Ψυχαγωγία

Η Χριστιάνα Αρτεμίου δηλώνει... απόλυτα ερωτευμένη!

Η Χριστιάνα Αρτεμίου παραχώρησε συνέντευξη στο περιοδικό Down Town και τη δημοσιογράφο, Αφροδίτη Γεωργίου και μεταξύ άλλων αποκάλυψε ότι αυτή την περίοδο είναι ερωτευμένη. Η αγαπημένη ηθοποιός και σεναριογράφος ανάμεσα σε άλλα μίλησε για την επιθυμία της να αποκτήσει ένα παιδί αλλά και το ενδεχόμενο της υιοθεσίας.

Διαβάστε απόσπασμα από τη συνέντευξη: 

Θα ήσουν σε μια σχέση αν δεν ήσουν απόλυτα ερωτευμένη;
 

Όχι. Αν ένιωθα ότι δεν είμαι ερωτευμένη θα «κλωτσούσα» και θα μου φαινόταν, καθώς δεν μπορώ να κρύψω όσα αισθάνομαι.

Άρα, τη δεδομένη στιγμή δηλώνεις απόλυτα ερωτευμένη…

Τώρα, ναι! Και είμαι και καλά! Όταν είμαι καλά έχω περισσότερο κέφι να δουλεύω και να δημιουργώ.

Πολλές φορές λες αστειευόμενη: «Εγώ πότε θα γίνω μάνα;». Το λες χαλαρά ή το θες βαθιά;

Θα ήθελα να έχω ένα μωρό! Νιώθω ότι θα μου ταίριαζε ο ρόλος της μητρότητας και ότι θα ήμουν μια πολύ καλή μάνα. Θα ήμουν περισσότερο φίλη μαζί του. Πιστεύω ότι ένα μωρό φέρνει μαζί του την προσωπικότητά του. Δεν πρέπει ο γονιός να προσπαθεί να ζήσει τα απωθημένα του μέσα από τη ζωή του παιδιού. Θα του μάθαινα, απλώς, πώς να είναι ένας καλός άνθρωπος και να σέβεται τον συνάνθρωπο.

Κι αν δεν το έφερνε η ζωή, θα υιοθετούσες;

Αν σου πω «θα ήθελα να υιοθετήσω παρά να γεννήσω» θα ήταν μεγαλύτερη αλήθεια! Μπορεί τη διαδικασία της γέννας να τη φοβάμαι λίγο. Θα ήθελα πάρα πολύ, όμως, να βελτιώσω μια ζωή που ήδη υπάρχει.

Επόμενο άρθρο

Baftas 2019: Οι εμφανίσεις που ξεχώρισαν στο κόκκινο χαλί! (ΦΩΤΟ)

Η Κέιτ Μίντλετον κατάφερε να επισκιάσει όλες τις υπόλοιπες παρουσίες...
11/02/2019 - 10:27

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μάρκος Παγδατής: Για τρίτη φορά...πατέρας!Δείτε το νεογέννητο παιδί του(ΒΙΝΤΕΟ)

Το φύλο, το όνομα του παιδιού και το πρώτο βίντεο από το μαιευτήριο
30/10/2019 - 11:34

Γιώργος Τσαλίκης: Η σπάνια εμφάνιση με τον γιο του στο...γήπεδο(ΦΩΤΟ)

Μπαμπάς και γιος μαζί παρακολουθούν την αγαπημένη τους ομάδα
28/10/2019 - 11:00

Συγκλονίζει η Ελένη Καστάνη: Ήμουν έγκυος και έχασα το παιδάκι μου στα γυρίσματα

Όλα όσα αποκάλυψε η γνωστή ηθοποιός και ο...φόρτος εργασίας
19/10/2019 - 15:22

Χανιά: Στην εντατική τετράχρονο κοριτσάκι μετά από πτώση

Οι ιατροί θεωρούν πως οι επόμενες ώρες θα είναι κρίσιμες για την πορεία της υγείας του
16/10/2019 - 12:01

Μαίρη Συνατσάκη: "Δεν με αφορά ο γάμος ή να κάνω παιδί"

Ο λόγος που δεν δημοσιεύει φωτογραφίες με τον σύντορφό της
15/10/2019 - 08:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έχετε δει την 14χρονη που ελλείπει από χθες; (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία της και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη της

H 16χρονη Viviana ελλείπει από τον χώρο διαμονής της στη Λευκωσία (ΦΩΤΟ)

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε την Αστυνομία για να εντοπίσει την ανήλικη;

Αυτός είναι ο 41χρονος Απόστολος που καταζητείται για απειλές για φόνο (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές ζητούν τη βοήθεια του κοινού για εντοπισμό του υπόπτου από την επαρχία Λεμεσού
Ελλάδα

Ελλάδα: άντρας συνδεόμενος με τον ISIS στη «νεκρή ζώνη» στις Καστανιές

Μετά από απέλασή του από την Τουρκία η Ελλάδα αρνείται να τον δεχτεί

Αθήνα: Επεισόδια και αντιδράσεις έξω από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο

Προσαγωγές, συλλήψεις και κλειστοί δρόμοι για την απόφαση «σφράγισης» της σχολής

Κρήτη: κακοκαιρία πλήττει τα Χανιά με πλημμύρες και εγκλωβισμένους κατοίκους

Δεκάδες οι κλήσεις στην πυροσβεστική και αποκλεισμένοι τρεις οικισμοί λόγω κακοκαιρίας
Διεθνή

Αστυνομικός σκότωσε τον επικεφαλής του μετά από πάλη σε δωμάτιο ξενοδοχείου

Τον βρήκαν νεκρό κατά τη διάρκεια μιας εκστρατείας αστυνομικής εκπαίδευσης

Δύο κανναβινοειδή στο σύστημα υγείας της Βρετανίας

Τα δύο φάρμακα χρησιμοποιούνται για τη θεραπεία της επιληψίας και της πολλαπλής σκλήρυνσης

Με επτά θέματα στις αποσκευές του πάει ο Ερντογάν στην Ουάσιγκτον

Τι αναμένεται να συζητήσει με τον Ντόναλτ Τραμπ

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 12/11/2019 - 10:15ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ