Ψυχαγωγία

Η Αμάλ Κλούνεϊ και ο πρίγκιπας Κάρολος ενώνουν τις δυνάμεις τους για καλό σκοπό!

Η Αμάλ Κλούνεϊ αναλαμβάνει ρόλο πρέσβειρας του φιλανθρωπικού έργου του διαδόχου του βρετανικού θρόνου και η αρχή γίνεται με τη θέσπιση του βραβείου "Αμάλ Κλούνεϊ".

Η σύζυγος του γνωστού ηθοποιού, Τζορτζ Κλούνεϊ συσφίγγει τους δεσμούς της  με τη βασιλική οικογένεια της βρετανίας και ενώνει τις δυνάμεις της μαζί με τον πρίγκιπας Κάρολο, αναλαμβάνοντας ρόλο πρέσβειρας του φιλανθρωπικού του έργου. Η αρχή θα γίνει με τη θέσπιση του βραβείου "Αμάλ Κλούνεϊ" που θα απονέμεται σε νέες εμπνευσμένες γυναίκες.

Η τελετή βράβευσης θα διοργανώνεται από το φιλανθρωπικό ίδρυμα νεολαίας Prince΄s Trust International, και θα αποσκοπεί να «αναδείξει το έργο νέων γυναικών που έχουν καταφέρει, παρά τις αρνητικές πιθανότητες, να προσφέρουν έργο στις κοινωνίες που ζουν» δήλωσε εκπρόσωπος του ιδρύματος. Το βραβείο θα απονεμηθεί για πρώτη φορά το 2020 και το Prince΄s Trust International αναζητάει γυναίκες ηλικίας 11 έως 30 ετών που εργάζονται σε «οτιδήποτε πρόγραμμα βιώσιμης γεωργίας, σε κοινοτικά προγράμματα στα στρατόπεδα προσφύγων, σε ζώνες πολέμου κ.α».

Η Αμάλ Κλούνεϊ δήλωσε:

Έχω την τιμή να έχω προσκληθεί από το Prince΄s Trust International για να λάβω μέρος σε αυτήν την παγκόσμια γιορτή για τις γυναίκες που εκσυγχρονίζουν τις κοινωνίες. Είναι τιμή μου να έχω ρόλο σε ένα έργο που θα στρέψει την προσοχή στις νέες γυναίκες που είναι οι μελλοντικοί ηγέτες του κόσμου μας.
 

Επόμενο άρθρο

Χριστόφορος Χριστοφόρου: "Μου έτυχε να παίξω σε θέατρο με οκτώ θεατές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για την ταινία "Βουράτε Γειτόνοι" λίγες μέρες πριν την πρεμιέρα
17/03/2019 - 16:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πώς πίνουν το τσάι τους η...Βασίλισσα Ελισάβετ και ο πρίγκιπας Κάρολος;

Aυτή είναι η αγαπημένη ποικιλία τσαγιού, ο τρόπος και οι ώρες που το απολαμβάνουν
09/08/2019 - 10:40

Η πρόταση έγινε! Θα πει το "ναι" ο πρίγκιπας Κάρολος στον... James Bond;

Η πολυαναμενόμενη ταινία και οι μεγάλες εκπλήξεις από το Μπάγκιγχαμ
07/08/2019 - 15:22

Όλα όσα έγιναν κατά την επίσκεψη Αναστασιάδη στο Παλάτι του Μπάκιγχαμ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στα highlight της βραδιάς και η χιουμοριστική αναφορά στο... χαλούμι
05/03/2019 - 20:25

Η Αμάλ Κλούνεϊ έκλεψε τις εντυπώσεις στο baby shower της Μέγκαν Μαρκλ! (ΦΩΤΟ)

Baby shower αξίας μισού εκατομμυρίου για το πρώτο παιδί της δούκισσας του Σάσεξ...
21/02/2019 - 16:57

Ο Κάρολος αποκάλυψε το όνομα που θα πάρει το μωρό της Μέγκαν και του Χάρι!

Ο πρίγκιπας έσπασε το πρωτόκολλο και έκανε αποκαλύψεις…
24/11/2018 - 09:11

Πρίγκιπας Χάρι-Μέγκαν Μαρκλ: Η λεπτομέρεια που αποκάλυψαν από τη μέρα του γάμου

Το παρασκήνιο, η απουσία του πατέρα της Μέγκαν, ο ρόλος του Κάρολου και οι αποκαλύψεις..
10/11/2018 - 09:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

10.000.000 ευρώ τα επόμενα τρία χρόνια για αναβάθμιση των δημόσιων σχολείων

Ο Υπουργός Παιδείας περιόδευσε στην επαρχία Πάφου και επιθεώρησε τα έργα ασφάλειας

Στιγμές αγωνίας για ζεύγος τουριστών στη θάλασσα του Πισσουρίου (ΦΩΤΟ)

Το jet ski στο οποίο επέβαιναν αναποδογυρίστηκε και σώθηκαν χάρη στους ναυαγοσώστες

Εμπρησμό "βλέπουν" Αστυνομία και Πυροσβεστική για τη φωτιά σε πολυτελές όχημα

Για την κατάσβεση της πυρκαγιάς ανταποκρίθηκαν μέλη της Υπηρεσίας με δύο οχήματα
Ελλάδα

Ελλάδα: 60 άτομα εγκλωβίστηκαν σε παραλία λόγω μεγάλης φωτιάς στη Λέρο

Στη Λέρο δεν υπάρχει πυροσβεστικό κλιμάκιο παρά μόνο ένας εποχικός πυροσβέστης

Άγριο έγκλημα στην Καβάλα για ένα...πάρκινγκ

Γείτονας πυροβόλησε και σκότωσε μητέρα και γιο λόγω ενός φορτηγού

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια
Διεθνή

Καθηλώνουν στο έδαφος τα αεροπλάνα της British Airways οι εργαζόμενοι

Χιλιάδες επιβάτες αναμένεται να επηρεαστούν από δυναμικές απεργιακές κινητοποιήσεις

Oύτε σε Ελλάδα, ούτε σε Κύπρο το ιρανικό δεξαμενόπλoιο "Adrian Darya 1" (XAΡΤΗΣ)

Άλλαξε ρότα και κατευθύνεται προς το λιμάνι της Μερσίνας στα τουρκικά παράλια

Οκτακόσια πύρινα μέτωπα καίνε τον Αμαζόνιο (ΦΩΤΟ)

Στέλνει τον στρατό ο Βραζιλιάνος Πρόεδρος, έτομος να βοηθήσει δηλώνει ο Τράμπ

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 24/08/2019 - 15:20Η ΦΑΜΙΛΙΑ