Ψυχαγωγία

Η εξομολόγηση του Δάκη για τον καρκίνο: "Μου είχαν πει ότι έχω 6 μήνες ζωής..."

Για την μεγαλύτερη μάχη που δίνει για τη ζωή του μίλησε ο Δάκης. 

Ο αγαπημένος τραγουδιστής, μίλησε στην εκπομπή «Μεσημέρι με τον Γιώργο Λιάγκα» και αναφέρθηκε στην περιπέτεια της υγείας του και τη  μάχη που δίνει με τον καρκίνο καθώς δεν έχει υποχωρήσει οριστικά ακόμα δηλώνοντας: 

«Υπάρχει ένα θέμα όταν ο άνθρωπος μεγαλώσει και είναι ανήμπορος. Νομίζω είναι ο φόβος όλων των ανθρώπων, και εμένα. Το καλό θα ήταν να κοιμηθούμε και να μην ξυπνήσουμε – τι ωραία! Έτσι θα ήθελα να είναι το τέλος ή ακόμα καλύτερα πάνω στη σκηνή, να τραγουδάω. Να δοξαστώ και τελείωσε! Αυτό θέλω. Όταν περνάς μια δύσκολη περιπέτεια υγείας αποκτάς μια δύναμη.

Δεν ξέρω ποιος σου τη δίνει… Ο Θεός; Δεν ξέρω. Το πρόβλημα φεύγει… Αλλά θα φύγει, πού θα πάει; Φεύγει λένε οι γιατροί. Αλήθεια λέω. Εμένα μου το κρύψανε στην αρχή ότι είχα τεράστιο πρόβλημα. Μου το είπαν μετά από 6 μήνες – ή 7-8. Στην αρχή μου είχαν πει ότι έχω 6 μήνες ζωής. Είναι καρκίνος στο παχύ έντερο. Ό,τι είναι να γίνει… Δεν σκέφτομαι τις μεταστάσεις, για αυτό συνεχίζω και τις θεραπείες. Τελειώνουν τον Νοέμβριο… ελπίζω».

Επόμενο άρθρο

Τροχαίο ατύχημα με τη μηχανή για τον Μέμο Μπεγνή

Οι πρώτες δηλώσεις του ηθοποιού
19/09/2019 - 13:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μπες κι εσύ #stimaxi2020 της «ψηφιακής» Πορείας Χριστοδούλας

Πως μπορείς να συμμετέχεις στη μάχη ενάντια στον καρκίνο από το σπίτι σου
12/04/2020 - 12:22

O Kωνσταντίνος έζησε δέκα μήνες σε καραντίνα και δεν έπαψε στιγμή να ονειρεύεται

Έδωσε σκληρή μάχη με τον καρκίνο και στέλνει μήνυμα για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού
23/03/2020 - 17:28

Συγκλονίζει η Παπαγεωργίου: "Ο Γιάννης έχει καρκίνο στο τέταρτο στάδιο" (ΦΩΤΟ)

Δύσκολες ώρες για το νεαρό μοντέλο - Όσα αποκάλυψε η ίδια για το δυσάρεστο γεγονός
18/02/2020 - 12:35

Ποιος καρκίνος συνδέεται με την πρόωρη... εμμηνόπαυση;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε και τί να προσέξετε
16/02/2020 - 15:29

Τα παιδιά, οι πιο μεγάλοι μαχητές της ζωής (ΒΙΝΤΕΟ)

15 Φεβρουαρίου ... Παγκόσμια ημέρα κατά του παιδικού καρκίνου
15/02/2020 - 21:11

"Η μάχη κατά του καρκίνου είναι μάχη που πρέπει να δίδουμε από κοινού"

Η Άντρη Αναστασιάδη για την Παγκόσμια Ημέρα κατά του καρκίνου στα παιδιά και τους έφηβους
13/02/2020 - 23:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΟΕΛΜΕΚ: Ενδεχόμενο επιστροφής των μαθητών πριν την 7η Σεπτεμβρίου

Πότε θα δοθούν βαθμοί σε Γυμνάσια και Λύκεια

Άτομο που επαναπατρίστηκε αφορά το ένα από τα 2 νέα κρούσματα κορωνοϊού

Ο συνολικός αριθμός περιστατικών στην Κύπρο ανήλθε στα 960

Επαναρχίζουν τα επισκεπτήρια στα δημόσια και ιδιωτικά νοσηλευτήρια

Οι νέες κατευθυντήριες οδηγίες του Υπουργείου Υγείας για τα μέτρα προστασίας
Ελλάδα

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»

Τουρκικές ακταιωροί συνοδεύουν βάρκες με μετανάστες προς τα ελληνικά ύδατα

Δείτε το βίντεο ντοκουμέντο που έδωσε στη δημοσιότητα η Ελληνική Ακτοφυλακή
Διεθνή

Η Ευρώπη ανοίγει πλήρως τα εσωτερικά της σύνορα έως το τέλος Ιουνίου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα τηλεδιάσκεψη των 27 ΥΠΕΣ-Τι θα ισχύσει για υπηκόους τρίτων χωρών

Σκαρφάλωσαν σε κτίριο για να σώσουν ηλικιωμένο από τις φλόγες (ΒΙΝΤΕΟ)

Δραματικές στιγμές μέχρι να καταφέρουν να φτάσουν στο φλεγόμενο διαμέρισμα

Χουριέτ: Οδηγίες Ερντογάν για αλλαγή του καθεστώτος της Αγίας Σοφιάς

Θέλουν να διαβάζουν προσευχή και εδάφιο της κατάκτησης από το κοράνι

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια συλλαμβάνεται για το φόνο του Νίκου κι ο Αστυνόμος την ανακρίνει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 05/06/2020 - 18:00ALPHA NEWS