Ψυχαγωγία

Η Χριστιάνα Αρτεμίου δηλώνει... απόλυτα ερωτευμένη!

Η Χριστιάνα Αρτεμίου παραχώρησε συνέντευξη στο περιοδικό Down Town και τη δημοσιογράφο, Αφροδίτη Γεωργίου και μεταξύ άλλων αποκάλυψε ότι αυτή την περίοδο είναι ερωτευμένη. Η αγαπημένη ηθοποιός και σεναριογράφος ανάμεσα σε άλλα μίλησε για την επιθυμία της να αποκτήσει ένα παιδί αλλά και το ενδεχόμενο της υιοθεσίας.

Διαβάστε απόσπασμα από τη συνέντευξη: 

Θα ήσουν σε μια σχέση αν δεν ήσουν απόλυτα ερωτευμένη;
 

Όχι. Αν ένιωθα ότι δεν είμαι ερωτευμένη θα «κλωτσούσα» και θα μου φαινόταν, καθώς δεν μπορώ να κρύψω όσα αισθάνομαι.

Άρα, τη δεδομένη στιγμή δηλώνεις απόλυτα ερωτευμένη…

Τώρα, ναι! Και είμαι και καλά! Όταν είμαι καλά έχω περισσότερο κέφι να δουλεύω και να δημιουργώ.

Πολλές φορές λες αστειευόμενη: «Εγώ πότε θα γίνω μάνα;». Το λες χαλαρά ή το θες βαθιά;

Θα ήθελα να έχω ένα μωρό! Νιώθω ότι θα μου ταίριαζε ο ρόλος της μητρότητας και ότι θα ήμουν μια πολύ καλή μάνα. Θα ήμουν περισσότερο φίλη μαζί του. Πιστεύω ότι ένα μωρό φέρνει μαζί του την προσωπικότητά του. Δεν πρέπει ο γονιός να προσπαθεί να ζήσει τα απωθημένα του μέσα από τη ζωή του παιδιού. Θα του μάθαινα, απλώς, πώς να είναι ένας καλός άνθρωπος και να σέβεται τον συνάνθρωπο.

Κι αν δεν το έφερνε η ζωή, θα υιοθετούσες;

Αν σου πω «θα ήθελα να υιοθετήσω παρά να γεννήσω» θα ήταν μεγαλύτερη αλήθεια! Μπορεί τη διαδικασία της γέννας να τη φοβάμαι λίγο. Θα ήθελα πάρα πολύ, όμως, να βελτιώσω μια ζωή που ήδη υπάρχει.

Επόμενο άρθρο

Baftas 2019: Οι εμφανίσεις που ξεχώρισαν στο κόκκινο χαλί! (ΦΩΤΟ)

Η Κέιτ Μίντλετον κατάφερε να επισκιάσει όλες τις υπόλοιπες παρουσίες...
11/02/2019 - 10:27

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χριστιάνα Αρτεμίου και Μαρία Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο γυναίκες, ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση...
17/04/2019 - 18:13

Συγκινεί η Ζέτα Δούκα: Μιλά για την επιθυμία της να υιοθετήσει ένα παιδάκι

Όσα εξομολογήθηκε η ηθοποιός γι' αυτή την επιθυμία της
16/04/2019 - 11:53

Μαρία Μπεκατώρου: Πιστεύω ότι ακόμη μπορεί να υπάρχουν ελπίδες για να κάνω παιδί

Όσα δήλωσε η παρουσιάστρια για την υιοθεσία και την κρίση στο γάμο της
04/04/2019 - 14:14

Θεσσαλονίκη: 12χρονος πνίγηκε με λουκάνικο και έχασε τη ζωή του

"Σε όλη τη διαδρομή μέχρι και το νοσοκομείο δόθηκε μάχη για να κρατηθεί στη ζωή"
01/04/2019 - 14:45

Βάσω Λασκαράκη: Η επιθυμία της για ακόμη ένα παιδί και ο... Λευτέρης Σουλτάτος!

Όλα όσα αποκάλυψε, το αδερφάκι στην κορούλα της και η επιθυμία της
22/03/2019 - 10:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μαρτυρίες: Ο 35χρονος προσπάθησε να "ψαρέψει" γυναίκες από την πλατεία Σολωμού

Προφασιζόταν ότι αναζητούσε οικιακή βοηθό για τη γιαγιά του που αντιμετώπιζε προβλήματα

17 νέες συλλήψεις νεαρών για άναμμα φωτιάς έξω από εκκλησία

Συνελήφθησαν ως "αλήτες και περιπλανώμενοι"

Εντοπίστηκε και είναι καλά η 79χρονη που έλειπε από το σπίτι της

Εντοπίστηκε και νεαρός που έλειπε από τον Φεβρουάριο
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Βολιβία: Τουλάχιστον 25 νεκροί από λεωφορείο που έπεσε σε χαράδρα

Το δυστύχημα συνέβη σε απόσταση 90 χλμ βόρεια της Λα Πας

Τρόπους να φύγουν από τη Σρι Λάνκα ψάχνουν οι τουρίστες

Τα μέτρα ασφαλείας ενισχύθηκαν και ένοπλοι φρουροί έχουν πάρει θέση σε εισόδους

Σκληρή απάντηση Τσαβούσογλου στις ΗΠΑ για πετρέλαιο Ιράν

Στην απόφαση των ΗΠΑ να τερματίσουν τις εξαιρέσεις οκτώ χωρών στις εισαγωγές πετρελαίου

tv news

Η εξαφάνιση της Ελένης ανησυχεί τους πάντες και κυρίως τον Αλέξανδρο...

Η είδηση της δολοφονίας του Μάνου τους σοκάρει όλους... «To Τατουάζ» Τρίτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/04/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ