκε τον έρωτα στα μάτια γνωστού ράπερ (ΦΩΤΟ)

Όταν έσκασε η είδηση χωρισμού με τον Άραβα, το ζευγάρι ήταν μαζί και απολάμβανε το βράδυ
29/01/2020 - 15:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

Φρούσος: «Δεν ήταν τυχαίο το 3-1 καθώς η νίκη ήρθε 31 χρόνια μετά την εισβολή»

Συνέντευξη στην ιστοσελίδα της Ανόρθωσης παραχώρησε ο πρώην επιθετικός της ομάδας
31/03/2020 - 10:33

Μπουζούκης: «Ούτε το καλοκαίρι δεν είχαμε τόσο μεγάλη αγωνιστική απραξία»

«Ξενερώνεις, βγαίνεις από τα ρούχα σου κι επηρεάζεται και το παιχνίδι σου» επισήμανε
28/03/2020 - 10:29

Πρωτοσέλιδο ο Οκκάς: «Θέλει πολλά ψωμιά ο Κωστή να φτάσει τον Φορτούνη»

Τι είπε ο πρώην άσος του Ολυμπιακού στην οπαδική εφημερίδα για τον Ιωάννη Κωστή
28/03/2020 - 10:02

"Ξέσπασε" ο Μάριος Αθανασίου για τη λανθασμένη αντιμετώπιση της απιστίας(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τον ρόλο στο "Έρωτας Μετά" και τη δική του φιλοσοφία περί προδοσίας
27/03/2020 - 07:35

H κόρη της Έμιλυς Κολιανδρή "εισέβαλε" στο πλάνο ενώ έκανε συνέντευξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Είδαμε για πρώτη φορά τη μικρή Σμαράγδα - Ποια ήταν η αντίδρασή της ηθοποιού;
25/03/2020 - 13:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

«Όλοι πρέπει να δείξουμε υπευθυνότητα, δεν πρέπει να το παραξηλώνουμε» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Υπ. Γεωργίας στο Δελτίο Ειδήσεων του Alpha για τις βόλτες κατοικίδιων ζώων

Σε ισχύ η απαγόρευση κυκλοφορίας σε όλη τη χώρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κάμερα του Alpha βρέθηκε λίγη ώρα μετά τις 21:00 σε κεντρική λεωφόρο της Λευκωσίας

Τι ισχύει για τις μετακινήσεις διαζευγμένων γονέων και τα νέα μέτρα; (ΒΙΝΤΕΟ)

Εξαιρούνται από το «πλαφόν» στα μηνύματα - Όλες οι πληροφορίες
Ελλάδα

Στους 49 οι θάνατοι στην Ελλάδα από τον κορωνοϊό

Ανακοινώθηκαν 82 νέα επιβεβαιωμένα κρούσματα στη χώρα

Άλλοι τρεις θάνατοι στην Ελλάδα, με τον αριθμό των νεκρών να ανεβαίνει στους 47

Σύμφωνα με τα στοιχεία του ΕΟΔΥ τα περισσότερα κρούσματα καταγράφονται στην Αττική

Μυτιλήνη: Πυρκαγιά κατέστρεψε τις εγκαταστάσεις ΜΚΟ

Παρείχε τα τελευταία δύο χρόνια υπηρεσίες εκπαίδευσης σε ενήλικες αιτούντες άσυλο
Διεθνή

Πώς διαμορφώνεται ο «χάρτης» της θνητότητας (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι χώρες με τους περισσότερους και τους λιγότερους νεκρούς από τον Covid-19

Μπορέλ: Πολιτικές λύσεις και σεβασμός του εμπάργκο αποτελούν λύση για τη Λιβύη

Ο ίδιος σημείωσε ότι παρά την κρίση του Covid-19 έχουν αυξηθεί οι μάχες στην περιοχή

Πρωτοφανές σοκ για την παγκόσμια αεροπορική βιομηχανία

Εκτιμούν ότι θα χάσουν 252 δισεκατομμύρια δολάρια το 2020

tv news

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 01/04/2020 - 02:00ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ