Ψυχαγωγία

Η Κόρτνεϊ Κοξ δεν αναγνωρίζει τον εαυτό της λόγω... πλαστικών επεμβάσεων!

Η γνωστή ηθοποιός Κόρτνεϊ Κοξ παραδέχεται ότι έφτασε σε ένα σημείο όπου η ίδια δεν αναγνώριζε τον εαυτό τις από τις πλαστικές επεμβάσεις. 

Η 54χρονη θοποιός που αγαπήθηκε ιδιαίτερα στη σειρά "Φιλαράκια" στον ρόλο της Μόνικα, παραχώρησε συνέντευξη στο αμερικανικό περιοδικό People και αποκάλυψε ότι πριν από δυο χρόνια αποφάσισε να βάλει "τέλος" στις πλαστικές επεμβάσεις. Η Κοξ ξεκίνησε να "επεμβάινει" στο πρόσωπο της από την εποχή που προβαλλόταν η σειρά και αυτό ήταν κάτι που μετάνιωσε. Συγκεκριμένα ανέφερε: 

«Προσπάθησα να είμαι σε επαφή με τον χρόνο με έναν τρόπο που να ήταν κάτι πέρα από συντήρηση. Δεν το συνειδητοποίησα, μέχρι που μια μέρα έκανα, κατά κάποιον τρόπο, ένα βήμα πίσω και είπα ‘Σκατά. Δε μοιάζω με τον εαυτό μου πια. Οπότε τώρα προσπαθώ να αγκαλιάσω το ποια είμαι και το ότι μεγαλώνω με ο,τι μου έδωσε ο Θεός, όχι αυτά που προσπαθούσα να αλλάξω. Τα πράγματα με τα οποία δεν είμαι τόσο άνετη με τον εαυτό μου, είναι πράγματα που συνεχίζω να δουλεύω ώστε να αναπτυχθώ και να αλλάξω.

Έχω πάρει όμως τα μαθήματα μου. Νομίζω ότι προσπάθησα να συμφιλιωθώ με το πέρασμα του χρόνου, προσπάθησα να κυνηγήσω αυτό που πραγματικά δεν μπορείς να ακολουθήσεις. Μερικές φορές, στην προσπάθεια αυτή, γυρνάς και βλέπεις τον εαυτό σου και λες 'Ω, Θεέ μου'. Είναι κάτι φριχτό. Έχω κάνει πράγματα για τα οποία μετανιώνω, αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι μόνιμο. Πλέον έχω ένα νέο σύνθημα ζωής: 'Άστο ως έχει.

 

Επόμενο άρθρο

Σίσσυ Χρηστίδου: "Κάθε μέρα εννιά μήνες μαράζωνα..."

Η αποκάλυψη της για τους "δύσκολους" μήνες στα επαγγελματικά της...
19/02/2019 - 09:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κάιλι Τζένερ αρνείται ότι έχει κάνει... πλαστικές επεμβάσεις!

"Οι αλλαγές οφείλονται στο καλό μεικ- απ και τα ωραία μαλλιά.."
21/02/2019 - 16:12

Η Μίνα Αρναούτη για ακόμη μια φορά στον πλαστικό χειρουργό (ΦΩΤΟ)

Προσπαθεί να 'σβήσει' τα τραύματα, που έχουν σημαδέψει τη ψυχή και το σώμα της
26/11/2017 - 11:38

Άλλαξε πρόσωπο για να μην πληρώσει χρέη ύψους €3,5 εκατομμυρίων 

59χρονη απο την Κίνα υποβλήθηκε σε αλεπάλληλες πλαστικές επεμβάσεις
29/07/2017 - 10:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Για το πασχαλινό τραπέζι ετοιμάζονται τα νοικοκυριά (ΒΙΝΤΕΟ)

Έρευνα αγοράς του Alpha για το γιορτινό τραπέζι

Σε συνάδελφό τους πέρασαν χειροπέδες, αστυνομικοί στην Πάφο

Ο 41χρονος τέθηκε υπό κράτηση για διευκόλυνση των ανακρίσεων

Πέντε χρόνια φυλάκιση επιβλήθηκε στο Δημοτικό Γραμματέα Λάρνακας (ΒΙΝΤΕΟ)

Κρίθηκε ένοχος για κλοπή - Τι αναφέρει το Δικαστήριο στην απόφασή του
Ελλάδα

Αντιπαράθεση Τσίπρα - Μητσοτάκη με αφορμή τις αναρτήσεις Πολάκη 

Ποιος ο ρόλος υποψηφίου ευρωβουλευτή της Νέας Δημοκρατίας

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας
Διεθνή

Φιλιππίνες: Τουλάχιστον 16 νεκροί από τις ισχυρές σεισμικές δονήσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Τεράστιες καταστροφές άφησε στο πέρασμα του ο "Εγκέλαδος"

Εθνικό πένθος στη Σρι Λάνκα μετά τις αιματηρές βομβιστικές επιθέσεις (ΦΩΤΟ)

Στους 321 ο αριθμός των νεκρών - Το Ισλαμικό Κράτος ανέλαβε την ευθύνη των επιθέσεων

Πυρκαγιά μεγάλων διαστάσεων κοντά στο παλάτι των Βερσαλλιών (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Φαίνεται να ξέσπασε σε μάντρα αυτοκινήτων - Σε κινητοποίηση η πυροσβεστική

tv news

Η ζωή του Σωκράτη απειλείται κι αναγκάζεται να πει ψέματα στην Ελένη...

Aυτό την προσκαλεί στην παγίδα του Ορφέα... «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 24/04/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ