Ψυχαγωγία

Η εξομολόγηση του Δάκη για τον καρκίνο: "Μου είχαν πει ότι έχω 6 μήνες ζωής..."

Για την μεγαλύτερη μάχη που δίνει για τη ζωή του μίλησε ο Δάκης. 

Ο αγαπημένος τραγουδιστής, μίλησε στην εκπομπή «Μεσημέρι με τον Γιώργο Λιάγκα» και αναφέρθηκε στην περιπέτεια της υγείας του και τη  μάχη που δίνει με τον καρκίνο καθώς δεν έχει υποχωρήσει οριστικά ακόμα δηλώνοντας: 

«Υπάρχει ένα θέμα όταν ο άνθρωπος μεγαλώσει και είναι ανήμπορος. Νομίζω είναι ο φόβος όλων των ανθρώπων, και εμένα. Το καλό θα ήταν να κοιμηθούμε και να μην ξυπνήσουμε – τι ωραία! Έτσι θα ήθελα να είναι το τέλος ή ακόμα καλύτερα πάνω στη σκηνή, να τραγουδάω. Να δοξαστώ και τελείωσε! Αυτό θέλω. Όταν περνάς μια δύσκολη περιπέτεια υγείας αποκτάς μια δύναμη.

Δεν ξέρω ποιος σου τη δίνει… Ο Θεός; Δεν ξέρω. Το πρόβλημα φεύγει… Αλλά θα φύγει, πού θα πάει; Φεύγει λένε οι γιατροί. Αλήθεια λέω. Εμένα μου το κρύψανε στην αρχή ότι είχα τεράστιο πρόβλημα. Μου το είπαν μετά από 6 μήνες – ή 7-8. Στην αρχή μου είχαν πει ότι έχω 6 μήνες ζωής. Είναι καρκίνος στο παχύ έντερο. Ό,τι είναι να γίνει… Δεν σκέφτομαι τις μεταστάσεις, για αυτό συνεχίζω και τις θεραπείες. Τελειώνουν τον Νοέμβριο… ελπίζω».

Επόμενο άρθρο

Τροχαίο ατύχημα με τη μηχανή για τον Μέμο Μπεγνή

Οι πρώτες δηλώσεις του ηθοποιού
19/09/2019 - 13:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Μίσησα τη μάνα μου, δεν ήθελα να την αγαπώ και να την...αγκαλιάζω"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Κόπηκαν τα πόδια μου όταν έμαθα ότι είχα καρκίνο"- Συγκινεί η ιστορία του Sοl
15/10/2019 - 19:46

Θλίψη στην Ανόρθωση για τον χαμό του Αδάμου

Συλλυπητήρια ανακοίνωση εξέδωσε η ομάδα της Αμμοχώστου και έκανε γνωστή κουβέντα με παίκτη
10/10/2019 - 12:11

Πόπη Αβραάμ:"Ήταν σοκ-Δεν μου μίλαγε κανένας και ήταν σαν να μην υπήρχα"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήθελα να φωνάξω ότι είμαι καλά..." - Όλα όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους
08/10/2019 - 15:37

Γιώτα Κουφαλίδου: Μας δείχνει το ξυρισμένο κεφάλι της όταν πάλευε με τον καρκίνο

Πρώτη φορά μας δείχνει φωτογραφία χωρίς μαντήλι και στέλνει το μήνυμά της
03/10/2019 - 09:31

Ανάκληση φαρμάκων από την κυπριακή αγορά μετά το διεθνή σάλο

Πρόκειται για προϊόντα που περιέχουν τη δραστική ουσία ρανιτιδίνη
20/09/2019 - 14:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μέχρι τα τέλη της χρονιάς θα αποζημιωθούν οι πληγέντες γεωργοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Για πρώτη φορά δοκιμάζεται το νέο σύστημα αγροτικής ασφάλισης λέει ο Υπ. Γεωργίας

Εξιτήριο πήρε το 13μηνο βρέφος που χτυπήθηκε από αγωνιστικό αυτοκίνητο (ΒΙΝΤΕΟ)

Στις τάξεις των διοργανωτών αγώνων επικρατεί προβληματισμός

Χωρίς ευτράπελα η προβολή της ταινίας "Joker" στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Διίστανται οι απόψεις των γονέων - Τι δηλώνουν στην κάμερα του Alpha
Ελλάδα

Ποινικές διώξεις για την ταινία «Τζόκερ» στην Ελλάδα

Άγνοια για την αστυνομική επέμβαση στους κινηματογράφους είχε το Υπουργείο Πολιτισμού

Ελλάδα: Πολιτική αντιπαράθεση για το "όχι" των Ευρωπαίων στη Β. Μακεδονία

Ο ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκε στην Κυβέρνηση και έλαβε σκληρή απάντηση

Ελλάδα: Εντοπίστηκε αποθήκη με πάνω από 30.000 είδη «μαϊμού»

Συνελήφθησαν πέντε άτομα και σε βάρος τους σχηματίσθηκε δικογραφία
Διεθνή

Υπερψηφίστηκε το νομοσχέδιο του Brexit από τη Βουλή των Κοινοτήτων

329 βουλευτές ενέκριναν το νομοσχέδιο της Συμφωνίας Αποχώρησης

Αποχώρησαν οι Κούρδοι από τη "ζώνη" ασφαλείας" στη Συρία

Οι ΗΠΑ αναμένουν ότι η προσωρινή κατάπαυση του πυρός θα μεταβληθεί σε μόνιμη

Επικεφαλής της ειδικής ομάδας "UKTF" ο Μπαρνιέ

Θα περιλαμβάνει την τρέχουσα TF50 και τη μονάδα «ετοιμότητας Brexit»

tv news

Ο Μάξιμος σε αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA δεν μπορεί να πει τίποτα

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα σε μια αμήχανη συνάντηση με Ιωάννα και Μιχάλη, που θα την περιπλέξει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 22/10/2019 - 22:108 ΛΕΞΕΙΣ