Ψυχαγωγία

Η εξομολόγηση του Αιμίλιου Χειλάκη: "Είχα όγκο στη βάση του κρανίου..."

Σε μια συγκλονιστική εξομολόγηση προχώρησε ο  Αιμίλιος Χειλάκης αποκαλύπτοντας για πρώτη φορά ότι διαγνώστηκε με όγκο στο κρανίο.

Ο γνωστός ηθοποιός παραχώρησε συνέντευξη στην εφημερίδα "Τα Νέα" άνοιξε την καρδιά του και μίλησε για την περίοδο που διαγνώστηκε με όγκο στη βάση του κρανίου αλλά και το δύσκολο χειρουργείο στο οποίο υπεβλήθη.

Διαβάστε απόσπασμα της συνέντευξης: 

Θέλετε να μου πείτε γι’ αυτό;

Στα 41 μου χρόνια έκανε μια πάρα πολύ σοβαρή εγχείρηση. Είχα έναν όγκο στη βάση του κρανίου. Την παραμονή της Πρωτογρανιάς του 2012, παθαίνω διπλωπία. Ο οφθαλμίατρος μου είπε «τρέξε τώρα στον νευροχειρούργο», ο οποίος με τη σειρά του μου είπε για τον όγκο. Ετοιμαζόμουν να κάνω «Οιδίποδα» το καλοκαίρι. Εκείνη τη στιγμή ο εαυτός σου ζητάει, για να επιζήσει, έναν απολογισμό. Γίνεται αυτόματα, χωρίς να το θες. Μέσα σε 35 ημέρες έκανα την εγχείρηση αφού έστειλα τις εξετάσεις σε Γερμανία, Καναδά, Ιαπωνία και Ολλανδία για να δω τι ακριβώς είναι. Ήταν μια σωτήρια κίνηση.

Γιατί;

Εκεί βρήκα τον Χρήστο Γεωργαλά -ένα μαγικό παιδί- στο οποίο χρωστάω τη ζωή μου. Είναι καθηγητής Ενδοσκοπικής Χειρουργικής Βάσης Κρανίου στο Πανεπιστήμιο του Άμστερνταμ. Για την εγχείρηση όλοι οι νευροχειρούργοι μου έλεγαν ότι ήταν πάρα πολύ δύσκολη, πολύ επίπονη και πανάκριβη. Σχεδόν 200.000 ευρώ μου έλεγαν ότι θα κόστιζε. Ο Χρήστος μου είπε ότι ήταν πολύ εύκολη εγχείρηση, πολύ απλή και ότι θα μπορούσα να φύγω σε δύο ημέρες από το νοσοκομείο. Επίσης, υπολόγιζε δύο μήνες χρόνο ανάρρωσης, ενώ οι άλλοι μου έλεγαν ότι θα συνέλθω έπειτα από έναν χρόνο. Σε αυτές τις 35 ημέρες που άκουγα τις διάφορες γνώμες από παντού και πριν φτάσει η άποψη του Χρήστου, άρχισα να σκέφτομαι διάφορα.

Πείτε μου μια σκέψη.

Όταν μπήκα στο χειρουργείο και ενώ με προετοίμαζαν, του λέω: «Θέλω να σου πω ότι μέχρι τώρα έχω ζήσει μια πλήρη ζωή. Τα περισσότερα πράγματα από αυτά που ήθελα να κάνω τα προσπάθησα. Άλλα έγιναν, άλλα δεν έγιναν. Μην έχεις κανένα άγχος». Βλέπω τα μάτια του να γυαλίζουν. Ύστερα από δύο ημέρες και αφού πήγαν όλα καλά, μου λέει: "Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα ασθενή να ηρεμεί τον χειρουργό». Δεν θα το ξεχάσω ποτέ"

Επόμενο άρθρο

Λευτέρης Πανταζής: Πήρε θέση για την ανήθικη πρόταση που δέχτηκε η κόρη του

Τι απάντησε ο τραγουδιστής για τα ανήθικα μηνύματα που δέχτηκε η Κόνι Μεταξά
13/06/2019 - 11:44

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αιμίλιος Χειλάκης: "Μετά από 7,5 χρόνια γράψανε ότι έχω καρκίνο στον εγκέφαλο"

Μιλά για την περιπέτεια με την υγεία του και τον λόγο που μετάνιωσε που το μοιράστηκε
16/10/2019 - 14:38

Ο Αιμίλιος Χειλάκης ξεσπά: "Δεν πεθαίνω από καρκίνο..."

Όσα δήλωσε ο γνωστός ηθοποιός για την περιπέτεια με την υγεία του
15/07/2019 - 12:29

Αιμίλιος Χειλάκης:"O Φάρος θα γεννήσει συναισθήματα φόβου, χαράς και ελπίδας..."

Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε αποκλειστικά στο Alphanews.live
19/04/2019 - 19:37

Ο Σαρμπέλ αποκαλύπτεται: Ο θάνατος του πατέρα του και ο... όγκος στο λαιμό

Όλα όσα αποκάλυψε ο γνωστός τραγουδιστής σε συνέντευξη του
12/04/2019 - 09:47

Αγγελική Ηλιάδη: Η εξομολόγηση για το σοβαρό πρόβλημα υγείας της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αφαίρεση όγκου, οι δύσκολες στιγμές και ο οριστικός χωρισμός από τον σύντροφο της
06/02/2019 - 11:37

Συγκινεί ο Σταμάτης Γονίδης: Ο όγκος στο αυτί και το σοβαρό πρόβλημα υγείας!

H εξομολόγησή του και οι συνεχείς επεμβάσεις και προσκομίσεις στο νοσοκομείο
13/01/2019 - 13:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ενώπιον δικαιοσύνης οι τρεις για την απάτη εις βάρος αστέγων στη Λεμεσό

Φέρονται να απέσπασαν και χρηματικό ποσό πέραν των 35 χιλιάδων ευρώ

Σε δίωρη στάση εργασίας κατέρχονται οι εργαζόμενοι του ΟΑΥ

Ποιες ώρες δεν θα μπορεί να εξυπηρετείται το κοινό

25χρονος "πιάστηκε" φορτωμένος ναρκωτικά έξω από κοιμητήριο στη Λεμεσό

Χειροπέδες σε τρία πρόσωπα - Πως έφτασαν στα ίχνη τους μέλη της ΥΚΑΝ
Ελλάδα

Χρηματοκιβώτιο με 42.000 ευρώ έκανε "φτερά" από κατάστημα στο Βόλο

Ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό των δραστών

Από το "τιμόνι" της Google, στο πλευρό του Πρωθυπουργού

Στηβ Βρανάκης: πρώην επικεφαλής του Google Creative Lab, νυν σύμβουλος του Κ.Μητσοτάκη

Αντιεξουσιαστές "μπούκαραν" στο τουρκικό προξενείο στη Θεσσαλονίκη (ΒΙΝΤΕΟ)

Εισέβαλαν στο προαύλιο εις ένδειξη διαμαρτυρίας για την εισβολή στη Συρία
Διεθνή

Αποτράπηκε επίθεση τύπου 11ης Σεπτεμβρίου στη Γαλλία, δηλώνει ο ΥΠΕΣ

Oι μυστικές υπηρεσίες της χώρας συνέλαβαν έναν ύποπτο

LIVΕ: Υποσχέσεις Τουρκίας σε ΗΠΑ ότι δεν θα παραμείνουν τα στρατεύματα στη Συρία

Κατάπαυση του πυρός για 120 ώρες αποφάσισαν Ουάσιγκτον και Άγκυρα

Ικανοποιημένοι από τη συμφωνία ΗΠΑ - Άγκυρας οι Κούρδοι της Συρίας

Ο υψηλόβαθμος αξιωματούχος Αλντάρ Καλίλ να χαιρετίζει τη συμφωνία

tv news

Στιγμές από το ορφανοτροφείο, βέλη του έρωτα και μέρες κακοποίησης...

«Soundtrack Of Love» την Κυριακή 20 Οκτωβρίου στον Alpha, με την Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Μάξιμος μαθαίνει από την Αλεξία ότι οι γονείς τους είχαν ερωτική σχέση...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 18/10/2019 - 09:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ