Ψυχαγωγία

Η Κόρτνεϊ Κοξ δεν αναγνωρίζει τον εαυτό της λόγω... πλαστικών επεμβάσεων!

Η γνωστή ηθοποιός Κόρτνεϊ Κοξ παραδέχεται ότι έφτασε σε ένα σημείο όπου η ίδια δεν αναγνώριζε τον εαυτό τις από τις πλαστικές επεμβάσεις. 

Η 54χρονη θοποιός που αγαπήθηκε ιδιαίτερα στη σειρά "Φιλαράκια" στον ρόλο της Μόνικα, παραχώρησε συνέντευξη στο αμερικανικό περιοδικό People και αποκάλυψε ότι πριν από δυο χρόνια αποφάσισε να βάλει "τέλος" στις πλαστικές επεμβάσεις. Η Κοξ ξεκίνησε να "επεμβάινει" στο πρόσωπο της από την εποχή που προβαλλόταν η σειρά και αυτό ήταν κάτι που μετάνιωσε. Συγκεκριμένα ανέφερε: 

«Προσπάθησα να είμαι σε επαφή με τον χρόνο με έναν τρόπο που να ήταν κάτι πέρα από συντήρηση. Δεν το συνειδητοποίησα, μέχρι που μια μέρα έκανα, κατά κάποιον τρόπο, ένα βήμα πίσω και είπα ‘Σκατά. Δε μοιάζω με τον εαυτό μου πια. Οπότε τώρα προσπαθώ να αγκαλιάσω το ποια είμαι και το ότι μεγαλώνω με ο,τι μου έδωσε ο Θεός, όχι αυτά που προσπαθούσα να αλλάξω. Τα πράγματα με τα οποία δεν είμαι τόσο άνετη με τον εαυτό μου, είναι πράγματα που συνεχίζω να δουλεύω ώστε να αναπτυχθώ και να αλλάξω.

Έχω πάρει όμως τα μαθήματα μου. Νομίζω ότι προσπάθησα να συμφιλιωθώ με το πέρασμα του χρόνου, προσπάθησα να κυνηγήσω αυτό που πραγματικά δεν μπορείς να ακολουθήσεις. Μερικές φορές, στην προσπάθεια αυτή, γυρνάς και βλέπεις τον εαυτό σου και λες 'Ω, Θεέ μου'. Είναι κάτι φριχτό. Έχω κάνει πράγματα για τα οποία μετανιώνω, αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι μόνιμο. Πλέον έχω ένα νέο σύνθημα ζωής: 'Άστο ως έχει.

 

Επόμενο άρθρο

Σίσσυ Χρηστίδου: "Κάθε μέρα εννιά μήνες μαράζωνα..."

Η αποκάλυψη της για τους "δύσκολους" μήνες στα επαγγελματικά της...
19/02/2019 - 09:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κάιλι Τζένερ αρνείται ότι έχει κάνει... πλαστικές επεμβάσεις!

"Οι αλλαγές οφείλονται στο καλό μεικ- απ και τα ωραία μαλλιά.."
21/02/2019 - 16:12

Η Μίνα Αρναούτη για ακόμη μια φορά στον πλαστικό χειρουργό (ΦΩΤΟ)

Προσπαθεί να 'σβήσει' τα τραύματα, που έχουν σημαδέψει τη ψυχή και το σώμα της
26/11/2017 - 11:38

Άλλαξε πρόσωπο για να μην πληρώσει χρέη ύψους €3,5 εκατομμυρίων 

59χρονη απο την Κίνα υποβλήθηκε σε αλεπάλληλες πλαστικές επεμβάσεις
29/07/2017 - 10:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διπλό φονικό: H ώρα της ποινής για τον Λευτέρη Σολωμού

Ανοιχτό το ενδεχόμενο να καταθέσει ως μάρτυρας κατά του αδελφού του, Λοϊζου Τζιωνή

Τυλίχθηκαν στις φλόγες δυο οχήματα στο Κάβο Γκρέκο

Άγνωστα μέχρι στιγμής τα αίτια της φωτιάς που ξέσπασε τα ξημερώματα

Λεωφορεία "Ηop on - Hop-off" άρχισαν περιοδεία στην Πάφο

Τη νέα υπηρεσία περιηγήσεων καλωσορίζει η Εταιρεία Τουριστικής Ανάπτυξης
Ελλάδα

Οδοιπορικό στο Μάτι: 365 μέρες από την μεγάλη τραγωδία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η φονική πυρκαγιά άφησε πίσω της 102 θύματα και 58 εγκαυματίες

Υπό έλεγχο η φωτιά που ξέσπασε στη Ραφήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μάχη με τις φλόγες έδωσαν επίγεια και εναέρια μέσα

O πύρινος "εφιάλτης" ξύπνησε στη Ραφήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Αποκλειστικές εικόνες - Διακοπή κυκλοφορίας στη Λεωφόρο Μαραθώνος
Διεθνή

Αυτός είναι ο νέος υπουργός Άμυνας των ΗΠΑ (ΦΩΤΟ)

Τον διορισμό του ενέκρινε η Γερουσία με 90 ψήφους υπέρ

Σε επαφές με την αντιπολίτευση της Βενεζουέλας η Μόσχα

"Δεν σταματήσαμε ποτέ τον διάλογο" δηλώνει ο Σεργκέι Λαβρόφ

Θερμοκρασίες ρεκόρ σε Γερμανία και Βρετανία

"Κοκτέιλ» ζέστης και υγρασίας πλήττει την Ευρώπη

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» μεταβαίνουν στο Μάτι Αττικής, ένα χρόνο μετά την πύρινη τραγωδία

Μαρτυρίες, εικόνες και αποκαλύψεις που θα συγκλονίσουν, εκτάκτως το Σάββατο 27 Ιουλίου
Alpha TV Κύπρου

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 24/07/2019 - 07:3060' ΕΛΛΑΔΑ